Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetési határidő a banknál - pontosan mit jelent? fórum

Fizetési határidő a banknál - pontosan mit jelent? (tudásbázis kérdés)

29. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2009. jan. 12. 16:01
ne mondd! komolyan? ezt nem is gondoltam volna... :-o
28. emagdi
2009. jan. 12. 14:49
de a bankok között minden teljesen automatizáltan történik, nem emberek írogatják jóvá a számlákon az érkezett összegeket.
27. emagdi (válaszként erre: 26. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 14:46

:)))

a fogadó banknál nem kell semmit "feldolgozni":))

az utalások egy elektronikus rendszeren keresztül történnek, egyik bankból elindul, másnap a fogadó banknál megjelenik, és az adott számlaszámon jóváírják.


az lehetséges, hogy az adott szolgáltató könyvelési osztályának beletelik pár napba, amíg ők maguknak lekönyvelik. de amint ezt megtették, látszik, hogy te mikor utaltál a számlájukra.


példa, hátha nem érthető amit írtam:

január 6 a fizetési határidő. te január 5-én elindítod az utalásod. január 6-ra az a szolgáltató számláján van. január 8-án felhívod őket, hogy megérkezett-e a pénz. mari néni mondja, hogy azt látja nem fizetted ki. január 9-én a szolgáltató könyvelése utoléri magát, lekönyvelik az utalásod. január 10-én ha felhívod a szolgáltatót, mari néni az ügyfélszolgálaton örömmel megerősíti, hogy igen, látja hogy 6-án kifizetted a számlád.

26. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2009. jan. 12. 14:40

>az meg hogy tudod-e igazolni az utalást, gondolom csak vicces kérdés volt.



ezt nem értem, én nem írtam ilyet.

amúgy nálam nem arról volt szó, hogy nem lett átutalva, én ilyet nem írtam.

azt írtam, hogy szolgáltatónál, másik banknál, ahova utaltam, sokára térült, sokáig tartott, míg feldolgozták.

25. emagdi (válaszként erre: 24. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 14:30

"örülök neki, hogy neked csupa jó tapasztalatod van a bankokkal, szolgáltatókkal"


ez azért ebben a formában csúsztatás. :)

én annyit mondtam, hogy a bankok olyan rendben teljesítik a megbízásaid, amilyet vállaltak.

ez nem szerencse dolga, és hidd el, egy nyamvadt átutalási megbízást bármely bank képes a vállaltaknak megfelelően teljesíteni. szóval nem kell azon aggódni, hogy vajon mikor fog odaérni a pénz, vagy hogy odaér-e, az meg hogy tudod-e igazolni az utalást, gondolom csak vicces kérdés volt.

24. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. jan. 12. 14:22

örülök neki, hogy neked csupa jó tapasztalatod van a bankokkal, szolgáltatókkal, lehet, ezzel egyedül vagy. :-(

mi csak példákat hoztunk, amikor hiba csúszott a gépezetbe.

nem legendák egyáltalán.

23. emagdi (válaszként erre: 22. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 12. 14:19
akkor a 2.a után következő munkanap fogja a bank teljesíteni a megbízásod. ha 2-a szombat, akkor hétfőn.
22. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. jan. 12. 14:18
Könyörgöm! Hó 2.-ára adtam megbízást egy évre.
21. emagdi (válaszként erre: 20. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 12. 14:14

szombat nem banki munkanap, tehát nem túl jó ötlet arra a napra megbízást adni:)))

ezt amúgy a legtöbb banki szoftver ki is írja neked, figyelmeztet, és így tudod módosítani a megbízásod:))


emberek! komolyan nem értem, hogy miért olyan nehéz elolvasni a bank hirdetményét az egyes megbízások teljesítési rendjéről? kigyulladna a kis égő, és nem kellene városi legendákat szőni, hogy kinek mi hány nap volt, és vajon miért:)

20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. jan. 12. 14:08

"ha te megadod a megbízást, akkor az a vállalt határidőben teljesülni fog"


Én adtam hó másodikára megbízást, még soha nem küldték akkor. Pld ha másodika szombaton van akkor hány óra?

19. a74de3d08a (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. jan. 12. 13:12
hagyjuk ezt, Magdi.
18. emagdi (válaszként erre: 17. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 13:10

figyi, ezek nem misztikus dolgok, a bank megmondja, hogy melyik megbízást mikor és hogyan teljesíti.

ha te megadod a megbízást, akkor az a vállalt határidőben teljesülni fog.

és ezt nyilván igazolni is tudod.


de persze ha sok időd van, akkor jó móka lehet minden hónapban X helyre személyesen elmenni és sorbanállni, hogy személyesen fizethess be mindent:)))

17. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2009. jan. 12. 13:04

nem foglalkozom, ilyen dolgokkal, azóta inkább beviszem személyesen, határidőig.

nincs eszközöm az ellen, hogy azt mondják, hogy nincs még beérkeztetve, vagy nem térült, meg ilyen dolgok, hiába igazolom az átutalásomat.

16. emagdi (válaszként erre: 10. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 13:01

hát elég furcsa bank, ami 8-10 napot ül egy átutaláson:))) miért nem reklamálsz (és kérsz kártérítést) ilyen esetben, vagy miért használsz ilyen bankot?


minden banknak a kondíciós listájában megtalálod hogy hány napra teljesíti az egyes megbízásokat (pl átutalást is). ez ritkán több 1 napnál (ha mégis, sürgősen keress másik bankot:))

15. hermia (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2009. jan. 12. 13:00
Egyébként abból indultam ki, hogy amikor álláshirdetést írunk ki, akkor abban az van, hogy "jelentkezési határidő: x dátum", ami azt jelenti, hogy ha ez a nap szerepel a postabélyegzőn, akkor azt még elfogadjuk. Lehet, hogy egy héttel később is érkezik pályázat, de a bélyegzőn a megadott dátum van, akkor rendben, elfogadjuk.
14. emagdi
2009. jan. 12. 12:58

fizetési határidő egyértelműen azt jelenti, hogy addig ki kell fizetned a pénzt annak, aki ezt várja tőled.

ha csekken fizeted, vagy átutalod, annak van egy tranzakciós ideje, ezt figyelembe kell venned, annyival előbb indítanod a pénzt. elvégre mondhatnád, hogy galambpostával küldöd afganisztánból, te elindítottad a galambot január 2-án, nem tehetsz róla, hogy csak márciusra ér oda:))))


szóval ha átutalod másik bankból akkor 1 nappal korábban, csekknél meg 2-3 nappal korábban indítsd el a fizetést:)))))

13. hermia
2009. jan. 12. 12:56
Köszi mindenkinek, közben felhívtam a PSZÁF ügyfélszolgálatot és ott is azt mondták, hogy addigra kell beérkezni. Bár érdekes, más banknál is van ilyen ügyem, és ott a pár napos, sőt hetes késést simán elnézték. Na mindegy, most már ezt is tudom, előbb kell befizetni. Ez van. Mindenkinek további szép napot!
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 10. - A74de3d08a)
2009. jan. 12. 12:20
Nemcsak csücsül hanem én adtam megbízást hó másodikai fizetésre és ha netán hétvége meg ünnep van előfordult hogy 6.-án utaltak.
11. Raistlin Majere (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 12. 12:16

Az nem számít :-) Volt már ilyen ügyben vitás/peres ügyem bankkal. Nem nekem lett igazam :-(

Akkor, hogy vélt igazamat bizonyítsam megkérdeztem egyéb szolgáltatókat is és ők is ugyanazt mondták, mint a bank.

Fizetési határidő, azt jelenti, hogy a tartozásodat időre megfizeted és nem azt, hogy postára feladod.

10. a74de3d08a (válaszként erre: 5. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 12. 12:14

értelemszerűen valóban, de a bankok, hivatalok ezt a topicnyitó által említett furcsa módon szokták értelmezni. nekem is volt már szerencsétlenségem ezt tapasztalni.

és mennyiben tartozik pl. az rám, hogy átutalom a számla összegét és a bank 8-10 napig ül rajta, emiatt úgy gondolják, hogy későn érkezett meg a befizetésem.

9. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 6. - Raistlin Majere)
2009. jan. 12. 12:14
Fizetési határidő van odaírva nem beérkezési.
8. Raistlin Majere (válaszként erre: 1. - Hermia)
2009. jan. 12. 12:13
A banknak van igaza. Egyéb szolgáltatóknál is így működik. Csak van ahol elnéznek egy-két napos csúszást. A bankok viszont ezt nem teszik.
2009. jan. 12. 12:12
Tehát nem aznap kell a postán feladni, hanem egy-két nappal előtte.
2009. jan. 12. 12:12
A csekken szereplő dátum azt jelenti, amikor a befizetett pénznek meg kell jelenni, a szolgáltató, bank, stb számláján.
5. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 4. - Hermia)
2009. jan. 12. 12:09
A csekken szereplő fizetési határidő értelemszerűen a csekk befizetésére vonatkozik, azért van a csekken.
4. hermia (válaszként erre: 2. - SDitti)
2009. jan. 12. 11:53
Értem. A szerződésben külön erre vonakozó utalást nem találtam. A csekken csak az szerepel: fizetési határidő.
2009. jan. 12. 11:52

Van amikor igaz..

A bankok esetében nem igy van.

Olvasd el a szerződésedet és abban benne kell legyen a határidő pontos megfogalmazása.

Általában náluk a beérkezési idő van meghatározva.

Ha nem tudsz velük zöld ágra vergődni fordulj a PSZÁF-hez ( bankfelügyelet.

2. SDitti (válaszként erre: 1. - Hermia)
2009. jan. 12. 11:51
Alapvetően a köztetek (bank és közted) kötött szerződés az irányadó. A befizetési határidő azt jelenti, hogy legkésőbb addig az időpontig a banknak "pénzénél" kell lennie.
2009. jan. 12. 11:46

Sziasztok! Vitában vagyok egy bankkal. Amikor a csekkre rá van nyomtatva a következő: "fizetési határidő: yyxxx (dátum)" , akkor ez számomra azt jelenti, hogy addig az időpontig, de legkésőbb aznap kell a csekket a postán feladnom. A postabélyegző jelzi, hogy aznap feladtam. A bank viszont állítja, hogy az a dátum a beérkezési dátumot jelenti, tehát addigra kell a pénznek beérkezni hozzájuk. Szerintetek hogy van ez? Hol tudnék utána nézni? Melyik törvény rendelkezik erről?

Előre is köszi minden segítséget!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook