Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél meg, hogy jobb legyen Magyarország? fórum

Mit tennél meg, hogy jobb legyen Magyarország? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
14. Jk
2011. okt. 19. 10:24

- legyen emberközpontúbb:

- biztosabb munkaerőpiac (így hogy mindenkit bárhonnan bármikor ki lehet rúgni, nem éppen életbiztositék)

- adóterhek csökkentése

- ovodai, bölcsödei elhelyezés biztosítása (aki vissza tud menni dolgozni az mehessen)

ez megoldható lehetne magánovikkal. Persze nem ilyen csillagászati árakon, hogy az ember azért dolgozzon, hogy fizetése az oviba menjen. javaslat: fizetésarányos költségek. Attól függöen hogy mennyi a család össz fizetése, mennyi az eltartottak száma úgy változnának a befizetések.

persze ez is csak úgy működik ha van munkalehetőség.

13. Enya78 (válaszként erre: 9. - 432d0af620)
2011. okt. 19. 10:24
Remélem nem rám céloztál!
12. danina
2011. okt. 19. 10:23

Én megtenném,hogy nem megyek be,vagy nem viszem el a gyereket,de sajna attól még nem változna semmi.Esetleg annyi,hogy gyarapítanám 1-el a munkanélküliek így is hatalmas táborát. :-(

Itt már teljesen másképp kellene nézni a dolgokat.

Munkahelyeket,lakásokat kellene teremteni,és én még azt is megkockáztatom,tisztelt honapáik-és anyáink képesek lennének-e havi 40-50 ezreket beosztogatni???Ahogyan mi tesszük,mert kénytelenek vagyunk?Szerintem 1 hónap múlva sírva menekülnének...Vagy 1 hét...Lehet,ők 1 hét alatt költenek annyit...

11. Enya78 (válaszként erre: 7. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:23
Hát pont ez a nagy kérdés! Van tőlünk pár Km-re egy csöpp 'városka', de az is csak haldoklik évek óta. Új munkahelyek nem létesülnek... Ha éppen lenne egy hely, amit be tudnék vállalni a fiam mellett (8-16ig , pl. irodai) oda nagyobb eséllyel veszenk fel fiatalabb, független munkavállalókat... úgyhogy igazából fogalmam sincs hogyan tovább? (amikor néha már ennivalóra sem jut... :(( )
10. zsoka1984 (válaszként erre: 8. - Globus)
2011. okt. 19. 10:22
Én úgy gondolom hogy a külföldi tőkétől meg kell szabadulnunk ahogy a bankoktól is. A magyar termelők pedig használhatnák az épületeket. Lehet hogy mesebelien hangzik de szerintem lehetséges volna.
2011. okt. 19. 10:21
elküldeném a nyafogókat Afrikába 5 évre a sivatagba, hogy aztán megbecsüljék a kenyeret és a vizet
8. globus (válaszként erre: 1. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:16

Visítana a nép, ha nem vehetne "kicit occót" :)

A multik megadóztatása automatikusan vonná maga után a kivonulást és gyarapítaná a munkanélküliek számát. Magyar termék reális áron - adó és járulékrendszer teljes átalakítása.

7. zsoka1984 (válaszként erre: 6. - Enya78)
2011. okt. 19. 10:16
Ezekért a dolgokért kellene kiállni egymásért a gyerekeinkért. Mert mit fogunk így rájuk hagyni?
2011. okt. 19. 10:11

Én például, mint gyermekét egyedül nevelő anyuka... mivel egyszerűen nemtudok elmenni dolgozni, mert nincs, aki vigyázzon a fiamra, (sőt, a közelben nem nagyon van munkalehetőség sem) nagyon boldog lennék, ha nem havi 28500Ft-ból kéne 'megélnünk', hanem esetleg ilyen helyzetben megítélnék legalább a minimálbért!

Lehet hülyeséget írok, de még most is a tavaly téli gáztartozásomat egyenlítgetem... (de úgy, hogy már jönnek az új, aktuális csekkek) :(

Úgyhogy mindennel együtt (segély, ami most a fizum 4 órára, csp., lakásfentartási tám. gyermektartás), az egy hónapra kapott pénzből sajnos nem lehet normális életszínvonalat két embernek fenntartani :(((

5. zsoka1984 (válaszként erre: 3. - Genlips)
2011. okt. 19. 10:10
Na pont ez a probléma sírunk azért ami nincs de nem teszünk semmit hogy legyen.
4. zsoka1984 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2011. okt. 19. 10:09
Igen mi vagyunk a fő oka annak hogy ide jutottunk. De most megtennéd hogy holnaptól nem viszed a gyereked iskolába ameddig nem változik a helyzet?
3. genlips (válaszként erre: 1. - Zsoka1984)
2011. okt. 19. 10:07
naívság a tetőfokon...
2011. okt. 19. 10:05

Hmmm....

Visszamennék az időben. ;)


Mit tennék?

Átprogramoznám a magyar népet, mert erről valahol ő is tehet.....

Mert milyen egy birka nép vagyunk már! :D


Hízelgő szavakat elhiszünk, utána meg csodálkozunk, ha kizsákmányolnak!

Mert ugye az igaz szavak nem mindig szépek, a szép szavak meg nem mindig igazak....



Szerintem...

2011. okt. 19. 10:02

Arra lennék kíváncsi hogy ki mennyire lenne hajlandó, hogy közösen megoldjuk az ország helyzetét? Nem forradalomra gondolok!! Én például nem mennék be addig dolgozni ameddig:

-a multikat nem adóztatnák keményen

-német húst nem tiltanák ki az országból

-magyar ember magyar ételeket ehessen, reális áron

-segítsenek a devizásokon ( a házzal meg kellene elégednie a banknak)

-és még írhatnák sokat


Mit tennénk meg a gyerekeinkért? Így is feltehetjük a kérdést.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook