Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet enni és inni ha sok gyomorsavad van és fáj a gyomrod? fórum

Mit lehet enni és inni ha sok gyomorsavad van és fáj a gyomrod? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. cini76
2008. jún. 15. 17:07

mindenkinek nagyon szépen köszönöm a sok jó és hasznos hozzászólást :)

mindenkinek jó egészséget és kellemes könnyű szép hetet kívánok :)!

27. Venes (válaszként erre: 25. - McKenzi)
2008. jún. 15. 14:57

Mert a tej nagyon savasít, az egyik legrosszabb táplálékunk, de mindegy. Refluxosoknak nem szabad tejterméket, vagy nagyon keveset.

(Tej más eset, több szempontból se jó. Pl. ez a tévhit, hogy kálciumhoz jut a szervezetünk. Már nem azért...de az embernek még 50 évesen is nőnek qa csontjai? Nem. Akkor meg minek kell ennyire majmolni, hogy igyunk sokat, mert sok kálciumnak kell bejutni a szervezetünkbe... Egyébként orvostól lehet kérdezni, sokak szervezete nem reagál pozitívan a tejre, kb. az emberek 4/5-énrk nem is lenne szabad fogyasztania tejterméket...)

26. Venes (válaszként erre: 17. - 35926750cb)
2008. jún. 15. 14:55
Van rá táblázat. Az a lényeg, hogy inkább csak lúgosítókat fogyassz. Lehet keverni, pl. joghurtos zöldség saláta.
2008. jún. 13. 19:14

nekem egyedül csak a reni segített, mondjuk refluxom is volt, és iszonyúan fájt a mellkasom tőle. Hiába ittam tejet, csak rosszabb lett, hiába ettem kekszet -az is rontott rajta.

Most lúgos vizet iszom, hátha el tudom kerülni a következő terhesség alatt a gyomorsav túltengést.

2008. jún. 13. 17:04
Szerintem (látatlanban) a szervezeted el van savasodva. Lúgosítsál:) (de komolyan) Nézz utánna a neten, az ílyen igyál tejet stb okosságot kerüljed.
23. Minya
2008. jún. 13. 16:49
Most jutott az eszembe hogy a fűszeres ételeket kell még kerülni.
2008. jún. 13. 14:20

Nekem is sokx van savam, sajnos.

Sok mindent kipróbáltam.

-Igyál tejet,

-Igyál magnézium tartalmú ásványvizet,

-Igyál gyógyteákat:(Gyomorsav-túltengés az alábbi gyógyteákat érdemes inni: akácvirág, ánizsmag, apróbojtorján, árnika, benedekfű, bodza, borsosmenta, cickafark, citromfű, csalán, fehér mályva, kamilla, útifű, orbáncfű, pásztortáska, zsálya,diófalevél),

-a salvus víz is nagyon jó, igaz sós ízű, de pár korty is elég, hogy enyhítse a savat, 1.5 l 400 ft körül van,

-a cékla+répalé is jó állítólag,

- vegyél be 1 kiskanál szódabikarbónát, nyeldd le és vizzel öblítsd le,

-egyél kekszet,

-egyél abonettet,

-egyél kaukázusi kefírt,

-egyél tejbe áztatott lenmagot (8-10 percnél tovább ne áztasd!)

-egyél lenmagpelyhet, müzlibe, gabonapehelybe, joghurtba is teheted, állítólag jobb a lenmagot pehely formájában fogyasztani, mert könnyebben felszívódik, mint az egész mag.

-vagy rágcsálj el 5-10 szem héj nélküli mandulát, -A nyers krumpliról is hallottam de nem tudom, hogy az mennyire válik be, állítólag lefekvés előtt egy nyers krumplit le kell reszelni, a levét kinyomni, és meginni. Egy hónap alatt megszűnik a panasz.

- Van egy olyan nevű tabletta, hogy Gyöngy-növényi tabletta, 200 db-os, 1200 ft körül van az ára, hajdinamag ôrlemény és mikrokristályos cellulóz a 2 összetevője, lehet szedni minden nap és alkalmanként is , naponta max 6 db vehető be, nincs mellékhatása és bármilyen hosszú ideig szedhető.


Hirtelen ezek a tippek jutottak eszembe, remélem valamelyik tanácsom beválik majd. :)

21. Minya
2008. jún. 13. 13:26

Sziasztok!

Nemrég voltam gyomortükrözésen és ott mondták hogy nagyon fel van maródva a gyomrom.kaptam gyógyszert is de kicsit utánanéztem a neten hogy milyen gyógyteák vannak ezeket találtam.


1. Recept:

orbáncfu: 150 gramm,

apróbojtorján: 50 gramm,

Két-három evokanálnyit leforrázunk fél liter vízzel 25 percig állni hagyjuk, majd leszurjük. Nem isszuk meg egyszerre, hanem napközben lassan, kortyonként fogyasztjuk, mindig éhgyomorra, mert így fejti ki maximális hatását.


--------------------------------------------------------------------------------


2. Recept:

körömvirág: 30 gramm,

csalán: 30 gramm,

orbáncfu: 40 gramm,


A teát hasonlóan készítjük és adagoljuk, mint az elozot. Ebben a keverékben jól érvényesül a körömvirág gyulladás gátló hatása, az U-vitamin és az orbáncfu fantasztikus antidepresszív, gyulladáscsökkento és hámosító tulajdonsága. Alkalmazzunk gyomorsavcsökkento szereket is. Legjobb erre a célra. a nyers burgonya (foként a rózsakrumpli) nedvének fogyasztása. A burgonyát lereszeljük, levét kipréseljük, lehetoleg gyümölcscentrifugával. Ebbol a lébol naponta háromszor 1/2 dl-t fogyasszunk, az étkezések után 20 perccel. Ha közvetlenül étkezés után fogyasztanánk, a krumpli lé a gyomorsav nagy részét sem legesítené, így az ételt nem tudnánk meg emészteni.


--------------------------------------------------------------------------------


3. Recept:

komló: 100 gramm,

macskagyökér: 100 gramm,

citromfu: 20 gramm,

Ez egy nyugtató tea. Ebbol a teakeverékbol egy teáskanálnyit leforrázunk 2 dl vízzel 20 percig állni hagyjuk, majd leszurjük. Naponta 2-3 csészével fogyasszunk. A betegség elején vagy súlyosabb panaszok esetén egy evokanálnyi keverékbol is elkészíthetjük az adagot.



Komló (Humulus lupulus)


Hatóanyag: gyantaanyagok, illóolaj, cseranyagok, flavonoidok



Gyógyhatása : ideg nyugtató, vesetisztító, étvágyjavító, baktériumölő, antibakteriális.

Ajánlott még: gyomorgyengeségnél, ideges gyomorpanaszoknál, az idegek túlfeszítettsége esetén, alvásproblémáknál.



Pocakbarát gyógynövények



Aprócsalán: Csészénként egy púpozott teáskanálnyi aprócsalánt forrázzunk le, fél percig hagyjuk zázni, szűrjük le és naponta maximum négy csészével kortyolgassunk el belőle.



Kálmosgyökér: Egy csapott teáskanálnyi kálmosgyökeret áztassunk be egy csésze hideg vízbe 12 órára. Azután a hideg keveréket enyhén melegítsük fel és szűrjük le. Mindhárom főétkezés előtt és után igyunk belőle egy kortyot! Célszerű a napi adagot termoszban tartani.



Kamillavirág: Egy csészéhez egy púpozott teáskanálnyi kamillavirágot leforrázunk, fél percig állni hagyjuk, leszűrjük, és kortyolgatva a nap folyamán két-három csészével iszunk meg belőle.


Remélem tudtam valakinek segíteni vele.

2008. jún. 13. 13:20
Nekem H.pylori-m (is) van, ami szintén a savas közegben érzi nagyon jól magát (a kis szemét!). Próbálkoztam a "kiírtásával", nem ment. Ezért folyamatosan savcsökkentőt kellene szednem. Ezt váltottam én ki Aloe vera-val (99,9%-os, natura boltokba lehet kapni). Nálam bevált:-) Eddig...
19. Czigi
2008. jún. 13. 12:47
A gyógyszertárban lehet kapni keserűvízet. ( Illetve nagyobb élelmiszer üzletekben is ).Azt hiszem Salvus a neve de érdeklődj utána, hogy a te problémádra melyik a megfelelő.
2008. jún. 13. 12:42
Igyál sok tejet. Nekem ez vált be.
2008. jún. 13. 12:40
Úgyérted válogassa ki a savasító és a lúgosító ételeket?
2008. jún. 13. 12:23
Próbálj meg szétválasztással étkezni. 1-2 nap alatt helyreállítja a savháztartást.
15. Venes
2008. jún. 13. 12:08

nekem is van refluxom és megtaláltam a jó utat, hogy ne fájjon a gyomrom és ne kelljen mindig wc-re rohangálnom.

Lényeg a szervezet lgosításán van.

Mi az amitől nem savasodik? A zöldségektől (kivéve paradicsom és paprika)illetve gabonák közül talán a tönkölybúza és a köles ami nem annyira.

Húsoktól, tejtermékektől, tojástól és a gyömölcsöktől szinte teljesen el kell távolodni. Sajnos nincs más megoldás.

Kb. 80%-nyi lúgosító kaját kell enni, és a maradék 20 lehet savasító, szóval ezen százalék keretein belül lehet húst vagy tejterméket enni.

Tudom, hogy nagyon kevésnek hangzik...De muszáj, mert sa reflux a gyomorfekély és egyéb még súlyosabb gyomorbetegségek melegágya. Valahogy ejut az ember ide. Általában úgy hogy sok savas ételt evet, ami miatt már nem elég az 50-50 százaléknyi megosztás. Felborult az egyensúly, mert feltehetőleg több volt az étkezéseid során bevitt savas étel a fele aránynál.


Ha komolyabban érdekel bárkit a dolog, az írjon privit és küldök szívesen anyagot a sav-bázisos témát érintőleg.

2008. jún. 13. 11:58

És az édességeket kerüld el!! A csoki a legrosszabb..

A cukor ugyanis rontja a tüneteket..

És étkezéseket követő 1 órán belűl ne feküdj le.. Visszafolyik a nyelőcsőbe, de ez már egy másik betegség..

2008. jún. 13. 11:56

Tehát a savanyú dolgokat kell kerülni, plusz ami nekem még nagyon durva tüneteket okozott az a kávé..

Nálunk csak párom issza, de ő nagyon erőset csinál. ha csak a sütibe raktam egy keveset belőle, már azt is igencsak megéreztem. :(

12. lufi (válaszként erre: 6. - Cini76)
2008. jún. 13. 11:56
a sógorom kompottként ehette csak a gyümölcsöt
11. RLindi
2008. jún. 13. 11:55
A háztartási keksz nekem be szokott vállni.
10. 35926750cb (válaszként erre: 6. - Cini76)
2008. jún. 13. 11:52

A gyümölcsök közül nekem az eper és a savanyúbb almák vitték fel a savamat.

Ezen kívül a citrom és a kókuszreszelék.. :(

Én 1 db Raffaellótól egy napig szenvedtem.. :(((

Epret azóta sem eszek.

A paradicsom is ilyen tüneteket okozott régebben, de ma már megehetem.


Joghurtot és tejet nyugodtan fogyaszthatsz.

2008. jún. 13. 11:43
Nekem is volt ilyen problémám, fekélyem is volt. Tej, joghurt segít. A keksz is jó, megköti a savat.
2008. jún. 13. 11:42

mindenkinek köszönöm a válaszokat elöre is :)

szép napot mindenkinek :)

7. cini76 (válaszként erre: 5. - Lufi)
2008. jún. 13. 11:39
köszönöm :) ok elolvasom :)
2008. jún. 13. 11:39

köszönöm :) igaz ,hogy a gyümölcsöket is csak főzve lehet fogyasztani?

ha tejet lehet inni akkor a joghurtot is szabad enni igaz?

5. lufi
2008. jún. 13. 11:36
könnyű ételeket, többször kevesebbet, tej, keksz, nekem ha fenn van a savam az ásványvíz szokott segíteni, hallottam a salvus vízet is sokan isszák. Az előbbi fórumon te voltál az utolsó hozzászóló, nem? Írtam oda egy kisebb regényt. Olvasd el.
2008. jún. 13. 11:36
Akkor nem csak én gondolom így. Nekem is ezek segítettek :)
2008. jún. 13. 11:34

Szia!

Régen én is nagyon sokat szenvedtem miatta, még gyomorfekélyem is volt. Akkor azt mondták a k betűs zöldségeket kerülni kell, meg mindent ami rántott. Amikor fájt a hasam én tejet ittam mert az lúgos és semlegesítik egymást a savval. Egyél naponta többször keveset, hogy mindíg legyen valami a gyomrodba. Legyen a táskádba mindíg háztartási keksz, az is nagyon jól felszívja a savat. Aztán van a Renni tabletta, bár én azt nem bírtam szedni. A kamilla tea jó gyomor nyugtató. És igyál sok vizet, hogy higítsd a mennyiséget.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2008. jún. 13. 11:33

szódabikarbónás vizet, vagy krumlilevet..

Utóbbit én még csak hallomásból ismerem, sose próbáltam pedig nagyon dícsérik.


tejet és kekszet lehet enni. A tej önmagában is segít.

2008. jún. 13. 11:31
Mit lehet enni és inni ha sok gyomorsavad van és fáj a gyomrod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook