Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ennénk szívesen szoptatás után fórum

Mit ennénk szívesen szoptatás után (beszélgetős fórum)


19. Gréti80 (válaszként erre: 11. - Arika)
2008. okt. 24. 21:21

Szia Arika!A nővérem is hülyeségnek tartotta,majd utánam 2 hónappal kisfia született,nem különösebben figyelt,mondván és hülye vagyok,és túlzásba viszem az aggódást.Majd a sok sírás kapcsán rá kellett jönnie,hogy csak van némi igazság abban,amit mondok.

Majd még a paradicsomot,paprikát is lecsökkentette napi 1 db-ra.És most együtt álmodozunk a jövő "zabálásairól".

Én nem mertem próbálkozni az első fiammal tapasztaltak után.

Én is ápolónő vagyok,gyerekrendelőben is dolgoztam,de ebben még a kolléganőim sem tudtak meggyőzni.

Természetesen minden baba máshogy reagál,nem törvényszerű a hasfájás "anya miatt",mindenki saját maga eldönti mit mer és mit nem.

Szénhidrát éhség nálam is nagyon jelen van,sajnos kezd látszani is,de ez van.

18. Gréti80 (válaszként erre: 14. - Vviki2)
2008. okt. 24. 21:11

Én soha nem voltam édes szájú,de a mostani terhességem alatt-óta állandóan édességeket kívánok.De én hízékony vagyok,de egy élet áll majd előttem lefogyni.Az allergia szörnyű dolgokat művel a babáknál,de azért jól kezelhető a bőrük,nem?És a szépségéből nem vesznek el a pöttyök.

Amúgy én ittam mk.gyerkőccel gyógynövényes tejszaporító teát,amitől nagyon-nagyon görcsölt Márk és Dávid is.Hiába próbáltam nem a leírtak szerinti mennyiséget inni,el kellett hagynom.Pedig jó volt,amire kitalálták.Azóta még hurutoldó teát sem merek inni,míg szoptatok.

A fokozott folyadékbevitel meg velejárója a szoptatásnak,hiszen mi vesztünk folyadékot,pótolni kell.

17. Gréti80 (válaszként erre: 15. - D@nu)
2008. okt. 24. 21:05

Szia!Már elkezdtük a hozzátáplálást 5 hónaposan,mert a drágám 1,5-2 óránként szopizott,gyakorlatilag sehova sem mertem vele megindulni.Most a helyzet annyit változott,hogy 2 óránként kér enni vagy cicit.Nem győzöm olyan tempóban etetni,ahogyan kérné.

Megnyugtató,elkezdek akkor kicsit bátrabb lenni.

Gratulálok a 2.babához!Amúgy van egy 6 éves fiam is,de az már olyan rég volt-amikor ő kicsi volt-,hogy elfelejtettem mit-mikor kezdtem enni.Ő is borzasztó hasfájós volt.

16. d@nu (válaszként erre: 15. - D@nu)
2008. okt. 24. 16:24
Egyébként az eredeti kérdéshez: nálam az eper volt a mumus. Márciusi a lányom, lemaradtam az eperszezonról, majd meggebedtem, mire eljött a következő tavasz. :))
15. d@nu (válaszként erre: 13. - Gréti80)
2008. okt. 24. 16:20

Azért kérdeztem, mert a hasfájás életkori sajátosság és elméletileg a 3. hónap környékén megszűnik. Ez persze nem törvényszerű, van olyan baba, akinél később múlik el, de olyan is van, hogy egyáltalán nem jelentkezik. Tehát -szerintem-, ha már 6 hónapos a picúr, nyugodtan ehetsz akár puffasztó ételeket is. Miután eddig fokozottan vigyáztál, így fokozatosan láss hozzá, ne egyszerre egyél bablevest káposztás tésztával, de a nyárvégi zöldségek-gyümölcsökből nyugodtan nekiállhatsz már csemegézni. Emellett mostmár gondolom lassan elkezditek (vagy már elkezdtétek) a hozzátáplálást is, az új ételek fokozatos bevezetése szépen hozzászoktatja a pocakját ahhoz, hogy az anyatejjel szemben is toleránsabb legyen.


Egyébként nálunk is úgy volt, hogy az első hónapokban szinte kenyéren és vizen éltem, aztán szépen megszűnt a hasfájás és jöhettek a változatos falatok. :) A lánykám már nagy, 2,5 éves múlt és 26 hónapos koráig szopizott. A kisebb ha csak nem sieti el a dolgokat, akkor decemberben fog érkezni. :)

14. vviki2
2008. okt. 24. 15:30

Sziasztok!

Az én babám 1 hónapos, de szinte alig ehetek valamit... Egyrészt hasfájós, tehát a puffasztó ételek kerülnöm kell, másrészt kiüti minden allergén. Olyan csúnya a kis arcocskája, tele kiütésekkel, a nyakán, a vállán sőt, még a fejbőre is tele van vele!!! Tiltólista: tej, tejtermék, tojás, kakaó-csoki, olajos magvak (mogyoró, dió...stb), parízer, virsli és egyéb szójás, tejporos felvágottak, zacskós műkaják és levesek. Egyszer már végigjártam ezt a keserves utat, a fiammal. Nála is így volt minden. Ahogy elhagytam a tiltott dolgokat (a legnehezebb a csokit...:-) letisztult az arca. Amikor ettem valamit amit nem kellett volna, megint pöttyösödött. Így a hozzátáplálásnál is nagyon oda kellett figyelni, pl. a tejszín, túró 15hónaposan még kiütötte, 18hónaposan már nem... Most úgy látszik ugyanez vár rám. (Sajnos erős pollen allergiám van, ezért örökölték a gyerekek a hajlamot.) Szerencsére már bármit ehet a fiam (2éves), így remélem a pici lány is elnövi majd.

Én a szoptatás előtt-alatt-után szomjas vagyok, így mindig ott a szénsavmentes ásv.víz mellettem. Emellett nagyon kívánom az édességet!!! Sütit, csokit, kekszet...bármit! Ez pokoli... Szerencsére nem vagyok hízékony, így a súlyom miatt nem aggódom, csak nagyon oda kell figyelnem az allergia miatt, hogy mit nassolok.


Ja, a pocakfájás 3,5 hónapos koráig tartott a kisfiamnál, én csak utána mertem a fújtató dolgokat megenni...

13. Gréti80 (válaszként erre: 5. - D@nu)
2008. okt. 24. 12:58

Nekem 6 hónapos.Már azért tesztelem mit bír a hasija.Talán már jól bírja.2 napja ettem kis párolt lila káposztát és semmi baja nem volt tőle baja.

Igazából a nyarat sajnáltam,mert a görögdinnyét,nagyobb mennyiségben a sárgadinnyét,a körtét,szilvát nem bírta.

Kisebbnek szinte minden bántotta,szóval én nem sok mindent ettem.

Neked mennyi idős?

12. koppanya (válaszként erre: 11. - Arika)
2008. okt. 24. 10:56
én is így csináltam, mindig csak egyfajtát és ha 2 napig semmi baj nem volt a pocaknak akkor utána már bátrabb voltam legközelebb
11. Arika
2008. okt. 24. 10:33

Sziasztok!


az én kislányom 13 hónapos, és még mindig szopik, ...és mivel eü. dolgozó vagyok (ujszülött osztályon ráadásnak!) tök hülyeségnek tartom ezt a mit szabad és mit nem.


Igaz vannank puffasztó kaják, de nem általános.

Amíg nem próbáljátok ki nem is fogjátok megtudni mit hagytatok ki.


Én ezért mindent óvatosan eszem.ugyanugy mint ahogy a gyerek etetését kezded el.

Azaz ha ettem karfiolt akkor 2 napig nem ettem kukoricát, káposztát stb.

ha semmi probléma nem volt a gyerekkel akkor mehettem tovább.


Szerencsére egyik lányom sem volt hasfájós..és szerintem annak köszönhető hogy, igy ettem és ők is hozzá szoktak mindenhez.


Egyébként én is iszom, és szénhidrát éhségem van szoptatás alatt és után...ezért faltam sajnos a nápolyit...msot meg fogyózom:(

2008. okt. 24. 10:25
Én se merek semmi ilyesmit enni, bár karácsonykor a töltöttkáposztát biztos nem fogom kihagyni. És, ha már fog Nándi szopizni erőspaprikát fogok enni, meg jó csípős ételeket én erre vágyom igazán.
2008. okt. 24. 10:10
ez idő alatt, nem ettem én se puffasztó kajákat, főleg babot.
2008. okt. 24. 09:58
Szerintem babatol fugg, en is szoptatok, 6 hetes a kisfiam, es nagyon oda kell figyelnem mit eszem, mert a baban rogton vagy kiutesek jelennek meg, vagy ha puffaszto etelt eszem, faj a hasija nagyon szegenykemnek...
2008. okt. 24. 09:47

Én mindhárom gyereket szoptattam /egyet még most is/ és első pillanattól ehettem a puffasztó ételeket /bab, káposzta, gyümölcsök, stb/ . Nem bántotta a pocakjukat, csak az erős és a mű kaják /zacskós levesek, tésztaalapok/.

Érdemes egyszer kipróbálnod, mert lehet, hogy fölöslegesen kínzod magad azzal, hogy nem eszed ezeket, főleg ha kívánod is.

2008. okt. 24. 09:17
Szoptatás alatt, mindig megszomjaztam! Folydékot odakészíteni nem árt! Inkább legyen ott "fölöslegesen minthogy köhögési rohamot váltson ki". Nekem ez volt nagyon rossz, miután ott volt innivaló akár 1 pohár víz, nyugodtan tudtam folytatni... Szerintem azt együnk amit megkívánunk! Ésszerű mennyiséggben, később nehéz lefogyni és sok kellemetlenségtől szabadulsz meg..
5. d@nu
2008. okt. 24. 09:17
Mennyi idős a baba?
4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Gréti80)
2008. okt. 24. 09:16
Egyél, csak kis mennyiségben eleinte. Rosszabb, hogy kívánod, és nem eszed. Lehet, hogy a gyerekednek nem is lenne ettől hasfájása.
3. Gréti80 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2008. okt. 24. 09:13
De eszem,csak nem sokfélét nem.Kívánnám a karfiol,karalábét,retket,babot,szóval mindent,ami puffaszt.Bár már kicsit bátrabb vagyok.
2. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - Gréti80)
2008. okt. 24. 09:09
Most nem eszel zöldséget, gyümölcsöt? Miért?
2008. okt. 24. 09:07

Sziasztok!Kíváncsi vagyok ki mit kíván úgy igazán,esetleg hónapok óta vágysz valami finom falatra,ami most tiltott.Én zöldségen,gyümölcsön fogok élni a jövő nyáron!Sokat álmodozok róla!

És ti nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook