Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel előzhetném meg a migrén-rohamom, vagy mivel gyógyíthatnám? fórum

Mivel előzhetném meg a migrén-rohamom, vagy mivel gyógyíthatnám? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. aniani63 (válaszként erre: 39. - 9df60c3431)
2008. okt. 2. 14:13

detto,akkor pontosan tudod,hogy miről írok.

Ezen percen is ebben vagyok,de nem tudok aludni,terelek most a géppel,várom,hogy jobban legyek.Kb.egy hónapja szedem a divascan-t,ez a második tabletta,próbálkozás,amit a szakrendelésen kiírtak.A gyomrom görcsben,holnap reggel megyek gyomortükrözésre.

Kaptam még egy kúpot migrénre,mert ha hányok minden kijön,amint beveszem.A mellett semmi egyebet nem lehet bevenni,de úgy veszem észre már az sem hatásos.

2008. okt. 2. 14:07
A tesómnak vannak migrénes rohamai, nagyon kínlódik olyankor, kb. 1 hete jött rá, hogy ha a Nurophenből bevesz egyszerre 2 szemet, 15 perc múlva elmúlik... Persze sokat próbált már, remélem ez tényleg beválik neki. Vannak időszakok amikor hetente, vagy naponta fáj a feje. Nagyon sajnálom, megkeseríti az életét...
2008. okt. 2. 14:03

Értelek :( De biztosan nem lesz mindig így, egy szálon el lehet majd indulni hogy megtudjuk mi válthatta ki.

Nekem általában késő délután kezdődik, és az alvással sem múlik el. Hajnalban erős hányingerre ébredek, onnantól nincs alvás, csak összegörnyedve egy tál fölött várni a megkönnyebbülést ami néha nem jön. De legalább gyorsan telik az idő alvás közben, annak ellenére hogy sokszor felébredek valahogy így elviselhetőbb számomra. Nekem ilyenkor másnap késő délutánig, estig szokott tartani ált. egy napos (ennél rövide még sajnos nem volt :( )

Aznap egyáltalán nem bírok ételre ránézni sem.

2008. okt. 2. 13:54

Nálam az a probléma,hogy sosem tudom mire ébredek,hajnal 2-3 körül szokott előjönni és egész késő délutánig szenvedek.Aztán volt nincs vége.

Már az ételekhez sem tudom viszonyítani,az időjárásról meg nem is beszélek,divat-még orvosoknak is-mindent ráfogni.

37. 9df60c3431 (válaszként erre: 35. - Aniani63)
2008. okt. 2. 13:49
Én sem roham közben tapasztaltam ki a dolgokat, megvártam mig elmúlik :).Nagy nehezen vége lett, akkor valahogy összekapargattam magam, és elkezdtem megfigyelni dolgokat. Azért néha még most is kifog rajtam, akárhogy próbálom elkerülni. Állítólag idővel változhat a kiváltó tényezők listája, bővülhet, és szűkülhet egyaránt. Utóbbinak jobban örülnénk :)
36. 9df60c3431 (válaszként erre: 34. - 372f7e7275)
2008. okt. 2. 13:46

szóval Te már használtad? :( Akkor tehát nem éri meg megvenni. Köszönjük az infót!


Amúgy tegnap, egészen véletlenül vettem észre, hogy a szokásos napi csészényi gyógynövény teám (10 féle gyógynövényből áll) 1,5-2 órára teljesen megszabadított a fájdalomtól.

Az interneten Calli teáról írnak jókat, de szerintem nagyon drága. 10 filter közel 4 ezer. Akit érdekel itt lehet bővebbet megtudni róla a Termékek menüpont alatt:

[link]

Migrénen kívül még nagyon sok minden másra is jó.

Én olcsóbban kijöttem a 10 féle gyógynövényemmel, amiket összeöntöttem és azt iszom.

35. aniani63 (válaszként erre: 33. - 9df60c3431)
2008. okt. 2. 13:39

Kitapasztalni?Na,az amit én még nem tudtam!

Eddig,ha fájt és hányingerem volt,ha hánytam megkönnyebbültem és ha nem is rögtön,de kis idő múlva jobban lettem.

Mostanában nincs mire várni,ha ki is jön vmi,ugyan olyan rosszul vagyok.Sőt,még vmi hányás csökkentőt is vegyek be,mert ugye nem elég az iszonyú migrén...

Sajna,lassan már nyithatnék egy migrén patikát a sok hiába megvett,hatástalan pirulák felhalmozódása miatt.

34. 372f7e7275 (válaszként erre: 33. - 9df60c3431)
2008. okt. 2. 13:27
lópikulát sem ért nekem az a hengeres izé...hűsít,kellemes,de annyi...semmi más hatás
2008. okt. 2. 13:23

Én azért kipróbálom az a készítményt, változó gyakorisággal jelentkezik a migrén. Volt már olyan időszakom, amikor kb kétnaponta rohamok voltak. El sem múlt az egyik, és már jött a következő. Az szörnyű volt, akkor muszáj volt a 8 ezer forintos gyógyszert kiváltanom, mert másképp nem tudtam megmaradni a bőrömben.

Ezt követő időszakban megritkult, kb havonta egyszer volt. Most pedig megint megvan min. heti 1. ha az ember ezzel küzd ey idő után megtanulja kezelni szerintem. Én már nagyjából kitapasztaltam meddig mehetek el tünetek nélkül, és mikor mivel kell vigyázni. Ha pl hosszabb ideje nem volt rohamom, akkor sokkal jobban kell vigyáznom mindennel mint ha mondjuk tegnap múlt volna egy.

Én kipróbálom, mert szeretném ha nem szorulnék rá mindig a Béres fájdalomcsillapítóra hanem természetes módszerekkel, gyógyszerek nélkül tudnám kezelni. Láttam múltkor a patikában valamilyen hengeres kütyüt is, kinézetre olyan mint az a mentolos orrtisztító, migrén kezelésére szolgál. Megpróbálok rákeresni a neten vagy megnézem megint a patikában. Írok ha van valami.

2008. okt. 2. 13:13

Szerintem azért érdemes lenne kipróbálni, és mellette megpróbálni a mimimumra csökkenteni a kiváltó tényezőket.

Ez valahogy úgy működik, hogy van egy bizonyos küszöb, ameddig el lehet menni ünetek nélkül. De ha a kiváltó tényezők közül több jelen van, ezek együtt átlépik ezt a küszöböt, és akkor jön a fejfájás. Mondjuk egy szelet csoki önmagában nem okoz migrént, csak ha mondjuk ízfokozót is ettem, vagy kevés vizet ittam, kimaradt egy étkezés stb.. ezek összeadódnak és abból van a baj.

31. aniani63 (válaszként erre: 30. - 9df60c3431)
2008. okt. 2. 12:43

Szia.

Spigelon a tabletta,én is vettem,mert nagyon szenvedek-most is-,ám amikor elolvastam a tájákoztatóját,rájöttem fölösleges pénz kidobás volt.Pedig nagyon bíztam benne.Az a baj,hogy elég sokáig kellene szedni,hogy vmiféle eredmény legyen.

Na,és addig hány kegyetlen nap vár rám?

2008. okt. 2. 12:34
Azt meg tudnád mondani, hogy hogyan kérted a patikában? Kifejezetten migrénre?
2008. okt. 2. 12:33
sp?
2008. okt. 2. 06:37

Van egy homeopátiás pici fehér tabletta.

Gyógyszertárban vettem a lányomnak, aki még csak tini.


Neki bevált. Valami sp...

2008. okt. 2. 06:28
*amikor már fáj.
2008. okt. 2. 06:25

Nekem egy 8 ezer forintos gyógyszert irtak fel rá, ami hatásos is volt, (ennyi pénzért ez a minimum) de csak 4 szem volt belőle..

Egy ideig ezt használtam ha rohamom volt, de nemrég rátaláltam egy sokkal olcsóbbra, (500 ft) ami szintén bevált. Ez pedig a Béres Trinell Pro. Írja a tájékoztatója is, hogy migrénre is jó. Amíg ezek nem voltak, nekem egyetlenegy fájdalomcsillapító sem segített, semmitől sem múlt el. A hányást pedig nem várhatom meg minden alkalommal, mert van hogy egy nap után jelentkezik és iszonyúan megszenvedem. Próbáltam magam hánytatni, de nem ment.

Azóta bekapok egy bérest, és kis idő múlva már rendben is vagyok. Nem tudom mi lenne velem nélküle. Azért volt egy két eset, amikor viszont nem használt. Ez azért van, mert nem mindegy mikor veszed be. Igyekezni kell minél előbb bevenni, mert a gyomor működése idővel lelassul és utána már nem fog jól felszívódni. Nálam ez kb a hányingeres időszak.

Aurám is sokszor van előtte, látok csilagokat, villódzó fényeket egy darabig. De ott, akkor sosem esik le, hogy ez esetleg a migrén előszobája így mindig akkor döbbenek rá mi van, amikor már ár aura-szakaszban még nem is lehet gyógyszert bevenni, legalábbis én olvstam az egyik tájékoztatójában.

Felírt nekem a doki egy másik gyógyszert is, amit folyamatosan kéne szedni és megelőzé a rohamokat de az nagyon nem vált be. Mellékhatásként fájt tőle a szemem és migrén is gyakoribb lett. Hamar abbahagytam. Azóta próbálom kivédeni a rohamokat kisebb-nagyob sikerrel. Könnyebb, ha tudod mi okozza és azt el is tudod kerülni. Sajnos nem mindent lehet.

Migrén mentes napokat!

25. 9df60c3431 (válaszként erre: 20. - Wild-west)
2008. okt. 2. 06:07

Ez igaz!

Nekem csaknem mindig hányással végződik,( kivéve ha beveszek egy Daedalont) és utána mindig el is múlik. Megkönnyebbül tőle az ember. De sokszor még hányni sem tudok, így tart, ameddig tart.. :(

2008. okt. 2. 06:05

Nekem épp most van egy rohamom, kivételesen tudom is mi okozta. A zacskós leves. Van benne egy olyan vegyület, hogy nátrium-ciklamát, közönségesebb nevén ízfokozó. NA ez az ami nálam mindig kivágja a biztosítékot.

Aztáén többek között még arra is nagyon kell figyelni, hogy optimális időt tölts alvással. Ugyanis a túl sok és túl kevés alvás egyaránt migrént okoz.

Ételek közül nekem a vörösbor és a csoki veszélyes, na meg a fent említett vegyület.

23. lea78
2008. jan. 28. 12:30
Nem ehetek sajtokat és tojást sem.
22. lea78 (válaszként erre: 18. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 28. 11:05
Nekem is megkeseríti az életemet a migrén. Szinte ébredéskor már arra gondolok, hogy istenem, csak ne jöjjön elő. Főleg ha valami fontos, halaszthatatlan dolgom van, akkor kellemetlen, mert ha rohamom van, egyszerüen nem tudok létezni. Se vezetni se semmit nem tudok.
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 20. - Wild-west)
2008. jan. 28. 10:50
a végén még elviselném...az állandó többszöri viszont kimerítő,a görcs mellett...
20. wild-west (válaszként erre: 7. - 6e423ffabc)
2008. jan. 28. 10:49
Egy orvos ismerősöm is azt mondta, a migrénes roham végén a HÁNYÁS teljesen normális dolog... Ugyanis a görcsös roham ezzel oldódik, a szervezet automatikus segítsége, válasza! (bár nem tom képes lennék e rá, hogy saját magamat hánytassam! hál isten, nekem csak igen ritkán jön elő...)
2008. jan. 28. 09:27
Nagyon sok étel válthat ki migrénes rohamot az arra hajlamosoknál pl. egyes sajtok. Próbáljátok meg írni,hogy mit esztek!
18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - Lea78)
2008. jan. 28. 09:17
én is készülök fejfájás ambulanciára,tehát jelezd légyszives ha jó....két kisgyerkővel időnként elég rosszkor jön a migrén,de ugye nem maradhatnak pl oviban,isiben,értük kell mennem,és akkor is éhesek ha anya rosszul van,stb...szóval érdekelne...
17. lea78
2008. jan. 28. 09:04

Sziasztok!

Nekem is kicsi koróm óta van migrénem. Sajnos az erősebbik válltozata. Látótérkiesés, féloldali zsibbadás, hányás. Eddig még semmi nem használt, azt mondták együtt kell vele élnem. Nemrég jártam egy sebésznél és ő ajánlotta az imigran nevű injekciót, ami egyik ismerősénél bevált. Ehhez el kell mennem a fejfájás ambulanciára és fel kell íratnom. Ezt az injekciót, a roham kezdetekor kell beadni combba és állítólag elmúlik, mintha elvágták volna. Kiváncsi vagyok. Ha kipróbáltam és hatásos, jelentkezem.

2007. nov. 20. 15:12
időnként annyi bogyót bevettem hogy ha jobb is lett ki tudja magátol e vagy valamelyktől:((
2007. nov. 20. 14:56
én nem hittem benne de már mindegy volt csak valammi segitsen.sajnálom ha neked nem vált be.egy kicsit sem enyhitett amugy rajta?
14. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 13. - 6f3d3b5766)
2007. nov. 20. 14:52
nekem is ajánlották,mivel görcsoldó,azt kaptam a kórházban is,de sajna nem jött be fájdalomcsillapítókkal kombinálva sem
2007. nov. 20. 14:51

az utobbi két évben nekem is kialakultak a migrénes fejfájásaim amik egy teljes napig tartotta de volt a mi kettőig is elhuzodott.

a végén pedig már hánytam is tőle.

az orvos neurologushoz utalt be aki felirt egy gyogyszert amit napi 3szor kellett szednem állando jelleggel.egy idő után abbahagytam.

aztán amikor fájt a fejem a cataflam nekem sem vette ki pedig egy délelőtt alatt volt hogy 2is bevettem plusz 2 nurofent.

És képzeljétek ami megszüntette ezeket a nospa volt...azota amikor érzem hogy kezdődik a migrén bekapok egyet és egy negyed ora mulva már el is felejtettem!!

nekem ez vált be.

12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - Csutimacska)
2007. nov. 20. 14:49
engem érdekelne ez a por alaku szer hányingerre
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook