Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink? fórum

Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink?

1 2 3
2017. aug. 1. 18:11

Én már ott kiakadok, hogy egy animációs filmet eleve mesének neveznek.

Pedig a legtöbbje nem mese, mert nem különül el benne élesen a jó és a rossz, a végén nincs könnyen belátható igazság, amely beteljesül...

2014. febr. 19. 14:34
Mit szóltok az M2 csatornához?
67. Chiara77 (válaszként erre: 66. - Annaluca)
2013. dec. 3. 10:11

Ez csak leírva hangzik ilyen "komolyan"- de tényleg igyekszem figyelni a részletekre.

Mindig az van bennem, hogy az ovis gyerekeinkkel ilyenkor hétköznap olyan nagyon kevés időt tudunk együtt tölteni, tényleg csak pár órát és abba férjen bele a vacsora, fürdés, mese, beszélgetés, szeretgetés...

Pedig pont most vannak abban a korban, hogy szinte szivacsként szívják magukba a tudást, a (remélhetőleg) jó családi mintát- szóval érdemes azért már "ráfeküdni" erre.

Így sem tudom burokban tartani (nem is célom), kap majd elég ízléstelen reklámot, csúnya beszédet, "csak ma-csak neked-csak ezt" jellegű kéretlen marketinget épp eleget később.


Talán naív vagyok, engem is így neveltek: még hiszek abban, hogy a tudás, műveltség, jó családi minta (viselkedés és illem) könnyebbé, sikeresebbé teszi az életet és talán jobban lehet boldogulni az élet szinte minden területén akkor is, ha (sajnos) nem tudunk számára milliárdokat biztosítani az életkezdéséhez.

Ilyenek szoktak eszembe jutni, amikor hétköznap, munka után én sem vagyok már nagyon friss agyilag- de azért igyekszem sokat foglalkozni a kisfiammal, mert hiszem, hogy megtérül.

Szép napot.

66. annaluca (válaszként erre: 65. - Chiara77)
2013. dec. 2. 22:57
Nagyon odafigyelsz, hogy mit kap a gyerkőcöd. Én nem mindig vagyok ennyire tudatos, de a közös játékot sokszor mi is előbbre helyezzük a mesenézésnél. A könyves meséket is nagyon szereti, és az az igazi, mikor közösen találunk ki történeteket. Néha feladja a rendelést, hogy miről meséljek (legyen benne egy engedetlen kecskegida, meg szamár, meg farkas) és akkor hamar gyorsan kitalálok egy történetet.... Már elkezdtük a feladatos füzeteket is, ha van kedve hozzá, de szeret kint is játszani szerencsére. Reklámot max a nagyszülőknél lát, de elég az is, hogy a sok butaság ráragadjon...
2013. dec. 2. 13:13

Sziasztok,

a kisfiam 3,5 éves, én is leírom, miket és hogy nézünk.

Kövezzetek meg, de a fiam nem néz tévét. Egyetlen csatornát sem. Pont a reklámok és az "odaragadás" veszélye miatt. Én nem szeretném, ha napi szinten és órákat töltene a tévé előtt, miközben annyi érdekes felfedeznivaló van a világban.

Igen, ilyenkor is, amikor már korábban sötétedik- bent is lehet társasozni, logicozni, LÜKözni, festegetni, legózni, vonatozni...


DVD-n viszont nagyon sok mese megvan, mostanában főleg a Thomas, a Noddy, alkalmanként a Kisvakond és a Fimbles, Elmo megy.


Időben sem nézi sokat- legfeljebb Thomasból (ahol kb. 5 perc egy epizód) 2-3.t egyszerre. HÉTVÉGÉN. Hétköznap nem. Alkalmanként szokott reggel 1 (!) epizódott a Thomasból- amíg én készülődök, de ez sem rendszeres.

Szerintem ennyi éppen elég.


Nálunk sokat számít, hogy ő választhatja ki azt, hogy mit szeretne nézni (csak a korának megfelelő mesék vannak elérhető közelségben számára), már ő teszi a lejátszóba stb.

Nálunk tévés setup box és a dvd között kapcsolóval lehet választani, így nem is tudja bekapcsolni a tévét szerencsére, de a biztonság kedvéért gyermekzár is van.

Amit nézhet még azok a természetfilmek- nagyon szeretjük a National Geographic direkt gyerekeknek szóló (magyarázós) természetfilmeit, de a BBC-s sorozat is jó. David Attenborough eredetiben pedig tényleg szuper.


Én inkább arra helyeztem a hangsúlyt, hogy KÖNYVBEN szeresse meg először a meséket.

Így a Thomas, Kisvakond, a Kiskirálylány, a Fimbles megvannak könyvben, esetleg van tanulójáték, beszélő-éneklő állatka, hátizsák stb. hozzá.

Illetve a meséket általában eredeti nyelven (angolul) nézi először, a Thomast talán 1-2 hónapja szokta magyarul is nézni, de ugyanúgy választja továbbra is az angol dvd-t. (angolul is beszélünk hozzá és olvasunk meséket is stb.)


Nálunk fontos az esti mese, sosem tévé előtt van, hanem könyvből, ölben ülve. Nemrég sikerül megvennünk az eredeti Thomas meséket az erdeti illusztrációkkal, a teljes sorozat megvan, textilkötéses, vastag szép kötetben. Hát ezek a figurák sokkal egyedibbek, a vonatok "arca" sokkal emberibb mint a rajzfilmsorozatban (az angolja pedig nagyon szép).


Szerintem nagyon sok múlik majd a későbbiekben azon, hogy mihez szokott hozzá, mennyire van igénye a könyvekre, mesére, hangoskönyvre, dalokra mondókákra vagy mennyire "kapja készen" a sztorikat a tévében és mennyire tesped el tinikorában a tévé előtt egy jó kinti focizás vagy barátkozás helyett.


Az ébrenlétének idejében természetesen mi sem tévézünk, nálunk nem szól "háttérzajnak" a tévé- viszont zenét (nem kereskedelmi rádiót), hangoskönyvet szívesen hallgatunk- így számára remélem, a zenei ízlésének kialakulására is hatással lesz ez.


Persze nem vagyunk különcök, autóvezetés közben én is szeretem bekapcsolni a rádiót időnként és bár setup boxról felvételről (reklámot áttekerve) vannak tévézműsorok is, amiket megnézünk este, amikor a kisfiunk már alszik.

Így sok időnk van egymásra és minden másrais- ez megfizethetetlen kincs a rohanó, dolgos-ovis hétköznapokban is.

Egy gyerekbábszínházat (akár a kerületi művház vendégelőadóit párszáz forintért), egy népszerű(bb) gyerekzenekar esetleg ingyenes köztéri koncertjét vagy egy komolyzenei koncertet egy ünnepségen (templomban, zsinagógában, közösségi házban stb.) többre értékelünk, mint egy gyerekcsatornát. Mivel ez utóbbira nem fizetünk elő a szolgáltatónknál, így ebből az összegből azért tudunk koncertre is menni vagy egy-egy dvd-t venni. :)


Lassan pedig elkezdtem gyűjtögetni az "Egyszer volt az ember" és a "hogyan működik" sorozatot dvd-n, illetve nagyon megörültem egy Mazsola és Tádé lemeznek a napokban.


Szép napot mindenkinek.

2013. nov. 29. 19:12
Köszönöm szépen a tippet, már le is adtam a megrendelést :-)
2013. nov. 28. 20:54

Csűrcsavarosdi

Franklin és barátai

Eszes Jess


4 éves fiam imádja ezeket a meséket

meg a rózsaszín párducot

2013. nov. 28. 20:31
A segítségeteket szeretném kérni! Nincs tv csatornánk, de szeretnénk a 4 éves fiamnak valami oktatós mesét letölteni. Melyiket ajánlanátok, mert nem igazán vagyok képben...
2012. ápr. 27. 10:44
Ha nem felel meg az, amit a tv nyújt, akkor töltsetek le a netről neki. Ennyi.
2010. júl. 27. 22:03
Sok olyan mese van amit nem engedek nézni a 7 éves fiamnak,mert egy baromság és tele van agresszióval!
2010. júl. 27. 22:02

Szerény véleményem, hogy a mai mesekínálat nagyon silány. Igyekszem megválogatni ,hogy mit érdemes nézni, és mit nem. Szívesebben rakok be saját DVD mesefilmet, régi magyar mesejátékokat, mint a mostani mesecsatornákra kattintva bugyuta, semmitmondó meséket nézetni a gyerekkel.Persze elkerülhetetlen, hogy a "trendi meséket" is nézze.De legalább mi szülők igyekezzünk egy kis igényességet beléjük nevelni.

Szerintem a régi '60-as,'70-es még a'80-as évek mesefilmjei (magyar-cseh-szlovák-orosz), mesejátékok, mesesorozatok nagyon szépek, igényesek és nem utolsó sorban mondani valójuk van. Inkább nézzenek a gyerekek élőszereplős mesejátékokat, mint animációs butaságokat.

Remélem, előbb-utóbb előtérbe kerülnek és ismét készülni fognak ilyen "mesés" dolgok.

2009. jan. 27. 14:32

Sziasztok!

Szerintem a mai rohanó világban,nem meglepő ,hogy a gyerekek mér pár hónaposan a tv felé fordulnak,ráadásul nekik ez csábító, színes, zajos dallamos minden jó mi gyereknek tetszhet.Bár tény ami tény minden kornak megvan a maga meséje.Az oviba Minimax és ahogy a gyerek bekerül az iskolába elszabadul a pokol.

2009. jan. 5. 15:26

Kedvenceink:Minimax mesék

valamint: Varázsceruza Kockásfülü ...

Vuk(eredeti) Az erdő kapitánya Gumimacik

Tom és Jerry Jégkorszak Verdák

Micimackóék...

2008. dec. 30. 18:28
Ne reagáljátok már tul ezt a mese ügyet,gondolom van aki cenzurázza a minimaxot én pl.még nem láttam olyan mesét rajta,amit a 2,5 éves fiamnak ne mutatnék meg Sokminden van a tv-ben ez tény,de nem nevelhetitek őket burokban ne legyenek már annyira anyámasszony katonái!!!!!!!!!
2008. nov. 26. 13:37

Helló!

Az én nagyfiamnál 3éves volt a Thomas mánia, Sam a tűzoltó mánia és kisvakond mánia, és most ismét Sam a tűzoltó a nyerő, minden nap azt nézi este a dvd-n.

2008. okt. 22. 19:14

Sziasztok

Nálunk a fiamnál (4éves lesz tavasszal),a Roory a versenyautó a nyerő.

(bocsesz, de a nevet nem 100as,h jól írtam)

Régebben a Thomas volt nálunk is, meg is van mind videón.

Ja és a matsola és manócska,ennek nagyon örvendek:)

A kiscsajom, nem mesézik a tv-ből ő inkább a könyvekből tájékozódik.,2éves

2008. okt. 22. 19:10
Most új kedvenc Hannah Montana és a H2O. A Wizard of Waverly place az még amerikába meg de a youtuben nézem.
52. zsufzs
2008. okt. 13. 14:10
2 éves kisfiamnál is a Thomas és az Elmo volt a nyerő, amíg rá nem találtunk Noddy-ra. Azóta semmi más... :o)
2008. szept. 29. 16:58
Az én kisfiam 2 éves múlt.Az ő kedvence is Thomas a gőzmozdony,illetve az Elmo világa.Úgy látszik ezek a "sláger"mesék most.
2008. szept. 20. 20:57
h2o,az én lányomnak ez a kedvence a jetixen...meg az a sok agyrém ami még van elöte,utána...
2008. szept. 11. 20:32
Garfield,Louie élete
2008. szept. 11. 13:14
Az én kislányomat soha nem tiltottam el a tévézéstől,talán ebből kifolyólag nem is nagyon érdekli a tévé, persze Elmót és Thomast megnézi. Viszont egy képes mesekönyv jobban lefoglalja. Fanni 20 hónapos.
2008. aug. 22. 15:12

Az enyémek már nagyobbak,szeretik a Ben 10,Totally Spicet,Soulin leszámolást,Tini titánokat,dexter ,pindúr pandúrok...szóval minden evők,ha épp mesét szeretnének nézni.

De most nyáron ,hogy itthol vannak ezt szinte csak este és reggel teszik.

2008. aug. 22. 14:52

Amit megengedünk nekik.


Az enyém pl. odavan a Minimaxon: A kis királylány-ért, Elmoért, Bibi, BiGi-ért, stb.


DVD-n meg: Eprecske, A hetedik testvér, a kutyás mesék... nagyon szereti a meséket. S érdekes mód, ha a Minimaxon bejön az Animax, s nem vagyok pont ott, akkor már ő kéri, hogy kapcsoljuk ki, mert az nem jó mese :) 3,5 éves most.


MÉg annyit szeretnék írni, hogy nem teljesen értek egyet azokkal, akik teljesen elítélik a TV-ben a meséket. Mert egyáltalán nem romboló hatásúak, csak meg kell találni, ill. korlátozni kell az ő értelmi szintjének megfelelően. Így pl. a Connie a boci is egy nagyon tanulságos, barátságos kis mese.

Ezen kívül, sokat van a levegőn is, mert imád kint játszani. De semmi rosszat nem látok abban, hogy tévézik is :)

2008. aug. 21. 12:21
Az én kisfiam a Thomas,a gőzmozdonyt szereti,ő 2 éves,a nagy fiam,aki 12 éves a természetfilmeket és az alkotásokat szereti.
2008. júl. 5. 17:36
Bocsánat a helyesírási hibáért : tévézhettek tévét(nézhettek tévét)
2008. júl. 5. 17:33
Az én kislányaim szigorúan voltak nevelve, keveset tévézhettek tévét, és azt is megpróbáltuk koruk szerint cenzúrázni, ami ilyenkor mégis bosszantott, az az, hogy esetlegesen egy aranyos kis mese közben éjszakai film reklámját sugározták
2008. júl. 5. 17:25

Nálunk az unokám / fiú / kedvence a Verdák,ha lejön

hozzám, Mazsolát, Kockásfülű nyuszit kéri.

2008. jún. 18. 20:57
az én kisfiam is szereti szinte az összes mesét a minimaxon persze olyankor nekünk is mellette kell lenni:)csak az a baj hogy amilyen meséken mi nőttünk fel azok nem érdekli őt.Pl:nagy ho-ho horgász,süsü,magyar népmesék...
40. zsuzsannaraj@freemail.hu (válaszként erre: 38. - Serry)
2008. máj. 22. 11:00
az én kisfiam nagyon szereti arémusz bácsi meséit,a nagy ho ho horgászt,kukorit,ja és akis vakondot is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook