Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha valaki egyik pillanatról a másikra elbőgi magát az ember, és nem találja a helyét? fórum

Mit lehet tenni, ha valaki egyik pillanatról a másikra elbőgi magát az ember, és nem találja a helyét? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. máj. 3. 12:06
a valtozokor velejaroja olvastam.
2008. ápr. 22. 15:35
Nyugodtan sírd ki magad ,ha éppen sírhatnékod van . Ez nem depressió .
2008. ápr. 22. 13:33

Ha már eljutottál odáig, hogy itt feltedd ezt a kérdést, akkor nem egyszer-kétszer fordult elő gondolom, és nem egy hete...

Szóval kérj segítséget, de ne fórumon, ne az interneten, mert az ebben az esetben nem elég kézzelfogható.

Ha alaposan átgondolod, biztos tudod, hogy mi az oka a hangulatodnak, ha nem, akkor feltétlenül fordulj pszichológushoz, még jobb pszichiáterhez, mert a depressziónak szervi okai is lehetnek, nem csak lelki.

33. cukilany (válaszként erre: 32. - A66308f214)
2007. nov. 1. 18:34
Hát igen! Édesanyám pár hete össze-vissza vásárolt ilyen könyveket, plusz ért egy-két hatás a környezetből és ma 3. napja pszihiátrián van. Még mindig nem esett le, hogy mi is történik, még mindig hiszem h egyszer csak felkelek ebből a rémálomból. Ennyire jók ezek a könyvek...
32. a66308f214 (válaszként erre: 25. - Ujjászületés)
2007. okt. 31. 14:15
Nálam már az a baj, hogy annyi szak- meg psziché könyvet olvastam. A családban mindenknek a viselkedését elemezni kezdem, ezzel meg csak bonyolitom. Nem tudok öosztönösen lépni, mert mindig az jut eszembe: abban a cikkben az a szaki nem igy mondta. Jó mi?
31. LoLiNa
2007. okt. 23. 05:50
kibőgöd magad és majd megnyugszol. egyedüllét kell
2007. okt. 22. 21:08
Ha ez tulmegy a jolesoen kibogom magam hataran, akkor szakember segitseget kell kerni, mert olyan eszrevetlenul es gyorsan lesz rosszabb, hogy akkor mar nehezebb segiteni.
2007. okt. 22. 20:30
sírj! senki nem érthet meg úgysem, én már csak tudom!
28. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Ujjászületés)
2007. júl. 16. 00:12

:o))

Beismertem önmagam előtt, hogy sz... bajban vagyok. Beismertem, hogy segítség kell. Kihúztam a fejemet a homokból és szakemberhez fordultam. Az én esetemben ez egy kineziológus volt. Oldani ugyan nem oldott, de a vele való beszélgetések megváltoztatták gondolkodásomat, az életemet. És innentől nem volt megállás. Az én terápiámat az jelentette, hogy elkezdtem tanulni természetgyógyászatot, alternatív terápiákat(lsd. adatlap). És közben az ember szépen rájön, hogy egész életében elsősorban az a feladata, hogy önmagán és önmagáért dolgozzon, a többi csak utánajön.

27. ujjászületés (válaszként erre: 26. - Zizisicc)
2007. júl. 15. 22:50

Köszönöm!

Üdvözöllek a "klubban".

Te mit tettél önmagadért?

26. Zizisicc (válaszként erre: 25. - Ujjászületés)
2007. júl. 15. 22:42
Egyetértek!!! :o))
2007. júl. 15. 18:13

Én is voltam hasonló helyzetben pár éve. Ennek komoly és mély lelki okai vannak. Mindenképpen meg kell beszélned valakivel, vagy pszichológus, vagy kineziológus, vagy egy természetgyógyász-lélekbúvár.

A lényeg, hogy a felszínre hozd amiért ilyen lelki bajba kerültél. Ha elnyomod magadba, átmész önsajnálatba, mindenkiben hibát látsz és ellenséget.

Vagy vegyél ilyen jellegű könyveket mint pl: Pozitív gondolkodás, Éldd az életed, Hogyan tudjuk a kudarcot sikerré változtatni.....stb.

Menj el egy könyvesboltba és ezoterikus sarokban keress magadnak valamit, amit éppen jónak találsz.

Én sok ilyen könyvet olvastam, voltam párszor kineziológusnál és a kettő eredménye lett az hónapok után, hogy rájöttem dolgokra, összefüggésekre és már nem is láttam olyan szörnyűnek és megváltoztathatatlannak az életemet.

Tedd meg az első lépéseket!

2007. júl. 12. 09:52
Pszichológussal megbeszélni ennek az okát. Kiegészítésképpen: Mivel ez a depresszióhoz hasonlít (de nem feltétlenül az!) és a lelki oldaláról nézve hasonlóságot mutat, depresszióellenes gyógynövényekből készült tea.
2007. júl. 11. 06:01
Legyen nálad mindig tiszta pzs, hogy tudj neki adni. Ha megosztja veled miért sír, akkor hallgasd meg. Egyébként hagyd sírni, tisztítja a lelket. S ha kér, akkor hagyd békén.
2007. júl. 10. 17:56
Állampolgári joga sírni bárhol, bármikor.
2007. júl. 10. 16:47

Velem is előfordult már és utána olyan jó volt.

Megkönnyebbültem.

2007. júl. 10. 13:43
Szerintem is JO , ha az ember ki tudja sirni magat , megkönyebbul,megtisztul ,miegymas..... a gond inkabb azokkal van, akik soha ,semilyen körulmenyek között nem kepessek sirni ! Mert itt , nagyon nehezen jön a könyebbules is!/pl jomagam.....(((
2007. júl. 10. 12:52
Gyakoriság esetén pszihológus.
18. szulim
2007. júl. 10. 12:38
Szerintem minden képpen jól bőgje i magát,mert a sirás stressz oldásra a legkitünőbb.aztán gondolkodjon,hogy mi miért van!
17. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Mókica)
2007. jún. 3. 22:10
Dr Edward Bach angol orvos fedezte fel ezeknek a növényeknek a terápiás hatását és ő dolgozta ki ezt a gyógyító rendszert. Látom, Te is reikis vagy, akkor nem áll távol tőled ez a fajta megközelítés.
2007. jún. 3. 15:43

Nincs mit tenni. Ha valaki sírós hangulatba kerül, engedd, hogy kisírja magát, elmondhassa a bánatát, s ha kell, vagy lehetőséged van rá, ajánld fel neki a segítségedet. Egy nagy sírás megtisztítja a lelket is, utána könnyebben átgondolja a dolgokat az ember.

Van aki kineveti azokat, akik könnyen elsírják magukat. nem vagyunk egyformák. Tolerálni kell egymást.

( És nem adni okot arra, hogy miattam sírjon valaki.)

15. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Mókica)
2007. jún. 3. 02:12

A Bach-virágterápia egyike a holisztikus gyógyító rendszereknek. És, mint ilyen, abból indul ki, hogy a betegség nem más, mint az egyén szellemi-lelki összhangjának felborulása. A fizikai tünetek arra figyelmeztetnek, hogy lelki szinten nem oldottunk meg bizonyos problémákat. A terápia lényeges pontja, hogy a kliens felismerje és felvállalja személyes felelősségét saját egészségi állapotával kapcsolatban. Ha ez sikerül, és szembenéz az érzelmi problémáival, elkezdi feldolgozni és elengedni ezeket, megindul a gyógyulás.

38 virágesszencia van, mindegyik egy adott lelki állapothoz kapcsolódik. pl. félelem, szomorúság, bűntudat, harag, agresszió, bizonytalanság, önbizalomhiány, önzés, irigység, apátia, depresszió, pánikbetegség, függőségek stb.stb. A terápiás beszélgetés végén az aktuális lelkiállapotnak megfelelően egy keveréket állítunk össze, cseppek formájában, amit naponta többször kell szedni. A cseppek hatására a kibillent, szélsőséges érzelmek újra harmóniába kerülnek, segítik a megértést, erősítik a tisztán látást, hozzá segítenek önmagunk jobb megértéséhez. Felszínre kerülnek az elfojtott érzelmek, az addig nem tudatosult problémák, lehetőséget adva a feldogozásra.


Használjuk:


1. a lelki egészség fenntartására/helyreállítására

2. fizikai, lelki stresszhelyzetek és életkrízisek akut kezelésére

3. akut és krónikus testi, lelki betegségek kiegészítő kezelésére

4. alkati sajátosságok felimerésére és korrigálására


Gyerekeknél magatartászavarok kezelésére, immunerősítésre, stb.


Ha elfogy a keverék újra találkozunk,(ha szükséges közben is tartjuk a kapcsolatot), megbeszéljük hogy van, mi történt, mi változott és ennek megfelelően, ha kell változtatjuk a keveréket.


És, ami nagyon fontos: nem allergizál, nem lehet túladagolni, nincs mellékhatása, nem alakul ki vele szemben függőség!

Terhesség, szoptatás alatt is alkalmazható, újszülötteknél is biztonságos. Lehet vele állatokat is, sőt növényeket is kezelni.


Hát, dióhéjban ennyi.

14. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 3. 00:20
Nem feltétlen, remekül beválik - idézem - egy nagyon jó barát is! :-))) Vagy egy olyan "idegen", aki ért a lelki problémákhoz és kellő képpen kívülről látja az egészet. A legmélyebb gondokat sokszor könnyebb megosztani egy kívülállóval.
2007. jún. 2. 11:25
Nem tudom, nem vagyunk egyformák, de amikor én ilyen "kiszolgáltatott", "érthetetlen" helyzetben voltam, soha nem akartam, hogy valaki a közelemben legyen, pont az volt a jó, hogy egyedül vagyok, bőghetek, megkönnyebbülhetek. UTÁNA, persze kértem tanácsot, megbeszéltük a barátnőmmel, de akkor abban a pillanatban az volt a jó, hogy kibőghettem magam.
12. ec63a7fc29 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2007. jún. 2. 10:25

:)))

Szerinted széles váll kell hozzá?

2007. jún. 1. 23:41
Mi a lényege ennek a Bach terápiának???
10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 1. 22:25

Igen, igazad van.

A Bach esszenciák hosszútávra (is) dolgoznak. A terápia tul.képpen egy önmegismerési folyamat, ahhoz segít hozzá, hogy megtanuld egyedül felismerni és megoldani a problémáidat. Hiszen nem biztos, hogy mindig kéznél van egy széles váll.

És tudod nagyon jó dolog halat adni egy éhezőnek, de hosszabb távon jobban jár, ha megtanítod halászni. Persze csak, ha akarja. :-))

9. ec63a7fc29 (válaszként erre: 7. - Zizisicc)
2007. jún. 1. 21:58

Egy nagyon jó barát is helyreállítja. Ha melletted áll, s nem engedi, hogy elkeseredj.

Egy ilyen "váll" kincset ér.

2007. jún. 1. 21:58
Tegyél be valami jó zenét, amit szeretsz, feküdj le a földre és sírj...amíg jön..Aztán, úgyis elfogynak a könnyek egyszer...Nekem ez bevált mindig:)
2007. jún. 1. 21:37
pl. Bach-virágterápia. Segítségével helyreállítható az érzelmi egyensúly.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook