Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
388. 38da83de25 (válaszként erre: 386. - 13a6fcd24f)
2009. szept. 18. 14:22

Ez tényleg jó!


De a körömvirágos szappanos arcmosás is szépen tisztít, csökkenti a göböket...gondolom, mert gyulladáscsökkentő lehet.

387. 13a6fcd24f (válaszként erre: 386. - 13a6fcd24f)
2009. szept. 18. 11:16
először kihozza a patikat, aztán napról napra szebb lesz a bőr.
2009. szept. 18. 11:09
Két lányomnak és több ismerősének csak ez használt, ez viszont igen: Akneroxid gél Gyógyszertárban kapható
2009. szept. 18. 11:07
Aknefug oxid mild 3 % gél.....ki ismeri????
384. vivili (válaszként erre: 377. - Pocópuszi)
2009. szept. 18. 11:02
Hello mindenki, csak azt szeretném mondani, hogy van egy spanyol termékcsalád, ami a tisztítástól a hidratálásig, gyakorlatilag teljes körű ápolást nyújt. A családban a tinik bőrét szépen rendbe hozta, de tény, hogy ők is nagyon ügyesek voltak, mert inkább felkeltek tíz perccel hamarabb és reggel-este nyomták.
2009. szept. 17. 22:33

Sziasztok!

Én kozmetikus vagyok,minden vendégemnek csak a legutolsó esetben ajánlom a bőrgyógyászt,vagy ha egyértelműnek látszik a probléma,hogy valamilyen belső eredetű gyulladás az oka,vagy esetlegesen hormonális.

Azt javaslom első körben mindenképpen kozmetikusnak mutassátok meg ha gyulladt a bőrötök,tudom hogy nagyon sok a hanyag, "kókler" kozmetikus,de keressetek amíg nem találtok egy lelkiismereteset,mert sok kellemetlenségtől megkímélhetitek magatokat!

Nagyon sok negatív tapasztalatom van a bőrgygyászokkal (ezzel nem azt mondom,hogy mindig tévednek és nem is szídom őket,félreértés ne essék) csak egész egyszerüen sokan beleesnek abba a hibába,hogy az első kezelésüknél rossz tapasztalatuk van,esetleg 1-2 hétig sebesek( ami számomra felháborító)rosszabb esetben még heg is marad,de jó kozmetikumokkal,becsületes munkával jó eredményeket lehet elérni!Szóval kitartás,ne a bőrgyógyász legyen az első út!

Üdv Nektek:)

382. 4c12775fdc (válaszként erre: 381. - 38da83de25)
2009. szept. 16. 21:45

Teljesen felborítja a palyzsmirigy hormonok működését, szívritmus és szívizom működési zavarokat okoz.

De keress rá a neten, mert nagyon sokan foglalkoznak vele :S

Nekem úgy elvékonyodott a bőröm, hogy a köldököm folyamatosan sebes volt és véres víz szivárgott belőle.

A ragtapasz rajtam varas sebeket okozott, még a bőrömet is leszedte.

Én mindenkit lebeszélek erről a vacakról.

381. 38da83de25 (válaszként erre: 380. - 4c12775fdc)
2009. szept. 16. 19:47
Mik ezek a káros hatások????
380. 4c12775fdc (válaszként erre: 377. - Pocópuszi)
2009. szept. 14. 21:13

Sajnos a Roaccutan hosszú távú káros hatásairól senki nem beszél.

Évek múltán derül csak ki, hogy milyen károkat tokoz, de akkor már hiába sopánkodunk.


Én senkinek nem ajánlom ezt a gyógyszert!!!!

379. becseiagi (válaszként erre: 377. - Pocópuszi)
2009. szept. 14. 11:17
Kortól, nem ől függetlenül segít mindenkinek? És ez úgy megy, hogy elmegyek bőrgyógyhoz, és megnézi az arcomat? De mi van, ha mást ír fel? Vagy kérhetem, hogy ezt írja fel? Menyit kell belőle szedni? Milyen kiszerelésben lehet kapni? Mennyibe kerül? Én nagyon szenvedek, leginkább az arcomon. Mire elmúlik 2, jön helyette 5. Borzasztó, néha ki sem akarok menni a lakásból, pedig muszáj, mert van 3 gyerekem.
2009. szept. 14. 11:10
Aknezol!
2009. szept. 14. 10:48

Egy oldalt visszaolvasva nem találtam olyan írást, amely gyógyszeres segítséget említett volna. Az én lányomnak is nagyon pattanásos volt a bőre. Kollégám és más ismerősöm is ajánlotta, hogy vigyem bőrgyógyászhoz, az ő gyerekeiken is ez segített. Sajnos sok esetben csak belső kezelés hatásos, tehát egy Roaccutan nevű gyógyszert írtak fel, amit egy laborvizsgálat után csak téli időszakban szabad szedni, mert fényérzékenységet okoz. Viszont a hatása valóban megkérdőjelezhetetlen, mindenkinek helyrehozta a bőrét, nemcsak arcon, hanem háton és mellkason is.

Előfordul, hogy egy idő után viszont meg kell ismételni a kúrát. A gyógyszer mellett nem szabad teherbe esni.

376. porcicus (válaszként erre: 374. - Becseiagi)
2009. aug. 22. 15:53
kis élesztő csepp víz, hogy kenhető legyen, feldobod, megszárad, ledörzsölheted, vagy vízzel leöblíted. Ja! pl igazi citrom leve is jó ha nem szereted hogy zsíros és csillog, azt kifacsarod és vattával felkened, megszárad és egész sokáig tart, sőt savtartalma össze is húzza a bőröd picit.
375. becseiagi (válaszként erre: 373. - 38da83de25)
2009. aug. 22. 14:45
Ezt én is hallottam, de nálam nem ez van. Kevés időm van magamra, és ami van, azt pihenéssel töltöm. Nincs túl ápolgatva az arcom. Szokásommá vált már évek óta, hogy esti fürdés után vagy zuhanyozásnál meg reggel, csak megmosom az arcom Dove szappannal. Én nagyon szeretem, de csak az eredetit. Tisztának érzem utánna az arcom, de úgy néz ki, hogy ez már nem elég.
374. becseiagi (válaszként erre: 372. - Porcicus)
2009. aug. 22. 14:43
Igen, köszönöm adtál egy pár tippet! Azért kérdeztem bele, nem akartam azt a több oldalt elolvasni, amit már írtatok! Sajnos arra nincs időm a 3 gyerek mellett. Régen mikor tini voltam, akkor Sebamed szappannal mostam az arcom és aztán volt egy alkoholos szivacsos fejű kis üvegem, amivel utána átdörzsöltem. De nem tudom, hogy ami akkor hatott, most is beválhat-e. Pl. az élesztő pakolást hogy kell csinálni? Én még nem csináltam ilyeneket! :S
373. 38da83de25 (válaszként erre: 371. - Becseiagi)
2009. aug. 22. 12:39

Ha krémet választasz, figyelj arra, hogy ne legyen benne (sok) komedóképző anyag!

Illetve azt mondják, hogy a túlzásba vitt ápolgatás sem tesz jót a zsíros, vegyes bőrnek. Saját tapasztalatból mondom, hogy amikor betartottam a tisztítókrém/gél - tonik - hidratálás vagy krémezés hármast reggel és este, valamint közben olykor radírral gyilkoltam az arcom, hááát---meg is lett az eredménye. Egyre több kis pattanásféle jött elő, zsírosodott a bőröm, nem volt jó!

372. porcicus (válaszként erre: 371. - Becseiagi)
2009. aug. 22. 10:48

Szia! szerintem először a természetesebb dolgokkal próbálkozz, mint a bőrgyógyász meg a bogyói :)

Talán kozmetikus, bár nekem az sosem vált be, kamillateás vagy csalánteás borogatás, és fogyasztás! Mentalevél főzés, majd föléhajolás és gőzölés. Paradicsom vagy élesztő pakolás. Vagy pl a szaliciilsav iy jó lehet(patikában kapható). Ha beleolvasol a fórumba, egyesek ajánlanak ezt azt, szappanokat, ilyesmi bioboltokban, ha bízol ezeben akkor hajrá, vegyél egyet.

Aztán ha nem jönnek be, szerezz be a drogériákba tonikot, vagy vmilyen arcápolót, te tudod milyen tíousú a bőröd. (ne parázz vannak olcsók is). Ha a pénz nem számít vehetsz márkás motyókat, mint a Vichy normaderm, vagy a Clinique hasonló termékei.

Ha ezek sem jönnek be, akkor menj el bőrgyogyihoz. Ő majd felír mindenfélét (azért nem ajánlom egyből, mert lehet felesleges, meg nem ajánlatos mindenféle gyógyszereket szedni ugye).

Remélem segítettem valamennyit!

2009. aug. 22. 07:56

Sziasztok! Nekem tini koromban voltak patijaim, és miteszerek is. AZtán kissé alább hagyott 18 éves korom körül. A lányaim születése után 8-8 hónappla kivirágzott az arcom a hátam, a melleim felett és között, a vállaim. Majd 3 hónap múlva mind elmúlt.

Tavaly októberben megszültem a fiamat, és már más téren is észre vettem, hogy megváltozott a szervezetem. Nem tudom, ogy ez végleges-e vagy sem. Az arcomon egyre több pattanás jelenik meg, és miteszer. Nem tudom mit csináljak velük. Nagyon zsíros, izzadós a bőröm. A legnagyobb bajom, hogy én elveszek az ilyen termékek között. Nem igazán ismerem ezeket, talán ti tudtok segíteni. Vagy menjek bőrgyógyászhoz?

2009. aug. 19. 08:08

Sziasztok! Nekem vészesnek nem mondható a bőröm, időszakosan jönnek elő igazi pattanásaim, a többi csak mitesszer, de ez is a visszafogott fajtája. Viszont nekem pedig elég tágak a pórusaim! Nem tudjátok hogyan lehetne ezen segíteni?

Az élesztőt pedig mindenkinek ajánlom figyelmébe, mert valóban nagyon jó, csak az a baj, hogy én mindig elfelejtem:) Alkalmazási módja: napi egy borsószemnyi lenyelése:)

2009. aug. 16. 18:19
Én egyszer - még tinikoromban - használtam a Vichy-t, de az nálam nem igazán vált be. Aztán rátértem a Fabulon-ra és az segített.:)
2009. aug. 16. 17:55
Duac hírek. Alig egy hete használom és úgy tűnik használ. Új mitesszerek nem jöttek elő, a zsírosodást teljesen visszaszorította... egy-kettő pötyi még van, de szerintem ha kitisztítom a bőröm, akkor azok is eltűnnek... egyenlőre megvagyok elégedve vele, a mellékhatások nálam nem jelentkeztek, sem a viszketés, sem a kipirosodás, sem a hámlás.
367. porcicus (válaszként erre: 366. - 38da83de25)
2009. aug. 16. 17:49
Szia, igen mert nekem csak a homlokom és orrom zsírosodik nagyon, és a vicc az hogy emellett hámlik is általában, szóval az enyém is kevert, de igen, azt használok :) de ez a garnier ez nekem nagyon bejött nem zsíros egyáltalán... a korábbiak nem voltak ilyen jók, és egyszerűen nem kentem vele a zsírosabb részeket, emiatt azok kiszáradtak. Ajánlom neked is, hátha bejön, próbának egy kisebb kiszerelést vegyél.
366. 38da83de25 (válaszként erre: 363. - Porcicus)
2009. aug. 13. 17:25

SZia! Száraz bőrre való krémet kensz zsíros bőrre?

Mondjuk nekem kifejezetten rosszak a bőrömnek azok a kencék, amelyeket vegyes bőrre ajánlják. Pedig vegyes a bőröm...Szóval érdekes...

365. 38da83de25 (válaszként erre: 364. - Eszti1991)
2009. aug. 13. 17:23

Hali Eszti!

Én most a Weleda Iris hidratálóját használom, de a körömvirágos szappan is jól hangzik!

Klassz, hogy javul a bőröd...remélem, az enyém iks fog!

2009. aug. 11. 14:17

szia natasa-k


nekem a weleda egész jól kezd beválni azon belül is a körömvirágos szappan..este lemososm a sminket arctejjel és zuhanyozás közben átmosom a szappannal az arcom majd leöblitem és hagyom az arcom megszáradni,nem törlöm meg,mert a kozmetikus mondta hogy okozhat kiütéseket az átnedvesedett törölköző mert azon több kórokozó megtelepedhet... miután az arcom megszáradt kissé huzódik,de reggelre a pattanás nélküli rész puha és sima a pattanások pedig leszáradnak :) igaz képződést nem gátol,de a már meglévőket gyorsabban eltünteti :)

2009. aug. 10. 23:51

Hali!

Én csak most regeltem, de régebb óta olvasgatom ezt a fórumot.

Hát itt az én véleményem:

Először is, nekem nem pattanásos, hanem inkább mitesszeres a bőröm. A homlokom, orrom és állam a legjobban beterítettek. Az orromon és államon fekete pötyik vannak, homlokomon meg ilyen bőr alatti kis pupik, nem látszódnak mint a feketék, de a bőröm felülete igen egyenetlen és csúnya miattuk. A másik gond ugye meg hogy zsíros a bőröm és naaaaagyon hamar fényleni kezd, egy órával az arcmosás után.


Az alapok: természetesen, tiszta kézzel nyúlok mindíg az arcomhoz, főleg ha épp kitisztítom (ez kb hetente történik)ezután mindig használok vagy kamillát vagy csalánteát az arcomra, napi szinten csak korrektort használok, étkezésről annyit, hogy próbálok változatosan kajálni, egyik nap főzelék, másnap tészta, aztán húsos kaja, leves, gyümik stb, nem eszem csokit.


Ami nálam BEVÁLT:

1., Néha tényleg ki kell tisztítani, mert egyesek nemkívánnak felszívódni.

2., A teás borogatást nagyon ajánlom, a kamilla nyugtató, a csalán fertőtlenítő és faggyú termelést gátló hatású.

3., Nagyon csillogó bőrre én mindig citromlevet (igazit!) kentem, szép matt lett tőle, és sokáig kitart.

4., Bőrradírnak én a sima konyhasót használom. Csodákra képes. Pihe-puha és szebb lesz tőle a bőröm.

5., Esti arclemosásra nekem elég a szappanosvíz, aztán felkenem a duac-ot.

6., Hidratáláshoz használom a garnier intenzív hidratálót extra száraz bőrre. Ez szuperjó és nem olajos.

7., Most kaptam bőrgyógyásztól Duac krémet, pár napja használom de látványos a javulás, nem zsírosodik, szépen hegesedig sőt a kipirosodáson is segít.

A duacról később is beszámolok majd.

Mégvalami: szalicilsav, vagy másnéven borvíz, én ezt a felkaromra használtam, ugyanis ott megfigyelhető volt a keratózis pilárisz nevű jelenség :) Persze csak a sós bőrradír után.

Ami nekem NEM vált be: zynerit oldat, sztem csak pattikra jó, büdös, és mellékhatásai voltak :S

Bocsi a hosszért :*

362. 38da83de25 (válaszként erre: 361. - 3b71408203)
2009. aug. 5. 11:31

Szia!

Szerintem ez is egyénfüggő...én nem vettem észre összefüggést a magvak, zsíros étel ill. csoki fogyasztása és a pattanás előbújása között...

2009. aug. 4. 13:28
Ne haragudjatok...De olvasom nem egy helyen, hogy a zsíros ételek, magvak, csoki, nem felelős a pattanásokért, már helyen meg azt írják kerüljük. Nekem van ismerősöm, aki mindent össze eszik és szép a bőre. Szóval ez most hogy van? Szerintem ezt sosem tudjuk meg.
2009. aug. 4. 10:48

Eszti! Bejött a Weleda?


Sajna nekem nem vált be, mondjuk a rózsakrémet használtam...


Az Akneroxid-dal nincs valakinek tapasztalata?

359. SF
2009. júl. 30. 20:14

Előbb belülről kell kozmetikázni. Muszáj leállni a zsíros, olajos, nehéz ételekkel, legjobb salátaféléket enni. Utána pedig felkeresni egy gyógykozmetikust, mert a bőrgyógyászaton nem igazán nem igazán tudnak mit kezdeni vele.

Egy ismerősömnek ezen felül napi 1 dl vörösbor is hasznos volt (és persze a zsírszegény diéte).

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook