Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kezdjek az életemmel? fórum

Mit kezdjek az életemmel? (beszélgetős fórum)

1 2
32. Lylus (válaszként erre: 29. - Ami.)
2012. máj. 22. 22:17
Köszi! :)
31. Lylus (válaszként erre: 28. - 83e25137af)
2012. máj. 22. 22:16
Köszönöm! :)
30. 91d4989ab9 (válaszként erre: 27. - Lylus)
2012. máj. 22. 22:16
:))))))
29. Ami.
2012. máj. 22. 22:08
Gratula,látod minden jóra fordul,csak nem szabad feladni.Sok boldogságot:)
2012. máj. 22. 21:40
Erre csak annyit mondanék hogy szívből gratulálok neked és sok sikert meg boldogságot :)
27. Lylus
2012. máj. 22. 21:39

Örömmel tudatom veletek, akik segítettetek, akár egy-két jó tanács megírásával is a problémám megoldásában, hogy végre sikerült az írásbeli nyelvvizsgám, így július 7-én megkapom a diplomám és doktorrá avatnak. Valamint belépett egy férfi az életemben, aki nagyon fontos számomra és akiről úgy gondolkodom, hogy Ő az igazi, és aki perfektül tud németül, mert 3 évig kint élt Brémában. Megbeszéltük, hogy megtanít engem is jól beszélni németül.


Köszönöm szépen Nektek, hogy megpróbáltatok segíteni. :)

26. Lylus (válaszként erre: 24. - Tücsimücsi)
2012. jan. 17. 22:34
Utánanézek. Köszi a tippet! :)
25. tücsimücsi (válaszként erre: 24. - Tücsimücsi)
2012. jan. 17. 09:13
*kreatív nyelvtanulás
24. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 17. 09:12
Miért nem próbálod meg a kreatív nyelvtant? 22 ezer egy csomag és olyan szisztéma szerint tanít hogy mindenki le tud vizsgázni nagyon hamar. A gyakori kérdések.hu-n keress rá, szinte csak sikerélményekről számolnak be.
23. Lylus (válaszként erre: 21. - Hannapanni)
2012. jan. 17. 09:06
Köszönöm Neked is, hogy leírtad a tapasztalatod. :) Én is azt fogom gyakorolni, ami nem megy.
22. Lylus (válaszként erre: 20. - 83e25137af)
2012. jan. 17. 09:04

Köszi a tippeket.


Sok sikert neked a nyelvvizsgához! Kívánom, h sikerüljön! :)

21. Hannapanni (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 16. 14:45

Szia!

Én fordítva voltam, nekem a szóbeli nem ment, kb a harmadik magántanár volt az, aki tényleg segíteni tudott.

Az írásbelire egyedül készültem (előtte két évig tanultam a nyelvet az egyetemen, olyan csoportban, ami túl erős volt az én szintemhez)

Én a gimis könyveket vettem meg, és csináltam végig leckéről leckére, feladatról feladatra. Mindezt két kicsi gyerek mellett esténként, amikor ágyba dugtam őket...a melléknévragozás kézügyesség-szinten ment a végén.:-)

Kitartás, előbb-utóbb meglesz!!!

Nekem az utolsó pillanatban sikerült a szóbeli, és amikor meglett a diplomám, na akkor éreztem azt a hosszú küzdelem után, hogy most akkor MI VAN???

Aztán a munkahely is hamar összejött, addig semmi, de lehet, hogy csak azért, mert az energiám/figyelmem legnagyobb részét a némettel való szívás kötötte le...:-)

20. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 15. 13:22
na ugyanezzel próbálkozom, most márciusban futok neki másodjára ugyan mert nekem kettő nyelvvizsga (egy szakmai közép c és egy felsőfokú általános) szükséges hogy megkapjam a nyamvadék papíromat. személy szerint 3 évig erőlködtem munkakereséssel jobbára a közmunkát és az alkalmiakat illetve a határozott idejűeket sikertelenül. most sikerült mnkát kapjak de irgalmatlan nagy mákom volt. kitartás, kitartás, kitartás. ez a nyelvvizsgára is igaz! nézd meg mikben hibáztál és azokat vedd előre, mik azok az alapvető hibák amiket elkövetsz? azokat szedd össze és gyakorold. nincs jobb ötletem
19. Lylus (válaszként erre: 18. - Ami.)
2012. jan. 15. 13:07
Tudom, hogy sok család van fent. Én is folyamatosan nézem és írok nekik. Most óvodába járok gyakorolni, mert nem nagyon van tapasztalatom. De még úgy látszik, ez is kevés... Vagy nem tudom, mi lehet a gond... Igyekszem tényleg mindent megtenni, hogy sikerüljön és hinni benne, bízni magamban, de már nekem is elfogy a hitem, a türelmem, a kitartásom. Mindig agyalok, ezzel kelek, ezzel fekszem. Szeretnék egy normális életet kialakítani, de valahogy nem nagyon akar sikerülni. Tudom, hogy az én hibám, mert nem fogtam bele hamarabb a nyelvvizsgába és ezért tartok most itt. De akárhogy próbálom, nem akar összejönni. :(
18. Ami.
2012. jan. 15. 13:03
Pedig sok család van fent,pont tegnap néztem át én is.Egyébként tudom mit érzel,férjem is fél évig semmit nem talált,egy tescoba nem vették fel,ugyanaz amit mondasz,kint volt 180 önéletrajza,és kb ha 2en visszaszóltak...elkeserítő ami itt folyik.Ő is teljesen letört,önbizalma,életkedve 0,ki se mozdult a lakásból,egész nap az melókat bújta..nagyon nehéz elhelyezkedni,és már nincs az az elv,h aki akar talál..
17. Lylus (válaszként erre: 14. - 207434fefd)
2012. jan. 15. 13:02
Nem tudom. Negatív válaszokat kapok, ha írok egy családnak, vagy vissza sem írnak. (Az oldalon, amin regisztráltam, forma levelek vannak, szóval az indokot nem jelölik meg benne)
2012. jan. 15. 12:51
Próbáld meg a TELC-et! Én 5 év kihagyás után, 2 hónapi felkészüléssel tanárral csináltam meg. Akkor ajánlom különösen, ha jó a szövegértésed!
2012. jan. 15. 12:38
Magántanárhoz kell járni
14. 207434fefd (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 15. 12:35

Miert nem jon ossze az au pair allas?


En is az vagyok, csak en Angliaban.

13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Lylus)
2012. jan. 15. 12:32
irsz priviben egy megyét ahol dolgozni szeretnél? esetleg várost is, meg hogy milyen melotcsinálnál szivesen?
12. Lylus (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2012. jan. 15. 12:30
Ez is megvolt, mind a kétszer megfellebbeztem, mikor 1 % hiányzott. Nem adták meg.
11. Lylus (válaszként erre: 8. - Emrus)
2012. jan. 15. 12:29
Ismerős a szituáció. Mert bnőim is nagyon sokszor voltak nyelvvizsgázni. Tudom azt is, h (részben) a pénzről szól. Meg azt is, hogy valószínűleg nincs nyelvérzékem. De vhogy mégis meg kell csinálnom, mert anélkül nem kapom meg a diplomám. Csak azt nem tudom, hogyan csináljam, hogy sikerüljön...
10. Lylus (válaszként erre: 5. - Kislany2009)
2012. jan. 15. 12:27

27 éves vagyok. Itt próbálkozom: [link] Ismerősöm ajánlotta. November vége óta keresek családot, de sajnos eddig még nem sikerült. :(

A jogi diplomához elég a középfokú C típusú. A szóbelim már megvan. Négyszer voltam ECL írásbelin, kétszer 1 % kellett volna, hogy sikerüljön, kétszer meg nem sok.

9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - Lylus)
2012. jan. 15. 12:25
pedig tényleg ez a legjobb vizsga,maradj ennél ha nagyon kevés hiányzik meg lehet probálni fellebbezni is de csak akkor frissen
8. emrus (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 15. 12:25

Nem akarlak elkeseríteni, de a szomszéd srác hétszer ment neki a német nyelv vizsgának és hetedszerre sikerült. Pedig fej volt a srác.

Németországban élő ismerősöm, M

agyarországon akart munkát vállalni és szüksége lett volna a német nyelvvizsga papírra, és képzeld az arcát, mikor nem sikerült a nyelvvizsgája.

Nem biztos, hogy te csinálsz valamit rosszul, kell a pénz amit kifizetsz az ujabbért.

7. Lylus (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2012. jan. 15. 12:24
Szóltam ismerősöknek és tudják. Nem egyet kérdeztem meg és kértem segítséget. De hiába... :(
6. Lylus (válaszként erre: 2. - 44b8637c85)
2012. jan. 15. 12:23
ECL típusú írásbelin voltam négyszer. Kétszer 1 % kellett volna, h sikerüljön, kétszer meg egy kicsivel több. Legutóbb megnéztem a kijavított fogalmazásomat. (A szövegértés jól sikerült.) Az a hibám igazából, h figyelmetlen vagyok. Alapvető hibákat vétettem, amik azért lettek, m nem figyeltem és nem azért, m nem tudom. De ettől függetlenül mégis azt érzem, hogy önálló, tanár nélküli felkészüléssel sem fog sikerülni a vizsga.
5. kislany2009 (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 15. 12:23

Hány éves vagy? Szerintem babysitternek simán kimehetsz német nyelvterületre. Itt is van Au-pair-es fórum. Hidd el segítene, ha még csak egy fél évre is ki mennél már sokat fejlődnél. Neten is vannak családkereső oldalak. Hol próbálkoztál ezzel kapcsolatban?

Milyen szinten beszéled a németet? Gondolom az alapfok azért már megy. A jogi diplomához felsőfokú kell nem?

4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Lylus)
2012. jan. 15. 12:22
munkát ismerősök utján kell keresni és agilisnek kell lenni, ird össze az összes ismerősöd osztályozd őket kik azok akiknél van remény hogy ismernek valakit aki esetleg tudna melot adni, nem jogi diplomás melot hanem bármilyen melot,és hajrá, ha mindenki tudja hogy keresel előbb utóbb majd szólnak hogy hol mit hallottak. persze közben mehet a hagyomásnyos módszer is:D
2012. jan. 15. 12:16
JA, és nem a nyelvvizsga hiánya miatt nem jeleznek vissza, hanem mert ez a "divat" - sajnos... ritka ahonnan korrekt módon visszajeleznek!!! :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook