Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni ha a szomszéd meg akarja mérgezni a kutyámat? fórum

Mit lehet tenni ha a szomszéd meg akarja mérgezni a kutyámat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. Vica44 (válaszként erre: 30. - 72673fdbb7)
2008. okt. 3. 07:08

a kutyánk összes napi ugatása max. 5-10 perc!


amúgy azért tartjuk, hogy őrizze házat

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Vica44)
2008. okt. 2. 23:41
Nálunk 3 kutya volt, és úgy oldottuk meg, hogy falatkákat kapott a kutya egy idegentől. Lehet rokon, barát stb. Amikor a kutyának nyújtotta én szóltam fújj, nem szabad nála pedig volt egy összetekert újságpapír, ahogy a kutyus nyúlt volna a falatkáért rögtön kapott is az orrára. Ez nem fáj , de hatásos . Nálunk legalábbis bevált kb. 2 hét alatt rászoktak, hogy mástól ne fogadjanak el semmit. Sok sikert!!
31. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - Vica44)
2008. okt. 2. 22:19
szerintem is jelentsd fel.
30. 72673fdbb7 (válaszként erre: 23. - Rozsazsa)
2008. okt. 2. 21:36
Tökéletesen igazad van. Aki kutyát tart, annak figyelembe kell vennie, hogy a környezetét ne zavarja. Én sem a kutyára haragszom, hanem a gazdikra és a törvényalkotókra.
2008. okt. 2. 21:26
20.hsz jó.
28. Vica44
2008. okt. 2. 21:22

esetleg valamelyikőtök tudja hogy kell megnevelni a kutyát, hogy ne fogadjon el ételt?

eddig kerestem a neten, de nem találtam semmi használhatót

27. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2008. okt. 2. 21:19

Babám, először a szomszédot kellene megnevelni, közben meg a kutyát is, de tényleg ne fogadjon el senkitől ételt, legyen egy bizonyos módszer, amit senki nem ismer és csak akkor egyen, ha ezt teszed.

Aki meg odáid fajul, hogy mérgezi a kutyákat, az kezelésre szorul, mert beteg, ilyet csakis beteg elmével lehet tenni

2008. okt. 2. 20:47
Én kutyás vagyok, de én sem szeretem ha ugat a szomszéd kutyája. Ő azt mondja azért kutya, hogy ugasson. Téved a kutyát is neveleni kell. Lehet, hogy fél a szomszéd ez is ugatós lesz. Beszélni kell vele miért utálja a kutyusotokat, ha meg nem normális mert nagy az Isten állatkertje akkor jelezni kell az önkormányzatnál szerintem és tényleg nem engedni a kutyust a kerítés közelébe, illetve tanítsátok meg neki, hogy nem fogadhat el mástól semmit. Nem igazán tehetsz mást. :(
25. Vica44
2008. okt. 2. 20:43

nem ugatós kutya egyáltalán......

két esetben ugat, ha jön valaki hozzánk és megáll a kapunkban vagy ha kutyát visznek közvetlenül a kerítés mellett

24. Vica44
2008. okt. 2. 20:42

a tanítással nincs semmi gond, vinni szeretném kutyaiskolába, de még kölyök hozzá......

pár hét múlva lehet először vinni, de egyből nem lesz belőle szófogadó kutya....


ahhoz hosszú hónapok kellenek.....


amire kölyöknek meg lehetett tanítani azt már tudja

nem jön be a lakásba hiába van nyitva az ajtó, mert megtanulta, hogy nem lépheti át a küszöböt

parancsszóra leül

amíg a kaját öntjük neki addig nem jön egy lépésnél közelebb, hanem ül a helyén és vár


szóval nem buta kutya, de még kölyök....

ennyi telik tőle

2008. okt. 2. 20:33

Előre bocsájtom nagyon szeretem a kutyákat, nekem is volt nem is egy az évek során.


Ez csak egy tanács lehetne...

Csináld azt amit Torontóban a városban.

A kutyák nem ugathatnak. Leszoktatják őket róla, mert nem zavarhatják a környezetet. Az emberek nyugalmát.

Lakótelepen lakom kertes házak tövében ráadásul, éjjel nappal ugatnak a kutyák, aludni sem lehet tőlük sokszor. úgy hajnalban felriadva az ugatásra nem éppen kedves gondolataim támadnak.

Sajnos nálunk nem szabályozzák még a csendességet, az emberi nyugalmat. Ordithat a szomszéd, berreghet az autó , meg visithat a riasztó órákig és ugathatnak a kutyák, néha sokan és egyszerre, mindent tűrni kell. Lehet, hogy gonosz a szomszéd, de lehet, hogy nem szereti a zajt. Nem mérgezheti meg az állatot semmiképpen.

Kérdezd meg az állatvédőket, hogy mit lehet tenni és milyen jogaid vannak, és milyen jogai vannak a szomszédnak.

2008. okt. 2. 20:16

Fenyegesd meg a szomszédot, hogy akkor te meg megmérgezed őt! A szemét!

És jelentsd fel a rendőrségen, ma már büntetik!

21. Tacus
2008. okt. 2. 20:07

Tanits meg a kutyának 1 szot(pl. tied), amit csak akkor mondasz ki, ha megeheti a kajáját. Nagybátyám megtanitotta a kutyának és müködik! Az is németjuhász. Mig nem mondja neki, addig nem nyul a kajához.


Ezenfelül: feljelenteném! A fagyálos vérmérgezés, már bizonyiték!

2008. okt. 2. 20:01
hogy lehet valaki ennyíre szívteljen és aljas? nem hiszem el hogy valaki ennyire szemét disznó legyen..hú inkább le sem írom..mit tennék vele ha lehetne..ugylátszik egyszerűen csak nem csípi a kutyákat de ez akkor sem jogosítja fel ilyenekre..meg hogy még viccet is csinál magából.. szerintem ennek van valami baja..ez beteg..anniyra kilátástalan a helyzet..de azért el ne költözz ne szerezd meg neki azt az örömet...-.- szánalom az ilyen..remélem egyszer megkapja méltó büntetését
19. angyal63 (válaszként erre: 9. - Vica44)
2008. okt. 2. 19:25
Vannak könyvek, amik a kutya tanításáról szólnak, én is így tanítottam az enyémet. Azt is meg lehet tanítani, hogy ne ugasson, perze itt nem ez a probléma. Ne engedd ki a kutyát és a szomszédot jelents fel mnden lehető helyen.!!!!
18. Csigusz 79 (válaszként erre: 17. - Vica44)
2008. okt. 2. 19:22
Nekem is volt egy ilyen szomszédom mindenkit mindenért följelentett,légpuskával lövöldözte a kutyát mig át nem engedtem hozzá......... jézusom néhány pszihopata hogy megtudja keseriteni a napjainkat,lényeg hogy találd meg a kedves szomszédnak a gyengepontját aztán hajrá,az enyém elköltözött hehe :)
17. Vica44
2008. okt. 2. 19:18

A paraszt mindenkit feljelent...... már több szomszédot jelentett fel különböző dolgok miatt...


minket is feljelentett állatkínzásért :-)))))

bement az önkormányzathoz és közölte velük, hogy kínozzuk a kutyát, kérdezték tőle, hogy ezt miből gondolja... az volt a válasza, hogy onnan gondolja, hogy amikor nem vagyunk itthon akkor mindig sír utánunk a kutya

az önkormányzatnál jót mosolyogtak és mondták neki, hogy sétáljon haza


ez neki nagyon nagy sértés volt és a többi szomszédnak elpanaszolta azok meg egyből visszamondták :-)))

16. Csigusz 79 (válaszként erre: 14. - 222ed6c486)
2008. okt. 2. 19:15
Na pont ezt nem kell tenni,nehogymár az embernek minden elöl menekülnie kelljen és lehet uj helyen is lesz egy ilyen barom ( bocs a hangnemért de környezetemben volt 2 ilyen eset is és borzasztoan idegesit)
2008. okt. 2. 19:13
Jó képen kell verni majd abbol tanul! Fenyegetni az ilyen mocskokat nem lehet mert még képes ö följelenteni.
2008. okt. 2. 19:12
Vidd be a házba/lakásba és nagyon nagyon vigyázz rá én elköltöznék a helyedben
13. Vica44
2008. okt. 2. 19:12

a baj az, hogy én úgy tűnik hiába üvöltöztem vele amikor az előző kutyánk meghalt :-(


ez egy idegbeteg barom......

2008. okt. 2. 19:07

Nem értem az ilyen embert, az én szomszédom a macskáimat mérgezte, míg meg nem találtam a mérgezett szalonnát, akkor átmentem és ordibáltam veli, mit képzel, mikor kisgyerek van, akár meg is ehette volna.

Megmondtam neki, ha csak egy macska is eltünik, feljelentem, de nem csak állatkínzásért...

Ennyi elég hatásos volt.

11. Vica44
2008. okt. 2. 19:03

egy németjuhász nem házba való kutya.....

neki kell a nagy élettér

2008. okt. 2. 19:01
Miert nem tartod a kutyat bent a hazban ? Ugy mindeg a felugyeleted alatt van , nem ?
2008. okt. 2. 19:00

még csak hat hónapos a kutyus, úgyhogy kicsi az iskolához :-(


ő nem egy ugatós kutya, nem is értem, hogy most miért ideges a szomszéd....


ja és ő csak a második szomszéd, nem is közvetlen, a szembeszomszédunk háta mögött lakik.....


onnan tudom, hogy meg akarja ölni a kutyusomat, hogy ma délután találtunk a bejáratnál 3 db döglött patkányt


egy ilyen kicsi kutya nem tud patkányt fogni és főleg nem másfél óra alatt... kb. ennyi ideig nem látott rá apukám a bejáratra....

2008. okt. 2. 19:00
feljelenteni
2008. okt. 2. 18:57

az előző kutyámat is ő ölte meg tavaly ősszel :-(


csak annyi baja van, hogy ugatott a kutya.....

tavaly hagyott a rögzítőnkön üzenetet, hogy nem bírja a kutyaugatást és altassuk el a kutyát, mi persze nem altattuk el, aztán felhívtam és próbáltam vele beszélni, hogy nem jó ez így, mert nem örülök, amikor köveket találok az udvaron amivel a kutyát dobálja

ha ilyet csinál ne csodálkozzon hogy ugat a kutya


erre közölte, hogy vesz egy puskát és lelövi a kutyát, akkor is ha lecsukják érte


aztán a kutyus beteg lett, kijött az állatorvos és vért vett tőle, a vérében pedig fagyálló volt... egyértelmű mérgezés

2008. okt. 2. 18:54
Le kell lőni!! Ez durva vicc volt, bocs :(( Próbáld meg elkeríteni a kutyádat úgy hogy a szomszéd ne férjen hozzá és vidd el el egy tanfolyamra, ahol megtanítják arra, hogy idegentől ne fogadjon el ételt. Ezen felül jelentsd föl a szomszédot és jelezd az állatvédők felé is. De sürgősen!!!
2008. okt. 2. 18:53
Van valami oka a szomszédnak,hogy ilyet tegyen?
2008. okt. 2. 18:52

Nem lehetne vele megbeszélni a dolgot???

Esetleg, ha van bizonyíték, mond meg neki, ha megteszi, feljelented!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook