Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha a munkahelyeden nem fogadnak el? Már 1,5 éve dolgozom, de nincs kommunikáció köztünk (csak a legfontosabb munkáról) fórum

Mit tennél, ha a munkahelyeden nem fogadnak el? Már 1,5 éve dolgozom, de nincs kommunikáció köztünk (csak a legfontosabb munkáról) (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 17. 03:32
masik melohelyet keresnek ha lehetseges!
12. syria
2015. ápr. 13. 10:23

A témában tegnap privát megkeresett valaki. A lényeg:


„Sokaktól hallottam már, hogy a munkamorál jobb, ha nincs barátkozás egy munkahelyen.

Sok munkáltató nem veszi jó néven, ha jó a hangulat.”


Közreadom a válaszomat.


Nem vagyok munkáltató. De ha az lennék, akkor sem az zavarna, hogy jó a hangulat, hanem az, hogy a bratyizás óhatatlanul a munka rovására megy. Látom, hallom.

A munkaidő elején elfoglalom a helyemet és 8 órán keresztül dolgozom. (Max. 2-3 óránként elslattyogok a hűtőhöz, és az asztalomra teszem az enni-innivalót, amit munka közben elfogyasztok.) A többiek fel-alá mászkálnak, cigiznek, ebédelnek, utána mosogatás közben minimum fél órában megbeszélik a családi, otthoni ügyeiket. Ezt teszik cigiszünetben és máskor is, amikor meg akarják valakivel osztani a dolgaikat. Ezért - jó esetben - a 6 órából csak 8-at dolgoznak.


Nekem nincs olyan problémám, hogy nem fogadnak el. De ha egy- egy kolléga odajön hozzám, és elkezdünk privát dolgokról beszélgetni, már megérzem, lemaradok. Nálam a minél hatékonyabb munkavégzés lelkiismereti kérdés. Sokan meg azt hiszik, a fizetésükért cserébe elég a munkahelyen jelen lenni (vannak, akik még azt se veszik komolyan),


Lehet a munkahelyen barátkozni. De a privát dolgokat intézzék munkaidőn túl, hétvégén, tudom is én mikor, hogyan, de ne a munka kárára.

Pl. van egy kollégám, akivel nagyon jóban vagyok. Vele hetente több alkalommal, munkaidő után akár hétvégén is eszmét cserélünk telefonon, úgy privát, mint munkahelyi témában. Mert a lelkiismeretesen kitöltött munkaidőbe ezek a beszélgetések nem férnek bele.


Természetesen az lenne az ideális, ha a munkahelyen (mint ahogy bárhol máshol) jó lenne a hangulat. De nagyon nehéz az arany középutat megtalálni, nem utolsó sorban idióta hangadók, illetve a túlkapásokat elkövető, vezetésre alkalmatlan főnökök miatt.

Arról nem is beszélve, hogy mások a körülmények, feltételek óvodában, iskolában, szalag mellett, irodában, ügyfelekkel kapcsolatosan, kereskedelemben, stb. végzendő munkakörökben.


Amúgy ld.: [link] :)

2015. ápr. 12. 16:26

Persze, hogy nem haverkodni van az ember a munkahelyen. De nem is vagyunk gépek, hanem emberek, méghozzá társas lények.

Az azért rohadt kellemetlen tud lenni, ha olyan légkörben dolgozik az ember, hogy a munkán kívül egy normális szót nem lehet váltani senkivel. Totál nyomasztó és szerintem egészségtelen. Nekem voltak régebben beilleszkedési problémáim, ezért tudom, milyen sz@r ez. Igenis kell az emberi kontaktus. Nem az a "minden magánéleti problémánkat kibeszélős pletyi", de azért egy kis társalgás belefér.

Egyébként másfél év után változtatni ezen, hát nem tudom mennyire egyszerű. Elvégre ha eddig nem alakult ki semmilyen kapcsolat, akkor ezután hogyan... Nem tudom. Ha valakit kiközösítenek, az hiába próbálkozik később is. De ha ő volt mindig zárkózott, akkor sem biztos, hogy ha most változna, azt pozitívan fogadnák.

2015. ápr. 12. 10:01

1,5 év azért nem kis idő ahhoz, hogy senki ne fogadjon el. Próbálj te kedvesen és érdeklődően nyitni. Ha nem nyitottak rá, nincs mit tenni, majd változik ez.

Az sem mindegy milyen munkaterületen dolgozol, mert van ahol nélkülözhetetlen a kommunikáció a munkatársak között.

2015. ápr. 12. 09:06

attól függ milyen munkakör

ill., hogy a többiek beszélnek e egymással csak veled nem.(?)

amíg nincs másik NE gyere el, az legnagyobb baki a mai világban!!!!!!!!

2015. ápr. 12. 09:00
keresnék másik munkahelyet
2015. ápr. 12. 08:30

Milyen területen dolgozol?


Nálunk a suliban is "remek" a hangulat. Régen jó volt, most olyan mindenki mint a zombi. Az újabbak nagyon rosszul érzik magukat, mert akik eddig is ott voltak, azok már "klikket" alkotnak, ő meg csak köszön, nem igazán tud bekapcsolódni.

2015. ápr. 12. 08:20

Tényleg ennyire "problémás" ha a munkatársak jóban vannak egymással?

Kinek jó ez?( a vezetőinket kivéve,mert ők azt szeretik, ha utálkozuk )

Viszont sokszor éreztem azt én is, hogy bejárok, ellátom a feladatomat,és ennyi.

2015. ápr. 12. 07:59
Ne baratkozz munkahelyen, plane ne otthon. Maradjatok keretek kozott, ugy egeszseges es szerencses.
2015. ápr. 12. 07:11

Nincs senki aki Neked egy kicsit szimpatikus? Vele lehetne kezdeni a beszélgetést.

A munkahelyre nem barátokat szerezni jar az ember, de azert ott vagy egész nap, csak jó ha van kihez szolni.

Feltetelezem, hogy már egy jol összeszokott csapatba kerultel be, akik jol elvannak.

Mindentől függetlenül én a helyedben kezdemenyeznenk...ha pedig elutasitoak...akkor pedig marad ez a munkahely es ennyi megközelítés.

3. syria (válaszként erre: 1. - 97b428f1ba)
2015. ápr. 12. 06:57

Elfogadnám, hogy nem fogadnak el.

A munkahely elsősorban a munkáról szól. Nem dől össze a világ (sőt, szerintem még a munkamorálnak is jót tesz) ha nincs barátkozás, és a kommunikáció a munkára szorítkozik.

2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 97b428f1ba)
2015. ápr. 12. 06:49
Lehet a munkatársaid is így állnak hozzá, hogy nem erőltetik.
2015. ápr. 12. 06:44
erőltetni meg nem fogom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook