Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a penészesedés ellen? fórum

Mit lehet tenni a penészesedés ellen? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 9. 09:12
Ja, még annyival tudsz segíteni, hogy veszel páramentesítőt. Nálunk 1 hónap alatt megtelik vízzel a tartály. Igaz, hogy elég drága az utántöltő, de csak a telet kell kibírni. A fürdőben egyébként nagyon penészes nekünk is, általában ott nagyobb a pára. Viszont a konyhában ha főzök, ömlik a víz a plafonról. És persze utána jön a penész...
2009. febr. 9. 09:10

Az ecettel kezd szerintem.

A hálószobában 4-en alszunk, oda vettünk egy ionos légtisztító készüléket is. Biztos ami biztos.

Mert bár tudom hogy lehet eltüntetni, de amig kívülről nincs semmi, (vakolat, szigetelés) adig nem sok mindent tehetek a folyamatos újraképződés ellen. Az ecet, utánna a penészgátlós festék a fürdőben megszüntette, de a szobánkban a fal tövében kb 5 hónap után elkezdődött minden elölről. Nem akkora fokú a penészedés, mint régen, de látom a nyomát már itt ott.

2009. febr. 9. 09:04
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat.kipróbálom.Sajna a gyerekeim allergiásak ezért kéne minélhamarabb megszüntetnem,már próbáltam egy két dolgot,de egyik sem vált be.mégegyszer köszönöm!
2009. febr. 9. 09:01

-Nekünk a fürdőszobában volt penész. Vettünk a Baumaxban penészölő folyadékot ráfújtuk, lekeféltem előírás szerint, de nekem is szürke maszatos lett a fal. Átfújtam 20 %-os eszettel, rajtahagytam. De végűl festésre került a sor, mert nagyon csúnya lett. Lecsiszoltam a foltokat, és fenézgátlós falfestékkel festettük ki a fürdőt. Azóta nincs penész ott, pedig a hőhíd megmaradt, mert kívülről se vakolat, se szigetelés.

-A zuhanykabinból is szépen eltávolítható az ecettel a penész, vízkő, persze, ha a sziloplaszt penészedett be, akkor az ellen nem tudsz tenni semmit. Ki kell kaparni és penészgátlóssal újra kikenni a réseket.

2009. febr. 9. 08:50
Mi 2007. nyarán egy olyan házat vettünk meg, ahol évekig nem fűtöttek rendesen. Ráadásul két szintes. A tavalyi évben mikor végre bekötötték a gázt, elkezdtük kifűteni a házat. Dedember 15-én kötötték be, január 31-ig 180 E Ft-os gázszámlát sikerült összehoznunk. Azóta eltelt egy tél, és már majdnem a második végén tartunk, és folyamatosan, szabályosan ömlik a falon a víz. A szekrények mögött, és minden sarokban fekete a penésztől. Na, ilyen előzmények után mondom, hogy mi tömény cloroxot rakunk spriccelős üvegbe, és azzal spricceljük le a penészt. Nem törölgetem ronggyal, mert egyszer próbáltam, és elkentem, a helye pedig megmaradt. Remélem, tudtam segíteni.
2009. febr. 9. 08:49
Domestos nekem is bevált, le is szedi és vissza sem jön!!:)
2009. febr. 9. 08:48
Én tömény hypóval szoktam a kérdéses felületet áttörölni. Pl.:fal,bútor hátlapja,csempe,fugák,stb.
2009. febr. 9. 08:47
Szia! Nekem is van egy "hőhidam" az ablaknál ami a penészesedést okozhatja. Tömény domesztoszos ruhával töröltem le, amit rajta is hagytam. Azóta nincs!
2009. febr. 9. 08:47
Véglegesen nem lehet,de mi december elején a fürdőszobában 2 helyről is DOMESTOS FEHÉRÍTŐVEL(rongy segítségével)szedtük le-most kezd pöttyökben visszajönni az egyik helyen!
2009. febr. 9. 08:43
Attól is függ, honnan szeretnéd eltüntetni! Nagyon jó rá az ecet!!! Azt mindenhol alkalmazhatod!
2009. febr. 9. 08:42
Tudja valaki hogyan lehet eltüntetni a penészt házi módszerekkel?
2008. ápr. 27. 07:27
Fórum is van róla.
6. cilus (válaszként erre: 2. - D9d8721118)
2008. ápr. 27. 06:59
Van egy olyan gép ami megszünteti a párásodást ami miatt kialakula penész.A gép magába szívja a nedvességet.
5. d9d8721118 (válaszként erre: 4. - Kenzol)
2008. febr. 6. 17:45
Köszi :)
2008. febr. 5. 19:20
Tudásbázis: Mit lehet tenni, ha megjelenik a penész? Itt olvashatsz a megelőzésről is :)
2008. febr. 5. 19:18
van már ilyen fórum!
2008. febr. 5. 18:59

Sziasztok!

Új építésű lakásba költözünk március végén vagy április elején. Meg szeretném előzni a penészesedést ezért várom a tippeket.

2008. febr. 5. 18:58
Mit lehet tenni a penészesedés ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook