Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink? fórum

Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink?

1 2 3
9. Serry (válaszként erre: 7. - Egnisz)
2008. ápr. 28. 13:33

amúgy sem lehetek minden pillanatban a sztobájukban.

Írod. Miért van a szobájukban a tévé. Szerintem ne legyen a gyerekszobában. Nekem sem volt és nem hiányzott.

A másik,h nem fog olvasni. Na igen de itt is te mint szülő is hibázhatsz. Nálnuk pl a fiam aki viszonylag sokat néz mesét ugyan annyit olvas is. Jó még csak 4 éves, de fogja a mesekönyvet leveszi a polcról és hozza oda mesélj anya. Mert kezdettől fogva amint erre megért olvastunk neki. S valahol írja azt is Vekerdy, hogy az sem mindegy mennyit látta olvasni a szülőt a gyerek. Nálunk nincs újság olvasás, mert nem érekrá. Csak a szaklapomat böngészem át. De minden délután azt látja, hogy anya mesélt nekem a délutáni alvás előtt és míg én alszom ő olvas könyvet. Szóval mi így csináljuk.

2008. ápr. 28. 13:28
Nekem két lányzóm van. A nagyobb 8 éves a kicsi 14 hónapos. Ha mesecsatornáról van szó, akkor nálunk csak a minimax mehet. Rengeteg mesénk van dvd-n, de a favorit az a szezám utca. Még én is megnézem, velük együtt. Nagyon szeretjük még a Bori barit, pingu-t és a Miss B.G-t. A nagyobbnak kedvence a lovasklub, és a Jane és a sárkány. Néha a Thomas, a gőzmozdony. A nagyobb lányzót régebben alig lehetett a tv, dvd elől felállítani, de mostanában inkább olvas. Sokat meséltem, mesélek neki, de mióta tud olvasni, azóta ő olvassa a meséket. Ennek én nagyon örülök. Néha kéri, hogy nézzünk meg együtt egy Barbie-s mesét, vagy egy másik kedvencet, de ez nagyon ritka. A pici meg inkább a zenéjét szereti hallgatni egy-egy mesének, mint pl. a Rupert macinak, vagy a Loopdidoo-nak. Ezekre még táncol is, de ennyi utána már nem is nézi. Leül játszani, ki be rohangál, de csak a zene. A szezám utca elől viszont nem lehet felállítani, olyankor megszűnik a világ számára. Imádja. Átlagosan úgy napi 3-4 órát megy a mesecsatorna. De csakis a minimax! A többi be sincs programozva.
2008. ápr. 28. 13:03

Nagyon károsnak tartom ezeket a mesecsatornákat, bármennyire is aranyos mesék vannak ott, pl. Thomas, a gőzmozdony. Még a Minimaxon is van olyan mese, amit semmiképpen sem engednék nézni, mert olyan vad, durva, ahogy mirmil is írja, és amúgy sem lehetek minden pillanatban a sztobájukban. Gondoljatok bele, hogy mi sem órákig néztük annak idején a meséket, hanem az esti mese csak kb. 10 percig tartott. Annyi bővel elég is.

Vekerdy Tamás írt erről a Nők Lapjában, hogy azok a kisgyerekek, akik mesecsatornákon nőnek fel, később nem olvasnak könyveket, mert a mesecsatorna elétálálja a kisgyermek elé a képeket, ezért nem tudja a gyermek kivárni, amíg az olvasás során képeket alakít ki magában fantáziájával. Ezért a későbbiekben nem fog könyvet olvasni, mert a tv kényelmesebb. Véleményem szerint igaza van, kevesebbet olvasnak a mai gyerekek, mint mi annak idején.

És hát közeli a példa, a lányom annak idején nézte a mesecsatornákat, felügyelettel és nem minden mennyiségben, mégsem olvas könyveket. :(

Egyetlen magazint olvas 14 évesen, a Képes Sportot. :) Nem tudom, hogy sirjak-e vagy nevessek.

Úgyhogy a fiaimnál másképp csinálom, ők most 5 évesek - és nem ikrek :) - megcenzuráztam a tv-jüket. Nálunk egy szobában van a 3 gyerek és nézhetnek BBC Prime-ot, és az összes ismeretterjesztő csatornát és slussz mást nem, DVD-ről kis mennyiségben a kedvenc meséket. De van olyan, hogy 1 hétig sem kérik. Viszont van esti mese, amit én mesélek és meglepően sokat tudnak az állatokról, a természetről.

6. Serry (válaszként erre: 3. - 5cb4354c81)
2008. ápr. 28. 12:22

Na ez szép amit írtál. Erre írtam én,h a szülőnek nagy a felelőssége.

anno mikor Leventém, a nagy megszületett közöltem h aki puskát vagy bármi fegyvert mer hozni neki azt azzal együtt kivágom. Nincs is neki olyan mint amikkel néhány gyerek rohangál. S amilye van az egy dugós puksa fából, erdélyi kézműves munka. Azzal pl csak durrogtat, még nem jutott eszébe, h pl vadászni lehet vele. Aztán van egy fa kardunk a nagyinál, abból általában kasza lesz. S persze nyáron a vizipisztoly, de azzal meg jól lehet a vizet meg a szüleim spriccelni.

Nagyon utálom én is a manga és egyéb semmit mondó csak erőszakot közlő rjazfilmeket. Ezért is igyekstünk férjemmel beszereztni minden klasszikus és álltalunk is nagyon kedvelt rajzfilmet DVD-n illetve választom a Duna tv és m2 estimeséjét. S még valami a Tv-maci is nagy kedvenc nálnunk.

2008. ápr. 28. 12:17

Egyetértek! Én is ezt az egy mesecsatornát (Minimax) engedem nézni a kisfiamnak!

Hogy később mit fog szeretni, azt nemtudom, de egy biztos, nálunk a többi "mese" csatorna ki van csukva, be sincsenek állítva!

Most, nemrégiben elővettem régi videókazijainkat, amiket még az én gyermekkoromban vett fel anyukám, amiken olyan színvonalas mesék vannak, mint pl. Vízipók-csodapók, Mátyás király, Magyar népmesék, Varázsceruza, Tapsi-Hapsi, Tom és Jerry... stb. Nagyon szereti őket!


Szóval, a színvonalas alapokat most kapja meg, nem is engedek neki más "szögletes", "bekockázós" rajzfilmeket nézni, amik általában CartoonNetwork, Nickelodeon, Jetix, Animax stb. csatornákon mennek, nem is neki valók még!


Reménykedem benne, hogy mire annyi idős lesz, hogy ezek a mesék érdekeljék, kialakul benne az igény, a színvonalas mesékre, és akkor már nem is akarja majd ezeket a meséket nézni, és remélem az sem fogja érdekelni, hogy a többi gyerek mit gondol róla!

Én legalábbis ilyen voltam, ami engem nem érdekelt, nem is néztem csak azért, mert a nagytöbbség ezt nézte, és ez volt a sláger! Kerestem olyan barátot, akivel hasonló volt az érdeklődési körünk, és remekül elvoltunk!

Persze az idők változtak azóta, a mai gyerekeknek túl sokat számít, hogy mit gondolnak a többiek róluk...

A szülőknek ideje korán azt kellene a gyerekeikbe diktálni, hogy nem az a fontos, mások mit gondolnak arról, amit ők szeretnek, az a lényeg, hogy ők szeretik azt a dolgot, és ez nem egy szégyellni való dolog!

Mindenki más, mindenki mást szeret, és én meg mernék esküdni, hogy a legtöbb gyerek nem azért nézi a "sláger" rajzfilmeket mert valóban szereti, és érdekli, hanem mert azt tartja szem előtt, jaj, mit fognak gondolni a többiek rólam, ha én nem nézem!

NEM SZÁMÍT!

Ez az amit minél előbb a gyerekekbe kéne "nevelni", akkor nem fogják kirekesztettnek érezni magukat, nem fogja őket érdekelni, hogy a többiek mit gondolnak róluk!

Természetesen idősebb korban (6-8-12...stb. évesen) már sokkal nehezebb lenne erre ránevelni a gyermekeket, én ezért próbálom még most korlátozni az én gyerekemet! Azzal, hogy nem is látja ezeket a rajzfilmeket - hiszen annyi más van, amit nézhet, és ezerszer igényesebbek is, hogy még azokkal sem tud betelni - később sem kell majd neki! Legalábbis ebben bízom!

Ha tévedek, legalább annyit elérek vele, hogy tudja melyik rajzfilmek az értékesebbek!

2008. ápr. 28. 12:17

Nekem két fiam van az egyik 4 éves a másik 3 hónapos. A naggyal elég sokat nézünk télen mesét. Náyron iknább a játszótéren van. Ja és persze oiv időben oviban. Szóval nálnuk ez úgy néz ki h, napi kb 2-4 órát megy a tv, de az nem folyamatos előtte ülést jelent. Mert vannak kedvenc mesék: pl Thomas, Yakari, Sam a tűzoltó, Mentőosztag, Barbie a hercegnős hosszú filnmek, Hoursland, Eperke, Pingu, Apu és én stb. Ezeket le ül megnézni ha hallja játék közben,h kezdődik. De pl ha épp legozásban , vagy vonatozásban merült el nem érdekli. sőt ha mondom, h megyünk ki akkor ő az aki kikapcsolja a tévét. Nekünk a Minimaxon ezek a kedvenceink. De van olyan nap is amikor ő kér valamit DVD-ről: Kisvakond, Legkisebb ügrifüles, Mirr-murr, Blikny Bill, Tesz-vesz város, Jégkorszak, Micimackó, Donald Kacsa stb. olyan sok jó rajzfilmünk van,h több hirtelen nem jut eszembe. Ja most kapta meg a Maja a méhecskét. Nekem anno mikor mi néztük a tévében nem tetszett de ő kedveli. Aztán nézzük még a nagy klasszikusok közül Mazsola és Tádé, Futrinka utca és Dörmögöék kalandjai.

Szerintem, h egy gyerek mennyit ül a tévé előtt és mit néz azt nagyban befolyásolja a azülő viselkedése is. Pl nálnuk tőlem látta azt picinek, ho megy a tv és anya csinálja a dolgát, vagy játszik velem. Tehát ő is főleg így kezeli. S ha ki akarom kapcsolni, vagy másik csatornára kapcsolok nincs belőle hiszti. Persze ebben is van nálunk kis csel. pl amikor már csömöröm van a mninmaxtól, mert esik az eső és egész délután azt néztük. S én meg szívesebben hallgatnék híreket, vagy néznék valami felnőttet. Úgy időzítem, hogy Duna tv-n vagy M2-n mesét nézünk aztán megy fürdeni és onnantól felnőtt tévés. mondván minimaxnak vége és animaxot nem nézünk, meg jetixet, mert az nem neked való.

Persze volt olyan i9dőszak amikor esti lefekvéskor jutott eszébe mondjuk Némót nézni. Ez nehéz helyzet volt de megoldottuk.

Én úgy vagyok vele, h ez is mint sok minden más rajtunk múlik. Nálnuk az oviban nincs rivalizálás a gyerekek közt, sőt a szülők közt sem. Lehet, h az egyiknek van divat játéka, de mivel csak péntek vihetnek saját játékot nincs mindig szem előtt és így nincs kísértés sem. Szóval, h mit és mennyit tévézik az a szülő kényelmén is múlik. Mert ugye sok szülő örül ha abba a korba ér a gyereke, h le lehet ültetni a villanypásztor elé. Mert akkor addig nincs gond, és mondván csinálhatja a dolgát. Én a mai napig ha olyat csinálok amit korábban közösen tettünk, mert másképp nem ment, kihívom magamhoz segíteni. Ő meg ott hagyja a mesét.

2008. ápr. 28. 12:09

Nálunk csak a Minimaxot és a Jim Jam csatornát nézhetik. Én a 8 éves lányomnak sem engedek mást nézni. A kisfiam imádja a Thomas a gőzmozdonyt, a Noddie-t... a kislányom pedig a Lovasklub-ot, meg az ilyen nagyobbaknak való meséket.

Illetve sok mesénk van dvd-n. Nem engedem nekik a mai idióta meséket nézni!!!!

Épp ma az orvosnál volt egy óvodáskorú kisfiú, aki azt ecsetelte a nála lévő kártyákról, hogy kinek mekkora a pusztító ereje...(csak úgy fújta, hogy melyik szörny micsoda) és elmondta, hogy neki bizony van sok puskája,(lesz igazi is) és lelövi majd az otthont, mert a golyó nagyon messzire el tud ám menni...

2008. ápr. 28. 11:27

Az én kislányaim már nagyok, de némelyik mesét még ők is megnézik. Jane és a sárkánnyal ki lennék békülve, mert a mondanivalója és az emberségre tanítás jó benne.

Elmo világától rosszul vagyok. Úgy gondolom, hogy inkább kommunikáljon többet a szülő a gyerekével, s ne ezt a bugyutaságot nézesse szegénnyel. Elmo az egyszavas énekét a Jingle Bells dallamára énekli, amivel szegény dalnak az értékét csökkentették. Lehet, hogy vicces, de ez már az a kategória, ami a gyerek lebutításáról szól.

Nekem hiányoznak a régi stílusú rajzfilmek. Minden számítógéppel van "megrajzolva", s ettől már elveszti azt a varázsát, amit pl. Moha és Páfrány, Lolka és Bolka vagy a Kisvakond nyújtott nekünk. Az ilyen típusú meséket már csak nosztalgiaként tudjuk esetleg megvenni DVD-n, mert a TV-ben nem játszák, de ha mégis, akkor valami miatt (pusztán gyerekpártolásból biztos....) tuti, hogy este 9-10 óra után találom meg a műsoron, amikor már minden rendes gyerek alszik.

Az én gyerekeim Hakusho és társai stílusú meséket néznek. A mondanivaló nem lenne rossz ott sem, de könyörgöm, mi a jó abban, hogy ha pl. kiabál egy szereplő, akkor akkora a szája, hogy nagyobb, mint a feje? Az érzelmek kifejezését túlméretezik az arcokon, s ebből azt tanulja a gyerek, hogy mindent nagy hanggal, nagy lendülettel, mindent és mindenkit elsöpörve lehet csak elintézni.

Sajnos ma már nem tehetem meg, hogy semmit nem engedek megnézni, mert az olyan gyereket, aki nem ismeri az aktuális mesét vagy egyéb műsort, kiveti a gyerektársadalom. S ezt nekünk szülőknek köszönhetik szegények.

Úgy gondolom, ezen is érdemes lenne elgondolkodni.

2008. ápr. 28. 11:03
Kisfiam nemrég ért abba a korba, hogy egyre inkább követeli a mesét a tévéből. Beszélni még nem beszél ugyan, de ha hirtelen eszébe jut a dolog, akkor már pattan is fel a tévével szemben felállított kanapéra, és mutogat a tévé felé. Mi pedig kénytelenek vagyunk odaülni mellé. Na jó, nézzük meg akkor, hogy mi megy ilyenkor a tévében.

Ugrás a teljes írásra: Mit néznek a mesecsatornákon kisfiaink, kislányaink?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook