Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? fórum

Mit használtok aknés, pattanásos bőrre? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
358. pniki23
2009. júl. 30. 19:56

Sziasztok!

mit javasoltok a pattanásos arcbőrömre már kipróbáltam egy két arckrémet de eddig nem nagyon válltak be..////de az ismerőseinktől hallottunk az ISOTREXINRŐL amit gyógyszertárakban megvásárolhattok

és nekem bevált szerintem több hetes kezelés után nagyon szép lesz tőle az arcod és nemcsak arcra hanem hátra és más pattanásos területekre is lehet használni!:)örömmel ajánlom!

2009. júl. 25. 19:53
Igazán nincs mit "sorstárs":D Kitartást neked is!
2009. júl. 24. 11:09

Kedves levra...


Ami azt illeti már in szenvedek a pattanásoktól 12 éves korom óta..Eleinte nem volt vészes,sőtt voltak idószakok amikor javultak.De mostanában nem birok velük.Én is bejártam már eget-földet,hogy gyógymódot találjak.Mentem bőrgyőgyászhoz aki antibiotikumos kezelést javasolt. Az használt is-ameddig szedtem,de mellékhatásként most a májam van legyengülve tőlük :S Később elkezdtem szedni homeopatikumokat,de az is csak ideiglenesen segitett...aztán jöttek a gyógynövénykúrák amik hatásosak voltak még hónapokkal a szedés után is...csak sajnos nem tartósan. Egy ideje elkezdett érdekelni a természetgyógyászat és akkor döntöttem úgy,hogy natúr és biotermékekkel illetve otthoni praktikákkal fogok kisérletezni...csak sajnos ezekben nem vagyok nagyon jártas ezésr is kértem itt segitséget :) szerencsére bioboltban rátaláltam a Weleda termékekre.Ezek eléggé tiszták és vegyszermentesek...remélem segiteni fognak..eddig mindenesetre kellemes meglepetés :D...De még igy is itt vannak a kis mocskok úgyhogy most már 2. napja próbálkozom az általad javasolt kencével és némi javulást tapasztalok :D még egyszer köszi a tippet és a jókivánságokat ....:)

2009. júl. 23. 19:46
Eszti!Ha nincs is a közeledben forrásvíz, de az ásványvíz mindenképp megteszi:). Nemtudom neked amúgy mennyire vészes a bőröd, nekem borzasztó volt. Hát most se mapullátlan ugye, mert a mitesszerektől megszabadulni....hááát:) Inkább a patik dühítenek, de azok nagyon. Nálam olyan 13 éves koromban jöttek elő, de teljes erőbedobással. Összefüggő pattanáshegyek voltak az arcomon. Most 23 éves vagyok és elmondhatom, hogy már jó pár ezer forintot beleöltem (100ezres nagyságrendben mérve). Elmentem bőrgyógyra első lépésként. Ahol kb lesz*rta a doki az egészet. Tanácsolták menjek magándokihoz, az azért foglalkozik a dologgal. Minden kis hülye kencét kipróbáltunk, de semmi nem használt. Akkor 16 évesen felírta a Diane35-t. Semmit nem használt. Aztán jött a Roacuttan.....Nahát....arról tudnék mesélni. Mai napig a levét iszom...Persze a patik meg mitesszerek elmúltak, de mihelyt abbahagytam, szinte azonnal visszajöttek. Aztán jöttek a természetes gyógymódok. Közben vegyészmérnök lettem:) és rájöttem eddig mennyi hülyeséget csináltam és lehet, hogy én is hozzájárultam akaratlanul a bőröm romlásához (pl. alkoholos kencékkel...). Így sok utánaolvasás és kutatgatások után magamnak kerestem kencéket és kozmetikumokat, amik azért a pénztárcámat is kímélik és használnak is. Így mostmár azért sikerült jelentősen visszaszorítani ezeket a kis mocskokat, de a genetika ellen sajnos nem tehetek (édesapám részéről mindenki ilyen patis bőrű....). Úgyhogy sok kitartást kívánok neked és minél több vegyszermentes kencét:).
2009. júl. 23. 18:10

Kedves levra006!


Köszi szépen a tippet! Már nagyon rámfért valami jó ötlet mert el vagyok keseredve egy kissé :S Remélem ez javit kissé a helyzeten :) a élesztőről már én is hallottam arcpakolásként,de ez a citromos forrásvizes kombináció még új :D megér egy próbát :D még egyszer köszönöm :)

2009. júl. 23. 17:50
Eszti1991! Nekem ami bevált, az az ásvány/forrásvizes arcpakolás. Azt úgy szoktam, hogy egy fél élesztőt szétmorzsolok, kettévágok egy citromot, nyomok bele a levéből, meg rakok bele ásvány vagy forrásvizet és ezt viszem föl az arcomra. Utána olyan jó kis simi lesz a bőröd:)
2009. júl. 23. 17:46
Sziasztok! Nálam most nagyon bevált valami:). Ugyanis olvastam olyan szakcikket, miszerint a pattanások, aknék azért keletkeznek mert sok méreganyag dúsul föl a szervezetben. Valamelyik nap pedig volt egy doki a reggeli műsorban és mondta, hogy a szénsavas ásványvíz azért nem jó, mert egyrészt savasít, másrészt pedig nem engedi a szervezetből kiürülni a méreganyagokat. És kb abban az időben tudtam meg, hogy a szomszéd faluban van egy "csodaforrás":). A hegyből jön le a forrásvíz, gondoltam egyet, hoztam vizet és azóta azt iszom. Egyáltalán nem iszok semmi szénsavasat. Csak a szénsavmentes forrásvizet. Szinte teljesen letisztult az arcom. Aztán lusta voltam átmenni vízért, persze vissza is jött az összes:) Úgyhogy most ismét forrásvizezek:)
2009. júl. 20. 13:12

Sziasztok!


Nekem lenne egy kérésem.Tudna valaki ajánlani bio-terméket gyuladt aknés bőrre? Már egy ideje szenvedek tőle. Sok kozmetikumot próbáltam,de eddig semmi nem segitett,sőtt inkább rontott a helyzeten. Már csak a természetes kozmetikumokban bizom,de tanács kéne,hogy melyik vált be nektek a leginkább... mivel reklámnak minősülne,légyszi a mail cimemre irjatok. Köszönöm előre is :)

350. zuhoj
2009. júl. 18. 13:12

Sziasztok!


Tud valaki valamilyen bevált módszert tág pólusú (lyukacsos) arcbőrre?? Gondolom nincs olyan krém,

ami egy kicsit is használna. Ezzel már nem is próbálkozom. De valamilyen gépi kezelés használhat?? Ha igen, milyen árban van egy ilyen

kezelés?

Köszönöm a segítséget! :)

2009. júl. 9. 14:04
én most sószappant használok 1 hónapja hát most még nagyon csúnya az arcom még az utcára se meek ki:(de azért mert állitólag méregtelenit csajok ha nekem segiteni fog szólok nektek,nem tudtok valamit mitesszerek ellen h ne jöjön ki több én azt hallottam h naponta legalább15 percet kell masszironi a problémás területet olivaolaj és ricinusolaj keverékével nem tudom próbálta már valaki már valaki?
348. kiscsaj16 (válaszként erre: 343. - Zuhoj)
2009. júl. 9. 13:55
sziasztok nekem is volt zyneritem de nagyon kiszáritotta az arcom, de annyira h volt amikor még mosolyogni se tudtam nagyon mert annyira feszült, de a mitesszereim elmultak tőle még olyan kis kukacszerű valamik jöttek ki a mitikből amiket csak lekellett kaparjak 3hónapig használtam de aztán leálltam mert már megszokta a bőröm és nem nagyon használt + annyira száraz lett tőle az arcom h juj
347. zuhoj
2009. júl. 8. 21:28

Sziasztok!


Már én is mindent kipróbáltam. Nekem ami segített,

persze nem 100%-ban: van vagy 5-6 féle kencém és minden este másat használok. (így elkerültem azt, h mindegyik csak max 1 hónapig használ.

talán segítettem

2009. júl. 6. 20:26
Sziasztok.Én is duac gélt(IS)használtam és a pattanásaim 90 százaléka elmúlt,de elég sötét piros foltok és kisebb lyukak maradtak az arcomon.még mindig szedek gyógyszert is amit a bőrgyógyász írt,de az se használ különösen.ha valakinek van/volt ilyen problémája és sikeresen tudta kezelni kérem írjon.előre is köszi:Adri
2009. júl. 5. 19:41
Nekem a bőrgyógyászom SKINOREN krémet írt fel.Nagyon jó.Ajánlani tudom.
344. mimi10
2009. júl. 4. 15:11
A babaszappan is nagyon jó rendszeres használata széppé teszi a bőrt.próbáljátok ki!!
343. zuhoj (válaszként erre: 319. - Zsiicii)
2009. jún. 30. 20:05

1):kezd először szaliciles alkohollal-

gyógyszertárban lehet kapni vény nélkül

kb: 600 ft (ez hatni fog jó pár hónapig)

1.2): Rejuvenál algás maszk (kb 6-700 Ft)

ezt megveheted a bioboltokban, v

gyógytermékes boltokban. Nagyon jó

ez is és nem olyan brutális szer.

Éjszakára kenem fel, de zöld színe

van, (egy kicsit Shrek-es leszek tőle

de jó és olcsó!!!!

2).ha az előző már nem elég:

bőrgyógyásznál írasd fel a Differin

nevű gélt (kb 1000 ft), én éjszakára

szoktam felkenni, átlátszó gél

3)bőrgyógyásznál: Isotrexin gél (kb 1000 ft)

ez is átlátszó (ez is hónapokig jó)

4)A BRUTÁLIS ERŐS a Zinneryt oldat

bőrgyógyász íjra fel. (kb 2000 ft)

antibiotikumos szer, (nekem ez 2 évig

használt)

HA MÉG EDDIG SEMMIT NEM PRÓBÁLTÁL, HALADJ AZ

1-ESTŐL, (A 4-EST CSAK A LEGVÉGÉN, MERT EZUTÁN

NEKEM MÁR NEM IGAZÁN HASZNÁL SEMMI)

PRÓBÁLTAM H NEM ESZEM TEJTERMÉKET, MERT A

KOZMETIKUSOM AZT MONDTA, DE EZ IS CSAK EGY

IDEIG HASZNÁLT

ja, ha már csúnya gyulladt, tegyél a gyulladás-

ra paradicsomot, lelohasztja (én éjszakára szok-

tam egy sebtapasszal felrögzíteni egy darabot)

Használt még egy ideig egy Avon-os teafaolajos

maszk 1000 ft.

SOK SIKERT, EGYÜTT ÉRZEK VELED!!

2009. máj. 20. 10:52

Sziasztok!

Próbáljátok ki a NIGELLA SATIVA-t,nekem nagyon jót tett. (feketemag olaj) kapszula is van,aki nem bírja az ízét,bár szerintem mézzel egész jó.

Külsδleg is belsδleg is lehet használni,de ha egyszerre alkalmazzuk az a legjobb.

341. ti-mici
2009. máj. 20. 10:46

Sziasztok!

Mindenfelet kiprobaltam mar, egy darabig hatnak aztan mar semmit...jelenleg a cliniques kozmetikakat hasznalom, eddig ez tunik a legjobbnak, arban is sajnos...kozmetikushoz nem jarok mert nem talaltam egy jot sem...gyogyszert meg soha nem irt fel az orvos nekem ugyhogy azzal nincs tapasztalatom...

340. ramy88
2009. máj. 19. 19:44
Sziasztok! Régebben Én is nagyon szenvedtem a pattanásoktól! Bőrgyógyász felírta nekem a duac gélt és ez nagyon bevált nekem!!! :) csak arra kell figyelni, hogy nagyon vékonyan kend be vele az arcod, ellenkező esetben kipirosodik a bőröd meg nagyon kiszárad! bár nekem első alkalommal néhol piros lesz az arcom, de másnap már semmi gond!!! célszerű 7végén elkezdeni használni! nekem már pár napon belül látványos volt a javulás.
2009. máj. 1. 23:16

Sziasztok!

Én is hosszú ideje kinlódok az acnekkal.Egy hónapja ismerkedtem meg egy amerikai céggel, amit egy ismerősöm ajánlott a figyelmembe. A cég szépségápolási és táplálék kiegészitő termékeket forgalmaz. Én megláttam benne az üzleti lehetőséget,így a cég egyik képviselője lettem.

Mivel csúnya a bőröm már aznap elkezdtem használni a termékeket.Gondoltam én leszek a legjobb reklám :) Alig 4 hét telt el, és már szemmel látható a hatás. Amit tettem érte: kidobtam a lakossági arcápolási termékeimet (na jó nem volt szivem kidobni, csak összepakoltam és eltetem a szekrény méllyére:), helyette napi szintem csak 2 terméket használok, 1 arctisztító tejet, illetve 1 tonikot reggel/este. Ezenkívül heti 2x bőrradírt, és heti 1x egy otthoni használatra kifejlesztett kis galván gépet(a kozmetikában 50 éve használják a galván áramot, és mostmár haza is lehet vinni:)a hozzá való arckezelő gélel.Ezen kívül még egy "ehető kozmetikunot" is fogyasztok melynek fő alkotó elemei az omega3 és az omega6 szervezetünk számára létfontosságú esszenciális zsírsavak, melyre szüksége van testünk minden sejtjének, szövetének, mirigyének és szervének.

Kb 10 perce vagyok túl a 4. galván kezelésen, amit dokumentálok,vissza néztem az 1. kezelés utáni képet...eddig is láttam az arcomon a változást (pedig saját magadon szerintem nehezeb), bár nem lett babapopó bőröm és még mindíg utálok nagyítós tükörbe nézni, de a 2 kép magáért beszél.:)

Ha valakit érdekel részletesebben írjon priviben.

2009. máj. 1. 15:58

Sziasztok:)

Nálam pár hónappal ezelőtt kezdődtek a bajok. Addig sem volt tökéletes a bőröm, kisebb pattanások, alig láthatóak voltak, de nem zavart, szinte bármilyen pattanás elleni kozmetikum segített rajta.

De pár hónappal ezelőtt a két orcámon, az arccsontomon hatalmas, gyulladt göbök jöttek ki, amiket nem lehetett kinyomkodni, hetekig ott maradtak és nyomot hagytak maguk után. Nagyon bepánikoltam, amúgy sem vagyok egy hétszépség sajnos és nem tudtam mihez kezdjek.

Semmilyen kozmetikum nem segített, semmilyen gyógytea, sem a spártai diéta, egyszerűen semmi.

Aztán kiderült hogy a bajt egy gyulladt foggyökér okozta. Az a poén, hogy a fogam nem fájt, nem is tudtam a gyulladási gócról, tulajdonképpen véletlenül derült ki.

A kezelés után eltűntek a nagy göbök, viszont tömegével jöttek ki a 'normális' kis mocskok.

Itt már feladtam volna a reményt, de aztán kiderült hogy hormonproblémáim voltak/vannak.

Ma szedtem be az utolsó adag hormont és egyetlen egy pattanás sincs az arcomon.

Azt szerettem volna ezzel mondani, hogy sokat spórolhattok ha elmentek egy endokrinológushoz, vagy csináltattok egy vérképet, mert előfordulhat, hogy a pattanás csak a kisebbik baj...:(

Sajnálom ha hosszúra sikeredett, segíteni szeretnék mindenkinek, mert tudom mennyire tönkre tudják tenni az ember életét, kívűlálló meg sem értheti, mennyire lerombolja az önbizalmat.

Most ökonetes szappant használok, csak este, ami tisztít, de nem szárít, és olcsó. Gyógynövényes tonikot, ami alkohol mellett csak növényi kivonatokat tartalmaz, szintén olcsó.:)

Reggel csak vízzel mosakszom, és a Vichy Normaderm-ami elég drága dolog, de megéri.

Iszonyúan félek hogy visszajönnek de reménykedem, hogy nem:(

337. mimi2
2009. ápr. 23. 14:01

Sziasztok!


Kozmetikus vagyok,próbálok segiteni.

Mindenféle képpen meg kell győződni róla előszőr,hogy nem e hormonális,vagy más egészségügyi dolog áll e a háttér mögött.

Pl:belső gyulladás,foggyulladás stb

De lehetnek aknék a fűszeres,túl sós ételektől is,olajos magvaktól.

A gyógyszert /roaccután/ csak nagyon indokolt esetben szabad szedni,ha már semmi nem segitett,és ezt az orvos is ajánlja.

Bár sajnos tapasztalataim alapján eléggé szeretik felirogatni olyannak is,akinek nem kellene.

csak ez látványos javulást eredményez,miközben a szervezetnek egy nagy dózis rossz!

A teafa olajos készitmények valóban nagyon jók,és még sokminden jó dolgot lehet vásárolni.

Ami nálam bevált,és a vendégeimnek is,az egy német termék.

Gyulladt bőrre van a gél formája,ami erős gyulladáscsökkentő.

A krém pedig a gyulladások kialakulását gátolja meg.

Ezt a terméket viszont csak kozmetikus árulhatja,miután a termék forgalmazójánál elvégzett tanfolyamot.

ha Valakinek lenne bármi kérdése,nyugodtan irjon,szivesen segitek,ha tudok. :)

2009. ápr. 21. 17:34
de a teafaolajjal is vigyázni kell, mert ha nem megfelelően használja az ember, épphogy az ellenkező hatást fejti ki...:S de a szappanok tényleg sokat használnak..én még a sószappanról is azt hallottam, hogy jó..
335. d1cc056cf3 (válaszként erre: 329. - Angyalkák)
2009. ápr. 14. 22:26

Ez borzalmas, hagyjátok abba a gyógyszert, pár pattanás miatt nem éri meg ennyit szenvedni!!!

Én a Teafaolajat tudom ajánlani 100%-osat töményen!! Használ, kenni kell vele kitartóan, plusz teafa szappan vagy safeguard szappan. Kerülni kell a sok csokoládét és a fűszeres ételeket. De semmiképp ne szenvedjen ennyit. Sok sikert és kitartást kívánok!!

2009. ápr. 9. 08:51
Mindenkire már hatással van... valaki meg sem érzi. Nekem sem volt durva, csak a szám volt kiszáradva, de arra meg kaptam krémet.
333. 4c12775fdc (válaszként erre: 332. - A9e487c92e)
2009. ápr. 8. 16:16

A testvérem 22 évesen kezdte el szedni ezt a gyógyszert, neki is azt mondta a bőrgyógyász, hogy kicsit későn ment hozzá, mert minél idősebb valaki annál kevésbé lesz hatásos a kúra eredménye.

Neki még a köldöke is kirepedt :((

Nagyon durva az a gyógyszer!

2009. ápr. 8. 12:22

16éves leszek. Nem hiszem, hogy a korod miatt nem volt hatásos, mert pont tegnap olvastam egy ezzel a gyógyszerrel kapcsolatos fórumot, és többen írták, hogy nekik használt(25év körüliek voltak).

Lehet, hogy ki kéne próbálnod valami mást:S:S:S

Amúgy az orvos elküldött kivizsgálásokra? Mert lehet, hogy valami más oka volt a pattanások kialakulásának, és akkor nem nagyon hatásos a kezelés.

331. 5b228c20f3 (válaszként erre: 330. - A9e487c92e)
2009. ápr. 6. 11:08

Szia!


Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy??

Én is szedtem ezt a "drasztikus gyógyszert" és sajnos már 20 fölött nem olyan maradandó a hatása :(

Nekem minden problémám visszatért miután abbahagytam a szedését, vagyis rá 3-4 hónapra


:((((

2009. ápr. 1. 17:03

Sziasztok!

Én elég régóta kínlódok a pattanásaimmal. Kb. 3éve kezdődött, valószínűleg anyukám bőrét örököltem. Nagyon zsíros volt és tágak voltak a pórusaim. Rengeteg dolgot kipróbáltam, a Nivea termékektől, Aloe Vera-s készítményekig, kozmetikusnál is voltam jó párszor és még Bioptron lámpával is próbáltam, de jelentős eredményre egyikkel sem jutottam.

Aztán tavaly áprilisban elmentem bőrgyógyászhoz. Felírt nekem egy Roaccutan nevű gyógyszert. Nemsokára befejezem a szedését. Nagyon sokan mondják, hogy azóta sokkal szebb a bőröm és én is meg vagyok elégedve vele. Kicsi hegek maradtak, de megérte. Most már csak azon izgulok, hogy ha abbahagyom a szedését, nem fognak hamar visszatérni.

2009. márc. 28. 07:36
Sziasztok! 19 éves fiammal már 3 éve szenvedünk a pattanások miatt. 3 hetente jár tisztításra + börgyógyászhoz mégsem javul. Már akkor gyógyszert javasolt az orvos de 16 éves gyerekneknek azt gondoltuk nem károsítjuk a szervezetét. Minden szert megpróbáltunk azóta . Szegény gyerek hónapokig méregtelenített . Semmi édesség semmi kenyér , margarin helyett te vaj....stb Aloaverát ivott és mindent megvettünk amit csak lehetett. Kicsi javulás volt de már teljesen elment a fiam kedve mert teljesen értelmetlennek tünt ez a sok kínlódás. Szóval ezért februárban mégis elkezdtük a gyógyszert. Nagyon sok mellékhatása van . Kiszáradt a bőre szája szeme- nagyon kellemetlen , mindennap vérzik az orra, borzalmas izületi fájdalmak vannak a hátában. És egy kicsit szebb a bőre de nem az igazi. Hát elpanaszkodtam nektek mert megszakad az anyai szívem ,hogy nem tudok rajta segíteni. És Másik fiam most 15éves , neki is kezdődik a pattanásos korszak. Tanácstalan vagyok, vele is igy fogunk szenvedni?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook