Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Keserűsót milyen gyakorisággal lehet alkalmazni? (...mielőtt tönkretenné a gyomrod) fórum

Keserűsót milyen gyakorisággal lehet alkalmazni? (...mielőtt tönkretenné a gyomrod) (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 15. 19:35
Sziasztok arra lennék kiváncsi h a keserű sóval kb hány kilot tudok leadni???
10. c6153aa748 (válaszként erre: 8. - 991217)
2008. máj. 12. 17:40
én ma fejeztem be egy keserűsós tisztitókúrát. ha gondolod, szivesen megosztom priviben a tapasztalataimat.
2007. ápr. 12. 07:11
A neten utánna tudsz nézni, vagy az orvosodat kérdezd meg.Én is néztem már a keserűsót de egymagában nem biztos, hogy jó. Le van írva a kúra. Csak az nem , hogy mit ehetsz ez allatt a pár nap allatt.És csak három napig tart ez a méregtelenítési folyamat.Közben pár kiló le megy. De ennek nem a fogyókura a lényege, ha nem a méregtelnítés.
8. 991217 (válaszként erre: 7. - 2bc7365ec9)
2007. ápr. 3. 09:50

szia4


Kérsésem az lenne, hogy ez tulajdonképpen egy tisztítókúrát idéz elő(keserűsó)???

Vagy esetleg fogyást is idézhet elő? arra gondolok hogy nem csak viet hajt és salakanyagot hanem zsírt is?Lehet hülye kérdés, de érdekelne!

2007. febr. 1. 13:27
Nekem ez az egyik tételem része volt. Remélem tudtok benne valami hasznosat találni.
2007. febr. 1. 13:26

A magnézium és nátrium szulfát rosszul oldódik, nehezen szívódik fel, a bélrendszerben jelentős mennyiségű vizet tart vissza, ezáltal felhígítja a béltartalmat, elősegíti a székletürítést.

Emellett a bél nyálkahártyájára gyakorolt izgató hatása következtében a bél perisztaltikát fokozza.

Nagyon tömény keserűvizek csak egyszeri használatra valók, pl. székrekedés megoldására. Ivókúrák céljából a hígabb keserűvizek alkalmasak.

A szulfátos vizek alkalmazása máj- és epebetegségek kezelésére. A magnézium szulfát hatására az epehólyag összehúzódik, fokozódik az epe áramlása a bélbe. Kúraszerű alkalmazása esetén csökken az epepangás, gátolja a gyulladások és az epekő kialakulását is.

Idült bélhurutban, máj- és epebántalmakban, székrekedésben szenvedőknél négy-hat hétig tartó ivókúra tartása célszerű, naponta egy-két alkalommal összesen 2-3 dl langyos gyógyvíz fogyasztásával.

2006. szept. 29. 09:11
Szerintem időnként lehet alkalmazni de nem tesz jót a szervezetnek.Gyógyszerészek szerint se ajánlott a renszeres fogyasztása.
2006. aug. 18. 17:45

Ha sok nyers zöldséget salátának és gyümit eszel nem kell keserü só. De, hogy mit tesz a gyomorral azt nem tudom .

Azt indább böjtnél szokták használni a béltisztitására.

2006. júl. 18. 19:32
Én már egy hónapja használom,3 naponta fél kanállal,semmi gondom nincs a gyomrommal(eddig).Előtte keserűsós vizet (Ferenc József keserűvíz) használtam 2 évig,de az nem kifizetődő.
2006. júl. 18. 17:19
Szia! Erre nagyon kíváncsi vagyok én is! A neten kutakodtam de nem találtam használható infót. :-(
2006. júl. 18. 10:10
Keserűsót milyen gyakorisággal lehet alkalmazni? (...mielőtt tönkretenné a gyomrod)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook