Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni 43 évesen nagyon erős menzesz ellen? fórum

Mit lehet tenni 43 évesen nagyon erős menzesz ellen? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 28. 16:38
Akinek erős vérzése + miómái vannak,megszüntette a menstruációt az endometrium abláció?
2023. febr. 1. 13:08

Tegnap 4 nagy miómát látott a doktornő hüvelyi ultrahangon. Azt mondta,mint egy krumpliszsák, olyan a méhem. Méheltávolítást javasol.

Adott beutalót a János kórházba is,hogy ott vajon mit gondolnak.


😥

12. OKinga79 (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2022. dec. 29. 20:26

Gyerek nincs. De még úgy vagyok vele,ha véletlenül becsúszna,megtartanám.


Tavaly voltam,igaz,akkor a fura pattanásaim miatt,de ezeket is nézték. Kivéve cukorterhelest. Azt mondta akkor a bőrgyógyász,hogy rendben vannak,de már közeleg a klimax.

Addig nem írta fel a nődokim a Norcolutot,amíg ez meg nem történt.

11. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - OKinga79)
2022. dec. 28. 13:52
Kivizsgálásod volt mitől lehet? Inzulin és cukor terhelés, teljes pajzsmirigy panel (tag,t3,t4,atpo,Atg) női hormonok? Véralvadási zavar (Mthfr, leiden mutáció, protrombin)? Van gyereked?
10. OKinga79 (válaszként erre: 9. - Pteri)
2022. dec. 28. 11:42
Köszönöm szépen a választ. Erre nem is gondoltam,hogy lelökődhet. Ez nálam esélyes,mert gyakran ébredek arra,hogy bum bumm bumm három olyan löket fél percen belül, hogy őrület 😥
9. pteri (válaszként erre: 8. - OKinga79)
2022. dec. 28. 08:48
Szia! Az én orvosom a küretet ajánlgatja minden évben. Sorstársaim elmondása alapján ez is csak annyira használ, mint a Norcolut, 1-2 hónap és kezdődik elölről. A Mirena a tényleg erős vérzéstől lelökődhet, így 100 ezer ft kuka és a probléma marad. Nálunk az osztályvezető főorvos nem támogatja a méheltávolító műtétet, így csak akkor teszik meg, ha már szó szerint elvéreztél. Én is most már a csodára várok és a klimaxra.
2022. dec. 25. 13:34

Köszönöm a válaszokat. ♥️🥰


Először a spirálra gondoltam,de a mellékhatások között szerepel a súlygyarapodás,amit nem szeretnék még fél kilogrammot sem.


Már akkor életmódot váltottam, amikor ez még nem volt felkapott ennyire,20 évvel ezelőtt, amikor anyu mellrákja kiderült.


Az orvosom felajánlotta,hogy kiveszi a méhem,de mondtam neki,hogy azt biztosan nem fogja.


Legközelebb másik dokihoz megyek,hátha felajánl egy küretet,endometrium abráziót vagy valami értelmeset 🙏🙂

7. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2022. dec. 25. 12:37
Sajnos nem😞 van itt is méheltávolitás fórum. 30 pár vagy épphogy 40 éves nőknek úgy kapkodjàk ki a méhét hogy hihetetlen. Semmi egyéb megoldást nem ajánlanak amit meg lehetne próbálni ( életmódváltás) aztàn ha nem segít, még mindig jöhet a műtét, mert természetesen van amikor tényleg nincs más megoldás.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - OKinga79)
2022. dec. 25. 10:01

Én így voltam 30 évvel ez előtt, fiatalabb voltam mint most te. Kiderült a miómám már csecsemő fej nagyságúra nőtt. Nőgyógyász mondta tudta hogy van, azért nem szólt, mert amíg nem okoz problémát, nem kell foglalkozni vele. Azt mondta most az van, hogy ami nem oda való, azt ki kell venni. Így jártam.


Ma már biztos más ennek a betegségnek a megközelítési módja és a kezelése is. Mindenképpen menj orvoshoz, hogy kiderüljön mi a baj.

2022. dec. 25. 09:46

Műtét vagy spirál

Más nagyon nincs

4. Bichi (válaszként erre: 1. - OKinga79)
2022. dec. 24. 21:35
Milyen mellékhatásra gondolsz a spiráloknál?
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - OKinga79)
2022. dec. 24. 20:13
40 éves kor felett kérhető a művi meddővé tétel. Akkor nem kell gyógyszer sem spirál.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - OKinga79)
2022. dec. 24. 18:25

Ha van is műtét (nem tudom van e), annak is lehetnek mellékhatásai, meg következményei, komolyabbak is, mint egy spirálnak.

Én csak azt tudom, hogy a harmadik Mirenám van fent, minimum 15 éve nem menstruálok, és mivel 50 éves vagyok, már nem is fogok.

2022. dec. 24. 18:09

Sziasztok! 43 éves vagyok, nem szültem. Mensi pontos,de nagyon erős és az utolsó kettő fájdalmas is volt. Szedtem 6 hónapig Norcolutot,az valamennyit enyhített,de amint abbahagytam, ismét erős lett, ezért ismét szedtem 2 hónapig,de nem lett jobb. Utoljára szeptemberben szedtem.


Létezik valami műtéti megoldás? A spirálok lehetséges mellékhatásai elrettentenek. A pasztortáska tea egész jó,de megszüntetni szeretném az okot, nem csak a tüneteket enyhíteni.


Minden tapasztalatot szívesen olvasok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook