Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent pontosan az MLM munka? fórum

Mit jelent pontosan az MLM munka? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
44. 4ff5752537 (válaszként erre: 43. - Anyúúú)
2011. febr. 22. 18:01

Oké, rakjuk egymás mellé mindenkinek a tapasztalatát, akinek valaha köze volt MLM-hez, és vonjunk le úgy következtetést. A végeredmény lesujtó lesz.

A Te tapasztalataid nem írják felül a matematikát. A tények makacs dolgok.

43. anyúúú (válaszként erre: 42. - 4ff5752537)
2011. febr. 22. 17:54
Ha nem dőlünk be minden marketing szövegnek és utána nézünk dolgoknak, hiteles forrást keresünk, akkor a hálózatot lehet jól építeni...és abból van igen a pénz..nincs ott semmi probléma, ha úgy csinálják, ahogy kell......képzeld el, hogy pl nekem, mivel tagja vagyok egy olyan cégnek is, ahol parfümöt vásárolunk, de csak magunknak, ott sem építek hálózatot....szeretjük a termékeket ott is, ha valaki be akar lépni, mert érzi rajtam az illatot, és megkérdi, beléptetem, aztán azt csinál amit akar....de ott nincs tulképp semmi különös, mert a termék eladja magát, ha akar valaki hálozatot...de mennyit el kellene ahhoz adnom, hogy megéljek belöle....atyaég.....nem jár jól mindenki, nem is mondtam....de nem a matematika miatt, hanem ha nem dolgozik és gyorsan akar meggazdagodni.....én meg azért annál kicsit reménytelibbnek látom a dolgokat, minthogy azt mondjam, valóban több a hülye ember mint a nem hülye..lehet, hogy én is hülye vagyok :) de az én véleményem akkor is csak úgy változhatna, ha más tapasztalatom lenne :)
42. 4ff5752537 (válaszként erre: 40. - Anyúúú)
2011. febr. 22. 17:44

Látod, te magad is most láttad be, hogy pusztán a termékforgalmazásból nem lehet megélni legtöbb MLM-ben.

Akkor miből lehet?

A hálózatépítésből. Ott meg jönnek azok a problémák amiket említettem, matematikailag lehetetlen hogy mindenki jól járjon, a többség szükségszerűen rosszul jár.


"szerintem ennyi hülye ember nem létezhet"


Dehogynem!

41. 4ff5752537 (válaszként erre: 39. - Anyúúú)
2011. febr. 22. 17:39
Milyen szép is lenne ha mindenki csak tényleg jó dolgokat reklámozna, reálisan! :)
40. anyúúú (válaszként erre: 38. - 4ff5752537)
2011. febr. 22. 17:01

Természetesen vannak, kellenek is mindig emberek alulra is...viszont ha a termékforgalmazásból akar valaki megélni, abból sosem fog, max ha jó üzleti érzéke van, és nyit egy kis boltot magának...viszont ha ott bebukik, akkor sokkal többet bukik mint az mlm-ben....mennyi terméket kellene ahhoz eladni, hogy abból meg lehessen élni...:O vagy akkor olyan körülményekkel kell rendelkezni, hogy a gyártótól nagy mennyiségben kihozni, és éjt nappallá téve rohangálni "elsózni" a terméket.....vagy embereket felvenni, hogy segítsenek, azoknak fizetni, üzemanyagköltség...stb...de miket beszélek....hiszen ez már a "kis boltos téma" :)

ahol "kutyaszar" a termék, az a hálózat nem is fog fennmaradni sokáig..én meg ezt mondom, ha egy cég több évtizede fenn áll és jól működik, annak a terméke jó kell, hogy legyen.. ahol már le sem tudom írni, mennyi ember kapcsolatba került vele a világon..és a "piramis" alján is használják a termékeket és aki hajlandó dolgozni, az meg is tud élni belőle, aki megérti, hogyan működik....mert szerintem ennyi hülye ember nem létezhet, aki a saját ellenség lenne....na de nem akarok én ezen senkivel vitatkozni,nem is érdekem, egyszerűen csak ez a véleményem...és mivel számomra hiteles forrásból látom, és saját tapasztalataim is vannak,ezért ez is marad, mindaddig, amíg valaki nem tud olyat mondani, amit meg tudok tapasztalni, és igazat adni....nem xy belebukására gondolok, ilyet már láttam :) én pont azért nem kezdtem bele abba, mert nem hittem minden marketing szövegnek , átláttam a dolgot és tudtam, hogy nem tudom vállalni, egyéb körülményeim miatt....ehhez dolgozni, tanulni kell sokat, ami idő és én annak hiánya miatt nem kezdtem bele, mert az én helyzetemben nem lehetett alkalmazni sajnos az időgazdálkodás elvét sem....szóval lényeg a lényeg, nem ment volna, és én is lehet, hogy beállhattam volna azok közé, akik rossz hírét keltik :) aki meg nem hisz benne, de valahol érdekli, keressen egy őszinte nyílt szponzort....

2011. febr. 22. 16:41

Láttad Mel Gibson, Mi kell a nőnek című filmjét?

Nahát abban pl "Nick Marshall" ( Mel Gibson) azért olyan jó a szakmájában, ( reklámban) mert ki is próbálja a termékeket amikről reklámot készít...tapasztalatot szerez róla, mielőtt nekiáll reklámot készíteni...elég vicces is a jelenet, ahol női dolgokat próbál ki pasi létére...és ebből kerekedik a film tulajdonképpen, ami már elmegy más irányba is...:)

38. 4ff5752537 (válaszként erre: 36. - Anyúúú)
2011. febr. 22. 16:37

Meg aki a piramis legalján van. És ott szükségszerűen mindig vannak, éppen az imént bizonyítottam be.

Abban az esetben járhatna mindenki jól ha pusztán a termékforgalmazásból is meg lehetne élni.

De az MLM legritkább esetben a termékről szól. A termék bármi lehet, kutyaszar is, nem az a lényeg, sőt termék sem kell, az nélkül is működik (egy ideig).

37. anyúúú (válaszként erre: 33. - 4ff5752537)
2011. febr. 22. 16:33
Aki csupán le akar húzni, és nem tapasztalatból mondja és ajánlja a termékeit, azt nem is nevezem barátomnak, de Ő sem lesz sokáig az mlm-ben, és megint újabb mlm ellenes történetek fognak útjukra indulni...
36. anyúúú (válaszként erre: 35. - 4ff5752537)
2011. febr. 22. 16:30
Abban a rendszerben, ahol a családom tagja dolgozik, még az is elképzelhető, hogy ennél is több ember van :) azt hiszem:)Ő is volt az alján, mostmár feljebb van , ( nem a csúcson ) és nem Magyarország lakosságáról van szó....elfogyni nem fogynak el, mert nem "csak" arról szól a dolog, hogy új emberek kellenek, hanem a már meglévő tagok is hónapról hónapra használják a termékeket....és ha valaki felépítette, és már jól is keres vele, vajon ki lesz az, aki nem engedi meg magának, hogy használja is a termékeket, ezzel is fenntartva a saját és csapata jövedelmét is.....az jár rosszul, aki elhiszi, hogy munka és tanulás nélkül gyorsan meg gazdagodik....A termékeket, amiket én használok, sose tukmáltam senkire, ha megkérdezték mit szedtem,aminek látták az eredményét, elmondtam, és ha akart kért, ha akart nem..mint mondtam, én nem építettem a hálózatot, de bele látok a családomon keresztül, akik nem etetnek marketing szövegekkel..egy több évtizede fennálló cég, akkor hogyan maradt fenn idáig...és jobban elhittem az unokatestvéremnek, hogy xy termék jó lehet nekem is, mint a tv reklámoknak, mert arra is költöttem nem keveset, és nem vált be, ez viszont igen....az mlm-be az jár rosszul aki nem dolgozik, és hiszékeny :)
35. 4ff5752537 (válaszként erre: 34. - 4ff5752537)
2011. febr. 22. 16:17
Ebben az esetben 2441406 ember jól jár, 9765625 ember rosszul jár. De bárhol szakad meg a folyamat, mindig sokkal többen lesznek azok, akik rosszul járnak.
34. 4ff5752537 (válaszként erre: 4. - Pircsi24)
2011. febr. 22. 16:08

Ez a lényeg!

A szemléletesség kedvéért érdemes kiszámolni, hogy hány szint után omlik össze a rendszer. Pl. ha a biztos megélhetéshez mindenki alá 5 ember kell akkor:

1

5

25

125

625

3125

15625

78125

390625

1953125

9765625


Tíz szint után magyarország teljes lakossága kellene a legalsó szintre.

33. 4ff5752537 (válaszként erre: 26. - Vukvuk)
2011. febr. 22. 15:58

"Ha azért, hogy a barátom azt mondta valamire, hogy jó, és ezáltal én is jól járok, és mindezért ő még pénzt is kap érte, azzal mi a baj?"


Mindössze annyi, hogy ilyen feltételek mellett nem feltétlen azért mondja a "barátom" mert tényleg jó.

Nekem ha ilyen "barátom" jön szembe az utcán, átmegyek a másik oldalra.

32. 4ff5752537 (válaszként erre: 31. - Anyúúú)
2011. febr. 22. 15:43
Csakhogy a piramisnak mindig az alja a legszélesebb.
31. anyúúú (válaszként erre: 26. - Vukvuk)
2011. febr. 22. 15:21

Üdvözlet mindenkinek:)

Ez tetszik , így van röviden, tömören :) Meg kell nézni kinek melyik rendszer jön be, és jó szponzor se baj ha van, aki megtanít mindenre.....nem szabad mindenkinek mindent elhinni....és dolgozni kell....ha én most belekezdenék abba a rendszerbe, amibe az unokanővérem belekezdet 10 éve, hozzá képest én most a "piramis alján" lennék, de így volt ezzel Ő is amikor elkezdte, és most hozzám képest hol van ? :) "feldolgozta" magát...és tanult,dolgozott, nagyon sokat...:)és megérte....

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - Conann)
2011. jan. 8. 20:37

Miért nem írom meg? Csak.

Mert a Kósa L. Adolf is jót és jól csinálja, csak neki sok gazdag ismerőse van, akik meg is tudják fizetni a termékeket. Akik belebuktak, valószínűleg nem rendelkeznek pénzes ismerősökkel. Ráadásul sokat kell befektetni.Ez nem szegény embernek való és kész.

Én sokkal szerényebbet választottam, amit én is meg tudok fizetni. Mindenkinek fel kell mérni megéri-e?

Elsősorban magunk miatt vagyok tag és jó, ha vannak társaim is.

Nem járok agymosásra. Akkor is tudom, van jó mlm, de nem való mindenkinek pénzszerzésre.

29. conann
2011. jan. 8. 20:11

Ha rám hallgattok azt csináltok amit akartok!

Leírtam a véleményem és csak arra kértem mindenkit aki bele akar vágni, hogy ne csak a kábító módban előadott előadások hevében hozzon döntést hanem olvasson körbe rendesen az mlm rendszere buktatóival kapcsolatban is!


baranka111, murika, vukvuk

mért nem írjátok meg, hogy melyik bizniszbe tartoztok? Hátha kedvet kap valaki egy korrekt mlm-ezéshez.

28. c27c71e957 (válaszként erre: 27. - Pupákné)
2011. jan. 7. 08:37
Bezony :) Kinek tovább tart felfogni, kinek kevesebb ideig, egyszer eljön!
27. pupákné (válaszként erre: 17. - Conann)
2011. jan. 7. 07:01
Elképesztő igazságokat ír a wikipedia!
26. Vukvuk
2011. jan. 7. 00:32

Kedves Mindenki!


A legnagyobb baj akkor kezdődik, amikor valaki arról nyilatkozik, amiről fogalma sincs. Egyszerűen dühít az a primitivizmus, ami itt egy-két emberről ordít. Az MLM, azaz Multi-Level Marketing, ahogy a neve is mondja, egy marketing tevékenység. Abból áll, hogy a cég a termékeit nem TV-s és egyéb reklámok által népszerűsíti, hanem személyes ajánlások útján. Ami, ha belegondolunk, a leghatásosabb marketing fajta, hiszen én is szívesebben veszek meg valamit, amit már egy barátom kipróbált és szerinte jó. Ha azért, hogy a barátom azt mondta valamire, hogy jó, és ezáltal én is jól járok, és mindezért ő még pénzt is kap érte, azzal mi a baj? Ha valaki ebből akar megélni, akkor mint minden üzletet, ezt is meg kell tanulni, képeznie kell magát és dolgozni kell vele, mert magától ez sem megy. Aki azt várja egy MLM üzlettől, hogy befizet x összeget és majd milliomos lesz az csalódni fog. Aki megkérdez két barátját aki nemet mond és utána feladja, az hogy akar bármit is elérni? A kitartás minden üzletben fontos! A tényleges MLM üzleteknek kb annyi köze van a piramis rendszerekhez, hogy jutalékos a kifizetés, és aki hamarabb kezdte és aktívabban csinálja magasabb szinten van (ez melyik cégben vagy állásban nem így van??) Gyakorlatilag a jutalékos rendszer a legbecsületesebb fizetés. Annyi pénzt kapsz, amennyit dolgozol. Tiszta és egyszerű. És nem mellesleg az MLM az egyetlen üzlet fajta,ahol a cég munkatársai nem konkurenciák egymásnak, hanem mindenkinek az az érdeke, hogy segítse a többieket, ezáltal saját magát is előrejuttatva. Kétségtelenül vannak csalók a piacon. Kérdezem én, melyik üzleti területen nincsenek? Pontosan ezért kell az embernek mérlegelnie és utánanéznie annak, amit csinálni akar, nem csak beleugrani. Az MLM-be való belépéssel az ember gyakorlatilag saját vállalkozást indít - csak kap hozzá terméket és kipróbált és működő technikákat. Melyik egyéb vállalkozást lehet elindítani 1-2százezer forintból, amiből 1-2 éven belül havi milliókat lehet kivenni?? Egy olyan vállalkozás elindítása, amiben ekkora a profitálási lehetőség, több száz millió forint! Lényeg a lényeg: a jól strukturált MLM-ekben hatalmas lehetőségek vannak, nagyon minimális befektetéssel. Ha valaki dolgozni akar és haladni az el fogja érni amit szeretne. Egy jó MLM-et nem kell eladni és tukmálni. Meg kell mutatni a barátainknak, hogy nekik is van lehetőségük egészségesebben, és anyagilag függetlenül élni. Van aki erről csak beszél. Van aki tesz is érte, és nem a butaságokat szajkózza olyan hihetetlen lehetőségekről, amire nem is volt kíváncsi. Nekem ez a véleményem.

25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 4. 15:20

Ahol én tag vagyok kb. 100 féle termék van.Mind valódi és jó minőségű.

Minden munkahely úgy épül fel mint egy piramis.

Te ugye nem a pénzért dolgozol, csak jótékonykodsz?

2011. jan. 4. 14:59
A legtöbb mlm is piramis, csak épp egy terméket tolnak mögé, hogy legális legyen. De akit picit gondolkodik az belátja, hogy ez csak a kamu része, a lényeg a zsé, és nem a termék...
23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 22. - F64f0d9a69)
2011. jan. 4. 14:53
Mindenki ellenség :D
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 4. 14:52

:D

Hogy fér bele ennyi szamárság???

21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - Conann)
2011. jan. 4. 14:46
Bakker, ha ebből a három szóból azt szűrted le, hogy bárki meg akar dumálni, hát apám, gratulálok :D akar a fene megdumálni... tök felesleges. :D
20. conann
2011. jan. 4. 13:44

baranka111, murila !

A 0 infó kicsit túlzás ott voltam egy elég hosszú előadáson a forever-nél Kosa L. Adolf tartotta. És még 9 ismerősöm próbált magával vinni különböző mlm bizniszekbe.

Azt nem vonom kétségbe, hogy lehet az mlm rendszerrel keresni. A problémám az, hogy csak a piramisban nagyon magasan elhelyezkedő emberek keresnek igazán. Meg akartok dumálni hogy ezzel bár ki aki belép és van lendülete korrekt módon kereshet. Ez baromság és ti is tudjátok!!!

Befektetés nélkül nincs profit!Csak a profit magasan csapódik le! Bár hogy is hívják ezeket az mlm re alapuló cégeket mind a naiv és hiszékeny emberek kizsákmányolására alapulnak. És ha nem vagy magasan a piramisban lófa... se keresel vele! De ezt mint mondtam nagyon jól leírják a wikipédian. Az ott 100% infó!

Arra mond "OKOSKA" hogy 0 % infóval írták meg.

Javaslom legalább egyszer olvassátok figyelmesen végig az egész oldalt amit ott írnak. Hátha nem buktok akkorát! Persze ha a piramis csúcsán álltok akkor nincs baj.


[link]

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2010. dec. 31. 14:29

Még bemásolta 3 másik topikba ugyanezt.

Fogalma sincs miről is ír...

18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 17. - Conann)
2010. dec. 31. 13:40
Konkértan 0 infod van az egészről :D Nem baj, ilyen is kell.
17. conann
2010. dec. 31. 13:22

Véletlen keveredtem ebbe a fórumba és láván a témát gondoltam megosztom saját tapasztalatomat és véleményemet is.

Kb 6-7 éve ismerkedtem meg először ezzel az mlm rendszerű üzlettel egy beszervezés folyamán (forever living) ami már akkor erőszakosnak és gyanúsnak tűnt nekem. Nem léptem be! Azóta eltelt idő folyamán kb 9 ismerősömet szervezték be sikerrel. Mind belebuktak kisebb nagyobb anyagi veszteséggel. Ez nálam 100% visszaigazolást jelent a megérzéseimre nézve. De hogy ne csak az én véleményemre hallgassatok szépen kérek mindenkit aki a hasonló dologba való belépésen gondolkozik mindenféle képen olvassa el a következő cikket elejétől a végéig, és legyen nagyon figyelmes.

Az MLM rendszer is piramis játék csak mivel az illegális ezért kitalálták, hogy egy terméket tesznek e mögé az üzlet mögé amiről ráadásul sok olyan dolgot állítanak ami nem felel meg a valóságnak.


A " Tíz kritikai észrevétel " résztől kezd el olvasni a "Lásd még"-ig.

Olvasd el figyelmesen !!!


[link]


Sajnos amire még rájöttem, hogy azok az emberek akik ezeket cáfolják nagy részük (kb 90%) hazudik vagy olyan magas fokon áll a piramisban, hogy tényleg haszonhoz tud jutni.

2010. okt. 27. 09:19
Szerintem is működik. Érdemes olyan céget keresni, akinek a termékeit Te is szívesen, meggyőződéssel használod. Ajánlott egy kicsit utána járni a cégnek a vezetőket, valamint egyéb tapasztalatokat illetően. Úgy kell ezt kezelni mint egy saját vállalkozást( piackutatás..stb.)Nem mindegy hány éve működik a cég és nagyon fontos az állandó képzés, amit kevést cég vállal, főleg díjmentesen, de van ilyen. Szerintem, ha valaki önállóan akar dolgozni és főleg nincs más lehetősége, remek munka de valóban dolgozni kell, magától nem megy.
2010. márc. 13. 08:42

működik, de nem magától !


4 év után a tapasztalatom a következő:


- személyiség fejlődés nélkül nem megy

- tudásbázist megkell szerezni

- kell lenni egy komoly célnak / álomnak

- üzleti vállalkozásnak kell tekinteni, nem hobbynak

- megkell találni a legsikeresebb embert a cégnél és hozzá kell belépni, és 100%-ban másolni amit ő csinál, a szponzor nem számít ! Mindig az embereid számítanak !!


Amikor nekem feldobták a magas labdát MLM ügyben, egy általam nem hiteles ember mondta el az üzletet, nem hiteles üzemmódban :) Elmentem egy rendezvényükre és megkerestem a TOP vezetőt, kértem tőle időt, hogy Ő mondja el az üzletet. . hozzá léptem be, és nagyon jól jártam!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook