Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent pontosan az MLM munka? fórum

Mit jelent pontosan az MLM munka? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
134. b2b5205284 (válaszként erre: 130. - Sasmadar)
2012. jún. 29. 18:28

Akkor kérlek válaszolj 1-2 kérdésemre, amire ha választ kapok lehet, hogy azt mondom igazad van.


1.) Akik MLM rendszerben értékesítenek, miért nem a hagyományos módon teszik azt? Pl.: Miért vegye meg az adott ember az adott terméket a zeppternél, amwaynél és nem mondjuk egy tescoba vagy bárhol?


2.) Nem tartod rossznak azt, hogyha nincs befizető a rendszer összeomlik, így az alsó szinteken lévőknek már nincs aki fizessen és így ők válnak a legnagyobb vesztesekké?


3.) Tegyük fel: A termék amit árulsz nagyobb mennyiségben nem eladható, mivel az ára gyakran meghaladja a boltokban forgalmazott versenytársakét, azaz a forgalmazó bevétele kizárólag az új tagok beszervezéséből származik, gyakorlatilag egy zárt piramisrendszer alakul ki, ahol néhány lépcsőben elfogy az ország lakossága és bekövetkezik az összeomlás. Erről mit gondolsz?


4.) Miért van az, hogy a kívülállók vagy a rendszerben csalódottak gyakran támadják az ügynökök módszereit, akik sok esetben agresszív technikákat alkalmaznak a meggyőzésre, ködösítenek, rabolják hallgatóságuk idejét?


5.) Akik egyszer már tagjai voltak MLM rendszerben működő "üzletnek" és otthagyták, azok között miért jóval több a kiábrándult, csalódott, talán átvert ember, mint akik nem az?


Köszönöm, ha válaszolsz. Én nem akartalak kioktatni, kérlek te se tedd. Ha úgy érezted, hogy megbántottalak, akkor bocsánatot kérek.

2012. jún. 29. 18:16

És még egy fogalommagyarázat mielőtt megint valami sületlenséget írnál.

A direkt értékesítés nem = az MLM-el.

Minden MLM vállalkozás dikert értékesítés, viszont nem minden direkt értékesítő cég működik MLM rendszerben.

2012. jún. 29. 18:12

Íme egy "komolytalan" hagyományos vállalkozó.

A te szteretípiád szerint a vállalkozók nem veszik komolyan az MLM-et. Akkor hogyan lehetséges, hogy sok hagyományos vállalkozó vált MLM vállalkozásra?


[link]

2012. jún. 29. 17:57
Az Audis példád meg ott sántít de nagyon, hogy az Audi kereskedéshez igencsak kellenek az Audik, mert anélkül nem fog menni.
130. sasmadar (válaszként erre: 129. - B2b5205284)
2012. jún. 29. 17:56

Fluktuáció? Minden direkt értékesítésnél nagy a fluktuáció és mégis működik.


Nem kedvelik? Ezt megint nem tudom mire alapozod.

Konkrétan személyesen ismerem a Loreál egyik volt KIZÁRÓLAGOS forgalmazóját aki jelenleg MLM hálózatot épít. A felső- és alsóvonalamban több hagyományos (volt) vállalkozó is van.

Az egyiknek volt egy Kiadó és egy másik vállalata napi 14 órág gürizett amikor elkezdett MLM-el foglalkozni. Idén év elején 5 hétre e tudott menni nyaralni. Na ezt csináld meg hagyományos vállalkozóként. Korábban bejárta egész európát és még rengeteg helyre eljutott 40 éves kora előtt.


Az eladó az nem = a vállalkozóval. Már megint hülyeségeket beszélsz.

Ha vállalkozást indítok ami mondjuk Apple számítógépeket forgalmaz akkor elég hülyén nézne ki, hogy ha én meg mondjuk Dell-t, HP-t vagy mást használnék vagy méginkább nem is ismerném az Apple gépek működését.

Ergó mégis hogyan beszéljen valaki a termékekről amit még ki sem próbált?

Hallottál már olyanról, hogy a vállalkozás indításához be kell fektetni?

Ez a befektetés igencsak minimális egy hagyományos vállalkozáshoz aminek az elindításához milliós összegek kellenek. Legalábbis a nagyrészükhöz mindenképp.


Az, hogy te mit hiszel és mi a valóság az két különböző dolog.


"Véleményem szerint komoly ember nem foglalkozik MLM rendszerrel, kivéve, ha nincs bent a felső 100-ban. :)"

Ez is csak egy vélemény, de nem tény.


Továbbá definiáld már légyszíves, hogy mi és ki a "komoly ember".


Mert ha szerinted komoly ember nem foglalkozik MLM-el akkor több ezer orvost, jogászt, közgazdászt vállalkozót stb lekomolytalanoztál.


Mielőtt újabb hülyeségeket írkálsz legalább utána nézhetnél, hogy mi is a valóság.

129. b2b5205284 (válaszként erre: 126. - Sasmadar)
2012. jún. 29. 17:38

Ez a hozzászólásod több ponton is elbukott számomra....


1.)

Igen, tudom, hogy 50 éve létezik, de akkor akkor miért olyan nagy az fluktuáció, a cserélődés ha olyan "jó"?


2.)

Nem a szomszédtól hallottam, mint írtam, hanem saját tapasztalatból, de látom

előszeretettel hivatkozol a "szomszédtól hallotta" kifejezésre, talán, mert úgy gondolod a legjobb védekezés a támadás.

Igen, azt is írtam, hogy a vállalkozók nem kedvelik ezt a "rendszert". Tudod miért? Azért , mert a magyar vállalkozónak nincs ideje az saját cégének igazgatása mellett beszervezős meetingeket tartani, meg hívogatni az embereket, hogy lépjél már be. A pénzét, ami van neki, azt meg a saját cégének a fejlesztésére fogja költeni. Ez szintén saját tapasztalat.


3.)

Mivel van tapasztalatom (amway, zepter, lyoness), ezért bizonyítani tudom, hogy ezeknél van "belépőcsomag", amit szerintük azért kell megvenni, mert csak úgy hiteles ha az eladó is használja a terméket. És az amway az bizony MLM.

Egyébként, ha egy eladó, aki pl. az audinál értékesít autót, annak sem kell megvenni előtte egy audit, csak hogy eladó lehessen.


Elhiszem, hogy van akinek megéri. Annak aki tulajdonosa az egésznek. Meg még alatta pár száz embernek és kb. ennyi.


Véleményem szerint komoly ember nem foglalkozik MLM rendszerrel, kivéve, ha nincs bent a felső 100-ban. :)


Hát ennyi...

2012. jún. 29. 17:14
Pontosabban 67 éve kezdett el MLM rendszerben értékesíteni. Maga a cég jóval korábban kezdte meg a működését.
2012. jún. 29. 17:13

Akárhogy is számolom a Nutrilite amit az Amway megvett már 67 éves. Szóval miről beszélsz, hogy hosszútávon nem életképes?

Te is nagyon értesz hozzá.

126. sasmadar (válaszként erre: 124. - B2b5205284)
2012. jún. 29. 17:08

A több, mint 50 év nem elég hosszútávú? :DD :DD

Akkora bődületes baromságokat tudnak egyesek leírni. Süt, hogy fogalmad sincs arról, hogy kik is építenek valójában hálózatot.

Nagy tévedésben vagy, hogy ha azt hiszed a vállalkozókat nem érdekli. Legalább utána néznél mielőtt ilyen hülyeségeket összehordasz.

Sőt a vállalkozók akik leginkább sikeresek lesznek ebben is.


"nem a vállalkozók tartják fenn a rendszert, hanem úgymond azok a kis emberek"

A kiskereskedelmi hálózatokat mégis kik tartják fent, hogy ha nem a vásárlók? Nevetségesen hülye kijelentés volt.


"ennyit befizetsz, akkor ez és ez lesz. "

Tipikus piramisjáték szöveg. Látszik, hogy kevered a kettőt, mert fogalmad sincs, hogy mi a különbség. Te is a szomszédtól hallottál valamit és az alapján írkálsz össze-vissza.

2012. jún. 29. 15:04
Ja és nem a termékeikkel van a baj, amik sok esetben tényleg jók, de, amikor elkezdi mondani, hogy, ha ennyit befizetsz, akkor ez és ez lesz... Nah ez a baj, és ezért nem a vállalkozók tartják fenn a rendszert, hanem úgymond azok a kis emberek, akik (egyre kevesebben vannak (hála istennek))még elhiszik ezt.
2012. jún. 29. 14:41

MLM munka = Elpocsékolt idő, pénz, energia, ami egy olyan rendszert tart fenn, ami életképtelen hosszútávon és elhiteti, hogy ezzel megtudsz gazdagodni.

Átmossák az emberek agyát az életképtelen üzletpolitikával.

Érdekes, hogy a kisembereket találják meg az ilyen beszervezős emberek. Kérdezem: ha tényleg olyan szuperül lehet vele keresni, akkor a vállalkozók miért nem akarnak "belépni" az MLM rendszerekbe?


És amit írtam azt tapasztalat alapján írtam.

123. sasmadar (válaszként erre: 122. - F64f0d9a69)
2012. jún. 29. 14:15

Az alapján amit a "szomszédtól" hallottak. Aki szintén a "szomszédtól" hallott valamit.

Ahogy sok ember mielőtt valójában megismerte volna az MLM-et, vagy a direkt értékesítést.

122. f64f0d9a69 (válaszként erre: 121. - Sasmadar)
2012. jún. 29. 11:07

Tudom, hogy nem érdekli.

A többi pilóta, meg piramisjáték emlegetőt sem...

Csak azt nem értem, akkor vajon mi alapján mondanak véleményt?

121. sasmadar (válaszként erre: 120. - F64f0d9a69)
2012. jún. 28. 21:33
Szerinted őt ez érdekli? Az ilyen emberek csak a sztereotípiákra és a "szomszéd" hülyeségeire hallgatnak. Amikor pedig azt kéred, hogy bizonyítsa az állítását akkor csöndben van vagy mellébeszél, hogy azt már máshol bizonyították, de semmi konkrétumot nem tud felmutatni.
120. f64f0d9a69 (válaszként erre: 118. - F303be5590)
2012. jún. 28. 21:17

:(

Ejnye meg a bejnye...

Szerintem fogalmad sincs arról, mi az MLM!

http:// elysium. ws/Az_MLM_rendszer

119. sasmadar (válaszként erre: 117. - F303be5590)
2012. jún. 28. 21:07

Ezért kár volt ide jönni. Bizonyítani tudod vagy csak trollkodsz?

Vagy te is az a típusú ember vagy aki hallott valamit a szomszédtól, de semmi konkrétumot nem tud csak butaságokat írogatni?

2012. jún. 28. 20:33
amely erősen súrolja a csalás fogalmát
2012. jún. 28. 20:32
a világ egyik legnagyobb szélhámosságát jelenti
116. sasmadar (válaszként erre: 93. - 4ff5752537)
2012. jún. 28. 20:12
Ezt a baromságot légyszíves KONKRÉT példával támaszd alá. Eddig ezt senkinek sem sikerült bizonyítani. Ennyit erről.
115. sasmadar (válaszként erre: 112. - 53dfddad18)
2012. jún. 28. 20:11
Jól leírtad a hülye sztereotípiákat amit még bizonyítani senki sem tudott. Köszönjük Emese.
2011. máj. 25. 16:27
lml-logók munka lhetősége
2011. máj. 25. 16:26
A helyzet az ,hogy dolgozol.A cég vagy vezteségs vagy nem.Megkapod a fizetésed. Az lml-en pedig dolgozol pénz meg ,ha egy szerencsétlent ráveszel,hogy vásároljon.
112. 53dfddad18 (válaszként erre: 90. - Sivilla)
2011. máj. 25. 16:13

Nem.

Ott a legalsó szint is "nyereséges", hiszen pénzt kap a munkájáért, és nem is bővülhet korlátlanul lefelé a piramis. MLM-ben a legalsó szint csak (rá)fizet. És mindig van legalsó szint, és mindig ők vannak a legtöbben, a piramis séma jellegéből adódóan.

111. Villám1970 (válaszként erre: 90. - Sivilla)
2011. máj. 25. 16:05
Jó Mlm-es szöveg.Tieitek tényleg elhülyítettek.Ébresztő
110. 53dfddad18 (válaszként erre: 109. - Lehoagi)
2011. máj. 15. 18:44
Személyes "varázzsal" sok marhaságra rá lehet venni embereket. Pl. hogy életbiztosítást kössenek, vagy üdülési jogot vásároljanak.
109. lehoagi
2011. máj. 15. 18:08
próbáltam elolvasni a korábbi kommenteket, de talán egyikőtök sem beszél arról, hogy egy MLM ajánlatnál nem a terméket ajánlod, hanem saját magadat. A termékről még nem tud semmit, de ha te tetszel neki és jól tálalod, megveszi. Ha nem csalódik, legközelebb is hozzád fordul. Sokan mondanak rosszat a rendszerekről, mert saját személyiségük nem tart ott, hogy a másik ember szeresse, de legalább elfogadja az ajánlatot. Ezt azért vegyük figyelembe!!!!
108. f64f0d9a69 (válaszként erre: 106. - 53dfddad18)
2011. máj. 15. 17:13
Azért egy kicsi fogyasztói hálózatom nekem is van és kapok időnként egy kis zsozsót is. Nem vagyok aktív, mert csak :)
2011. máj. 15. 17:09

A multi-level marketing (MLM) –gyakran nevezik network marketing néven is – egy ”nem hagyományos”értékesítési forma. Néhol többszintű értékesítésnek vagy hálózati kereskedelemnek fordítják. (A vásárlás ösztönző marketingformák egy elterjedt változata.)

Az első ilyen üzleti felépítésű szervezetet William Casselberry és Lee Mytinger hozták létre 1934-ben. (A California VitaminCompany és a Nutrilite XX Vitamins termékeit árusították.) Azért, hogy kereskedőiket anyagilag ösztönözhessék és egyben növeljék a vállalat forgalmát.

Az MLM rendszer lényege, hogy az értékesítés személyesen és több szinten történik. A rendszer lényegében egy független termékforgalmazókból álló hálózat, mely a terméket vagy szolgáltatást közvetlenül –direkt módon– juttatja el a fogyasztókhoz. Egy MLM hálózat tagjainak a jövedelme többféle lehet. Pl.: kiskereskedelmi árrés vagy a jutalékos kifizetés.

Az MLM alapötlete: egy termék elégedett fogyasztója a terméket továbbajánlja, ezért jutalékot kap, s amennyiben azok, akiknek továbbajánlotta szintén sikeresen továbbajánlják a terméket, azok jutalékából is jutalékot kap. Ily módon egy sikeres, többszintű (fogyasztói) hálózatot maga alá építő egyén komoly jövedelemre tehet szert.

Sőt! Egy ponton túl már nem is kell foglalkoznia termékeladással, mivel a hálózatban lévő eladások jutalékaiból is komoly jövedelemre tesz szert. Ezt a jövedelemszerzést hívjuk passzív jövedelemnek. Ekkor már csak a hálózatának fenntartásával, a hálózat eróziójának csökkentésével kell foglalkoznia.

Az MLM vállalkozások alapvetően különböznek az illegális pilótajátékoktól. Mivel az utóbbiakban pl. nincs konkrét árú vagy szolgáltatás. Lényegében egy olyan hálózat, amelybe az újonnan belépett emberek belépési díját a felette elhelyezkedő személyek kapják meg. Ezért is illegálisak az összes országban és államban a pilótajátékok. Továbbá az MLM -nek álcázott pilótajátékokban nincs szerződés. (A G.D.I. -nál van.)

Tipikus eset, amikor a ”fogyasztásért” pontot adnak, X pont egy ”pozíció”,amely alá bizonyos szabályok szerint a későbbi pozíciókat besorolják, és X ”alsóbb” pozíció után jár Y forint ”jutalék”. Pozíciókat azonban nem csak ”fogyasztással” lehet szerezni, hanem vásárolni is. Amíg csak a forgalom után jár a pénz (pont) addig ráfogható, hogy MLM, ha a pozíció vásárolható, akkor egyértelműen piramisjáték.

Egyébként az MLM üzleti felépítését ma már a legtöbb felsőoktatási intézményben tanítják, mint üzleti felépítést.

Csak az USA-ban 2000-től 2006-ig az MLM üzletek forgalma 50 milliárd USD ($ Dollár) éves forgalomról 115 milliárd USD ($ Dollár) éves forgalomra nőtt.

Egy hálózati értékesítésen alapuló céget általában a termékskálája, forgalma, marketingterve, forgalmazói (hálózatépítői) valamint képzései alapján célszerű megítélni. Amennyiben ezekről az információ beszerezhető és hiteles, úgy nemcsak egy "gyors meggazdagodási lehetőséget", hanem egy hosszú távon is működő, valódi anyagi függetlenséget garantáló vállalkozást is ki lehet bontakoztatni az arra vágyónak.

Az MLM rendszer tagjai nem alkalmazottai a vállalatnak, de a cég arculatát mégis ezek az emberek építik vagy rombolják, ezért a felelősségük (felelősségünk) nagyon nagy! Akár a cég illetve a te (mi) sikered (sikerünk) áll vagy bukik ezen.


Forrás: http:// elysium. ws/Az_MLM_rendszer

106. 53dfddad18 (válaszként erre: 105. - F64f0d9a69)
2011. máj. 15. 15:50
Az még önmagában nem Multi Level MARKETING.
105. f64f0d9a69 (válaszként erre: 104. - 53dfddad18)
2011. máj. 15. 14:31
Én mlm tag vagyok. Csak nem építek aktívan hálózatot és nem adok el. A kedvezményeket azonban igénybe vehetem.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook