Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tud 3.5 éves gyermek?(vagy mit kéne tudnia?)Ti gyermeketek mit tud? nem találok róla infót (mint pl-.félévesen ül, egyévesen megy...) fórum

Mit tud 3.5 éves gyermek?(vagy mit kéne tudnia?)Ti gyermeketek mit tud? nem találok róla infót (mint pl-.félévesen ül, egyévesen megy...) (tudásbázis kérdés)


28. kati63
2009. júl. 21. 18:50
Vannak dolgok, amik fontosabbak annál, mont hogy mikor csinálja, pl: ne maradjon ki egy mozgási fázis sem, tehát nem jöhet mászás nélkül a felállas, mert az, ha kimarad egy-egy mozgásfázis, az előrevetíthet valamilyen későbbi tanulási zavart. Vagy pl fontos a harmonikus, összerendezett nagymozgás, aztán a beszédben az értelmes, teljes mondatok, hogy pl. ne hagyja ki a névelőket, ne cserélje fel a szórendet. Fontos az ilyen dolgokra figyelni, én tanító vagyok, és ha a szülők jobban figyelnének a gyerek fejlődésére, akkor kevesebb tanulási zavar lenne. Ha kérdésed van írj, vagy fordulj logopédushoz vagy gyermekpszichológushoz, ha úgy érzed gond van.
27. ében11 (válaszként erre: 25. - Judit0625)
2009. júl. 16. 19:02
biztos,mert annyira különböznek.az unokahúgunk 4 éves és beköti a cipőfűzőjét-viszont játékra nehéz rávenni.
2009. júl. 16. 19:00

motoros lesz belőle:)

az enyém gördeszkára állt a boltban, mindenáron akart vetetni egyet, én azt hittem nagyoknak való-de a boltos azt mondta az a kicsi deszka pont a gyerek mérete,kicsiknek készült.hamarosan jön a bukósisak kellene dolog.

25. judit0625 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2009. júl. 16. 18:59
Én elolvastam ezt a Gekko oldalt. Elég érdekes, de szerintem csak nagy általánosságban használható. Az én fiam már 3 éves korában megcsinált minden gond nélkül olyan dolgokat, amiket 5 évesen kellene tudniuk.Pl. már 2 évesen simán kapaszkodás nélkül közlekedett a lépcsőn, már teljesen önállóan öltözik.
24. edek
2009. júl. 16. 18:50

Hadd dicsekedjek..:o))mert ez engem is meglep:

Legkisebb fiam pont három és fél éves.Már nagyon régóta szépen mondja az "r" betűt.ÉS! május óta két keréken egyedül biciklizik.Csuda mókásan néz ki az a csöpp ember,ahogy tekeri a pedált, és aztán farolva fékez.

2009. júl. 16. 18:24

a Gekko oldalán található egy jó összefoglaló:


babák, hónapos lebontásban:

[link]


ovisok:

[link]


iskolások:

[link]

22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. júl. 16. 18:14
:)))))))
2009. júl. 16. 18:09
viszont a tekerésnek a többiek(szülők) örülnek-mert lassabban halad úgy a gyerek-a lábbal hajtóssal úgy száguldoznak a tekerőssel viszont szépen komótosan.
20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. júl. 16. 18:08

Pont ez a jó! Szerencsére nem mindegyik gyerek egyforma!

Én abból sem csináltam soha problémát, hogy nem csinálta az életkornak megfelelő sajátosságokat. Lehet, hogy valamiben lemaradt, bár később behozta, másban viszont ügyesebb volt. Nem szentírások ezek a meghatározások sem.:) A drasztikus eltérés minden szülőnek feltűnne és biztosan orvosolná.:)

19. ében11 (válaszként erre: 17. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 18:07
:) az enyém is!jön mindig: azanyatóljármárjórögtön!
18. ében11 (válaszként erre: 17. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 16. 18:06
az unokahúgunk itt volt nálunk-alig ért játékhoz, semmit nem vett le a polcról,labdázni se nagyon állt be és olyan hisztit levágott amikor az apja kiment az ajtón.szóval vannak különbségek rendesen!
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - Ében11)
2009. júl. 16. 18:04
A lányom sem tekeri a pedált, csak ráteszi a lábát, és várja, hogy toljuk. De egy ép játékunk nincs (pedig lányok)mindent szétszednek.:(
2009. júl. 16. 18:01

az enyém nem annyira ellenkezik a napi rutintól eltérünk miatt,nem hajlandó megmondani hány éves,és nem akarja tekerni a pedált, és elég sokat esik-általában a szája jár és nem figyel.

viszont képes szétszerelni a porszívót vagy a számítógépet, a bicikliből kiszedte a csavarokat-olyanok ám:)

2009. júl. 16. 17:56
Jaaa és a kupakcsavarás...le és feltekeri, csak közben megissza a literes ásványvizet...direkt élvezi.:)
2009. júl. 16. 17:54
A nagybbik lányom 2,5 éves múlt, szinte már mindent csinál ezek közül, de az elválás és az enyém övé nem igazán megy neki. Megérti, csak nem csinálja.:)
2009. júl. 16. 17:52

:) tetszik ez a mechanikus játékot működésbe hoz.

az enyém kezdte szétszerelni a védőnő mérlegét-és minden kérdésre a NEM volt a válasz.azért rendben találtak minket.

2009. júl. 16. 17:45

Ezt a neten találtam, 3 éves gyerkőcökre vonatkozik, de olvassátok el!


A gyermekek saját tempójukban fejlődnek, ezért lehetetlen pontosan megmondani, mikor sajátítanak el egy bizonyos képességet. Mindez tájékoztató jellegű.

Az Ön gyermekének a fejlődése kis mértékben eltérhet az alábbiakban felsoroltaktól,

és ez nem feltétlenül utal rendellenességre.


Szociális érettség


Felnőtteket és játszótársait utánozza

Spontán érdeklődést mutat játszótársai iránt

Játékokban képes kivárni, amíg rákerül a sor

Megérti az "enyém", "övé" koncepcióját

Nyíltan kifejezi ragaszkodását

Érzelmek széles skáláját képes kifejezni

3 éves korára könnyen elválik szüleitől

A napi rutin nagyobb változásai iránt ellenkezik


Kognitív fejlődés


Mechanikus játékokat működésbe hoz

A kezében vagy szobában lévő tárgyat képes azonosítani egy könyvbéli képpel

Szerepjátékokat játszik babákkal, állatokkal, emberekkel

Tárgyakat forma és szín szerint szortíroz

3-4 darabos puzzle-t kirak

Megérti a "kettő" koncepcióját


Hallás- és beszédfejlődés


Képes két-három részből álló utasítást követni

Majdnem minden hétköznapi tárgyat és képet felismer

A legtöbb mondatot már érti

Érti a térre utaló kifejezéseket (rajta, benne, alatta)

4-5 szavas mondatokat használ

Tudja mondani nevét, korát, nemét

Használ személyes névmásokat (én, te, engem, mi, ők)

Idegenek is megértik a legtöbb szavát


Mozgás


Jól tud mászni

Váltott lábbal lépcsőzik fel-le

Labdába rúg

Könnyedén fut

Triciklit pedállal hajt

Könnyen hajol, elesés nélkül

Függőleges és vízszintes, és körkörös vonalakat rajzol ceruzával, zsírkrétával

Képes oldalanként lapozni egy könyvet

Több, mint 6 kockából is képes tornyot építeni

Ceruzát képes rajzoló pozícióban fogni

Képes kupakot, csavart ki-be csavarni

Kilincset elforgat



Problémára utaló jelek



Forduljon szakemberhez, amennyiben gyermeke fejlődése az alábbiakban felsorolt jelek alapján elmarad az ebben az életkorban elvárt szinttől!


Gyakran elesik, nehezen megy neki a lépcsőzés

Nem szűnő nyál folyás

Nagyon érthetetlen beszéd

Nem képes négynél több kockából tornyot építeni

Nehézséget okoz kisebb tárgyak manipulációja

Nem képes egy kört lemásolni

Nem tud rövid kifejezésekben kommunikálni

Nem vesz részt szerepjátékokban

Nem ért meg egyszerű utasításokat sem

Csekély érdeklődést mutat más gyermekek iránt

Extrém nehézséget okoz, hogy anyukájától elváljon

Gyenge szemkontaktus

Korlátozott érdeklődést mutat játékok iránt

Hirtelen nagy visszaesés jelentkezik olyan képességekben, amiket korábban már birtokolt

2009. júl. 16. 17:42
nekem csak egy kismamák nagykönyve van, 3 éves korig ír dolgokról.utána szerintem az óvónő is válaszol illetve a védőnő, pl. én most beszélgettem el vele, a védőnő meg a gyerekkel csevegett-közben megnézte-felmérte hogy haladunk.
2009. júl. 16. 17:40
igen sok a különbség-anyós most akart tőle mondókát kérni-nem sokat tud, és nem hajlandó kérésre produkálni-de rengeteg állatnak dínónak(latinul) tudja a nevét.ezt még a 4 éves unokahúgunk sem tudta-ő viszont mondókázni énekek tud.
2009. júl. 16. 17:39
A születéstől az iskolakezdésig végigveszi a könyv a gyerek korának megfelelő ismeretanyagot, azok rögzítésére, gyakorlására ad ötleteket.
2009. júl. 16. 17:38

és még valami amit kérdezett:

váltott lábbal megy-e a lépcsőn.

hagytam-e az oviba, bölcsibe rövid időre-nyugodtan fogadta-e.

2009. júl. 16. 17:37
Van egy könyv, nagyon ajánlom, nekem rengeteg ötletet, infót adott: Anya, taníts engem! ~kb. 2ezer Ft, interneten rendeltem meg.
2009. júl. 16. 17:36

Az én fiam épp ennyi idős. De szerintem csak általánosságban lehet arról beszélni, hogy mit kell tudnia egy gyereknek, mert ez egyénenként változó. Persze vannak normák, amiknek ha nem felel meg, akkor lehet, hogy valami baj lehet.

A lányom már 4 hónaposan ült, 3,5 hónaposan már két foga volt, majd 10 hónaposan járt. 2 éves korára folyamatosan beszélt. Simán el lehetett vele egész mondatokban beszélgetni. Ehhez képest a fiam 3 évesen még szinte csak szavakat mondott, viszont minden betűt ismert. Kb. két hónappal később már beszélt folyamatosan, de még most is sokszor én értem. Viszont simán olvassa a rendszámtáblákról a 3 jegyű számokat, sőt a saját játékszámaival ki is rak bármilyen 3 jegyű számot is. A számitógépet jobban kezeli, mint az apja. Még mielőtt megszólnának, nem a számitógép előtt nő fel a gyerek, ugyanúgy szereti a szabad levegőt, sőt, óriási mozgásigénye van.

2009. júl. 16. 17:36

ja igen:

rajz.rajzol-e konkrét formákat(kör,pálcika emberke)

megnevezi-e hogy mit rajzol.

2009. júl. 16. 17:34

igen a színek, formák is eszembe jut-bár ezt későbbre teszik.ha valami eszembe jut leírom.kicsit gondolkodom kérdezett-e mást is.

persze szobatisztaság(nappali)

én tudat.

egyedül enni, inni.bár ezt már korábban is megkérdezték(2évesen)

2009. júl. 16. 17:32

most voltam a védőnőnél-egy kérdőívet töltött ki a mit tud a gyerekből-az enyém 3 éves.

ilyenek:

ismeri e a testrészeket.

kifejezi az érzelmeit.

használ e személyes névmást.

tud e fél lábon állni.

tud e páros lábbal ugrálni.

hogy viszonyul más gyerekhez-játszik e vele.

megjelent-e a szerepjáték.

idegen helyzetben nyugodtan reagál e.

választékos-e a beszéde(szókincs).

mondókát rövid mesét visszamond-e.

2009. júl. 16. 17:32
öltözni, enni, szobatisztaság, színek, 3-as számkör/ de ezt lehet csak az idősebb testvér miatt/
2009. júl. 16. 17:28
Mit tud 3.5 éves gyermek?(vagy mit kéne tudnia?)Ti gyermeketek mit tud? nem találok róla infót (mint pl-.félévesen ül, egyévesen megy...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook