Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni? Bántalmazás az iskolában... fórum

Mit lehet tenni? Bántalmazás az iskolában... (beszélgetős fórum)


1 2
53. jozsi.38 (válaszként erre: 52. - Cirmoscicajaj)
2013. márc. 7. 07:59
nekem nem vicces és nem diákcsíny kategória. az én bátyámnak egy körzőt állítottak a kezébe, akkor ötödikes volt.
2013. márc. 6. 14:15

Legutóbb a kereszt fiamnak (7 éves) beleszúrtak egy ceruzát a fenekébe...szegénykém úgy sírt.

lehet,h viccesen hangzik,de ez nagyon is komoly!

a párom azt mondja,ez csak "diákcsíny" ő nagyon engedékeny,elnéző az ilyen kis rohadékokkal.már bocsánat a kifejezésért.

néha elcsodálkozom,h mennyit változott a világ.Amikor én voltam ált. iskolás,nekem,(és gondolom másnak sem)eszembe nem jutott volna,ilyet,vagy más sérülést okozni egy gyereknek.

51. kékpille (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2013. márc. 5. 07:53

A verés nem lehet a nevelés eszköze!!

De van amikor más már nem használ, érezze, ha pofán csapják, az bizony neki is fáj!

2013. márc. 5. 07:49

Amikor az én fiam volt elsős, hasonló sztori játszódott le.

Szintén c kategóriás kölyök zaklatta. Akkor telt be a pohár, amikor konkrétan "kényes helyen" megrúgta a fiamat.

Akkor bementem az iskolába, szóltam a tanító néninek, hogy kerítse elő a gyereket.

Aztán fölémagasodva, határozott hangon közöltem vele, ha még egyszer megtudom, hogy csak a közelébe is merészkedik a gyerekemnek, eltöröm kezét-lábát. (szegény pedagógus csak állt és bólogatott)

Aztán jött az én apukám így, az én apukám úgy.

Mondtam neki, hogy apuka is sántikálva, gipszes kézzel tengetheti munkanélküli napjait, ha nem tetszik valami.

Nálunk bevált..

2013. febr. 22. 19:32

Jó napot mindenkinek!

Előre szólok,nem akarok okoskodni!

Velem is ugyan ez történt általánosban,volt egy csaj aki állandóan megvert,5 éven keresztül,csak éppen akkor nem vert mikor csicskáztatott.Ököllel ütött,a hajamat kitépte,stb.

Mindenki tudott róla,(tanárok,anyuék stb)de senki nem tett semmit.Anyámékat sem érdekelte.mindig mondták,h védjem meg magam,de mikor menekülni próbáltam,kb,30 "c" állt körülöttünk,és mindig visszalöktek.

már több mint 10 éve történt,de még mindig nem tudtam túltenni magamat rajta.

Önbizalomhiány a legfelsőbb fokon,ha valaki kiabál velem sírva fakadok,mert azt hiszem,h meg fog verni.persze tudom,h nem csak ez még bennem van.nem tudom magam megvédeni másokkal szemben(szóban)

sok megaláztatás ért emiatt,h nem tudtam magam megvédeni.

ha valakinek a gyerekét bántják a suliban,menjen el és tegyen ellene,ne legyen olyan mint anyámék voltak,és,h a gyerek ne járjon úgy mint én.

"ui" jó lett volna ha nekem is ilyen szüleim lettek volna,mint itt egy pár ember...

2013. febr. 22. 09:31
Egyébként jelezni kell tényleg a dolgot az illetékes tanár felé (családvédelmis), ő viheti tovább a dolgot, hogy nevelési tanácsadó, ha az se, akkor gyámnügy...
47. szafaripók (válaszként erre: 9. - Adlene)
2013. febr. 22. 09:28

Azért nehogy már otthon vagy az iskolában a verés legyen már a nevelés eszköze...

Engem sose ütöttek meg a szüleim, én se tervezem a gyereket megütni. Csak azért mert felnőttként én vagyok az erősebb??

46. Cippora (válaszként erre: 43. - Happy83)
2013. febr. 22. 08:47
Jó,de akkor mit csinálsz?Mert egyenlőre kilátástalannak tűnik a helyzet...
2013. febr. 22. 08:05
gondolom nem csak a te gyerekedet veri az a kölyök. összebeszélne a többiekkel és közösen jól megruháznák talán értene belőle
44. 880331b0ba (válaszként erre: 41. - Happy83)
2013. febr. 22. 06:31
Hát, ez nagyon durva!! Szegény kisfiad!! Nem tudom, milyen vérmérsékletű a párod, de az enyémet totál nem érdekelné, hogy milyen nemzetségű az aki bántja a fiunkat!!! Nem hiszem el, hogy nem hatna rá se szép szó, se semmi!!! Olyan nincs, addig kell próbálkozni, míg eredménye nem lesz!! Ha meg mégse, akkor tedd félre a büszkeséged (nehogy már te vidd másik iskolába a sajátod) És a gyereked érdekeit szem elött tartva, igenis vidd másik iskolába!!! Hiszen, gondolom neked ő a legfontosabb!!!
43. happy83 (válaszként erre: 42. - Cippora)
2013. febr. 21. 23:14
Mi lakcímileg az illetékes iskolába járunk, ellenben a másik kisfiúval...Nehogy már én vigyem el 1 hülye gyerek miatt máshová a gyereket...
42. Cippora (válaszként erre: 37. - Happy83)
2013. febr. 21. 22:49

Iskolaváltás?


Lehet drasztikus,de ha (már bocsánat) az iskolában mindenki szarik a dologra,és már a gyereked is lelkileg rámegy erre,akkor nem ártana megfontolni...

41. happy83 (válaszként erre: 36. - Zsoka1984)
2013. febr. 21. 22:45
De a végtelenségig nem lehet tűrni....rámegy a gyerek...pl ma délután olyan zaklatott volt, hogy egy 10 soros olvasmányt 30 percig olvasott, mert közben 3x sírt.. (egyik legjobb olvasó a gyerek és máskor 10 perc alatt letudja)de volt már olyan is, hogy itthon a gyerek dührohamot kapott...én meg néztem, mert nem ismertem rá...Elkezdte tekergetni az egyik plüssállat nyakát, hogy megfojtja mert a bántalmazó fiúnak nevezte ki a szegény állatot. olyan is volt, hogy üvöltve rohangált a szobájába hogy utálom x-et, és beleverte a saját fejét a falba...1,5 hónapon keresztül folyamatosan hasfájással feküdtünk, keltünk...Aztán valami csoda folyamán decemberben és januárban békén hagyta...erre most kezdődik előről...Egy biztos én nem fogom újra végigcsinálni az első félévi dolgokat. Nem fogom eltűrni, hogy monoklival jöjjön haza, vagy épp a szája van szétszakadva, mert lefejelte, vagy a hasa fáj, mert hasba rúgja..
40. happy83 (válaszként erre: 33. - 3f2a864951)
2013. febr. 21. 22:35
Szégyen, nem szégyen, most már én is arra bíztatom a gyereket, hogy ott üsse, ahol éri...de hát szegénykém nem meri...
39. happy83 (válaszként erre: 29. - Bázis22)
2013. febr. 21. 22:33
Ezaz....
38. happy83 (válaszként erre: 26. - Bázis22)
2013. febr. 21. 22:31
Ettől félek én is... Többi szülő???? 2-ről tudok, akik szólak, mert az ő gyereküket is piszkálta... Én is gondoltam rá, hogy aláírás gyüjtés vagy valami, de akkor ebből megint az lenne, hogy negatívan diszkrimináljuk...
37. happy83 (válaszként erre: 21. - Cippora)
2013. febr. 21. 22:28
Nem ilyen stílusú a gyerekem...mindíg arra tanítottam, hogy a verekedéssel nem lehet megoldani semmit. A bántalmazó gyerek majd 1 fejjel magasabb nála...nem mer visszaütni. Egyszer megtette és utána mégjobban megverte. Sőt legtöbbször a tanítónéninek sem mer szólni, mert akkor mégjobban megveri. Legtöbbször csak itthon mondja el. Vagy abban az esetben, árulkodik a tanító néninek, ha én vagy az apja ott vagyunk vele.
36. zsoka1984 (válaszként erre: 17. - Happy83)
2013. febr. 21. 20:12

Az én fiam is ilyen türi, mert nem akar olyan buta lenni mint az.

Sok könyörgés után az iskola felé és a szülők felé oda vezetett, hogy én kaptam el a gyereket és elmondtam, lesz.rom hány tesója van, a gyerek szólt apucinak, aki nekem esett, mert ő a helyi vajda meg stb.. Mondtam a férjemnek, hogy mi helyzet, hát ő meg elkapta apucit.

Így ért véget a sztori, a mi gyerekünket nagy ívbe kerülik még a tesók is.

A tanárok nem mernek velük semmit csináln,i mert egyből jön a fekete leves, és nem is hibáztatom őke,t ha rendőrök sem tudnak velük mit kezdeni, akkor ők hogyan.

35. Zamila (válaszként erre: 29. - Bázis22)
2013. febr. 21. 20:11
Hát benne volt a pakliban,ezért is nem mondtam neki semmi olyat,hogy megverem,vagy bármi.Egy előnyöm volt,kisvárosban lakunk,tudtam,hogy egy csavargós,elég rossz kislány.
34. Zamila (válaszként erre: 28. - Nívea)
2013. febr. 21. 20:08
Én sem :D De felhúzta az agyamat nagyon,hogy láttam a lányom milyen kis elkeseredett.
2013. febr. 21. 20:07

Az unokaocsemet folyton verte egy banda az iskolaban, altalanosrol van szo. Egy agressziv kis mocsok volt a "bandafonok". Amint melyebben beleastam magam az ugybe, sok kis srac meselte nekem, hogy testneveles ora elott a kis agressziv vadallat addig szoritotta az egyik osztalytarsa nyakat, amig az elajult.


Nekem is pedagogus az egyik diplomam, de szerinteteknez ellen hasznaltak volna a hivatalos utak?


Aligha.


Az unokaocsemnek meg kellett tudnia vedeni magat, elkezdtem edzeni vele. Sokat fejlodott, de ilyen agresszivitas ellen egeszen biztosan alulmaradt volna, kellett hat egy kis osztonzes es segitseg.


A lenyeg, hogy megalaztam a kolykot a bandaja elott, kesobb pedig az apat a fia elott, aki nekem jott, hogy szamonkerje, amit a fiaval tettem.


Egy ideig hasznalt, de aztan sajnos azt kellett konstatalnom, csak ugy tudom leallitani oket, ha agyonverem mindkettot, akkora agresszivitas volt bennuk, ezert az anyja kivette az ocsemet a sulibol, ahova jart.


Hasznalt.


Sajnos azt kell mondjam, itt a Gandhi-fele passziv rezisztencia nem nyero strategia.

32. Cippora (válaszként erre: 25. - Nívea)
2013. febr. 21. 19:54
Persze,ehhez tudni kellene hogy ez az elvetemült gyerek konkrétan milyen...mondjuk inkább legyen 3-mas a gyerekem magatartása,minthogy bántalmazzák.Szerintem...
31. Cippora (válaszként erre: 29. - Bázis22)
2013. febr. 21. 19:53
Jó,de azért az sem megoldás,hogy akkor hagyja hogy hülyére verjék a gyerekét...
30. rtunde22 (válaszként erre: 27. - Zamila)
2013. febr. 21. 19:49
Ezt jól csináltad,gondolom úgy betojt,hogy még otthon sem mondta el.
29. bázis22 (válaszként erre: 27. - Zamila)
2013. febr. 21. 19:46
Nálad bevált szerencsére, de ennek lehettek volna sokkal nagyobb jogi következményei is, képzeld el ha bepereltek volna a szülei, olyan pert akaszthattak volna a nyakadba, főleg ha kitalálják, a gyerek retteg, nem alszik miattad, kezelésre hordják stb.
28. Nívea (válaszként erre: 27. - Zamila)
2013. febr. 21. 19:45
:DDD Hősnő vagy!!! Nem is tudtam, hogy ilyen vad vér csordogál az ereidben :D
27. Zamila (válaszként erre: 1. - Happy83)
2013. febr. 21. 19:39
Helyes vagy nem helyes,de amikor a lányom másodikos volt,és állandóan bántotta egy negyedikes,akkor az egyik reggel bementem,megkerestem a leányzót,megkérdeztem tőle,hogy tényleg ennyire gyáva,hogy csak egy nála két évvel fiatalabb lányba tud belekötni???Ha olyan erősnek hiszi magát,kötözködjön már egy 8.-ossal,vagy ha úgy gondolja,akkor velem,de ne jusson a fülembe mégegyszer,hogy hozzáér a lányomhoz,különben bejövök megint és csodát fogok tenni vele.Ezt úgy,hogy én az osztályterem ajtajában álltam,a csajszi meg bent a teremben,az összes osztálytársával együtt,mind végig hallgatták,egy pisszenés sem volt.A lányomat békén hagyta utána.Aztán elköltöztünk,új iskolába kerűlt 5.-ben,itt az egyik új osztálytársa,fiú,piszkálta mindig,arra a fészbukon írtam rá,az üzifalára,hogy mindenki eltudja olvasni.
26. bázis22 (válaszként erre: 17. - Happy83)
2013. febr. 21. 19:39
Így nehéz, de én próbálnék a többi szülővel szövetkezni, és a helyi önkormányzat oktatási osztályán panaszt tennék. Még odáig is elmennék a gyerekem érdekében, hogy a többi szülővel megbeszélve nem vinném a gyereket iskolába, elég lenne egy hét, csak lépnének valamerre. Szegény gyerek teljesen kikészül így. :(
25. Nívea (válaszként erre: 21. - Cippora)
2013. febr. 21. 19:24
Ha visszaüt, akkor kaphat még nagyobbat vissza. Vagy netán beírást kap és lerontja a magatartásjegyét. Én nem javasolnám.
24. Nívea
2013. febr. 21. 19:24

Kérdezze meg a gyereked tőle, hogy miért teszi! Kíváncsi vagyok, hogy mit válaszol.

Azt nem hiszem, hogy ha állandó felügyelet alatt tartja a pedagógus, akkor is tud verekedni?! Hol?!

Velem jött a gyerek mindenhova, mint a pincsikutya. Jó, a mosdóba nem, de addig a külön teremben üldögélt a tanári mellett. Esélye sem volt megverni senkit sem.

Fel kell őket jelenteni a gyermekjólétinél. Hátha azok elküldik pszichológushoz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook