Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a refluxszal, orvoson kívül? fórum

Mit lehet tenni a refluxszal, orvoson kívül? (tudásbázis kérdés)


24. Szilvamama (válaszként erre: 20. - 36a26f5226)
2010. szept. 20. 15:28
Nekem az volt életem eddigi leghosszabb 3,5 perce, de legalább a baj kiderült. 20 mp alatt azért nem sok mindent lehet megnézni.
23. TSydy
2010. szept. 17. 23:58

Szia! A párom is - mint a férfiak általában - addig húzzák amíg csak lehet. Ő is. Kb. 10 éve akkor még nem laktunk együtt olyan rosszul lett, hogy anyós mentőt hívott, azt hitték infarktus...Miután a körzeti orvosa ezek után csak savlekötőt írt fel, azóta az a gyógyszer már nem is vényköteles, anyós elrángatta az Ormos intézetbe. Ott állapították meg, hogy erős refluxa van, gyulladt az egész gégéje és ha nem akarja, hogy kilukadjon, akkor tenni kell ellene. Kapott egy gyógyteakeveréket, illetve egy listát milyen gyógynövényeket vegyünk, azt keverjük össze és kúraszerűen igya. Akkor végigcsinált egy két hónapos kúrát, majd rá kb. fél évvel jött elő megint, de sokkal kevésbé és azóta talán ha kétszer itta ezt a teát 2-3 hétig! Azóta jól van!

De mindenképpen orvoshoz kell menni, odafigyelni az étkezésre, a túlsúlyra! és nem elhanyagolni. Nekem van ismerősöm aki nem foglalkozott vele, elrákosodott a gégéje mert állandóan sebes volt, teljes gégeeltávolításon esett át, azóta így él.

22. Zane73 (válaszként erre: 4. - Veronnie)
2010. szept. 16. 16:52

Szia!

Hogy érted, hogy nincs orvosa?

Nem ajánlanám az orvosi kezelés elkerülését!

A nyelőcső kifekélyesedhet, súlyosabb esetben elhal.

Átmenetileg mehet a szigorú fűszer és hideg/meleg mentes diéta, evés utáni fekvés mellőzése, kamilla, de amint mód van rá keresettek fel egy gasztroenterológust!

Ami fontos! A reflux nem egyenlő a sok gyomorsavval. A pH lehet lúgos is..ilyen esetben a savcsökkentők még többet ártanak!

2010. szept. 16. 15:37
VAn egy másik reflux topic, oda be kellene néznie annak, aki nem tud róla...
2010. szept. 16. 15:36

Pedig nem kellene kihagyni az orvost, mert az csak idővel rosszabb lesz...


Én is így voltam sokáig, és amikor oda jutottam, hogy fetrengtem a fájdalomtól, mert a savlekötők mellett felmart a sav, akkor azt mondtam, hogy kibírom a cső lenyelését, csak könnyebbüljek már meg, és úgy is mentem oda, és sikerült is lenyelni a csövet, és egyáltalán nem fájt...

Akkor azt mondtam, hogy nem is kell tőle félni, csak úgy kell oda menni, hogy kibírom a saját érdekemben...


Amúgy a torkot elérzéstelenítik, ezzel kiiktatva a torok reflexét...


és tényleg nem kell tőle félni... és 20 másodperce az egész, annyit meg igazán ki lehet bírni...

19. Christy5156 (válaszként erre: 18. - B2076ec79b)
2010. szept. 16. 15:32
Semmi baj. Nem voltál bunkó! :)
18. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - Christy5156)
2010. szept. 16. 15:00
Jajj bocs, nem tettem smiley-kat, de nem akartam bunkó lenni :)
17. Christy5156 (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. szept. 16. 14:50
Úgy látszik egyénenként más, ki mit tud enni. Nálam nem volt gond a kenyér, söt! :) De az igaz, hogy nem olvastam utána. Lehet, hogy tényleg nem javasolt. Bocsi, ha tévedtem... :)
16. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Christy5156)
2010. szept. 16. 14:04

A kenyér, tészta, péksütemény savat csinál. Mint minden magas szénhidrát tartalmú étel.



Fórum indítónak: az ágy megemelése a fejnél tényleg hasznos, vagy sok párna. Gyakorlatilag az egész étkezést át kellene alakítani. Vannak nagyon jó szakkönyvek, amikben komplett étrendek is találhatóak. Sajnos nem jut eszembe a címe annak amit én vettem.... Viszont orvoshoz mindenképp el kéne menni. Azért mert sok a sava, nem biztos hogy refluxos. És mint többen is írták már, súlyos szövődményeket okozhat!

15. pgiz
2010. szept. 16. 13:32

Jó öreg szódabikarbóna, ami azonnal hat.

7 éve diagnosztizálták a gyomorszáj sérvemet, azóta refluxom is van. Annyi savat kaptam már be tüdőre, hogy már palackozni lehetne.

Lefekvés előtt 3 órával már minden evést beszüntetni.Magas párnán aludni!

A h.keksz nem segít, nekem az is savat csinált.

2010. szept. 16. 13:27
Nekem a "Nexium" tabletta vált be. (Vényköteles)
2010. szept. 16. 13:26

Diéta (inkább száraz dolgok folyasztása, mint kenyér, tészta, keksz; savkeltök kerülése: pl. paradicsom, füszeres dolgok, citrom, ecet, egyéb savanyú ételek)

Sokszor kisebb adagokat enni, hogy mindig legyen valami a gyomrában, ami megköti a savat

Szoros ruhadarabokat kerülni

Ülést, fekvést a minimumra csökkenteni


Az oka lehet idegi alapon, rossz étkezés miatt, vagy akár fekély is. Ha a fentiek nem használnak érdemes lenne orvost felkeresni. A gyógyszertári savlekötök egy idö után nem használnak, mert pl. a Rennie megköti a savat, így egy idö után a szervezet mégtöbbet termel, hogy pótolja a "hiányt". A doki tud felírni olyan gyógyszert, ami a kiváltó okot kezeli (ha fekély), vagy ami a gyomor falát vonja be egy filmréteggel, így védve azt a káros savtól. De szerintem igazából az okot kellene kideríteni és kezelni.

2010. szept. 16. 13:26
A salvus víz jó hatású,magas párnán való alvás szintén,és még az apo-famatodin tabletta is bevált nekem.Egy orvosi kivizsgálás viszont nagyon kellene,mert lehet hogy komolyabb gyógyszerekre lenne szüksége,ne hanyagolja el mert rákot okozhat.
2010. szept. 16. 13:14

Diéta

Salvus víz

Doki

2010. szept. 16. 13:08

Az a baj ezzel a dologgal, hogy ha tartósan kezelés nélkül marad, akkor akár el is rákosodhat a gége. Hiszen egy állandó irritációnak van kitéve a sav által, ami sebet okoz.

Át kellene esni egy-két vizsgálaton, az orvos által felírt gyógyi szedése megszüntetné a panaszt és akár meg is gyógyulhatna. Már én is csökkentem a tablettát.

Próbáld meg rábeszélni. Sok sikert!

9. giga455 (válaszként erre: 4. - Veronnie)
2010. szept. 16. 13:03

a férjemnek is van, neki quamatelt írt fel a doki, gyomortükrözés után.

Valóban nem érdemes otthon kísérletezni vele, fekélyt okozhat, ami nagyon súlyos is lehet.

2010. szept. 16. 13:01
Rennie vagy kicsi savra jó, vagy semmire. Jó lenne, ha kigyógyulna belőle, mert rossz látni, hogy folyton csak a vizet issza, meg a levegőt nyeli...
7. Kincsek (válaszként erre: 4. - Veronnie)
2010. szept. 16. 13:00
Mi Losec-et kaptunk rá, igaz a kislányunknak volt és sajnos még most is van gondja. Alig hízik, rengeteget szenved vele, de legalább már nem hány. Viszont az éjjelek borzasztó nehezen telnek, marja a sav, amióta megszületett. Üvölt, visít, feszül minden áldott este, amikor vízszintbe kerül alváskor. Nálunk a megemelés sem segített. Bár felnőttnél mondják, hogy jó ha sok párnán alszik és felkelés előtt bekap egy kekszet, ami felszívja a savat.
6. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 4. - Veronnie)
2010. szept. 16. 12:58
Ha nagyon súlyos a gyomorsava, akkor tényleg kell orvost keresni! Tényleg nem játék, mert szétmarja a nyelőcsövet a sav. Vannak különböző recept nélkül kapható készítmények a savra. A Rennie felejtős, mert az a sok savval nem tud mit kezdeni. De ez az én tapasztalatom.
2010. szept. 16. 12:57

Szia!

Én lassan 30 éves vagyok és még mindig szenvedek ezzel. Szerintem ez már így is marad. A kislányom is az volt, amikor megszületett, de már szerencsére nem.

Nála azt javasolták, hogy emeljem meg az ágyat a fejénél. Valamint infacolt adtam neki.

Rita

2010. szept. 16. 12:56
Férjemnek van gyomorsava. Az évek alatt egyre durvább lett, és nincs orvosa. Ezért próbál valami megoldást találni...
2010. szept. 16. 12:54
1 pillanat, valamiért azt gondoltam, hogy kisbabáról van szó, de nem szerepelt a kérdésben. Saját magadról van szó, igaz?
2010. szept. 16. 12:53

Szia!

1 évig kűzdöttünk vele, igazából kevés dolgot tudok tanácsolni, ami nekünk segített:

2010. szept. 16. 12:48
Mit lehet tenni a reflux-szal, orvoson kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook