Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megbeszélés nélkül hoztak 3 kölyök macskát a gyereknek! Mit tegyek? fórum

Megbeszélés nélkül hoztak 3 kölyök macskát a gyereknek! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)

2021. máj. 2. 16:33
Én sem örülnék. Nagyon nagy tapintatlanság, ahogy jött már vissza adtam volna. Megmondanám, hogy nem tudjuk vállalni. Mondjuk a barátot is kerulném egy ideig.
2021. máj. 2. 13:31
Nem örülnék neki. Az állattartás felelősség, gondoskodás, idő, kötöttség, megbeszélés nélkül nem illik ilyet tenni.
2021. máj. 2. 11:31
Meg egy sütit vagy kocka csokit adni is bunkóság kisgyereknek úgy, hogy nem a szülőt kérdezik meg, hogy kaphat-e, nemhogy egy kisállatot vagy hármat(!).
2021. máj. 1. 21:53

Gimiskoromban hoztak eg meseszép fehér angóra kismacskát, SZerettem volna megtartani, de anyukám a sarkára állt és nem engedte

Pár napig szomorkodtam, aztán elfelejtődött

21. Lau_Ra (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 14:55
Azt szerette volna kihasználni, hogy a gyerek megörül neki és így rajtatok maradhat. Kérdezés nélkül ez bunkóság volt. Közölném is vele , de nem biztos, hogy visszaadnám neki a cicákat. A végén utcára kerülnének. Oszd meg több helyen (mondjuk facebook csoportok), hogy kiscica elvihető, biztos akad a végén jelentkező.
2021. máj. 1. 14:50
A cicák 8 hetesek, már ígérkeztek néhányan, hogy elviszik, csak mindenki visszamondta. Gondolta, örülni fogunk neki, ha idehozza őket, mivel szeretjük az állatokat. Na de nem kérdezés nélkül!
19. bozsu55 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2021. máj. 1. 13:10
Nem azt írtam hogy helyes ami történt.A fórumindító az adott pillanatban nem tudta kimondani a nemet,ezt az ismerős sejtette.Ha visszaviszik a cica családot még ő lesz felháborodva.( aki volt a tulajdonos)
18. liliom10 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 12:53

Szegény kiscicák hány hetesek lehetnek ? Szaladgálnak ? Nálatok vannak még ? A kölyköket 2-3 hónapig szokták az anyjukkal hagyni, utána ajándékozzák/adják el, ha fajmacska. És szegény cicamama. :( Lehet, hogy 3 kölyke született, és most egyszerre mindet eltüntették tőle ? Ez is szívtelenség ! És a tejének is fokozatosan kellene elapadni.

Ez a " barátnőd " semmiféle állat tartására nem alkalmas !!! A felelősségérzete is nulla !

2021. máj. 1. 12:49

tehát akkor várható,hogy a macskájuk a jövöben is fialni fog ....a többi kiscicát is a nyakatokra viszik majd?? hatarozottnak kell lenned,mert ez igy nem megy.

amugy jó dolguk lehet az állatoknak náluk,ha már ezzel nem foglakoznak,akkor mivel?

az én macskám világéletében idebent volt,esély nem lenne arra,hogy szüljön,mégis ivartalaníttattam ,amilyen hamar csak lehetett.Istenem ,egyes embereknek de nem kellene állatot tartani:(

2021. máj. 1. 12:42
A lányom 5 éves, ma reggel állított be meglepetésként a barátnőm, úgyhogy vissza is viheti a cicákat! Ivartalaníttatni kellett volna szerintem is a macskáját!
15. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 12:39

simán megmondanám,hogy mégis mit képzelnek,hogy idehozták,egyenesen más nyakára sózni ,mi ez???

felháborító,egyes emberek mennyire nem tisztelik és szeretik az állatot,sőt,tárgyként kezelik őket,ha kell,megtartom,ha nem ,eldobom,undorító

esetleg ha megkérdezte volna,van e hely nálatok,az oké,úgy gondolnánk,próbál nekik becsülettel gazdit keresni,ha nemet mondtok,akkor tovább próbálni,ha ők nem tudják megtartani,na ez lenne a becsületes és helyes lépés!!!de sok még arra se veszi a fáradtsagot hogy próbáljon keresni,inkabb sózza másra v teszi az utcara....hányingeremm van az ilyentől,ezt már véka alá nem tudom rejteni.Amugy sajnalom a kicsit és fogalmam nincs,mit lehet egy kisgyereknek ilyenkor mondani,ebben tanacsot adni nem akarok,mindenesetre ezt az ismerősöt kiosztanam,aztan ha annyira megsertödne,legfeljebb megszakadna a kapcsolat.Nem tudnám sajnalni :S

14. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 12:02

Egyrészt vinném vissza a cicákat, az állatorvosunk elérhetőségével, hogy legközelebb ivartalanítson, és felhívnám a figyelmét hogy ha véletlenül megtudom, hogy a kiscicák "szélnek erednek" ne sokáig gondolkozzon azon, hogy ki jelentette fel.


Másrészt igyekeznék kerülni az ilyen "kedves ismerőst" a jövőben.

13. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 11:45

A cicák még 15-20 évig is élhetnek, tehát ennyi ideig kell gondoskodni róluk ! De itt a legfontosabb, hogy senkinek nincs joga egy másik embert, családot állattartásra kényszeríteni !!!

Ha EGY cicát se vállaltok, akkor vidd vissza a " kedves" ismerősnek az állatkáit ! Megsértődni csak Neked van okod, nem az ismerősnek !

A gyermeked mennyi idős ?

2021. máj. 1. 11:31
Hogy valaki még ahhoz is lusta és nemtörődöm legyen, hogy meghirdesse itt-ott a macskákat, gazdát keresve nekik, ha már ivartalaníttatni "nem volt kedve" .... 😤😤😤
11. andi6020 (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2021. máj. 1. 11:27
Ki nem szarja le? Nem lehet ilyen helyzetbe hozni senkit.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2021. máj. 1. 11:25
Szerintem inkább az ajándékozó legyen durci, mint a megajándékozott. A kedves ajándékozónak 1 cicót kellett volna ivartalanítattni, a megajándékozott meg most majd 3 cicát kell, hogy vigyen.
2021. máj. 1. 11:21
Mondjuk én az ilyen kedves ismerőst kihajítottam volna a macskákkal együtt.
2021. máj. 1. 11:18
Szivtelenség!
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 11:12

Vidd vissza. Szarházi alak az ismerősöd.

A gyereknek meg mondd az igazat. Majd túlteszi magát rajta.

2021. máj. 1. 11:06

Még 1 is sokkk lenne kérés nélkül, nemám 3 😱

Én elvinném őket egy dobozban a kedves ismerősnek minél előbb, esélyt sem adva az alkudozásra.

Mondd meg neki, hogy sokkot kaptál, azért nem mondtál rögtön nemet.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 11:00

Nagyon számító az a kedves ismerős. Már kalkulált azzal, hogy a gyermeknek biztosan fognak tetszeni - ezért is volt meglepetés.


Határozottan vissza kell utasítani!

A gyermekkel pedig meg kell beszélni, hogy most nem lehetséges, de későbbiekben majd maga választhat cicát.

4. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 10:58
Már késő(szerintem már ott hagyta őket).Ha most utasítod vissza,durci lesz belőle.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 10:45

Nem kell kertelni, mindig az egyenes a legrövidebb út.

Ha annak a valakinek volt pofája kérdés nélkül oda vinni, minden szívfájdalom nélkül mond meg, hogy te nem kérted őket.

A gyerekhez nem tudok mit mondani, te tudod mennyire vagytok őszinték egymással.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 10:43

Így!

Nem tudjátok vállalni, vigye el őket.

2021. máj. 1. 10:35
Egy kedves ismerősöm idehozta a macskája kölykeit, mert nem tudja hova tenni. Mi kertes házba lakunk, így kitalálta, hogy nálunk jó helyen lennének a cicák. A gyerek sír, hogy kell neki, de mi nem kértük. Szeretjük az állatokat, de nem tudjuk vállalni? Mit mondjunk a gyereknek, miért nem maradhatnak a cicák? Illetve sértődés nélkül, hogy mondjam meg, hogy köszönjük, de vigye vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook