Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, ha fogamzásgátló szedése mellett sem jön meg? Nem vagyok terhes.. fórum

Mit tegyek, ha fogamzásgátló szedése mellett sem jön meg? Nem vagyok terhes.. (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 28. 12:06
Megjött..ma megjött. nemértem ezt a mensis dolgot, és nem is most kellett volna hogy megjöjjön nagy késéssel jött meg. De kicsit nyugodtabb vagyok most. Persze a megbeszélt nődokis időpontot nemmondom le, és a héten elmegyek endokrinológushoz is. :)
2011. márc. 23. 18:23
Najó ez nemlényeges elmegyek nődokihoz mindenhova aztán majd megírom hogy milett.
24. Arianne113 (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2011. márc. 23. 18:17
A sporttal nincs gondom, fociztam, röplabdáztam teniszeztem tehát szeretek sportolni, csak most robbantam le mióta porcos a térdem. Most gyógytornázok. Sétálok. Focizni nagy terhelést végezni nem ajánlott.
23. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Arianne113)
2011. márc. 23. 18:14
Olvastam persze, de cisztákat nem úgy képzeld el, h oda vannak hegesztve. Azok jönnek-mennek í ciklus során. Felszívódnak és keletkezhetnek újabb. Akkor nagyon a gond, hogyha ezek hormont is tartalmaznak. A diéta meg nem vészes, a sport meg nem drasztikus...a mozgás a lényege.
2011. márc. 23. 18:08
nemtudom korábban olvastátok e, de nálunk a családban sajnos nagyon nagy a ciszta előfordulásának esélyei, olyannyira hogy édesanyám terhes volt, és meghalt a testvérem:( őt meg azonnal kipakolták. és több gyermeke soha nemlehet már. Úgyhogy fiatalon is voltam már nőgyógyásznál úgy 15 évesen, akkor még nemláttak semmit. igaz most sem, fél éve mikor voltam, de ha elmesélek mindent a dokimnak valószínű jobban megvizsgál.
21. Arianne113 (válaszként erre: 18. - Vigyorex6)
2011. márc. 23. 18:06
azt nem tudom hogy mikorra kapok időpontot mert az endokrinológushoz ápr. 1-re kell menni, a nődokim meg elfoglalt ember, lehet nemtud addig megvizsgálni csak utána. amúgy most kellene hogy megjöjjön a héten, de amilyen holt ideg vagyok mostanság nem nagyon számítok rá hogy megfog jönni. Kicsit összetett a gond drága szívem, mivel porcos a térdem sokáig sportoltam is, most nemtudok:D Úgyhogy vagy felír nekem valamilyen spec diétát vagy akkor a házidokimmal konzultálok megint:) Köszönöm az összes hozzászólást, sok erőt kapok tőletek!:) Már a kedvem is jobb lett kicsit.
2011. márc. 23. 18:03

Menj el orvoshoz, mert azért ez nem normális. Nálam is ez volt és kiderült, hogy pcos van.

Előtte sem volt egy kiváló a ciklusom.

2011. márc. 23. 18:02
hát nincs mit tenni, holnap kérek időpontot.
18. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Arianne113)
2011. márc. 23. 18:01
Hejhóóó! Nyuszika! Nyugi! Béke van!!! Ne aggódjál a Pco dolgon. Egyébként nem mindegy, h PCo, vagy Pcos. A Pco simán azt jelenti, hogy uh képen tisztán kivehető a sok apró gyönygfüzér alakban elhelyezkedő ciszta jelenléte. A Pcos pedig már egy szindróma, tehát tünetegyüttes. Tünetei a szőrösödés, elhízás, aknés bőr (de ezek nem feltétlen jegyek) a legbiztosabb a rossz hormoneredmények. Az endokrinológus jobb mint a nődoki, mert ez egy endokrinológiai betegség, esetleg nőgyógyász endokrinológus akivel érdemes ez ügyben foglalkozni. Ő a friss hormoneredményekből sok mindent megtud nézni (pl. FSH. LH...stb hormonértékekből). Legjobban Pco diétával és sporttal kezelhető, egyéb gyógyszeres megoldást az orvos tud javasolni.
17. Fisica (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2011. márc. 23. 17:59
nekem is volt már ilyen, de egy idő után megszünt
16. Liimo (válaszként erre: 13. - Arianne113)
2011. márc. 23. 17:56

Itt van sok info róla. Tesztelni is tudod magad:


[link]

15. Arianne113 (válaszként erre: 14. - Bóbita77)
2011. márc. 23. 17:55

Az orvossal nincs baj, kedves meglehet vele mindent beszélni.

Maga ez az egész. ijesztő. eddig azt hittem hogy fiatal vagyok azért nem állt be. mikor először szedtem fogit, akkor nemvolt tényleg semmi baj, most meg minden olyan kusza.

14. bóbita77 (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2011. márc. 23. 17:52
Szia. Teljes egyetértek az előttem szóló két "kolléganővel". Nekem az volt az első gondolat, ami beugrott, hogy miért félsz ennyire a nődokitól? Vagy csak attól félsz, hogy rossz lehet az eredmény? Tanács: ha az, akinél már voltál, nem szimpi vagy kellemetlenséget okozott, mielőbb keress másikat. Gyűjts be pár véleményt ismerősöktől és válaszd azt, aki a legbizalomgerjesztőbb. A nőgyógyász az egyik leginkább bizalmi orvosod. A másik, hogy mielőbb a végére jársz, annál előbb megkapod a megfelelő kezelést, ami valószínűleg tabletta formájában fog érkezni, úgyhogy ne parázz tőle. Sem az ultrahang, sem a citológia, sem egy vérvétel nem halálos dolog. Ha csak ennyi kellemetlenség (bár ezt még kellemetlenségnek sem nagyon mondanám) érné csak az embert, mennyivel boldogabb lenne! Mielőbb utána jársz a dolognak, annál előbb megoldódik! Hidd el, nincs mitől tartanod! Én már csak tudom, rutinos vagyok a nődoki témában (lombikra járunk, havonta van valami néznivaló). A kedves és lelkiismeretes orvos aranyat ér, ha a Tiéd nem az, találd meg a megfelelőt! Innentől sínen vagy! :)
13. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Liimo)
2011. márc. 23. 17:50
És az mi ? és gyógyszert szedsz rá? mesélj kérlek.
12. Liimo
2011. márc. 23. 17:49
Nálam is ez volt. Két gyógyszert is szedtem, egy idő után egyik mellett sem jött meg. Akkor abbahagytam a tabi szedését és elkezdtem a neten kutakodni. Kiderült, hogy pcos-em van.
11. Arianne113 (válaszként erre: 10. - Vigyorex6)
2011. márc. 23. 17:47

Nekem fiatal faszi az orvosom. Elfogok hozzá menni, mert lehet a gyógyszer nemjó amit adott. Lindinette 20-at használtam először és az teljesen jó volt. Most volinát kaptam, és már az elejétől éreztem hogy ez nemlesz jó. Fél éve vizsgált meg, akkor rákszűrést is csinált és mindent rendben talált.

Vérvételem lesz, és endokrinológushoz is beutaltak, úgyhogy oda is mennem kell, de azt se tudom hogy ott mitfognak csinálni meg mit mondanak egyáltalán. azzal tisztában vagyok hogy a hormonjaim nemműködnek rendesen. Elmegyek mert el kell mennem megígérem:( Csak ez aj úgy félek úgy gyűlölöm az egész nőgyógyászati sz.rt.:(

10. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2011. márc. 23. 17:43

Hát igen. Az a baj, h a fogamzásgátló leredukálja a vérzést. Nekem régen 5napos, elég erős vérzésem volt, aztán elkezdtem gyógyszert szedni és 3 nap lett belőle és nagyon kevés. Nálad ez valószínű sokkal drasztikusabb és valami egész biztos nem jó. A gyógyszer mellett egyébként tulajdonképpen nem is menstruálsz, hanem megvonásos vérzésed van. Tényleg menj el orvoshoz nyuszi.

Sok-sok lehetőség van. Megnéznek ulrahanggal, tudnak laborba küldeni (oda én is most megyek). pl. vannak hormonok amik a nemi dolgokért felelnek..a menzeszért is. A ciklusod 23. napján kell, h levegyék a vért és megnézik belőle a hormonjaidat. Aztán ez már csak a végső és nem kell tőle félni: ha minden oké Uh és a hormonjaiddal is, akkor esetleg kérhetsz laparoszkópiás műtétet, ahol megnézik a szervek épségét, a petevezetékek átjárhatóságág. Ilyenem is volt és abszolút semmi félelmetes nincs benne. Viszont minden találgatás, előbb doki!!! Légyszi muci!!!!

9. 81fea164b2 (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2011. márc. 23. 17:42
:( de akkor miért nem fordultál előbb dokihoz?? Látom fiatalka vagy még nagyon :) ezzel ne játsszál, ha utálod, ha nem, ha baj van menni kell. Csukd be a szemed, szorítsd össze a fogad túl fogod élni (ahogy én is túléltem, pedig rühellem őket, hidd el)Nekem is volt ilyen és oka volt, nekem pl az egyik petefészkem nem működött normálisan. Félni nem kell, de felelőtlenség nem elmenni! Később is baj lehet, mikor már gyermeket szeretnél! Keress, kutass egy normális, emberi dokit és menj el! Én a te korodban csak a női nőgyógyászt bírtam elviselni, mert hánytam attól, hogy egy esetleg vén .......matasson bennem...de izlések és pofonok. Szóval menj dokihoz!!!!!!
8. Arianne113 (válaszként erre: 7. - M_Marcsa)
2011. márc. 23. 17:42

ez most tényleg megnyugtató volt számomra.:) Anyukámat sajnos anno a sok ciszta miatt hogy mondják szépen megműtötték. Nem akarom hogy én is így járjak.


Így is mennem kell hormonvizsgálatra, ez miatt is félek:( Bátor lány vagyok amúgy de ezek valahogy mégis olyan dolgok amik megijesztenek:(

2011. márc. 23. 17:40
A pecsételés is annak számít a gyógyszer mentes napokban.
2011. márc. 23. 17:33
Egyébként mikor megkéne jönnie a gyógyszer mentes napokban ugye akkor van valami nagyon kicsi. De az nem mensi.
2011. márc. 23. 17:33
Egyre jobban aggaszt a téma. Utálok nődokihoz járni, és félek is mostmár.
2011. márc. 23. 17:32
Előtte mielőtt kezdtem szedni is rendszertelen volt mindíg.
3. 81fea164b2 (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2011. márc. 23. 17:31
Nőgyógyász. De mit értesz a sem szó alatt? Miért előtte is volt probléma vele? De mindenképp menj el dokihoz, mert oka van, ki kell vizsgálni.
2011. márc. 23. 17:30
Mindíg is szar volt a mensim. Soha nemvolt rendszeres. De most hogy fogamzásgátló tabletta szedése mellett sem akar megjönni megvagyok ijedve. Lehet hogy idegesség miatt is, de ez akkorsem jó így. :(
2011. márc. 23. 17:29
Mit tegyek ha fogamzásgátló szedése mellett sem jön meg? Nem vagyok terhes..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook