Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek ebben a helyzetben? fórum

Mit tegyek ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. dec. 22. 18:20
Tegnap volt a Hair a tévében, biztos még a hangulatának a foglya vagy!:DDDDDD
90. 27c72ee00a (válaszként erre: 86. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:18

Talán az összes gyereknek az lett volna a legjobb, ha összekerülnek egy szerető, bensőséges családi kötelékbe, ahol azt érezhetik, hogy igazi család tagjai, és mindenki segítségére van a másiknak.


Tökéletes értelek mindenesetre, és azt is értem, hogy miért nincs kedvedre a barát a szüleid asztalánál.

89. kriszta773 (válaszként erre: 86. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:17
én azt hittem, valami extrémebb dolog miatt nem éltek együtt, de így tényleg nem az az igazi, szoros, "családi" kapcsolat ez a pároddal. ezzel az erővel ő is felesleges a szentestén :)))) ha nem kötődtek igazán egymáshoz (amellett, hogy jól megvagytok), érthető ha a gyerekeivel sem annyira szoros az érzelmi kapocs. de akkor vagy kezeld a helyén a dolgokat minden téren és válaszd szét a magánéletedet az övéktől, vagy egyszerűen fogd fel egy családi bulinak, ahol mindnyájan összejöttök, ünnepeltek, és ennyi
88. Beatrice0126 (válaszként erre: 77. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:15
Akkor kérdezd meg a lányt, hogy miért nem a saját otthonában akar lenni szenteste a barátja, szerintem itt van az egész forrása. Lehet h a srácnak csak szüksége van egy szerető környezetre...
87. 27c72ee00a (válaszként erre: 84. - Beatrice0126)
2013. dec. 22. 18:14
:DDD
2013. dec. 22. 18:14
Ez eléggé kettős dolog. Egyrészt nagyon jó, bensőséges a kapcsolatunk, másrészt én sem érzem elég szorosnak a különélés miatt, de az együttélésbe se nagyon merek belevágni. A 2 gyerekemet apa nélkül neveltem fel (a fiam 4 éves volt, a lányom újszülött, amikor az apjuk itthagyott), eléggé belefáradtam a mindennapokba. Amikor a párommal megismerkedtünk, akkor voltak kamaszok a gyerekeim, én nem akartam "új apukát" melléjük. Mire eltelt kis idő, meghalt a párom alkesz exfelesége, hozzá került a két, lelkileg-érzelmileg és mindenhogyan elhanyagolt két gyerek. Utána az én egyik gyerekem lett depressziós, most a másik. Szóval mindig volt vmi elég nyomós ok arra, hogy még ne költözzünk össze. De a legkisebb jövőre érettségizik, kirepül, és akkorra tervezzük az összeköltözést.
85. 27c72ee00a (válaszként erre: 82. - 27c72ee00a)
2013. dec. 22. 18:13

Neked, mint szülőnek nem esne rosszul, hogy a fiad/lányod nem veled szeretné tölteni a szentestét, hanem a barátnője/barátja "kapott" nagyszüleinél?

A te asztalod meg nem lenne üres nélkülük?

2013. dec. 22. 18:12
Na most kicsit beleolvastam.:) A mi családunkban is csak rokonságot szokás karácsonyozni hívni, viszont egyszer voltam egy fiúval egy családi szülinapon. Nagyon kellemetlen volt nekem, mert kb 3 szor randiztunk, a 4ediken pedig a féltestvére szülinapjára hívott meg. A családnál láthatóan ez megszokott volt, ők úgy viselkedtek velem, mintha a srác kb a vőlegényem lenne. Valahol ez tényleg szokás. Ja am ezek után egy héttel szakítottunk :P
83. moonlight13 (válaszként erre: 82. - 27c72ee00a)
2013. dec. 22. 18:12
Végülis azt is meg lehetett volna normálisan beszélni, hogy egyik nap itt, másik nap ott... De ha másképp szeretnék, az sem okozna gondot. :)
82. 27c72ee00a (válaszként erre: 80. - Moonlight13)
2013. dec. 22. 18:09

Így van!!

Szerinted, mások szerint.

Szerintem meg nem dől meg a világ azon, ha a barát a szüleivel ül a szentestei vacsorához, mint a családja tagja.

81. 27c72ee00a (válaszként erre: 78. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:07

Igen.

7 év nagy idő.

Természetesen egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt meg nem tudhatom, mi a külön élés oka, de a magam élete szerint nem érezném szorosnak a kapcsolatomat, ha nem együtt éléssel történne, a szó minden értelmében.

80. moonlight13 (válaszként erre: 75. - 27c72ee00a)
2013. dec. 22. 18:06

Igazad van, nem élnek a szükők együtt...

DE végülis, ha az ember nagyon akarja, mindent meg lehet oldani (legalábbis ez nem az a kérdés, amit ne lehetne)!

79. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:06
nem akarlak még jobban kiakasztani, de lassan az összes gyereketek el fog kelni és további gyerekeket fognak gyártani :) akkor mit fogsz csinálni, karácsonyra beköltözöl egy halászcsárdába? :) ne legyél ennyire ellenséges a lánnyal, szerintem nem nagy dolog, nem egy focicsapatot hoz a szentestére, csak a párját, akit szeret. 21 éves, szinte felnőtt. örülj, hogy még nincs 3 gyereke :)
78. karcsú én (válaszként erre: 75. - 27c72ee00a)
2013. dec. 22. 18:05
Azért gondolod, mert nem élünk együtt?
77. karcsú én (válaszként erre: 76. - Beatrice0126)
2013. dec. 22. 18:04
Nem ismerem az anyukát.
76. Beatrice0126 (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:03
Én is furcsának találnám, de biztos komoly oka van ha egy fiú nem a saját szüleivel akar karácsonyozni, hanem a barátnőjével, én a helyedben lehet, h beszélnék a fiú édesanyjával... nem olvastam végig mindent, lehet h már írta valaki, akkor elnézést:)
75. 27c72ee00a (válaszként erre: 72. - Moonlight13)
2013. dec. 22. 18:03

Ne szokványos családban gondolkodj, hiszen a szülők sem élnek együtt, egy háztartásban, a "hozott" felnőtt gyerekekkel.


Bocs, Karcsú, de akkor a Ti kapcsolatotok se lehet túl szoros ...

74. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:01

Nyugodj meg! Állj úgy a kérdéshez, hogy lehet, hogy nem ez a legnormálisabb állapot, de Te megoldod! Azért, hogy kellemes és boldog legyen a Karácsonyotok! Ha nem engeded meg, hogy a srác is menjen, akkor a párod lánya duzzogni fog, akkor az apja rosszkevű lesz, amitől Te is ideges leszel! Erre aztán végképp nincs szükség!

NEM itt kezdődnek a problámák!

73. Cucicsillag (válaszként erre: 70. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 18:01
Egyutt vagytok a paroddal X ideje, van "hozott" dolog is, hat ez van... Temyleg ne emeszd magad! En azon lennek, hgy lehetnek jo fej, vagy pl. A szuleidnek miben tudsz segiteni, hgy konnyebb legyen. Amugy hozzatok nem lehetne atkoltoztetni az Unnepseget? Idosebb/ idosodo embereknek azert eleg nagy strapa es nem a 8 vagy 9 fon mulik, hanem amblock...
72. moonlight13 (válaszként erre: 70. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:58
Ha a párod elfogadja a Te gyerekeidet, akkor Neked is el kell fogadni az övéit. A szüleid pedig tudják, hogy a párodnak is vannak gyerekei, tehát most már a családod kibővült. És a gyerekek párjai is a családhoz tartoznak (szerintem), legalábbis én mindig csalátagnak tekintettem az aktuális partnert.
71. karcsú én (válaszként erre: 69. - Cucicsillag)
2013. dec. 22. 17:56

Apa nem vaskalapos, hanem kényelmes...

És tényleg kösz, hogy leírod, hogy gáz. Próbálom nyugtatni és fegyelmezni magam.

70. karcsú én (válaszként erre: 68. - Zsejke)
2013. dec. 22. 17:55
Ha neked is kissé túlzás az együtkarácsonyozás, akkor mit szóljanak a szüleim? Nem az ő unokájuk!
69. Cucicsillag (válaszként erre: 59. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:54
Azt hgy ki lesz a jovo-meno, nem lehet tudni... Apa se legyen vaskalapos, te meg tenyleg lazits, mert ez igy gaaaaz :)
68. Zsejke (válaszként erre: 59. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:54
En is annak idejen fut fat hazavittem. Anyam szegeny szedult bele. De en ugy gondolom ez a hazacipelosdi arra kell neki, hogy o lassa rajtatok szeretitek ot es elfogadjatok a parjat..olyan bizalomerosito probatetel ez...ne gondoljatok, hogy konnyuveru fruska akinek nincsenek erzelmei :)Teny, hogy az egyutt karacsonyozas nekem is kisse tulzas...de neha engednunk kell..ha a gyereknek ez kell..inkabb mint hogy karacsony napjan nem tudjatok hol van es kivel..
67. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:53
Igazad van, ez lenne a normális! De a saját gyerekeink sem mindent a protokoll szabályainak megfelelően alkalmaznak, ugye? :)
66. csutkamano (válaszként erre: 59. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:53

A pároddal élnek a gyerekei, hozzád meg csak vendégségbe járnak?


Akkor elég furi, hogy az apa nem ismeri még a lánya pár hónapos fiúját.

65. 27c72ee00a (válaszként erre: 59. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:53
Ezt én így nem mertem volna leírni helyetted, mert féltem, hogy bántásnak veszed.
64. karcsú én (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2013. dec. 22. 17:52
Előbb kérdezzen meg engem, vagy a nagymamát, és ha igent mondunk, akkor jöhet. Nem ez a normális megoldási mód??
63. 27c72ee00a (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2013. dec. 22. 17:52

Hát pont ezaz, hogy nekem sem lett volna sosem gondom a plusz egy terítékkel, bőségesen megrakva:)

Meg a szeretetemben sem volt sosem hiány.

Az aktuális fiúk jöttek - mentek, imádtam őket, de érdekes módon az ő szüleik is mindig ragaszkodtak hozzá, hogy a fiú a szülőkkel, családi körben legyen Szentestén.

Nálunk szerencsére mindig így jött ki:)))

62. moonlight13 (válaszként erre: 59. - Karcsú én)
2013. dec. 22. 17:51
Azért az én időmből úgy emlékszem, hogy mi sem mutattunk be mindenkit, csak aki komolyabbnak tűnt...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook