Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől fájhat a talpam, bokám? fórum

Mitől fájhat a talpam, bokám? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. szept. 27. 22:27
Utána olvasgattam azóta a neten a problémámnak(orvoshoz sajna még mindig nem volt időm elmenni),úgy gondolom,talp-ín gyulladásom van.Diclofenac géllel kenem,fáslizom,azóta szerencsére javul.Valószínű a sok emelgetéstől alakult ki.
37. Yulcsy (válaszként erre: 35. - Nadine81)
2010. aug. 12. 07:25
Magadnak is megtudod. Vagy megkérsz valakit a családban.Lehet, hogy nem olyan szakszerű, de azért át tud mozgatni ő is.
36. t.Ili (válaszként erre: 34. - Nadine81)
2010. aug. 11. 23:02

Ma beszélgettem az egyik kolléganőmmel,akinek tavaly vették ki.A 10. nap bevérzett.

Csodálkoztam! Akkor már nem szoktak!

Hát képzeld,nem is a csonk,seb,maradvány vérzett be neki,hanem a volt mandulájához közeli ér!

Az orvosok azt mondták:Az elhanyagolt,(elrothadt)manduláknál a hozzá közeli dolgok is fertőződnek.(nyelv,fogak,garat,légcső)

Neki a mandula rásimult egy verő érre és az is elrohadt.A 10. napon újra műtötték,majdnem elvérzett.

Ha legalább egy hónappal hamarabb megy,biztos hogy megúszta volna.

Ne halogasd!

Én 37 voltam.

35. nadine81 (válaszként erre: 33. - Yulcsy)
2010. aug. 11. 22:33
Gondoltam rá,hogy elmegyek masszíroztatni.Már csak időm legyen rá:)Amint írtam már,az a kellemes,ha jó erősen meg van nyomkodva,a sarkam-talpam-bokám,meg a derekam is.Vagy kellene vennem masszírzó gépet.
34. nadine81 (válaszként erre: 32. - T.Ili)
2010. aug. 11. 22:30
Hát igen,sokszor érzem én is saját magamon,főleg reggel azt a" gennyes mandula"szagot.Utálom is magam e végett,szerencsére rossz fogam nincs,így nem ront a helyzeten,meg gyakran rágózok.Tudom,hogy kiszedetni lenne a helyes,az mindenre megoldás lenne.De félek.Pancser típus vagyok,s tuti vmit hibáznának rajtam a dokik.Amúgy erre a"coccus"-ra van vmi antibiotikum?Csak mert lehet azt még nem szedtem,s hátha pont az használna.Volt hogy 1 évig se volt gondom vele amúgy.
33. Yulcsy
2010. aug. 11. 08:10

A mandula csúnya gócpont lehet.Minél előbb szedesd ki, mert egy idő után úgysem fog használni az antibiotikum sem.

Sok ötletet írtatok, de a masszázst kipróbáltátok?

Én sokszor átmasszírozom a talpam és bizony sokszor csomót érzek benne, de utána olyan jól megnyugszik a talpam,lábfejem, bokám.Nem kell sokáig,pár perc is csodákra képes!

32. t.Ili (válaszként erre: 30. - Nadine81)
2010. aug. 11. 07:31

Hát,csak kinyitottam a számat,mondtam,hogy ÁÁÁÁÁ.Lenyomta a nyelvem,és megpiszkálta a mandulám.

Akkor csapott meg az az iszonyú bűz.Még most is szégyellem magam.Ki tudja mióta bűzölöghettem.Lehet,mindenki érezte,csak én nem.

A házi orvos nem nyúl le odáig.Csak látja,hogy be van gyulladva,gennyes.Egy idő után nem használ az antibiotikum.Orr-fül-gégésszel nézesd meg.

Azonkívül a fogaidat is elrohaszthatja,ez "coccus",és a gyulladás a szív izomra is rámehet,Főleg,ha már a végtagízületen is jelentkezett.

Maga a műtét 10 perc.Utána van fájdalom.

Én 2 óránként szedtem ,kettessével a fájdalomcsillapítókat.A lényeg,hogy különböző hatóanyagú legyen,és írtam,hogy mikor mit vettem be.

Túl lehet élni.Két hét.

2010. aug. 11. 07:21
Mitől fájhat? Lehet bokasüllyedés is.
30. nadine81 (válaszként erre: 28. - T.Ili)
2010. aug. 10. 23:53
Sajna mandulám szinte állandó gyulladásban van.Ha belázasodok,megyek a dokihoz,ír antibiotikumot,s pár hétig nyugi van.De kezdődik elölről.Tudom,hogy ki kéne szedetnem,de nem merem.Cataflam se használ,semmi:(Néha reggelente a mandulámról ilyen gennycsomó szerűségek jönnek ki,undorító!!Próbálom mindennel kezeltetni,de semmi hatás.Hogy ért hozzá a doki spatulával?Mármint gennyes volt a tied is?
29. ZsuBe
2010. aug. 10. 23:30
Mindegyik mandulám kivették már egész kicsi koromban.
28. t.Ili (válaszként erre: 25. - T.Ili)
2010. aug. 10. 05:03

Először a térdem fájt.Elmentem góckutatásra.

A mandulámnál megtalálták a bajt,(úgy,hogy akkor már húsz éve,sose fájt.de az orvos hozzáért a spatulával-hát ne tudd meg azt a bűzt....)

kivették,azóta(13 éve)semmi probléma a térdemmel.

Öt éve viszont,belobbant a talpam.........

Sokízületi gyulladás.

27. ZsuBe
2010. aug. 10. 02:14
Nekem a bokám pl egyáltalán nem fáj, sem az ízületi része, csak a talpon a saroknál és ott is talp közép felé inkább, illetve a talp szélei a saroknál, de ott körbe. Az én esetem biztos nem ízület, nem fáj sem a derekam, sem a hátam. Viszont ínhüvely gyulladásra hajlamos vagyok szinte mindenhol, vállban, vádliban... Az viszont, ha nagyon gyulladt máshogyan fáj.
2010. aug. 10. 00:26
nem a talpból indul a baj, inkább derék-háttájékon keresném.A talp/boka már csak a végkifejlet.
25. t.Ili
2010. aug. 9. 21:36

1000%,hogy izület.

Nekem semmiféle kenőcs nem használt.

Talán a jég kenőcs.

Itt inkább a gyógyszerek segítenek.Én ebben a fázisban Diclofenakot,később Movalist szedtem.

Feltétlen nézesd meg a mandulád!

24. nadine81 (válaszként erre: 22. - T.Ili)
2010. aug. 9. 17:07
Izületi problémára gyanakszom én is,a mandulám miatt.sok gondom van vele,szerintem ráment akkor arra az izületeimre is.Nekem inkább a sarkam fáj,mint a talpam.Ha a párom erősen megnyomkodja,az a kellemes.A derekammal szintén ez a helyzet.ha voltarennel vagy ilyesmi krémmel kenném,használna?
2010. aug. 9. 07:59
sziasztok. én 21 éves leszek, de legalább már 5 éve kínlódok a bokámmal, és a környékével. van nekem is egy csont szerű kinövés, de nekem a bokámnál, belül a jobb lábamon. voltam vele ortopédián, műteni nem akarják, csak gyógyszereket kaptam rá,kezeléseket, meg talpbetétet. de semmit sem segít a talpbetét, meg a kezelések se. csak az injekciók. szoktam 3at kapni a bokámba, minden oldalról, baromi fájdalmas, és drága is de hatásos. az MBT-t is ajánlották, csak pénz kellene hozzá.
22. t.Ili (válaszként erre: 2. - Nadine81)
2010. aug. 9. 07:56

Szia!

Ha negyed óra kell,hogy bejáródjon,akkor az mindenképpen izületi probléma.

Tudom ,5 éve szenvedek.

Ha csontkinövés lenne,mindig fájna.

Elöször engem is ortopédiára küldtek.Az orvos meg se nézte,azt mondta,hogy bokasüllyedés.(Tél volt,és még a csizmámat se kellett levenni).

De két hétre rá megjelent a kezemen is.Ugyan erre mit mondott volna? Tenyér süllyedés?

Szerintem ha neurológushoz küldenek,biztosan ideggyulladás lett volna.Morbid de ez ma az orvostudomány!

2010. aug. 9. 07:55
Sziasztok! Nekem is volt talp és sarokfájási gondjaim. Én a Sholl által gyártott lúdtalpbetétet próbáltam ki. Kb 1 hét és elmúlt a boka fájásom.Azóta is használom , amikor cipőt húzok.A számítógépes lúdtalpbetét nekem nem jött be.
20. anyu70
2010. aug. 9. 07:34
Valószínűleg lúdtalp. Elmehetsz ortopédiára, de nem TB támogatott a lúdtalpbetét. Egyszerűbb ha veszel egyet gyógyászati segédeszköz boltben, és ha nem enyhül egy hónap múlva, akkor menj ortopédiára. De folyamatosan hordd a betétet, otthon meg főleg ne mászkálj mezítláb, vegyél valami betétes papucsot. Én több mint 20 éve hordok lúdtalpbetétet, de ha pár napig mezítláb mászkálok itthon, nagyon tud fájni.
19. kiraroli (válaszként erre: 2. - Nadine81)
2010. aug. 9. 06:58
szia nekem akkor szokott így fájni amikor hízok...
18. ZsuBe
2010. aug. 9. 01:50
Sziasztok, nekem is lassan egy hónapja szinte folyamatosan fáj a talpam, készülök orvoshoz is e miatt, néha már akkor is sajog ha nem is állok rajta. és amikor a gyerek hív este kétségbeesve akkor volt már, hogy a fájdalomtól az ágy mellé rogytam, aztán persze lassan bejárattam. Én is azt a cikket néztem amit Erikpipi linkelt a 12. hozzászólásnál és erre gyanakszom, de a héten remélem kiderítik a dokik. Igazából egy enyhe tompa fájdalmam már volt néha a sarkamba, de nem rendszeresen és meg sem közelítette a mostanit.
17. juditkecskemet (válaszként erre: 15. - 645b490433)
2010. aug. 8. 23:48
Nekem az egyik ismerősömnek van ilyen sarokcsont kinövése és csak MBT cipőben tud létezni. Nekem erről még nincs tapasztalatom, de még van pár ismerősöm akik imádják, és megesküsznek rá, hogy azóta nem fáj ez vagy az a testrészük. Nagyon vágyok rá én is, bízom benne. Csak ne lenne olyan drága, már régesrég kipróbáltam volna....
16. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Nadine81)
2010. aug. 8. 23:41
Lúdtalp esetén is fájhat a derekad. Első körben háziorvostól kérjél beutalót az ortopédiára.
2010. aug. 8. 23:36
MBT-nél csinálnak vizsgálatot de az MBT cipő sem maga tökéletes én nem tudom állandóan viselni pl.
14. erikpipi (válaszként erre: 13. - Nadine81)
2010. aug. 8. 23:29
Nem gondolom. Olvass bele a linkbe, és keress majd rá a talpfájdalomra a goggle-ba. Ja, s menj el egy ortopédushoz is:)
13. nadine81 (válaszként erre: 11. - Fogtunder_)
2010. aug. 8. 23:27
Tehát vmi gerinc betegségem lehet?Fáj a derekam is,emelgetnem is kell,pultos vagyok,12 órákat állok.
12. erikpipi (válaszként erre: 7. - Nadine81)
2010. aug. 8. 23:24
2010. aug. 8. 23:24
gerinc :)
2010. aug. 8. 23:24
Lúdtalp, vagy gericprobléma esetleg.
2010. aug. 8. 23:23
Napközben különösen nem fáj,bár sajna elég sokféle cipőt,papucsot hordok,elsősorban laposat,de felkeléskor,vagy akár fél óra ülés után...alig bírok lábra állni.29 évesen kétlem,hogy ennek így kellene lennie:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook