Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit javasoltok szúnyogcsípésre? fórum

Mit javasoltok szúnyogcsípésre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. júl. 6. 16:05
Én az Ökonetes Mirtill krémet használom rá és nagyon jó.
33. hemos (válaszként erre: 30. - Doresz88)
2010. júl. 6. 16:04
Érdekes, nekünk is az van és vígan röpködnek a dögök esténként. Hát ezt már tényleg nem értem. De azért veszek utántöltőt...
2010. júl. 6. 16:03
Én aloe vera spray-t fújok a csípésre, nemcsak Balázsnak hanem magunknak is. Hűsít, és elmulasztja akár órákra is a viszketést!
2010. júl. 6. 16:01

Tudom, nem a csípést enyhiti, de gondolom hasznos lesz. A csipést megelőzni vanilliával lehet. Vanillia illatú kozmetikai kütyü vagy vanillia esszenc. Hasznos a narancsba szúrkált szegfűszeg is vagy a naracs illóolaj, ezeket a szobában elhelyezve.

Amúgy én is mindig szenvedek a szúnyogoktól és mindig szinte véresre vakarom. Vettem szúnyogcsípést megelőző sprayt, de azt hiszem nem sok hatása volt.

2010. júl. 6. 16:01
Elektromos szúnyogirtóban szerintem a vape a legjobb. Én bedugtam, és fél óra múlva rengeted döglött szúnyogot találtam a padlón, meg az asztalon. Szó szerint leestek! A lapkással is, meg a folyadékkal is. Nekünk nincs szúnyogháló az ablakon, és éjjel nappal tárva nyitva minden, még ajtó is, és a lakásban eddig egysem csípett meg! Férjemet is csak udvaron, locsolás közbe, de az várható... :)
2010. júl. 6. 16:01

Hát...

ezt az ecetes dolgot ki fogom próbálni.

Nekem a meleg víztól még jobban viszket és volt úgy, hogy a körömkefével kapartam a csípést.

Sőt, olyan is volt, hogy anyámnak a sarokreszelőjével véstem szét a csípéseket-annyira viszketett.

28. hemos (válaszként erre: 26. - Ritkó)
2010. júl. 6. 16:00
Azt mondták, olyan nincs, ami ilyen kicsi gyereknek jó lenne,de ma úgyis még megyünk el itthonról és megkérdezem egy másik patikában is.
27. Ritkó (válaszként erre: 24. - Hemos)
2010. júl. 6. 15:58
Nálunk éjszakára Raid (folyadékos) van bedugva a konektorba, egy darab szúnyog sincs :)
26. Ritkó (válaszként erre: 20. - Hemos)
2010. júl. 6. 15:56

Én már egyből úgy mentem be a gyógyszertárba, hogy rázókeveréket kértem :)

Na de hogy semmit se tudnak ajánlani az fura.

25. ada52
2010. júl. 6. 15:55
Az ecettel csak óvatosan! Tényleg hatásos,de nem szabad az ecetes borogatást sokáig fennhagyni,mert kimarja a bőrt! A barátomnak tettem fel darázscsípésre-arra is hatásos-de sokáig fent hagytuk,és lemarta a bőrét,még ma is látszik a helye,pedig ez több éve volt! Szóval vigyázzatok, hatásos,de nem szabad sokáig alkalmazni! :)
24. hemos (válaszként erre: 23. - Luca81)
2010. júl. 6. 15:53
Nálunk be van dugva az elektromos szúnyogriasztó, de az se nagy találmány, pedig anyám esküdött rá...
23. Luca81
2010. júl. 6. 15:52
úgy látom itt is a rázókeverék jön be többeknek, sajna nekünk az sem. Ecetet még nem próbáltam, viszont azt hallottam almaecetet kell kitenni egy tálba és odavonzza a szúnyogokat, éjjelre kipróbáltam egy se ment bele, viszont hajnalban ötöt ütöttem le...
22. hemos (válaszként erre: 17. - Doresz88)
2010. júl. 6. 15:46
erről még nem hallottam, de bíztató, mert a férjed tényleg meg tudja mondani, hatott e.
21. Gwendolin (válaszként erre: 10. - Hemos)
2010. júl. 6. 15:45

csak úgy kéred , hogy "rázókeverék " A Bárányhimlore is azt ajánlják , de azért az nem azonos a szúnyogcsípéssel.

Nekem tenyérnyi duzzanatok voltak a csípés után , és az ecet segített .

20. hemos (válaszként erre: 16. - Ritkó)
2010. júl. 6. 15:44
Csak mert most volt lenn a férjem és nem mondtak neki semmit. Lehet, hogy csak itt ilyen hülyék, de direkt kérdezte, mi van, mit ajánlanak és semmitse mondtak!
2010. júl. 6. 15:44
fenistil krém
18. Ella89 (válaszként erre: 4. - Gwendolin)
2010. júl. 6. 15:43
Nekem is az ecet ugrott be elsőként. :) Esetleg aftershave-et lehet rátenni, én is azzal kentem be 14 hónapos lányom combját, ott csípte meg őt a szúnyog.
2010. júl. 6. 15:43
Én teafaolajat használok. Igaz inkább a férjemen, mert a gyereket még nem csípte meg szúnyog de a az apját annál inkább. Meg pók, meg kullancs is, és azt mondta jó neki. Egyszer-kétszer kentem neki, és azóta sem viszketett. Patikában vettem.
16. Ritkó (válaszként erre: 15. - Hemos)
2010. júl. 6. 15:43
Amit a gyógyszertárban lehet kapni.
15. hemos (válaszként erre: 13. - Ritkó)
2010. júl. 6. 15:40
milyen rázókeveréket?
14. hemos (válaszként erre: 12. - Homern)
2010. júl. 6. 15:39
Igen, de amit már vakar egy pár napja, arra nem tennék ecetet! A friss csípésre szerintem is jó!
13. Ritkó
2010. júl. 6. 15:39
Az én fiam is teli van szúnyogcsípésekkel, meg én is, mi rázókeveréket használunk, a fenistili gél nem hatott.
12. homern
2010. júl. 6. 15:38

Én kértem a gyerekdokit,hogy ajánljon valamit,mert jön a "csípésszezon" és nem szeretnék felkészületlen lenni.Azt mondta nehogy rákenjek valami műkencét a kicsi bőrére,kenjem be ecettel és kész.Ha nagyon dagad,csúnya,akkor max calcium..

Nekem óriásira dagad a legkisebb csípés is,csak calcimuscot iszok és magától lemegy.

2010. júl. 6. 15:37
A fenistil-gél jó kell, hogy legyen...
10. hemos (válaszként erre: 8. - Mia87)
2010. júl. 6. 15:37
De annak mi a neve?
2010. júl. 6. 15:36

Az ecetet én is használtam méh csípésre és tényleg jó, de csak a friss csípésre. A többnaposat már nem enyhíti!

A Fenistilt barátnőm vette és azt mondta, nem érzett különbséget!

2010. júl. 6. 15:35
a patikában kapható rázókeverék a legjobb.. minden csípésre jó.
2010. júl. 6. 15:34

Antivakarint lehet kapni patikában:) nem vicc!!!

Cinkoxidos popsikrém(bőrtápláló) szintén patikai.

2010. júl. 6. 15:34
Szia!ÉN is kíváncsi vagyok a válaszokra, mert az én két éves kisfiam is csurig van csípéssel, semmi nem használ neki, bevörösödik, majd sebes lesz, hetekig tart, mire elmúlik egy csípése :( egyre rosszabb a helyzet szúnyog ügyben sajnos. Esküdtek a cink rázóra, nekünk abszolút nem használ... pedig doki is ezt ajánlotta.
2010. júl. 6. 15:34
Lányom menetrend szerinte ecettel keni a szúnyogcsípéseit. Csíp nagyon, de utánna nem viszket:) Nagymamám a citromlére esküszik, de én kipróbáltam nem használt, viszont az ecet igen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook