Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetnénk azért, hogy mi, hétköznapi emberek tetteinkkel lelassítsuk sa Föld pusztulását? fórum

Mit tehetnénk azért, hogy mi, hétköznapi emberek tetteinkkel lelassítsuk sa Föld pusztulását? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 2. 12:58
Föld és pénztárca kímélő megoldások: zuhany stop használata, WC tartályba 1 literes üveget feltöltve tenni, igyekezni a szemetet szétválogatva a megfelelő gyűjtőkbe tenni, piacon vásárolni a bevásárlóközpontok helyett
12. eva7
2007. szept. 14. 13:25
Elsősorban egy pár gyárat kéne bezárni!!!
2007. szept. 14. 13:13
Talan ha jobban odafigyelnenk pl. a szemetelesre... Tisztelet a kivetelnek, de rengeteg ember hajigalja el a szemetet, ami nem csak ronda latvany, hanem a kornyezetet is karositja. Amugy a tomegkozlekedes is katasztrofalis, nezzetek meg, milyen fustot bocsatanak ki a buszok.
2007. jún. 10. 10:17

Szerintem már semmit.


Én nem veszek autót akkor, amikor tömegközlekedéssel mindenhova odaérek. annyira elszennyeztük már a földet, hogy ha most minden gyár, motor leállna, akkor is nagyon sok idő kellene a regenerálódáshoz.


Mit tehetnénk? Találjunk fel új energiaforrást, ami nem szennyező.

9. emagdi (válaszként erre: 5. - Riaria)
2007. jún. 8. 15:09

igazad van, hogy az autók többségében csak 1-2 ember utazik. de: a tömegközlekedés egyre katasztrófálisabb, metrólezárások, tömött buszok/villamosok. amíg ez lesz, egy autós sem fog tömegközlekedésre váltani.

az meg elég utópisztikus, hogy az autósok gyűjtőforgalomban járjanak, és felvegyenek maguk mellé még 2-3 embert, hogy tele kocsival közlekedjenek. (legalábbis én nehezen tudom elképzelni, hogy pl jövök reggel munkába, és még keresek útközben 3 embert aki szintén akkor, szintén ugyanide jön)

2007. jún. 8. 15:06

lemerült elemet az erre kijelölt hulladékgyűjtőbe dobjuk, vagy még jobb, ha akkumulátort haszálunk (újratölthető elem).


nem folyatjuk feleslegesen a vízcsapokat, wc-t.


nem veszünk újabb tv-t, hűtőt, egyéb fogyasztási cikkeket, csak azért mert idén már kijött egy újabb modell...

2007. jún. 8. 15:01

mi ásványvíz helyett csapvizet iszunk :)

így nincs palack:)

2007. jún. 8. 14:13
például azzal, hogy spray helyett golyós dezodort vásásrolunk vagy olyat amiben nincs hajtógáz.
2007. jún. 8. 14:02
A gépkocsi használat csökkentésével. Meg kell nézni csúcsforgalomban, kb. a kocsik háromnegyedében 1-2 ember utazik.
2007. jún. 8. 13:48
vegyszerek mérséklésével, energiatakarékoskodással.
2007. jún. 8. 13:31
Szelektív hulladékgyűjtéssel, célirányos vásárlással. Energiatakarékossággal, ami most nagyon hirdetett, de ez annyira pénzfüggő dolog, nagyon nehéz. Kevesebb villany, víz, nem pénzfüggő, de a hőszigetelés, ablakcsere stb., viszont igen. Annyira fogyasztói társadalommá váltunk, hogy ezt nehéz lesz visszaszorítani.
2007. jún. 8. 13:26
A dohányzásról való leszokással
2007. jún. 8. 13:26
Mit tehetnénk azért, hogy mi, hétköznapi emberek tetteinkkel lelassítsuk sa Föld pusztulását?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook