Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent zuhanó repülővel álmodni? fórum

Mit jelent zuhanó repülővel álmodni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 18. 18:47
Én azt hallottam még gyermekkoromban, hogy aki repül álmában, az sokáig él... Egy biztos: csodálatos álom, amikor az ember kitárt karokkal suhan a magasságban. Néhány ilyen "repülésre" még ma is emlékszem.
43. jucusmucus (válaszként erre: 42. - Crystall)
2009. szept. 4. 09:54
Szia! Akkor biztosan valami régi dolog bánt, amiről nem is gondolod, hogy jelentősége lehet. Lehet akár gyerekkori emlék is.
42. Crystall (válaszként erre: 34. - Jucusmucus)
2009. szept. 3. 12:51
Szia! Hát ez az, h nincs tudtommal semmi "nagy" problémám de lehet figyelmeztetni akar valamire ez az álom én nem is értem.
2009. szept. 3. 12:28
Kegyetlen az élet, és éppen emiatt kell megtalálni benne a szépet, a jót. Az egyik nővérem azt kérdezte apukánktól, hogy "neked ez jobban fáj, mint amikor tata meghalt?" Azt válaszolta, hogy jobban, mert vele már többet élt, mint a szüleivel, és hogy a társa, barátja, szerelme szűnt most meg létezni. Mindenkinek kívánok megnyugvást, erőt és drágák vagytok nagyon!
2009. szept. 2. 19:30

Szomorú történet, de nagyon sok idő kell hogy ki lehessen heverni. Az ember tudva tudja, hogy egyszer ez bekövetkezik, de mikor itt van nem tudja elfogadni.

Azt tudom mondani, hogy nem szabad sokáig siratni,

mert Ő sem tud nyugodni. Én még 16 év után sem tudom felfogni a férjem halálát. Rettenetes.

2009. szept. 2. 15:47
"a családunk a szíve nélkül" ....
38. jucusmucus (válaszként erre: 37. - Briguska)
2009. szept. 2. 15:45

Előrébb, de csak valamennyivel. 4 éve, ill. 11 éve történt. Ünnepek, évfordulók, név- szülinapok alkalmával nagyon nehéz.

Nagyon sok erőt kívánok nektek, sajnos valahogyan el kell tudni fogadni a dolgokat. Nekem a gyerkőceim nagyon lefoglalták az időmet, ami jó volt. Apukámmal nagyon sokat foglalkozom, ápolgatom a lelkét, amennyire lehet...

Igen, mindjárt mehetünk haza....

37. Briguska (válaszként erre: 36. - Jucusmucus)
2009. szept. 2. 15:38
Kedves tőled. Remélem te már előrébb tudod magad ebből a szempontból. Neked is legyen szép napod! Már mindjárt vége a munkaidőnek. :)
36. jucusmucus (válaszként erre: 35. - Briguska)
2009. szept. 2. 15:34

Sírtam, ahogy olvastam amit írtál....

sajnos tudom, mit érzel....

Azért további szép napot kívánok neked !

35. Briguska (válaszként erre: 32. - Jucusmucus)
2009. szept. 2. 15:09
Régóta beteg volt a gyomra miatt. Tavaly novemberben elkezdett fogyni. Hordtuk mindenhova a gyomrával, húsvét előtt újra tudott enni, jobban nézett ki..majd húsvét után egy héttel már valami más lett..szombat reggel apukám keltett vigyem be a kórházba. A idősebb nővéremmel mentünk, aki ápoló, a sürgősségire. Ott nem igazán foglalkoztak velünk, mondván mindjárt jön a reggeli műszak. Majd tesóm egy kedves ismerőse, aki sebész lejött megnézni és azonnal műtötte, ki tudta más tapintani a daganatot a hasában, annyira sovány volt. Megműtötték délután, kiderült teljesen megette már a rák. Este újra kellett éleszteni, intenzív. Másnap reggel leállt a vérkeringésre és a légzése. 55 évesen örökre megpihent április 19-én reggel. Tudod, ő annyira erős és odaadó volt. Soha nem akarta, hogy orvoshoz vigyük, még pénteken is dolgozott ( mezőgazdasággal foglalkozunk)mindent munkáját elvégezte, pedig már alig bírt. Csütörtökön, pénteken csak azt mondogatta kislányom nem tudom mi lesz ebből. Érezte, és miután megműtötték ő tudta a fájdalmaiból, hogy mindennek vége. Nem akart nekünk több szenvedést, és már ő sem bírta el a kínokat. Tudjuk jól, hogy neki a legnagyobb az volt, hogy itt kell hagyjon minket, akik az életet jelentettük neki. Neki megváltás volt és mégis maga a pokol, ő minél tovább itt akart lenni velünk, de nem bírta tovább. Soha semmi nem mutatta az alattomos dögöt. Mikor már látható volt, hogy van valami nagy baj, akkor még felfogni sem volt időnk. Most itt maradtunk, apukám társ nélkül, mi lányok édesanya nélkül, az unokák nagymama nélkül...a családunk a szíve nélkül. Küzdünk, idővel csitulhat a fájdalom, de élnünk kell nélküle. Bízok az időben. " Valamit nem gyógyít meg az idő sem, de kezeli minden nap.." Váratlanul, hirtelen, kegyetlenül történt ami történt, de valahol jobb így, hogy nem kellett végig élnünk leépülését, szenvedését. Hiszem, hogy ő ezt akarta, ha már így kellett lennie. Úgy, hogy nekünk a legkevesebb fájdalmat hozza életünkbe. Nah jó abbahagyom, mert letargiába esek. De jó volt leírni.
34. jucusmucus (válaszként erre: 33. - Crystall)
2009. szept. 2. 13:59

Szia !

Biztosan valami nagy problémád lehet....

33. Crystall (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2009. szept. 2. 13:45
Aztaa én ugyanezt álmodom, elég gyakran már évek óta. Látom ahogy kezd lezuhanni a repülö és kezdek futni van, hogy a családom is velem van álmomban és mondom nekik, hogy melyik irányba szaladjunk nehogy eltaláljanak a roncsok. Aztán látom ahogy becsapódik a gép, hatalmas füst, ilyenkor általában azt tanácsolom a kisfiamnak, h ne vegyen levegöt és elkezdünk rohanni a másik irányba, valami iszonyú álom ez és idöröl-idöre visszatér. Aztán volt már olyan is h lelöttek álmomban, rendesen még érzem ahogy elhagy az eröm, alig kapok levegöt már és szédülök, elöször bizom benne h nem talált el a golyó de aztán érzem h itt a vége és akkor felébredek.
32. jucusmucus (válaszként erre: 30. - Briguska)
2009. szept. 2. 13:30

Briguska !

Megkérdezhetem - ha nem pofátlanság - hogy mi történt anyukátokkal?

31. Briguska (válaszként erre: 9. - Kovrisz)
2009. szept. 2. 12:41
Kovrisz, nincs rajta a gépen.
2009. szept. 2. 12:37
Nagyon köszi a segítőkészségeteket!!! Sok hozzászólásban találtam igazságot. A gyász alapvető tartama nem hiába egy év. ( bár szerintem örökké megmarad a szívünk mélyén) Mindent meg kell élnünk nélküle. Tesóm nem ül a repülőn, csak látja lezuhanni. Még egyszer köszi mindenkinek :)!
2009. szept. 2. 11:31

Egyszer azt olvastam a fogyókúrával kapcsolatosan, hogy éjszaka 2 szervünk dolgozik, az egyik az agyunk, az egész napos dolgokat rendezi, úgymond irattározza, a másik pedig a gyomrunk.

Lehet hogy valami megoldatlan dolga lehet a nővérednek és emiatt jön az álom? Csak találgatok.

2009. szept. 2. 11:27

Keresgéltem a neten és találtam egy jó Álomfejtő és Álomértelmező kéziszótárt. lelkititkaink.hu

Ezt fogom bogarászni.

27. bnedora (válaszként erre: 26. - Princes47)
2009. szept. 2. 11:19
Azt nem tudom, csak hogy hiába bújok bárhová megtalálnak. Szerencsére még egyszersem találtak el, de nagyon félelmetes tud lenni.
26. princes47 (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2009. szept. 2. 11:17
És miért lőnek állandóan ránk. Ez az jelentheti, hogy valakinek célpontok vagyunk ? Vagy mi?
2009. szept. 2. 10:57
A menekülés is az álmok egyik fő kategóriájába sorolható! Olyan gyakori, mint a zuhanás.
2009. szept. 2. 10:45

Nekem vissza-visszatérő álmom (sajnos elég gyakran), hogy ott ahol a fiatalon éltem, jön egy repülő és látom, hogy zuhan lefelé. Mindig azon izgulok, hogy ne hozzánk essen le, hanem távolabb zuhanjon le. Előfordult már az is, hogy ezt álmomban álmodtam, és meséltem valakinek, hogy ilyet már álmodtam. Van olyan, szintén visszatérő álmom, hogy repülőgépből lőnek rám, én meg menekülök, bújnék valahová el, de akkor is megtalálnak, és tovább lőnek.

Én sem tudom, hogy mit jelenthetnek ezek az álmok.

2009. szept. 2. 10:27

Az álomfejtés tudománya már több ezer éves. Nem véletlenül álmodik az ember és szerintem nem mindegy, hogy mit. Ez nem azt jelenti, hogy ha álmodom, akkor addig nem nyugszom míg meg nem tudom mit jelent...legtöbbször nem is emlékszem rá. A zuhanásnál nem mindegy, hogy honnan zuhansz és hová érkezel. Én mindig máshonnan zuhanok és sosem érek földet...felijedek.

Ez abszolút jellemző az életemre, hogy bizonytalan vagyok valamiben, amit nincs erőm megoldani, tehetetlen vagyok, nem tudok lépni.

22. jucusmucus (válaszként erre: 21. - Princes47)
2009. szept. 2. 10:25
Igen, az is lehetséges :)
21. princes47 (válaszként erre: 20. - Jucusmucus)
2009. szept. 2. 10:24
Azért kérdeztem, mert hogy lehet figyelmeztetés is.
20. jucusmucus (válaszként erre: 18. - Princes47)
2009. szept. 2. 10:21
Én utaznék, de nincs miből :DDDDD
2009. szept. 2. 10:21
Hát ez szerintem valami hasonló álom, mint mikor valaki vízzel álmodik. Nem mindegy, hogy milyen színű a víz. Ha teljesen koszos, akkor van gáz az ember lelkében. A zuhanás is valami hasonló lehet. Az tuti - mint ahogy Vigyorex is írta - hogy a repülő az a szabadság.
2009. szept. 2. 10:20
Nem akartatok mostanában vagy a közeljövőben utazni?
2009. szept. 2. 10:19

Igen! Ezzel egytértek. Nem lehet minden igaz, de én hiszek benne, hogy az álmok jelentenek vmit. Nem azért vannak, mert este jól bezabáltál. Találtam ilyet is:

Repülés: Ha álmodban repülsz, akkor szabadságra vágysz. Bízol magadban, kiegyensúlyozottságra törekedsz. Ha repülőn utazol, akkor menekülsz a problémáid elől, környezetváltozásra, kikapcsolódásra van szükséged.

16. Shally
2009. szept. 2. 10:18
Szerintem nem jó passzban van a nővéred, azért álmodik zuhanással.
15. princes47 (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2009. szept. 2. 10:17

Én gyerekkorom óta azt álmodtak nagyon nagyon sokáig, hogy engem egy templom előtt agyonlőttek.

Rettenetes volt. De szerintem ez azért volt mert a háborúő után születtem. És lehet hogy így is volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook