Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kezdjek magammal, az életemmel? fórum

Mit kezdjek magammal, az életemmel? (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 24. 16:16
Én a pirosakat képviselem mobilos téren, hozzánk szoktak behozni önéletrajzokat. Szimpatikus lehet a munkaadónak, ha kezdeményezel, próbálkozni kell!
2012. ápr. 23. 13:54

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de tényleg nem valami rózsás a helyzet. Nekem is van eladói végzettségem is, de azzal sem sokra megyek, mivel nincs tapasztalatom. Végig jártam már Pest összes plázáját. 3 hónap alatt kb 200 önéletrajzot osztottam ki, akkor is, ha nem volt kirakva, hogy eladót keresnek és sehonnan nem hívtak vissza. Mindenhol azt kaptam, hogy épp leépítés van. Naponta kb 7 hirdető oldalt nézek meg, ez napi szinten (a képzettségemnek megfelelő helyekre elküldött önéletrajzok)olyan 15-20 db. Ha telefonos hirdetés van feladva, rögtön felhívom és beszaladok egy elbeszélgetése. De sajnos majdnem 3 hónapja vagyok ár itthon. Szerencse, hogy a páromnak aránylag biztos állása van.

Én is most a munkanélkülin keresztül akarok elvégezni egy másik tanfolyamot, hát ha azzal nagyobb sikerem lesz. Szerintem Te is próbálkozz mással, mert tényleg ha ezzel nem haladsz, másba kell vágni. Most vagyunk fiatalok, most kellene dolgoznunk, nem 90 évesen.

16. 7823df1f23 (válaszként erre: 12. - No lies, just love)
2012. ápr. 23. 13:26

mindenhol leépítések vannak..nekem van munkahelyem,de mégis itthon vagyok..most írattam oviba a kislányom..amíg ő ott van,addig én meg várom,hogy mikor fogok kelleni a melóhelyemre..lehet már holnap de lehet majd csak szeptemberben..ha vissza is vesznek,akkor sem biztos semmi,pedig már 5 éve ott vagyok...

ha most vissza megyek,akkor elküldenek,úgyhogy kénytelen vagyok várni:((

nagyon nehéz..sok sikert neked..:)

15. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - No lies, just love)
2012. ápr. 23. 13:24

Próbálkozz a kékvirágos mobilszolgáltató valamelyik üzletébe jelenzkezni!

Én dolgoztam ott, ezért javaslom. A kereskedelmi végzettség előnyt jelent, de nem kérnek gyakorlatot, mert nem normál eladást végzel, hanem értékesíteni kell, szolgáltatásokat és hozzá kapcsolódó eszközöket. És épp ezért nagyon komoly képzésük is van!!! Saját, csak náluk csinálhatod, csak náluk vizsgázhatsz, csak a kékvirágosnál dolgozhatsz vele. Kemény, szigorú, teljesíteni kell, de ha megvan a vizsgád, nyert ügyed van. Csak a főnökkel nem kell szembemenni. :)

Viszont jól gondold meg, melyik boltjukba mész, mert a boltok nem átjárhatók, tehát ha mondjuk a Mammutba vesznek fel, nagy valószínűséggel csak abban a boltban dolgozhatsz, másik üzlet nem hiszem, hogy át fog venni. Ennek pontos oka van, amit meg fogsz érteni, ha már ott dolgozol, de nem akarom leírni, mert már nem emlékszem, mennyire publikus ez az információ. :)

Lehet hogy a másik kettőnél is hasonló a rendszer, bevallom, őket egyáltalán nem ismerem.


Azt is vedd figyelembe, ha végül a próbálkozás mellett döntesz, hogy ha tényleg jó akarsz lenni, igazán oda kell tenned magad mind agyilag, mind emberileg. Nagyon kemény munka, még ha elsőre nem is látszik annak! De én az összes nehézségével együtt is nagyon szerettem csinálni. :)

Ezeknek a boltoknak az álláshirdetéseit viszont csak kis eséllyel fogod megtalálni a neten, így én is azt javaslom, szerezz egy címlistát a boltjaikról és menj be szémélyesen.


Sok sikert!!!

2012. ápr. 23. 13:23

Mindenképp személyesn vidd be a butikokba az önéletrajzod. Tényleg vedd nyakadba a westendet pl és add be mindenhova ahol ki van irva de amelyik butik szimpi meg is kérdezheted hogy nem keresnek-e munkatársat.

Miután beadod valahova az életrajzod utána pár nappal vagy egy héttel késöbb hivd fel öket és érdeklödj hogy megkapták-e. (természetesen igen de van hogy csak az elsö 5öt nézik meg ami épp a stóc tetején van) Igy megnézik a tiédet hogy megjött-e elve bele olvasnak (vagy ha szimpi volt a hangod lehet máris behivnak elbszélgetni). Ha azt mondják még nincs döntés akkor pár nap mulva ujra érdeklödj és mondd meg hogy ha még mindig nincs meg az ember akkor szivesen bemész egy interjura avgy proba napra. Annyi dolguk van hogy örülnek nem nekik kell keresgélni hanem rögtön van egy jelölt és kiprobálnak legfeljebb nem válsz be.

Nekem több ismerösöm igy talált melot hogy muszáj a nyakukra járni sajna és igy legalább több interjuig is eljutottak egyébként meg vissza sem hivták öket hogy egyáltalán behivják.

Szerintem egy probát megér a dolog. Bp-n azért biztos elöbb találnál bármit mint vidéken.

Bocsi kicsit hosszu lettem...:)

Sok sikert hozzá.

2012. ápr. 23. 13:13

Akkor tényleg azt tudom javasolni, hogy inkább keress valami továbbképzést más területen. A Munkaügyiben is szoktak álláshirdetések lenni.

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2012. ápr. 23. 12:57
Eladó a szakmám, és egy érettségim van. Azért írtam, hogy butikban lenne jó, mert ott talán több előnnyel indulnék, bár ezek szerint nem, mivel a tesco-ba sem vettek fel, pedig már több helyre jelentkeztem ott is. Itt a lakóhelyemen beadtam az összes helyre, de mindenhol azt a választ kapom, hogy most volt leépítés, stb.
2012. ápr. 23. 12:46

Én Budapesten lakom, egy 1 éve keresek munkát. Elhagytam a 60 jelentkezést is, de még egy interjún se voltam. Voltam karriertanácsadónál is, ahol fizettem azért, hogy átnézzék és ha kell feljavítsák az önéletrajzom ill megbeszéltük azt is, hogy viselkedjek ha interjún vagyok, igaz eddig nem jutottam el... 6 fajta önéletrajzom van, idegennyelvűek is. Van ahol letagadom a diplomám van, ahol még az OKJ végzettségem is... Én amúgy próbálkoztam - ha nem is a Westendbe - eladóként elhelyezkedni, mivel kereskedelmi szakközépet végeztem, de mint a legtöbb helyen releváns tapasztalat hiányában elutasítanak.

Szóval nem elkeseríteni akarlak, de itt is nagyon nagyon nehéz:(

2012. ápr. 23. 12:42

Ja, és nagy cégek most előszeretettel vesznek fel embereket a munkanélküli központ által, csak kiváltatnak velük egy kártyát, amivel kevesebb járulékot kell fizetni utánuk. Persze, ezek nem "butikos" munkák... De hát ha valaki munkát keres és kell a pénz...

Amúgy nem értem, miért pont butik? Más nem jöhet szóba? Titkárnő, utcaseprő (ők most nagyon jól keresnek Pesten), operátor, telefonos, parkgondozó, stb., stb.

9. Tündérke6 (válaszként erre: 1. - No lies, just love)
2012. ápr. 23. 12:38

Szia!

A westendbe csak úgy tudsz munkát keresni ha személyessen elmész és megkérdezed, nem segítőkészek dolgoznak ott. Én a Spriengfieldben voltam próbanapon, nagyon gáz!!!!!Lenézőek,nem ajánlom. Sok üzletben úgy hírdetnek, hogy kiteszik a bejáratba "eladót keresünk" táblát, nem hírdetik neten. Én mindig azt mondom, hogy lépni merni kell, de csak akkor ha biztos vagy magadba.

2012. ápr. 23. 12:38

Nem tudom milyen végzettséged van, és nem is ismerlek, de én nap mint nap látok álláshirdetéseket a jobinfo vagy jobpilot oldalakon. (bocs, ha reklám)

Annak mindig oka van, ha valaki nem talál munkát olyan terülten, ahol keres. El kell gondolkodni máson. Pl.: A munkanélküli kp-ok rengeteg képzést indítanak, illetve mostmár lehet finanszírozást is kérni bizonyos képzésekre, ha valaki munkanélküli. Lehet, előbb szerezni kellene egy olyan végzettséget, amivel talán könnyebben el lehet helyezkedni, mert manapság az érettségit már semmibe sem nézik. :-(

7. no lies, just love (válaszként erre: 5. - F799cac10e)
2012. ápr. 23. 12:34
Értem, hát sajnálom akkor. :(
6. no lies, just love (válaszként erre: 4. - A6d5a14c21)
2012. ápr. 23. 12:33

Köszi! :)

Már arra is gondoltam, hogy keresek a net-en olyan embereket, akik ott dolgoznak, és írok neki, hogy nem-e tudnak esetleg valamit. Igazából nem csak a WestEnd lenne jó (bár a vonat pont ott rak le, ha mennék), az összes többi, csak találnék végre valamit magamnak.

2012. ápr. 23. 12:32
mi pest mellett építkezünk, már 2 éve nincs melóhelyem azóta keresek magamnak állást már egy csomó helyen voltam már 1000 helyre írtam és semmi még mindig. mi párommal élünk ketten
2012. ápr. 23. 12:31
Általában az ilyen butikok ha munkatársat keresnek,kiteszik konkrétan az üzlet kirakatára is,hogy munkatársat keresnek...szerintem az a legegyszerűbb,ha kinyomtatsz jó pár életrajzot,nyakadba veszed a várost,és beadod az önéletrajzodat minden olyan üzletbe,ahol szívesen dolgoznál.Akkor is ha épp nincs felvétel,akkor is meg kell próbálni,ha legalább ott hagyod,talán üresedésnél már elsőnek a Te CV-d lesz elsőként a kezükben...barátnőm már több ilyen butikban is dolgozott,Ő így csinálta.
3. no lies, just love (válaszként erre: 2. - F799cac10e)
2012. ápr. 23. 12:30
Te is Pestre szeretnél menni? :D
2012. ápr. 23. 12:29
én is így vagyok magammal.
2012. ápr. 23. 12:27

Már évek óta terveztük a barátommal, hogy a fővárosba költözünk, mert neki ott volt munkája, én meg ott szerettem volna a tanulmányaimat folytatni, de sajnos nem úgy alakultak a dolgaink, ahogy elterveztük.

Időközben szakítottam a barátommal, és jelenleg munkanélküli vagyok. Itthon lógok a szüleim nyakán, és elmondhatatlanul zavar már. Depressziós lettem, antiszociális, nem érdekel semmi, csak a net-et bújom állandóan, munkát keresve, de ahol én lakom, semmi munkalehetőség.

Tisztában vagyok azzal is, hogy Budapesten sem csettintésre találok magamnak munkát, de úgy gondolom, hogy valamelyest egyszerűbb lenne, nem?

Már azon is gondolkoztam, hogy ha találok valami melót ott, bejárós lennék egy darabig, kiderülne, hogy bírnám-e, és ha minden jó, felköltöznék.

Szerintetek belevágjak? Nem sok pénzem van, de valamennyit félretettem.

Egyébként egy butikban szívesen dolgoznék, mondjuk a WestEnd egyik üzletébe. Hogyan tudnám kideríteni, van-e ott felvétel?

Köszönöm annak, aki a segítségemre lesz, HIHETETLENÜL JÓL ESNE! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook