Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, ha a gyerekorvos nem ír fel antibiotikumot a 2 napja lázas gyereknek? fórum

Mit tegyek, ha a gyerekorvos nem ír fel antibiotikumot a 2 napja lázas gyereknek? (tudásbázis kérdés)


27. g1977g (válaszként erre: 26. - 2104cc91e8)
2009. márc. 5. 21:30
köszönöm, minden ok, nem is mentünk vissza ma az orvoshoz.
26. 2104cc91e8 (válaszként erre: 25. - G1977g)
2009. márc. 5. 19:59

Örülök, hogy jobban van, mára pedig, remélem, rosszalkodik is egy kicsit :) :) :)

Ahogy a mondás szól: "A legjobb egy rossz gyerek"

Tudniillik: akkor nem beteg :) :)

25. g1977g (válaszként erre: 24. - 2104cc91e8)
2009. márc. 4. 12:58
köszi, sokkal jobban van a fiam, nem lázas, csak a "szeme nagyon betegnek néz ki", és fal fehér. Viszont a kedve jó, és befalt egy nagy tányér húslevest. Tegnap több kanál mézet evett. Köszi a segítséget mindenkinek!
24. 2104cc91e8 (válaszként erre: 19. - G1977g)
2009. márc. 4. 12:42
Hogy vagytok ma??? Remélem, hogy már jobban!:) :)
23. agis
2009. márc. 4. 12:31
örülj neki :)
2009. márc. 3. 17:38
Az antibiotikum csak bakteriális fertőzésre hat, vírusosra nem. Valószínűleg ebben az esetben vírus okozza a lázat. Gyors gyógyulást nektek!:))
2009. márc. 3. 16:54
Örülj neki, biztos azt jelenti, hogy nem olyan súlyos a gyermeked állapota, hogy antibiotikum kelljen.Az influenza vírusra egyébként sincs gyógyszer, csak ha már szövődmény lép fel.A láz egy bizonyos ideig,(38,5) még jó is,mert a vírus nem bírja a hőt és elpusztul.Az AB-nek mindegyiknek van mellékhatása,ráadásul ha gyakran kapja a gyerek, a szervezet már nem is reagál rá úgy ahogy kellene.
20. *hera*
2009. márc. 3. 16:29
Mi is így voltunk.3 évesemet elvittem a dokihoz mert lázas volt.Doki nem írt föl AB-t csak c-vitamin+lázcsillapítást javasolt.Azt mondta ha 3-4 nap múlva se múlik a láz vigyem vissza.Sajna nem jött helyre,visszavittem,írt neki antibiot,helyrejött.
19. g1977g (válaszként erre: 17. - 2104cc91e8)
2009. márc. 3. 16:00
köszönöm, igazán megnyugtatót írtál nekem.
2009. márc. 3. 15:31
Semmit. Ő tudja mikor van szükség antibiotikumra. A lázát csillapítsd, ha 38,5 felett van.
17. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - G1977g)
2009. márc. 3. 15:28
Tudom, hogy borzasztó amikor tehetetlenül csak nézzük, hogy a gyermekünk szenved, de az emberi szervezet csodálatos!!! Saját maga képes legyőzni a különböző betegségeket, de Mi szülők sajnos mindent azonnal akarunk! Ezzel károsíthatjuk a pici gyerek máját, veséjét és Isten tudja mit! Bízz a jó öreg TERMÉSZET-ben és a saját anyai ösztöneidben: priznic, és ahogyan a Többiek is írták citrom, tea, méz, tyúkleves és amit a Te Gyermekeid szívesen esznek, isznak!!! Mielőbbi gyógyulást kívánok Nekik és Neked pedig sok-sok türelmet és az idegeskedés helyett mesélj, énekelj Nekik :) :) Üdvözöl: Fiti
16. mtt80 (válaszként erre: 7. - G1977g)
2009. márc. 3. 15:28

Ezt az orvosnak kell tudnia, hogy vírusos eredetű-e a probléma, vagy bakteriális. Ha vírusos, akkor nem is kell az antibiotikum, viszont, ha bakteriális, akkor nem árt, mert nélküle még 3-4 nap múlva is lázas lesz.


Mi úgy jártunk nem régen, hogy a kisfiamnak is 40 fok körüli láza volt, elvittem az ügyeletre, ahol azt mondták, hogy influenza szerű vírus, így nem is kapott semmilyen gyógyszert. Ez egy szombati nap volt, és mivel még kedden is ilyen magas volt a láza, visszavittem a saját dokinkhoz, aki azonnal megállapította, hogy mandulagyulladás (bakteriális) és írt is antibiotikumot. Csütörtökre már nem is volt láza.

Szóval az orvosnak sem lehet mindig hinni. :(

Ha esetleg többször is téved, akkor talán jobb lenne váltani.

Remélem nálatok gyorsabb lesz a gyógyulás! Jobbulást kívánok neki!

15. cel
2009. márc. 3. 15:22
Nem minden esetben szabad antibiotikumot adni. A betegségért felelős kórokozók nem mindegyikére hatnak, de a kórokozó lázat okozhat, ezt lázcsillapítóval vagy hűtőfürdővel lehet csillapítani.
2009. márc. 3. 15:14

Sajnos teljesen normális, hogy 2-3 napig lázas egy gyerek, utána jön a láztalanság.

Itt van neked egy cikk:

[link]

2009. márc. 3. 15:13
és valszeg a mandula gyulladás vírusos.... kitartás! Biztos elmúlik!! Legalább a kis pocója nem károsodik! Méz forró tea 1000mg c vitamin, és pikk-pakk meggyógyul
12. csacsa (válaszként erre: 7. - G1977g)
2009. márc. 3. 15:12

En kulfoldon elek es itt pont ugyan ez az eljaras. 3 napig nem csinalnak semmit. Ha a 4. napra sem mulik el a laz akkor foglalkoznak vele. De akkot is csak a vegso esetben irnak fel a gyereknek antibiotikumot, inkabb csak homeopatis gyogyszereket.

Hat hogy ez jo dolog-e nem tudom. De nalunk eddig 8 ev alatt mindig bevalt. Szeretem a lanyom dokiat.

11. Talian35 (válaszként erre: 7. - G1977g)
2009. márc. 3. 15:12
Örülj neki! Ha virusos akkor az AB-vel semmire se mész, ezt a doki is tudja. Nálunk is most voltak betegek, még a lázukat sem csillapitottam, mert igy hamarabb lezajlik, pedig a nagynak 40fok volt, és jól tettem, egész nap aludt, másnapra mintha elfújták volna a betegségét. A láz azért van, hogy gyorsabban leküzdje a szervezet a betegséget, lásd wikipedia!
10. g1977g
2009. márc. 3. 15:10
köszi, csak mindig olyan ideges vagyok, ha betegek a gyerekek.
9. dcd17bf1c6 (válaszként erre: 7. - G1977g)
2009. márc. 3. 15:10

Ez így már más.

Ha nem bízol az orvosban, ne félj váltani. Sajnos hajlamosak a túlzásokra, egyik sosem ír antibiotikumot, más meg szíre-szóra :S.

2009. márc. 3. 15:08

Csillapítsd a lázát.

Nálunk az nfluenza esetében 3-4 napig tartott a lázas állapot. Erre nincs más orvosság.

2009. márc. 3. 15:07
kisfiam 4,5 éves, 2 napja lázas. ma voltunk az orvosnál, be van gyulladva a mandulája, de nem kapott gyógyszert, merthogy az antibiotikum nagyon káros. csütörtökön kell majd visszavinnem,ha kell majd akkor felírja, addig csak nurofen, meg c vitamin. az a baj hogy ez minden betegségnél így van, 3-4 nap szenvedés lázasan, utána nagy nehezen gyógyszer, amitől meg hipp-hopp meggyógyul. szerintetek ez normális?
2009. márc. 3. 15:07

Szeintem ss örülj neki.

Az antibiotikum nem minden fajta betegségre gyógyír.

Csillapítsd a lázát, hűtűfürdő stb.

És pár nap múlva meglásd kutya baja sem lesz.

És tuti mondta mi a baja a gyerkőcnek, próbálkozz homeopátis szerekkel. Csak hinni kell benük, és csodákra képesek!


Kitartás!

2009. márc. 3. 15:06

Nekem 3 napig 39 fokos láza volt a gyereknek. Lázcsillapító, C-vitamin, sok folyadék. Utána elmúlt magától.

Ha fölöslegesen, minden láznál AB-t adsz, utána nem fog hatni.

A doki tudja, ha kell adni, neki nem érdeke spórolni a dolgon.

2009. márc. 3. 15:05

Fogadd el!!!


Nekem sem írt fel, igaza volt. Mivel vírus okozta a lázat feleslege rá antibiotikum.

2009. márc. 3. 15:04

szerintem örülj neki!


ha nem bakteriális a fertőzés, akkor úgysem használ!


borogatsd szegényt, és sajna ki kell bekkelni, hogy elmúljon!

2009. márc. 3. 15:04
Biztos vagy benne, hogy rögtön ilyen romboló hatású gyógyszer kell neki? Próbálkozz mással, kérj segítséget a gyógyszertárban.
2009. márc. 3. 15:03
Mit tegyek, ha a gyerekorvos nem ír fel antibiotikumot a 2 napja lázas gyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook