Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha iszik a férjem? fórum

Mit tegyek, ha iszik a férjem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. Ancika
2006. dec. 11. 15:12
.. attól mert te lefogysz még megmaradnak az ő problémái!
29. Ancika
2006. dec. 11. 15:11

Kriszti, én nem értek egyet a többiekkel. Javíts ki ha nem igaz, de én úgy vettem észre, hogy nem régóta iszik. (akkor ugye nem mentél volna hozzá)

Neki saját magával vannak óriási problémái, ahogy más topikban is megírtad (munka, stb,.. ). Szerintem van rá esély hogy meggyógyúljon.

28. KNM1947 (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 15:06

Szia,Kriszti! Valahogy nem értelek,hisz az idén

feleségül mentél hozzá,13 évi ismeretság után.

Hogy-hogy csask most dőlt ki a bili? Hm...Üdv.Rian

2006. dec. 11. 14:29
Szerintem sem fogja abba hagyni.Az én apám és anyám is ivott,pokol volt az életünk ez azóta is hatással van rám.20 éve anyám a pasikat és az italt választotta a 3 gyereke helyett.Apám belerokkant de már nem iszik,de azokat a károkat soha nem fogja tudni helyrehozni amiket okozott nekem és a testvéreimnek.
26. Jay néni (válaszként erre: 22. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 14:10

Nem fogja abba hagyni.

Apám mindig ígérgette, volt hogy 3-4 hétig korházban volt ott ugye nem ihatott egy kortyot sem. Kijött az volt az első, pedig elvileg 3-4 hét alatt már az elvonási tünetetek is elmúlnak. És 54 évesen elvitte a cigi meg a pia. Tapasztalatom szerint csak ígérgetni tudnak.

25. Darien
2006. dec. 11. 13:45

Van egy barátom, akinek emiatt ment tönkre a házassága. Ma már egy kortyot sem iszik, de a családját már nem kaphatja vissza. Egyre kétségbeesettebben keres egy társat maga mellé.


Szerintem az ivás és a túlsúly nem ugyanaz. Bár van abban valami, hogy a kényszeres evés, ételfüggőség ugyanúgy meg tudja keseríteni az ember életét, mint az ital. Mégis, a csokizástól maximum kopogni fog a kaki és kicsit depis leszel, hogy már megint bűnöztél, míg az alkohol szépen kifordítja magából az embert.


Kriszta, te meg ne add magad ilyen olcsón. Szép vagy, értelmes vagy, egy csinos, intelligens, fiatal nő. Tudom, hogy a gyerekeidre is tekintettel kell lenned, de mit gondolsz, milyen példát látnak így maguk előtt?

2006. dec. 11. 13:44
A baj az ha egy ferfi ,vagy akar egy no rakap az ivaszatra az mindig sulyosabb es sulyosabb eset lesz.Talan azt kellene kipuhatolni mi is az ivaszat oka!!???ha tudod az okozot tobb esely van az orvoslasra is:)))
23. Ancika (válaszként erre: 22. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 13:41
Ne hagyd magad zsarolni semmiféleképpen!!!
22. virág krisztina (válaszként erre: 19. - Rika)
2006. dec. 11. 13:14
Igazat adok neked, még akkor is ha le akarok fogyni. Mert le akarok..de inni nem kellene. Szerintem sem fogja abba hagyni-e miatt.Pedig amikor tiszta, akkor teljesen más. Azt eldöntöttem ha nam teszi le az italt elválok.
21. virág krisztina (válaszként erre: 13. - 7130b15964)
2006. dec. 11. 13:10

korábban 1-1 sör, de nem volt vészes.

Most hogy problémái vannak, munkahely stb.. most belehúzott... És kötekszik, durva.

2006. dec. 11. 12:40
Válj el! Ne őröld magad nem éri meg. Az én szüleim az alkohol miatt haltak meg. Az apám beivott és felakasztotta magát, az anyám olyan részeg volt hogy elaludt a hóba a kocsmából hazamenet. A gyerekkorom az italról szólt. Ha a férjem inna egy percig sem maradnék vele. Ne tedd magad tönkre. Én házasságpárti vagyok, de ebben nem ismerek tréfát.
19. rika (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 11:56

Hagyd ott. Hidd el nincs más megoldás. Az én apám is ivott. Most már nem él, és tudom, hogy nem illik ilyet mondani, de megkönnyebbültem amikor meghalt. Rettegésbe éltünk amíg el nem kezdtem dolgozni anyámtól mindig azt hallgattam, hogy miattam van vele. (Baromi jó érzés volt) Aztán elköltöztünk ő meg vissza. Ne csináld ezt. Ez meg, hogy fogyjál 30kg akkor leteszi...csak a butaságát mutatja.

Bocsi, hogy ilyeneket írtam, de ez a véleményem.

18. Ancika (válaszként erre: 16. - Anita72)
2006. dec. 11. 11:50
Ebben teljessen igazad van..
2006. dec. 11. 11:47
En apam is iszik. Sajnos rosszabbik fajta,rettegesben tarto.Anyu nem mert semmit lepni. Korulottunk mindenki minket sajnalt.En es hugom, vagyis 2lanya, utalja. Ezt akarod? Mihamarabb tenni kell!En mar nem lakom otthon,de meg mindig vannak remalmaim,melyben O szerepel.
16. anita72 (válaszként erre: 15. - Ancika)
2006. dec. 11. 11:40
Nem hiszem, hogy egy nőnek fel kell áldoznia magát egy részeges férj miatt. Ha a férj mindent megtesz azért, hogy leszokjon az italról akkor természetesen mindenben támogatni kell, de ha csak igérget..
15. Ancika (válaszként erre: 14. - Anita72)
2006. dec. 11. 11:24
Hát ez azért nem így működik ha szeretek valakit.
2006. dec. 11. 11:08

Nagyon könnyű kívülállóként tanácsokat osztogatni úgy, hogy nincs ilyen prolémám.

Én egy esélyt adnék, de csak egyet. Ha meg akarja változtatni az életét akkor a te segítségeddel sikerülhet, de ha nem akkor kezdj új életet, de nélküle.

13. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 11:01

Ha fogysz 30 kilót?! Persze, aztán meg majd bezár, mert az itallal korlátolt agya azt fogja diktálni, hogy ne engedjen férfiak közelébe, mert túl csinos lettél...


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne próbálj meg karcsúbb lenni, de ne azért, mert ő azzal zsarol, hogy majd akkor abba hagyja az ivást! Úgy se fogja.

Neked az ülőmunkát mozgással kell kompenzálnod, azalatt legalább nincs időd enni, plusz lelkileg is erősít.


Ha tényleg meg akar gyógyulni, akkor szakemberhez kell fordulnia, kivétel, ha képes egyik napról a másikra letenni magától a poharat (kicsi az esély, de azért nem kizárt). Ha egyikre sem hajlandó, akkor ne foglalkozz, hogy milyen feltételeket szab, mert komolytalan. Mentsd a gyerekeid életét és persze magadat!


Ui: Ezt nyár óta csinálja? Vagy ez volt az előző 12 évben is, mielőtt hozzámentél?

12. Ancika (válaszként erre: 11. - Cskata)
2006. dec. 11. 10:48
A férjem egyik legjobb barátjának sikerűlt "leszoknia" az italról. Őnála is attól féltünk, hogy halálraissza magát. Egyik napról a másikra letette a poharat, azóta egy kortyot sem iszik. ( 3 éve ) Egyszer alkoholista mindig alkoholista, nincs mese!
11. cskata (válaszként erre: 10. - D64f9951e2)
2006. dec. 11. 10:44

húú, ez borzalmas lehetett..:((

asszem én tudok pozitív példával szolgálni..:)) nálunk a családban keresztapán ivott jó pár évig elég keményen, bár szerencsére ő nem volt agresszív (keresztanyám akkori elmondása szerint)!

Aztán valahogyan csak sikerült elérni/belátnia hogy elvonókúrára kell mennie - már nem emlékszem, hogyan zajlott, mert még általános iskolás voltam.. Úgy rémlik, hogy két elvonót csinált végig, mert az első után visszaesett - viszont a második óta egy kortyot sem iszik és mindenki tök büszke rá a családban!:)) és ennek már kb. 20 éve!!

állítólag kigyógyulni sohasem lehet belőle, de megfelelő önfegyelemmel és akaraterővel igenis le lehet tenni örökre a poharat! csak ehhez tényleg az kell, hogy az alkoholista ember is akarja a változást - amíg nem látja be, hogy mivé vált, addig nem lesz változás.. a kúra után pedig támogatni kell őt és duplán odafigyelni rá, nehogy újra visszaessen!

2006. dec. 11. 10:29
az apám alkoholista, menthetetlenül... az életemet folyamatosan keserítette, akárcsak édesanyámét és a két öcsémét. sosem szívelt meg otthon, mindig menekültem a nagykés, a kapa meg az ordítása elől. 16 éves koromra a nagymamámhoz voltam kénytelen menni, mindig oda menekültem előle. miatta mentem tönkre idegileg is. persze ehhez az is hozzájátszott, hogy anyámat is tönkretette, és anya szinte folyamatosan az idegosztályon volt, néha évente több hónapig is, és a két kisöcsém nevelése meg a gimnázium és a háztartás egyszerre, emellett az apám terrora...sajnos nekem kicsit sok volt, és nem bírtam idegileg... az apám már sosem fogja abbahagyni, őt a pia fogja a sírba vinni...
2006. dec. 11. 10:23

Az alkoholizmus betegség és általában nem hagyják abba. Nem mondom, hogy senki nem hagyja abba, de nagyon ritka. Körülöttem is rengeteg alkoholista volt, egyre erőszakosabbak lesznek, mert az alkohol az agyukra megy, szó szerint. :((((

Én enm bírnék élni egy alkoholista emberrel, mert mint említettem, sokan voltak körülöttem, maga a pokol!

8. reni79 (válaszként erre: 7. - Ancika)
2006. dec. 11. 10:21

Tudom!Én már sokszor mondtam neki hogy ennek nem lesz jó vége és legalább gondoljon arra hogy nekünk milyen érzés végignézni hogy tönkremegy.

Sajnos ö mindig azt mondja hogy teljesen egészséges!Semmi baja nincs és 100 évig fog élni.

7. Ancika (válaszként erre: 6. - Reni79)
2006. dec. 11. 10:18

Borzasztó nézni ahogy valaki akit szeretsz szisztematikussan halálra issza magát! Ő azt mondja, hogy ő nem beteg, minden rendben van vele, stb.. (mondjuk ő egy nagyon békés valaki).

Mi meg azon filózunk, hogyan lehetne rajta segíteni.. de amíg ő nem látja be, hogy segítségre szorul addig nem tudsz sajnos!

6. reni79 (válaszként erre: 5. - Ancika)
2006. dec. 11. 10:14
Sajnos van egy olyan érzésem hogy apám is ilyen menthetetlen.Alig eszik,inkább iszik.Rossz nézni!Ezért alig vagyok otthon.Menekülök otthonról.
5. Ancika (válaszként erre: 3. - Reni79)
2006. dec. 11. 10:09
Az én környezetemben is vannak alkoholisták, vannak akik meghaltak emiatt, egy nagyon jó barátom is ezen az úton megy, nem éri meg a 45 évet ha így folytatja.
2006. dec. 11. 10:05
Egyetértek Süncikével. Te nem vállalhatsz felelőséget az ő tetteiért! Csak ő tud változtatni az életén, neki kell akarnia. Ne akard megváltani- megmenteni, próbálj magaddal foglalkozni, magadat megmenteni.
3. reni79 (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 10:03

Szia!Sajnos nekem ez a promléma többszörösen is megkeseritette az életemet!Ápám jópár éve iszik és egy 10 éves kapcsolatom ment tönkre emiatt.

Otthon áll a bál minden nap mert apám mindig részegen megy haza!Az exbarátom is iszik.Emiatt hagytam ott.Eégen arra fogta hogy csak igy bir elviselni pedig velem soha semmi baja nem lehetett csak mindig kitalált valamit.

Néha találkozok vele.Most arra fogja hogy csak igy birja elviselni a hiányomat!Most akkor mi van?

A lényeg az hogy mindig a nő a hibás amiért egy férfi iszik és ha nem akarja abbahegyni az csak egyre rosszabb lesz!Öszintén sajnálom az exemet és mivel tudtam hogy ez már nem lesz jobb otthagytam mert nem akarom végignézni ahogy tönkremegy.És vele én is!Mostmár ugy gondolom sokkal jobb lett volna ha a szüleim elváltak volna!Mert keserves gyerekkorom volt és ezt nem kivánom a saját gyermekemnek hogyha lesz!

2006. dec. 11. 09:52

Én testközelből tapasztaltam az ilyet. Ha nem megy pszichiáterhez, vagy elvonóra, vagy ha nem akarja abbahagyni soha NEM is fogja!!!

Még ha 20 kg-ra fogysz, akkor sem fogja ababahagyni, ez csak időhúzás, át akarja hárítani a felelősséget rád! Elsősorban neki kell változni!!

Ha elmegy elvonóra, akkor ígérd meg neki, hogy azalatt diétázni és mozogni fogsz. Ha nem változik, tönkreteszi az életed. Ne áldozd fel magad!

Meg kell próbálni új életet kezdeni, mert ha nem, rámegy a család!

2006. dec. 11. 09:43
MIndenre azt a megoldást találja hogy iszik. Beszéltem vele, kértem, mindhiába. Most azt mondtam ha nem hagyja abba január 1-ig elválok tőle, azt válaszolta fogyjak 30 kg és akkor le teszi az italt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook