Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyünk ha a párunk nem akar több gyereket? fórum

Mit tegyünk ha a párunk nem akar több gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 28. 15:43

Igyekeznék rábeszélni a második gyerekre, mert tényleg az a legjobb a gyereknek, ha van testvére.

Sajnos, én egyke vagyok, pici korában meghalt a kistesóm, aki nővérem lett volna. Sokszor elgondolom, milyen jó lenne, ha élve maradt volna.

31. Nikó81 (válaszként erre: 30. - Rozália)
2009. ápr. 28. 18:15

Köszönöm :-)

Tudom én hogy kivülállóként nézve mind a kettőnknek igaza van...

Csak még is olyan nehéz ...

30. Rozália (válaszként erre: 10. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 16:12
De, de természetesen.
29. Nikó81 (válaszként erre: 28. - Agibabus)
2009. ápr. 28. 13:39

Remélem igazad lesz.

Nekem sem lenne könnyű tudom..végig aggódnám a terhességet...ezt csak az értheti meg aki tapasztalta :-(

2009. ápr. 28. 13:21

Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön olyan megoldást lelnetek, ami mindenkinek jó lesz.

Komolyan lehetségesnek tartom, hogy a férjed fél egy olyan újabb megrázkódtatástól, mint amit az elhalt magzat jelentett neki. Talán ezért is ilyen határozottan elutasító.

Viszont ha ez a helyzet, akkor nyugodt és szeretetteljes beszélgetésekkel meg fogod tudni oldani a dolgot.

27. Nikó81 (válaszként erre: 25. - 228bb89282)
2009. ápr. 28. 13:14

Azért jó látni hogy van rá példa akinek sikerül!

Neki van két testvére nekem egy.

És most novemberben ő lebetegedett és a tesvérei nagyon mellette álltak akkor mondogatta is hogy milyen jó hogy van tesója. Én mondtam is neki hogy látod és ettől akarod a fiad megfosztani.

De nem adom fel remélem hogy azért meg meggyőzhető..

26. Zizisicc (válaszként erre: 24. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 12:29
Drukkolok Neked! :o))
2009. ápr. 28. 12:28
Ugyanezen végigmentem én is, nagyon sok és komoly beszélgetés után jutottunk el a közös nevezőre. Én mindig 3 gyerekre vágytam és ő ebbe bele is egyezett. Aztán megszületett a kislányunk és ő közölte, hogy nem lesz több. Na, ekkor kaptam sokkot, mert én kis korkülönbséggel szerettem volna a gyerekeket. Sok beszélgetés után meg tudtam győzni és úgy tűnik, most kisfiúnk lesz a kislány után. Sajnos a férfiak máshogy látják ezeket a dolgokat és amikor hazajön, nem síró gyereket akar, hanem csöndet. Az én férjem legalábbis ilyen. De én tudtam példákkal érvelni. Az én szüleim egykék. Nincsenek nagyszüleim már és itt maradtak totál egyedül, senkijük nincs, akivel lenne egy bizalmi viszonyuk. Persze ez testvéreknél sem mindig alakul ki. De egy gyereknek nem anyagi dolgokra van szüksége, hanem szeretetre. Sajnos mindkét fél álláspontját meg lehet érteni és én tényleg tudom, milyen a szitu, tavaly nyáron mentem ezen keresztül. De csak annyit tudok mondnai, sok beszélgetéssel sikerült "meggyőznöm", kompromisszumot kötnünk, hogy 3 nem lesz, de legyen testvére a kislányunknak, mert ennél többet szülő nem adhat a gyerekének, mint hogy testvére van... Az is igaz, hogy nekem nagyon jó a kapcsolatom a testvéremmel. Neki van tesója? Neked?!
24. Nikó81 (válaszként erre: 23. - Zizisicc)
2009. ápr. 28. 11:39

Szóval ezen dolgozom hogy ezt legalább elérjem...

Talán akkor megért azt amit én érzek és akkor tudunk közös nevezőre jutni..

23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 11:33

Értem. Lehet, hogy fél .....

Igen, az lehetne egy kiindulási alap a másik jobb megérértéséhez, ha tudnátok róla beszélni!

22. Nikó81 (válaszként erre: 21. - Zizisicc)
2009. ápr. 28. 11:23

Igen.

Egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, és nagyon jó az összhang közöttünk.

A legtöbb dolgoban egyett értünk, és még így 10 év után is nagyon sokszor elfordul hogy ugyan arra gondolunk :-)

És még azt nem értem hogy egyébként nagyon szereti a gyerekeket ám és tök jól ki is jön velük.

Én azt hiszem hogy csak fél...neki nem volt valami jó gyerekkora és azt gondolja ha a Bálint egyke marad akkor mindent meg tud neki adi amit ő nem kapot meg..de ebben nincs teljesen igaza.

Viszont nagyon makacs szóval nehéz őt meggyőzni, én már annak is örülnék hogy ha arra hajlandó lenne hogy leüljünk beszélni a dologról és meghallgatná azt amit én érzek..

21. Zizisicc (válaszként erre: 20. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 11:20

Igen, tudom, ez nagyon nehéz ügy! :o((

Egyébként amúgy jól megértitek egymást? Csak a baba kapcsán van komoly nézeteltérés köztetek?

20. Nikó81 (válaszként erre: 19. - Zizisicc)
2009. ápr. 28. 11:06

De én megértem őt is!

De ő miért nem próbál megérteni ?

mert még csak beszélni sem hajlandó a témáról :-(

És mit kezdjek a bennem lévő vágyal? Azt hogy altassam el?

19. Zizisicc (válaszként erre: 15. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 11:05

Arra nem gondolsz, hogy tényleg öregnek és fáradtnak érzi magát hozzá? Szerintem nem szabad ilyen dolgokban erőszakosnak lenni, a "baleset", meg kimondottan rossz ötletnek hangzik (tudom, nem Te vetetted fel!)

És az is elképzelhető, hogy az elhalt baba is közrejátszik, nem akar újabb veszteséget és gyötrődést ..... se neked, se magának ....

18. Nikó81 (válaszként erre: 17. - Agibabus)
2009. ápr. 28. 10:59

Csak olyan barátaink vannak ahol több gyerek van!

Ők is folyamatosan mondják a tesót.

Ha az anyagi helyzetünk rossz lenne akkor én sem szeretnék több babát.

De nem úgy állunk hogy ne férne bele.

Tavaly már egyszer beadta a derekát nagy nehezen akkor össze is jött, csak sajnos elhalt terhesség lett a vége, na ezek után főleg elzárkozott :-(

2009. ápr. 28. 10:57

:(

Szerinted van esély, hogy változzon a véleménye? Ha én a helyedben lennék, határozottan leülnénk beszélgetni, mert szerintem ez hosszútávon a kapcsolat rovására is mehet. Nameg attól függ, mennyire lesz benned erős a vágy még egy gyermekre, mert akár meggondolatlan lépésre is sarkallhat.... ("baleset" is lehet, és akkor mégis csak lesz tesó)

Szóval talán erőszakosabbnak kellene lenned. Ha vannak többgyerekes barátaitok, példaként felhozhatod őket, hogy milyen jó nekik, a gyereknek is milyen jó egy tesó.


Ha viszont anyagilag úgy látja, hogy nem tudna szerinte megfelelően ellátni egy újabb gyereket, és ésszerűségből nem akar vállalni újabbat, akkor sajnos emiatt igaza van... Elég vacak mostanában az élet sokaknak, és anyagi megfontolása is lehet ennek az elutasításnak.

16. Nikó81 (válaszként erre: 13. - BneHeni)
2009. ápr. 28. 10:50
HÁt igen mi is megbeszéltük hogy két gyerek aztán most meg hallani sem akar róla :-(
15. Nikó81 (válaszként erre: 14. - Agibabus)
2009. ápr. 28. 10:45

Mondom indok hegyek vannak.

ő már öreg ( 39 éves lesz idén )

A Balival már milyen könnyű.

Meg hogy ő a fiának szeretne mindent megadni, és ha van már egy tesó akkor már nem jut annyi minden.

De azt már nem veszi figyelembe hogy a fiam az két éves kora óta tesóért sír..hogy ő mennyire szeretne tesót...

2009. ápr. 28. 10:39
Csak van itt valami ok. Mivel indokolta, hogy egynél meg akar állni?
2009. ápr. 28. 10:36

nem lehet teljesen elzárkózni miért törődne bele az ember, az ugyanolyan rossz, ha nem rosszabb.:(

Mi már az elején megbeszéltük a párommal vagyis én mondtam 3 gyermeket szeretnék ,aztán megszületett a fiam és nem is volt kérdés a kistesó.Jött is.akkor azt mondtam elég lesz a kettő:)mert nagyon aggódtam, féltettem.Azóta már vágyom a tesóra de nagyon leírhatatlan és elmondhatatlan mennyire.Pedig nemrég szültem.A páromnak elég lenne a kettő,de mivel nagyon szeret bennünket és boldog,Tiszteletben tartja azt amit én szeretnék és látja rajtam hogy pár év múlva újra szeretnék pocakos lenni:)Ezért már ő is beszél a harmadikról:)

2009. ápr. 28. 10:36
hát én például megbeszéltem a párommal, hogy hány gyereket akar, és hogy én mennyit akarok, Aztán kiegyeztünk. Így a későbbiekben nem lesznek viták. És ha netán még egyet szeretne, akkor arra már ő kér meg.
11. Nikó81 (válaszként erre: 8. - Agis)
2009. ápr. 28. 10:33

Persze próbálom én csak ez nem ilyen könnyű..

28 évesen nehéz azt a tényt elfogadni hogy nem lesz több gyerek..mikor bennen dolgozik az ösztön és a vágy hogy én még nagyon szeretnék..szóval nagyon nehéz ez a helyzet..

10. Nikó81 (válaszként erre: 7. - Rozália)
2009. ápr. 28. 10:31

Persze hogy joga van belszólni!

Nem is ez a baj!

Hiszen ha nem érdekelne a véleménye akkor átverém és teherbe esnék nem? De én ilyet nem csinálnék soha.

Csak az esik rosszul hogy nem hajlandó megbeszélni a dolgot. Ő kijelenti hogy nem és kész.

De szerintem nekem is jogom van egy gyerekhez nem?

9. Agibabus (válaszként erre: 6. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 10:24
Nem irigyellek akkor, mert rossz, ha nagyon akar egyikőtök valamit, a másik meg nem. Talán ha adsz neki időt, ugyanígy meg fog változni a véleménye, mint ahogy már megtörtént a tesó-kérdésben.
8. agis
2009. ápr. 28. 10:22
Azt hiszem ezt két ember közösen kell akarja. Ne kényszerítsd rá, ha ő elzárkózik, biztosan oka van rá. Fogadd el, még ha ez a legnehezebb is.
7. Rozália (válaszként erre: 1. - Nikó81)
2009. ápr. 28. 10:22
Neki is joga van beleszólni, mennyi gyereketek legyen. Mert neki is meg kell dolgoznia majd a két gyerek felneveléséért. Nem?
6. Nikó81 (válaszként erre: 4. - Agibabus)
2009. ápr. 28. 10:21

De beszéltünk és akkor úgy volt hogy lesz tesó :-(

Még mikor megszületett a Bali akkor is volt róla szó.

Csak mikor másfél éves volt a kisfiam akkor vissz amentem dolgozni mert akkor vettük lakást.

Aztán közben vettünk autót is..szóval most már meg van mindenünk. Most már jöhetne a tesó... :-(

5. Nikó81 (válaszként erre: 2. - Monizsofi1982)
2009. ápr. 28. 10:20

Hát indok van elég..

Hivatkozik arra hogy ő már öreg, meg a Bali már nagy vele már milyen könnyű..stb.

2009. ápr. 28. 10:15

Nikó81! Előre nem beszélgettetek ilyesmiről (első baba előtt)?

Vagy tudod, hogy ő miért ezen a véleményen van?

2009. ápr. 28. 10:13
JÚj,ez nagyon rossz lehet és mivel indokolja,hogy nem szeretne?csak van rá valami "magyarázata"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook