Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetnék? Részeg kamionos jött belénk. fórum

Mit tehetnék? Részeg kamionos jött belénk. (beszélgetős fórum)

1 2 3
64. Pirosalma (válaszként erre: 62. - Gne2)
2010. szept. 26. 21:05
Én is kevesellem, ugyanakkor hozzá kell venni, hogy 3 hónapig nem tud dolgozni jogosítvány hiányában, ami nem kevés pénz.
2010. szept. 26. 20:57

Miért ilyen embertelen ez a világ?

Mit tegyek? Panaszt tegyek a rendőr ellen?

Szóljak a sajtónak?

Pereljem be a kamionsofőrt?



Igen, ebben a sorrendben. Én ezt tenném, mert ha nem legközelebb is megteszik és lehet hogy akkor már szétszakítanak egy családot. Örökre. :((

Nagyon örülök hogy ti megúsztátok, adjatok hálát érte. :)

62. gne2 (válaszként erre: 61. - Betsabé)
2010. júl. 22. 13:55

Ennyi?! 3 hónapra vették el a jogsiját és 80E pénzbüntetés?!

Amikor az ismerősöm a kátyús úton kirakott 50-es tábla mellett 70-nel ment, akkor kapott ennyit büntetést! Mit tud ez a pasi, hogy ennyivel megúszta?

2010. júl. 21. 19:22

Ma megjött a rendőrségi határozat.

A lényeg: 3 hónapra elvették a kamionos jogsit, és 80.000 Ft pénzbírságra ítélték. A biztosító még mindig nem fizetett, talán látva ezt a határozatot, fog.

Csak lenne már autónk...

2010. júl. 1. 10:37

Sajnos a biztosító tényleg nem fizet a rendőrségi eljárás befejezéséig...félig-meddig tapasztalat...


Re87: nem sima tű kell egy rendőrségi vérvételhez, ez sem ilyen egyszerű...


Egyébként kitartást Betsabé

59. cb82b220ce (válaszként erre: 58. - Betsabé)
2010. júl. 1. 10:23

Hát ha azért írnád le hogy sírjál...azon se csodálkoznék...

Ha neked szól valaki hogy vigyázz még nem biztos hogy nem jártál volna így...ez a borzasztó! :-S

2010. júl. 1. 10:22

Állítólag egyik sem fizet, amíg le nem zárul a nyomozás.

Nem azért írom ezeket, hogy sírjak, hanem, hogy LEGYETEK ÓVATOSAK!!!!

57. cb82b220ce (válaszként erre: 56. - Betsabé)
2010. jún. 30. 13:19

Ezt nem értem...

Hogy hogy addig a bíztosító nem fizet?Hogy a fenébe???És amikor totálkárosra tör össze egy autó balesetbe???Olyankor mi van?Ez is az volt csak szándékos.Ilyen nincs....milyen buzi biztosító ez?

2010. jún. 30. 11:16

Sziasztok!


Nem sok jót írhatok. Mi mindenképpen rosszul jártunk. Érzelmileg, anyagilag, stb.

Ügyvédbarátunk (aki pár évig büntető bíró is volt) szerint, sok a kamionossal van probléma.Pl. volt olyan kamionos, aki csúzlival acélgolyóval lőtt menet közben személyautóra.

Ha bíróságra kerül az ügy, akkor egy jó ügyvéd majdnem mindent megtehet. Ha mi is ügyvéddel megyünk (50-100 ezer forint), akkor ő véd bennünket, és nekünk bajunk nem lehet. De ha pl. nincs pénzünk ügyvédre, akkor még bajba is kerülhetünk. Pl. az ügyész (aki engem védene) nem jelenik meg a tárgyaláson, és akkor engem szed ízekre a kamionos ügyvédje.(Ezen nagyon kiakadtam. Ezért fizetjük az adót???? hogy amikor kellene az igazság, akkor én fizessek ügyvédet?! Felháborító)

Amíg nincs ítélet, addig nem fizet a biztosító. Azaz, addig nincs autónk. Egész nyárra annyit terveztünk, hogy meglátogatjuk a szüleimet, és elmegyünk a Balatonhoz 1 napra. Most egész nyáron itthon ülhetünk.

Polgári pert fölösleges indítanunk, mert az anyagi kárt a biztosító rendezi. Személyi sérülés nincs. Nincs miért követelnünk.


Mindenkinek azt kívánom, hogy ne kerüljetek ilyen helyzetbe!

2010. jún. 22. 22:17
Nagyon sajnálom a történteket.Légy nyugodt az Úristen elrendezi a dolgokat.Ha még most úgy tűnik is, hogy megússza a kamionos és a rendőr is, ne hidd, nem így lesz Mindenkit utolér a végzete, ha megérdemli.
54. gne2 (válaszként erre: 47. - Betsabé)
2010. jún. 22. 15:35
Szerintem polgári pert is lehetne indítani. De ezt ügyvéd biztosan meg tudja mondani! Követelni lehet a kieső jövedelmet, és a károtok megtérítését a sofőrtől, vagy a cégétől. Beszélj ügyvéddel, esetleg kérdezd meg a jogifórumon, hátha tudnak valamit mondani. Mert ez nem baleset volt, hanem szándékos károkozás. Még jó, hogy "csak" anyagi károtok lett, a lelkieket még hosszú időbe telik kiheverni. :(
53. ancsika72 (válaszként erre: 47. - Betsabé)
2010. jún. 22. 14:33

Szegény,nagyon sajnálom!

És tényleg nagy szerencsétek volt,az égiek veletek voltak!

2010. jún. 22. 14:28

Azt hittem ilyen csak a filmekben létezik!

Nekem is eszembe jutott ez a film: Párbaj a címe

51. Re87 (válaszként erre: 50. - Mimmo33)
2010. jún. 22. 13:59
Meg nem is megy ki annyira,hogy bűncselekmény határértéken kívül essen.
50. mimmo33 (válaszként erre: 42. - Betsabé)
2010. jún. 22. 13:47
3,2 alkoholszint nem megy ki fél óra alatt.Max másnapra.
49. Re87 (válaszként erre: 44. - Pirosalma)
2010. jún. 22. 13:36
Érdemlegesen fél óra alatt nem is.
48. Betsabé (válaszként erre: 46. - Cb82b220ce)
2010. jún. 22. 13:35

Mondom, a férjem nagyon higgadt ember. Uralkodott magán.

Ne félj, én ordibáltam, sikoltoztam.

De ő fel sem fogta, mit tett.

2010. jún. 22. 13:33

Nem érdekel, hogy mit csinálnak vele.....


Az érdekel, hogy velünk mi lesz.

Itt vagyok két pici gyerekkel egy kis faluban, ahol nincs tisztességes bolt, gyerekorvos, stb.

A biztosító semmit nem fizet, amíg nem zárul le a rendőrségi ügy. És általában kevesebbet fizet, mint a kocsi értéke.

Szóval ez hónapok kérdése.


Emiatt senki nem fog kárpótolni bennünket.

46. cb82b220ce (válaszként erre: 45. - Betsabé)
2010. jún. 22. 13:32

Csak kíváncsi voltam hogy mit modnhatott...

Bocsi hogy nektek mentem...a bunkó-idióta állatja...csoda hogy a férjed nem esett neki,bár gondolom nem sok választotta el tőle.

45. Betsabé (válaszként erre: 20. - Cb82b220ce)
2010. jún. 22. 13:28

Miért kérdezed, hogy beszéltünk-e vele?

A baleset után közvetlenül beszéltünk. Magyar volt. Azt mondta, hogy bocsi, hogy nektek csúsztam....

Lett belőle egy nagy veszekedés, de értelmetlen, így inkább némán megvártuk a rendőrt.

44. Pirosalma (válaszként erre: 43. - Re87)
2010. jún. 22. 13:28
Kizártnak tartom, hogy félóra alatt érdemlegesen csökkenjen az alkoholkoncentráció.
43. Re87 (válaszként erre: 42. - Betsabé)
2010. jún. 22. 13:26
Szerintem az sokat tisztul a felfokozott idegállapot miatt.
42. Betsabé (válaszként erre: 40. - Re87)
2010. jún. 22. 13:19
Szerintünk a kórházba vitték, az max. fél óra. Addig csak nem ment ki belőle.
41. Betsabé (válaszként erre: 35. - Gne2)
2010. jún. 22. 13:18

Ó de durva........20 km rettegés.........sajnálom.

A miénk 5 km-en át tartott, és kb. 5 percig, de legalább a te gyerekeidnek nem kellett végigélnie, végignéznie, hogy nektek megy egy kamion.

A kisfiam, még akkor is is fél, ha szúnyogirtáskor elrepül felettünk a repülő.

És a rendőr nem írhatja be a jegyzőkönyvbe a leki sokkot. Nem értem.

40. Re87 (válaszként erre: 39. - Betsabé)
2010. jún. 22. 13:17

Szerintem elveszik a jogsit.

Előbb írtad,hogy szerinted lefizették a rendőrt.Ha a rendes nagy szondát fújatták vele,akkor nem tudják okosba elintézni,mert az tárolja az adatokat.Így a vérvételt is kénytelenek voltak elintézni.Csak az a necces,hogy mire találtak valakit,aki leveszi a vért,addigra kiment belőle az alkohol.

2010. jún. 22. 13:13

A jogsiját nem vették el, mert mikor hazajöttünk, akkor jutott eszünkbe a baleseti bejelentő lap. A páromat visszavitte egy barátunk, és amikor kitöltötték az adatokat, nála volt a jogsija.

Szóval nekem is gyanús.

A párom szerint a rendőrök később biztos elvették tőle, és szerinte be is vitték a kapitányságra.

Amúgy nem messze lakik tőlünk, nem ismertük, nem külföldi.

38. Re87 (válaszként erre: 37. - Betsabé)
2010. jún. 22. 13:10
Hogy micsoda??Ez egy egyszerű vérvétel!Az egész megyében nincs egy vacak tű?Olyat még nem hallottam,hogy a kapitányságon vettek volna vért.
37. Betsabé (válaszként erre: 29. - Re87)
2010. jún. 22. 13:09

igen elvitte két járőr (nem tudom hova). Bár halottam a rendőr telefonját, hogy a központ jelezte, hogy nincs meg a vérvételhez szükséges felszerelés a kapitányságon, sem az egész megyében.

De jó..........

36. Betsabé (válaszként erre: 25. - Mimmo33)
2010. jún. 22. 12:55
Én is bánom, hogy visszadudáltunk, de akkor nem értettük, hogy mit akar....egy idő után rájöttünk, de akkor már késő volt....véletlenül se akartuk kockára tenni az életünket. A férjemnek 17 éves kora óta van jogosítványa és autója, és kamaszként se versenyzett soha, és ha egy korty alkoholt iszik, nem vezet. Soha nem volt balesetünk, ez az egész rendőrségi dolog nagyon új nekünk. Ezért ilyen sok a kérdésünk.
35. gne2 (válaszként erre: 34. - Survivor3)
2010. jún. 22. 12:52

Az egyik faluban mindig ott vannak a rendőrök, ebben bíztunk. Most nem voltak. A másik helyen trafi áll minden nap, az sem volt.

Az volt a szép, hogy aznap jöttünk haza a nyaralásból, ismeretlen hegyi utakat, autópályát is gond nélkül végigjártuk. Itthon, 20 km-en kellett rettegnünk. Persze ez a kamion is külföldi volt, biztosan unatkozott a sofőr.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook