Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha iszik a férjem? fórum

Mit tegyek, ha iszik a férjem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. spinneli (válaszként erre: 88. - Rozália)
2007. nov. 24. 18:18
Eric Berne cuppantana nagyot Emberi játszmák könyvében ilyen prototipusokat írt le.
89. zsóka53 (válaszként erre: 88. - Rozália)
2007. nov. 24. 18:10
Sajnállak,az ilyen ember,isten csapása.
2007. okt. 4. 08:05

Az én párom - szerinte nem is iszik - egész nap nem iszik, de minden este megiszik 2 liter bort.

Ilyenkor zöldségeket beszél, másnap nem is emlékszik rá, meg hogy mi volt a tv-ben, néha kötekedik, esik-kel.

Azon viszont csodálkozik, hogy elhúzódok tőle az ágyban. Most azt találta ki, ha többet lennénk együtt - az ágyban - akkor nem is inna... Kac-kac.

A kifogás olyan, mint a segg: mindenkinek van belőle.

Nem?

2007. aug. 14. 20:37
Vagy ő maga eldönti hogy leszokik,vagy hagyd el addig amig nem késő.Igaz,hogy betegség ,de a megoldás nem tölled függ bármennyire is azt hiszed.
86. virkina (válaszként erre: 58. - Bettibaba)
2007. aug. 14. 20:12

Szia Betti Baba!


A nevem változott más nem.

Valami kis változás történt.. Ismerőseim barátaim segítségével sikerült munkát találnom a számára. Nem fizetik agyonra, de élvezi amit csinál, egy gyártó cégnél van. Mivel napi 10 óra sokat ki vesz belőle, eklég szépen lefogyott, vannak tervei, kellemesen el van fáradva, a kedve is jobb.

Együtt tudjuk szídni a hülye főnökökte és szép lassan magára talál.

1-1 sör megengedett de van szerencsére, hogy az sem kell neki.

A napi ívásról szépne kezdett leállni. Sajnos néha- néha becsúszik még a dolog, de havi max 2 amikor iszik, amikor rosszabb hete van, de igyekszem lekötni, ne ez legyen a legfőbb értelme az életének.

Sajnos annyit ivott, hogy a szexuális életünk mint olyan megszünt. Egyszerüen nem tud mivel.

De remélem lassan orvosljuk ezt is.

LEKOPOGOM....... EGYENLEŐRE JÓ A HELYZET

85. pintyo
2007. aug. 5. 22:59
Beszélj vele menjen el szakemberhez ,te mint feleség nem tudsz neki segiteni nem tudsz terapeuta lenni.Hosszú folyamat de ha szereted és kötödsz hozzá akkor fogsz tudni segiteni neki h menjen szakemberhez.A szakember majd megkeresi mi is a gyökere miért is iszik a férjed.Semmiképpen nem te vagy az oka.Ő egy beteg ember inkább fogadd el nyugodj meg és segits neki.Tégy meg mindent,h megmentsd őt ás csak azután gondolj az elválásra.
2007. aug. 5. 15:27

az én apám alkoholista.nem keres jobb munkahelyet,csak 60 ezret keres, azt is a zsebében tartja, a csekkekre és ránk nincs pénze.a végsőkig kihasznál minket.ott tesz keresztbe, ahol lehet.semmit sem segít.ez már gyermekkorom óta megy.már egy hete aludni sem tudok normálisan, húgom sem.anyám nyugtatókon él.

régen a MOL-tól is eljött.a 1,5 milliós végkielégítését úgy elköltötte, hogy semmit sem tudunk felmutatni. félünk lépni.de muszáj lesz.a szegénységet válasszuk vagy menjünk tönkre idegileg és 30 éves koromban is ennek a maradványait hurcoljam?irjatok nekem a roland500@freemail.hu-ra!köszi

2007. aug. 5. 15:23
sziasztok!iott az alkohol a téma?
2007. júl. 9. 13:05
Valamilyen megoldást kellene kitalálni,mielőtt még nagyobb baj nem lesz!
2007. júl. 9. 12:57
én inkább túladagolás gyanánt javasoltam...
80. szereto105 (válaszként erre: 79. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 9. 12:36
Ezt az adjneki többet úgy látom a környezetembe, hogy több feleség is alkalmazza. Mert akkor legalább vele van a férje....Jó módszer..mondhatom..Piás férj, terrorizálja a családot, de csak maradjon...Pedig ha igazán az alkoholizmusra igaz: a "Gyógyító szeretet" ereje. De hát ezeknek a nőknek az kell...ne csodálkozzanak
2007. júl. 6. 23:49
adj neki még többet!!!...
2007. júl. 6. 14:38
Szakember, esetleg egy jó pszichiáter fel tudná kutatni az italozás okát. Mert mindennek oka van. Sajnos.
77. LoLiNa
2007. júl. 1. 06:53
én elhajtanám az tuti! nekem nem kell egy alkoholtól bűzlő pasi!! és a gyerekeimnek se!! egy sör még belefér, de nem napi szinten! nincs, és nem is lenne gusztusom hozzá!! más persze, ha szórakozunk vagy valamilyen ünnep vagy ilyesmi van.. de hogy folyamatosan igyon... cöhh..
76. leccgo
2007. jún. 5. 08:35

Hali mindenkinek!

Most regisztráltam, kéne egy pár jó tanács. Van egy nagyon alkoholista nagynéném, aki szegény nagyanyám nyakán lóg, lenyulja a nyugdíját, stb, stb...

Volt már elvonón, de mindíg abbahagyta a kezelést, és visszaesett. Kérdés: hogy lehetne elpucolni a háztól valahova, ahonnan nem tud lelépni, vagy bármi ami segít, mert teljesen tönkreteszi a mamát. Ha tud valaki valamilyen intézetről, ahonnan nem lehet csak úgy lelépni, és segíthet, írjon már nekem léci a leccgo@t-email.hu-ra. A segítséget előre is köszönöm, a gond elég nagy... Leccgo

2007. jún. 3. 15:30
igyál te is és akkor no problem :)
2007. máj. 28. 20:07

Nagyon mérges vagyok arra, aki iszik. Nem lehet vele együtt élni. Kiszámíthatatlan, stb...

Ha szereted, akkor higítsd a piáit, ha annyira nem, akkor töményítsed, aztán hagy hízzon a mája... A mai magyar egészségügyi rendszerben nem sok esélye marad majd szegénynek...


Vannak még ötleteim...

Hja, és a rend őrei csak akkor intézkedhetnek, ha vér folyik...

2007. máj. 24. 23:37
Az én férjem is "alkesz" már 17 hónapja nem iszik. Utolsó lehetősége volt ha elmegy orvoshoz vele maradok. Az orvos azt mondta 1 héttel szenteste előtt, hogy pár napja van hátra olyan rossz állapotba van. Tulélte. Azota egy korty se, megváltozott azt életszemlélete, újra egymásra találtunk. De a félsz mindig bennem van. A jelenlegi természetű férjemet sokkal jobban sajnálnám, ha be kéne tartanom az ígéretem, hogy az alkohol miatt elhagyom, mint a régit.
2007. máj. 18. 14:33
Egy piással nem lehet jövöt tervezni, csak egyik napról a másikra tengödni.
2007. máj. 18. 14:28

Az én exem is ivott. Elváltam, mert bármelyik növel hajlandó vagyok felvenni a versenyt, ha úgy adódik, de a vodkásüveggel nem konkurálhatok.

Az ex azóta masszív alkesz, én pedig normális életet élek.

70. KIRA7
2007. máj. 17. 18:05

KUTYÁBÓL NEM LESZ SZALONNA!/SZOKTÁK MONDANI/A MEGOLDÁS ELSŐ LÉPÉSE:A FELISMERÉS

hA AZ ILLETŐ FELISMERI A BETEGSÉGÉT/BÁR EZ SZERINTEM SZEMÉLYISÉGZAVAR/ÉS ELHATÁROZZA HOGY SZERETNE MEGGYÓGYULNI,CSAK UTÁNNA JÖNET A SEGÍTSÉG.ADDIG NEM LEHET NEKI SEGÍTENI MERT SZERINTE Ő NEM ALKOHOLISTA,Ő NEM ISZIK CSAK MÉRTÉKKEL,Ő TUDJA HOL A HATÁR,SZERINTE TE TÚLREAGÁLOD ÉS EGYÉBKÉNT IS Ő AZÉRT ISZIK MERT SZOMJAS ÉS HA MEGKÉRDEZED HOL ITTÁL AKKOR AZT FELELI:A SZÁMON.

TIPIKUS ALKESZ KOCSMAI DUMA.

AZ EXEM ILYEN VOLT,ÉN MEGOLDOTTAM A PROBLÉMÁT:ELHAGYTAM!

SOHA NEM VÁLTOZNAK MEG.EZT LÁTTÁK OTTHON IS,ÍGY NŐTTEK FEL.A SZÜLŐ MODELL VOLT A PROBLÉMA.

AZ EX ANYÓSOM AZT MONDTA,HOGY EGY NŐNEK SOKMINDENT ELKELL VISELNIE.MÍG FIATAL VOLTAM ELFOGADTAM A BEGYEPESEDETT SZÖVEGÉT ÉS MÉG EL IS HITTEM.MIUTÁN ELHAGYTAM AKKOR JÖTTEM RÁ HOGY 14 ÉVIG HÜLYÉNEK NÉZETT ÉS NEM BÁNTAM MEG HOGY AÍGY DÖNTÖTTEM.AZÓTA IS ISZIK.

2007. máj. 14. 16:26
eggyütes megoldás
68. rika (válaszként erre: 61. - Rika1)
2007. máj. 9. 12:37

Rika1: mintha az én gyerekkoromat olvasnám. Én elhiszem, hogy ez nagyon szörnyű a feleségnek is, de szerintem rosszabb a gyereknek. Ő nem tud elköltözni, és ha tovább fajul a dolog ahogy nálunk is történt - verekedésig - akkor sem tud mit tenni.

Az én apukám is az alkohol miatt kapta az agyiinfarktusokat sorba amibe végül belehalt. Tudom, hogy csúnya dolog ilyet gondolni hát még leírni, de nagyon megkönnyebbültem amikor meghalt. El lehet ítélni, de aki nem élt ilyen környezetbe nem tudja milyen rossz.

2007. máj. 9. 12:21
nincs rá "gyogyszer" csak az elszántság segithet.
2007. máj. 3. 10:49
Próbálj vele beszélni,hogy hagyja abba.Ha nem halgat rád,szakember segítségét kell kérni.
2007. máj. 2. 22:36
Sajnos az alkoholizmus egy betegség. Leszokni csak úgy lehet, mint a cigiről. azt mondod ez volt az utolsó pohár. Apám csendes alkoholista volt.Mi meg szenvedtünk, anyám gondozta, míg élt. VAn ismerősöm aki abba tudta hagyni. HA egy kortyot iszik, megint alkoholista lesz. Ne ámitsd magad, aki alkoholista, az is marad.Sajnos még a nagyfa is megszünt, ott legalább kényszerkezelték őket, hol sikeresen, hol nem.
2007. máj. 2. 22:01

Nem iszik a férjem.

Csak olvastam róla, hogy nem szabad mentegetni. Engedni kell, hogy ő magyarázkodjon. Pl ha azt kéri telefonálj be a mhelyére, h ő beteg, akkor nem kell. Majd elintézi ő, hiszen az ő mhelye.


Senkit nem irigyelek, aki ilyen emberrel él.

Nekem is volt ilyen közeli ismerősöm, volt kin gyakorolni. kibírhatatlan egy fajta! Ha kell, akkor ott kell hagyni.

63. suani
2007. febr. 14. 17:24
Nem akarlak elkeseríteni, de kizárt, hogy megváltozzon!
2007. febr. 14. 16:49

Nekem nem volt a férjem, hanem az első szerelmem, aki elvette a szüzességem, és lényege, hogy elhagytam, mert nem tudta hol a határ és agresszív fajta lett tőle. Állandóan vert és iszonyatosan féltékeny volt.

Kemény 2 évig űldözött, de a mostani férjem mindig hazavitt jött reggel értem és így sikerült elkerülni őt.

61. Rika1
2007. febr. 12. 05:16

Hát nekem nem a férjem,hanem az apukám ivott.Szörnyű volt.Mentem haza suliból és az fogadott,hogy állt a füst a konyhában,mert ugye cigarettázott is.A kép még most is előttem van. Ugy 5.osztályos koromtól rémlik ez.Első dolgom,mindig az volt,hogy kiöntsem a maradék bort.Nem segített végül is semmi.Anyukám jött haza munkából,már egy csomóba volt a gyomra,hogy most vajon mit lát,mire jön haza.Már akkor elkellett volna válniuk,de nem tették.A házaséletük sem volt már pedig jó.Az esküvőmön is totál bevolt rúgva.Kétszer volt elvonon,az sem segített.Nagyon elhatalmasodott rajta az alkoholizmus. A munkahelyéről kénytelenek voltak már elküldeni,pedig nyugdíj előtt állt.Pedig egy darabig tolerálták,de nem lehetett rá számítani,mert tűzoltó volt,és felelőségteljes munkát várnak ott el.Pedig jó helye volt,mert a vezérlőbe dolgozott főtörzs-ként.De elküldték.Én hiába papoltam neki,hogy tönkreteszi magát,nem az alkoholisták ezt már megsem hallják szerintem.

Hozzám is amikor jött,már ritkaság számba ment hogy józanul érkezett volna.Amikor elhalálozott akkor sem volt józan.Pedig amikor nem ivott,nagyon jó ember volt.Az ital tette tönkre.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook