Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha "barátnőid" folyton kidumálnak nemcsak a hátad mögött, de előtted is? fórum

Mit lehet tenni, ha "barátnőid" folyton kidumálnak nemcsak a hátad mögött, de előtted is? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. okt. 5. 22:17
Pofán vágni őket.:)
2010. okt. 3. 22:14
Nem kell velük beszélni semmit.
2010. júl. 30. 19:04
ezek nem barátnők, hanem egy rakat liba
2010. júl. 30. 19:02
lépni (lefele)
2009. jan. 26. 10:32
És még valami: itt is találtam egy barátot, akit a szívembe zártam!:)
2009. jan. 26. 10:31

Mostanában nem járnak valami gyakran, talán egy-másfél havonta egyszer. A beszélgetésünk óta megváltozott a helyzet: látom, hogy ügyelnek arra, hogy mit mondjanak, és mit ne. Minden kétértelmű megjegyzésükhöz hozzáteszik, hogy ne a rosszabbik értelmét nézzem a dolognak.

Azóta találtam magamnak egy nagyon kedves barátnőt, aki pár házzal lakik odébb tőlünk. Kisgyerek korom óta ismerem, együtt játszottunk, de most kiteljesedett a barátságunk.

Ő valóban az, akire bármikor számítani lehet.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2009. jan. 25. 20:48
Ha ezt teszik nem is barátnők!
2009. jan. 25. 19:11

Mivel babát várok, és néha elégé tombolnak a hormonjaim, jól pofon ba...ám az összeset.

Szóba sem állnék velük, nem alacsonyodnék le a szintjükre. Leépíteném őket, aztán csókolom...

2009. jan. 25. 19:01
Hátt.... Mindent át kell értékelni, de én úgy gondolom, hogy azok nem igaz barátok! Az igaz barátoknak pont az ellenkezőjét kéne tenni: ha kidumál valaki a hátad mögött, meg kéne, hogy védjenek! Kicsit gondolkozz el rajta... Ha bajban vagy, vagy ha épp csak felhívnál valakit, mert rettentően érzed magad... Melyikük lenne az, akit az éjszaka közepén felhívhatnál minden szívbaj nélkül? Ha hatalmas bajba keveredsz, melyikük lenne az, aki felajánlja Neked gondolkodás nélkül, hogy befogad? Az igaz barátok a krízishelyzetekben mutatkoznak meg azáltal, hogy melléd állnak és egy percig se hagynak magadra, míg nem kéred! Csak vigyázz! Vedd észre őket!
42. Katinkaboszi (válaszként erre: 40. - Mothertiger)
2008. okt. 21. 18:14

Na, akkor most legalább nyugodt vagy és végre nem zavar tovább a kettőjük érdekes barátsága.

Ami a hátad mögötti kibeszélést illeti, ennek sajnos ki van téve bárki, akár barátok, akár munkatársak, vagy ismerősök az illetők.


Örülök, hogy ilyen kellemesen fejeztétek be és nem lett belőle nagy vita. :))))

2008. okt. 21. 18:09
Akkor ők már nem barátnők....
2008. okt. 21. 09:46

Nos, múlt héten beszéltem velük.

Egyikőjük, mint ahogy lentebb is írtam, belátta hogy amit csináltak, az túlment bizonyos határokon. Ám a másikkal kb. 1 órát vitatkoztam, mire végül meguntam az egészet. Végülis ő is elnézést kért, bár nem értette, hogy "min húztam úgy fel magam".

Azt mondta, hogy neki nagyon nehéz természete van, és őt úgy kell elfogadni, amilyen, de felvilágosítottam, hogy a barátságnak valójában nem az a lényege, hogy minden sértést ráfogunk a hibáinkra, és elfogadtatjuk a másikkal...

Mondtam nekik, ha ezek után úgy érzik, hogy nem bírják visszafogni magukat, én ebben nem veszek részt, tudják merre van az ajtó és felejtsenek el. Láttam az arcukon, hogy teljesen le vannak döbbenve, de én örültem, hogy végre tiszta vizet önthettem a pohárba.

Elhatározták, hogy odafigyelnek a mondandójuk stílusára, mert elmondásuk szerint nekik sokat jelent ez a barátság. Hát majd meglátjuk mi lesz belőle, bár azóta már találkoztunk egyszer-kétszer, és olyanok voltak, mint régen. Ám természetesen egyáltalán nem zárom ki annak a lehetőségét sem, hogy a hátam mögött ugyanúgy kibeszélnek...


Csak ugye, amiről az ember nem tud, az nem fáj...

2008. okt. 14. 19:22

Hmm, hát elszalasztottam a mai napot, mert úgy döntöttem, nem tetoválok... Elbeszélgettem az időt a szomszédokkal, tehát kimaradt a nagy helyreigazítás.

Talán majd holnap.

Nem azért, mert tartok kettőjüktől, igazából már nem is nagyon érdekel, hogy mit kínlódnak rólam össze. Csak egyszerűen nem volt kedvem se tetoválni, se velük értetlenkedni.

;)

De ha történik valami, megírom! Ígérem! :)

38. Katinkaboszi (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2008. okt. 14. 15:01
Várjuk a beszámolót, reméljük minden jól fog elsűlni és rendbe jön a háromótok kapcsolata, vagy szakad a cérna és megnyugszol végre :)
2008. okt. 14. 11:00

Párom is ezt mondta, hogy legalább az egyikben volt annyi szar, hogy bocsánatot kért. Bár még mindig nem értem, hogy mire ment ki ez az egész. Mindegy, ma megtudom, mert ma jönnek.

Amúgy már biztosan kidumálták ketten a tegnapi telefonbeszélgetést, úgyhogy már alig várom, hogy délután legyen!

36. Katinkaboszi (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2008. okt. 13. 20:36

Nem is, mert még előtted van a nehezebbik része a társaságnak, a nagyobb szájú:)

Ha őrajta is túl vagy, akkor legalább megtudod, ki az igazi barátod és ki nem.

35. Katinkaboszi (válaszként erre: 31. - Ce8b002a07)
2008. okt. 13. 20:33

Én nagyon remélem, hogy igen és drukkolok is hozzá. :)


Sok sikert a kinti munkához, de remélem azért a hoxával nem szakítod meg a kapcsolatot és tudni fogunk rólatok :)

2008. okt. 13. 17:07

Nem gondoltam hogy ilyen hamar, sor kerül a beszélgetésre, de ma megtörtént. Egyikőjükkel tudtam beszélni, ő az, akivel egyébként nem sok gond van és akit jobban kedvelek.

Tegnap amúgy volt itt magában, és hozott három cserép virágot nekem. Ma telefonon elmondtam neki, hogy a viselkedésük már nem igazán barátokhoz illik. Igazat adott, és elmondta, hogy tegnap bocsánatot kérni jött, mert úgy érezte, hogy túllőttek a célon a szombati viselkedésükkel. Erre mondtam neki, hogy már pár hete túllőnek a célon... Belátta, hogy nem így kellene viselkedniük velem szemben, de egyébként valamelyik nap még fogunk találkozni, és azt hiszem részemről még nincs lezárva a téma...

2008. okt. 13. 14:11
kirugnám öket. De ez nálam nem aktuális
2008. okt. 13. 13:51

Nem fedi a barátnő fogalmát.

És ne csak azt nézd,h mit mondott, hanem azt is,h ki mondta. Minden embernek megfelelni úgysem tudsz és már miért is kellene?

31. ce8b002a07 (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2008. okt. 13. 13:44

Nem igazán hiszem, hogy lenne közöttünk rendes kapcsolat már. Neki a férjével együtt az az álláspontja, hogy az ember a pénztől lesz értékes. Most nem állok úgy anyagilag, hogy emiatt felnéznének rám, ha meg majd úgy állok, nem szeretném, hogy emiatt fogadjanak el. (Ki akarunk költözni külföldre a barátommal, mivel itt nincs nagy perspektíva a megélhetéshez, tisztelet a kivételnek.)


Volt egy szép eset, amikor segítettem nekik, mert vendégeket vártak. Takarítottam, főztem, stb. Ki sem tudtam jönni a konyhából, egész vendégség alatt. Be sem mutatott senkinek. Mikor végeztem a mosogatással, és leültem közéjük, meglepődtek a vendégek, mert azt hitték, a bejárónő vagyok.

Elvileg azért is mentem, h gyakoroljak náluk a jogsihoz, az autójukon, de erre nem került sor, másnap gyorsan hazahoztak, mert ajándékot kellett venni a tesóm férje egyik rokonának.



No problem, lesz ez még másképp :)

2008. okt. 13. 11:44

Biztos, hogy Ők a "barátok"?????

A BARÁT szó mást jelent, nekem....

2008. okt. 13. 11:38
Az ilyen barátnőkkel nem kell barátkozni.Egyszerű:)))
28. Katinkaboszi (válaszként erre: 27. - Ce8b002a07)
2008. okt. 13. 11:34

Nekem sajnos igazi testvérem nincs, csak egy unokanővérem, akivel igen testvéri érzéssel vagyunk egymás iránt.

De szerintem pont az a jó, hogy ennyire különbözőek vagytok, mert gondolj bele, ha már akkor tudnád, mire gondol, még mielőtt kinyitná a száját, Kész unalom lenne :(

Így viszont szereted, mert a testvéred és előbb-utóbb úgy is összejöttök, ha majd végre elismeri, nem csak fiatalabb vagy, hanem vagy annyira esze is.

27. ce8b002a07 (válaszként erre: 26. - Katinkaboszi)
2008. okt. 13. 11:27

Igen, én sem értem, ezért általában itt meg is szokott rekedni a beszélgetésünk, mert nem tudok mit reagálni, veszekedni meg nem akarok.


Kár, hogy annak ellenére, hogy testvérek vagyunk, ennyire különbözünk.

26. Katinkaboszi (válaszként erre: 24. - Ce8b002a07)
2008. okt. 13. 11:21

Én nem értem, miért vágják az emberek a másik fejhez, hogy túl érzékeny, ha tudják, igaza van, vagy hasonló????

A túlérzékenység nem bűn!

2008. okt. 13. 11:20
Nekem egy kicsit úgy tűnik, mellébeszélsz. Vagyis véded őket, közben pedig bánt, amiért olyanok veled. Miért? Értem, hogy rendesek voltak, és külön-külön most is azok, de a te érzéseiddel ki foglalkozik? Rajtad kívül? egy barát megtenné. Egyszerű kívülállóként mondani: ülj le velük, mondd el a bajodat, hallgassanak végig. Ha nem teszik, vagy akkor is leugatnak, nem barátok. Én ezt tenném.
24. ce8b002a07 (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2008. okt. 13. 11:18

Igen, mindenben igazad van;)

Igyekszem is így tenni, hátha megérti, mert megbeszélni nem lehet vele semmit, mert azt mondja, túl érzékeny vagyok.

2008. okt. 13. 11:18
Primitív csajok lehetnek a "barátnőid"! Saját magad járatod le, ha ilyenekkel barátkozol. A tetkó ügyben pedig nem engednék a 4cm-ből, és ezekután éreztetném vele, hogy hálás lehet, ha megcsinálom, és csak azért kapja meg, mert már megígértem. Ha tetszik ok, ha nem fizesse ki a nagyobbat.
2008. okt. 13. 11:14
De az már nekem is lejött (és a családban amúgy is mindenki ezt hajtja nekem), hogy hülye vagyok, amiért hagyom magam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook