Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, hogy ne olvadjon a sólámpa? Van erre megoldás? fórum

Mit csináljak, hogy ne olvadjon a sólámpa? Van erre megoldás? (tudásbázis kérdés)


19. Mari20
2010. szept. 20. 14:32
kissebb wattos égőt vegyél bele, esetleg led-es izzót
18. 864c5534c9 (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2010. szept. 17. 08:27

Eddig úgy nemis filóztam rajta, hogy nincs szellőző, de most, hogy írod...

Mikor jönnek ellenőrizni évente a gázboylert, akkor sem szólnak..


Köszi! Már a só itt van mellettem, csak még "be kell üzemelnem"..;D

17. youlcsi (válaszként erre: 14. - 864c5534c9)
2010. szept. 17. 08:15

azt azért csodálom, hogy nem lett a gáz mellett szellőző. ahol bmilyen gázkészülék van(tűzhely, fűtés, stb) azokban a helyiségekben kötelező... bár asszem megvan, hogy hány m3 alatt... de ebbe nem mennék bele, mert annyira nem tudom...


sok sikert a párátlanításhoz!

tényleg az a baj, hogy az egyetlen megoldás a víz megkötése valamivel... amíg ez nem megoldott, addig a többi gond (kicsapódás, penész) sem fog megoldódni...

16. 864c5534c9 (válaszként erre: 15. - Garamond)
2010. szept. 17. 08:12
Lehet, hogy nekünk is ezt kellene csinálnunk...Mert így lámpaként ezt már soha nem használjuk..:(
2010. szept. 17. 08:07
Igen, sajnos a pára miatt a miénk is elkezdett szétesni. Párom összetörte és egy tálba raktuk, de persze akkor már nem mint lámpa, csak légtisztító.
14. 864c5534c9 (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2010. szept. 17. 08:07

Köszi az ötletet! Van is sok só itthon!!!;DDDD

Meg is csinálom...


Hát, nálunk nem is lett szellőző, pedig a konyhában gázfűtés, gáztűzhely & gázboyler van...Szép, mondhatom...

Mondjuk a kisablak fent mindig nyitva van bukóra, így tán okés. De mégis penészedik télen a plafon 1 sarka...:((((


Őrület ez a penész. Ebbe nem gondoltunk bele...


Igen, az sem volt jó, hogy a régi ablakoknál non-stop "fújt a szél"..;D Ezért is cseréltettük ki..

És tessék...:(


Azért megpróbálok mindent, hogy elviselhető legyen itt az élet!!;DDD

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - 864c5534c9)
2010. szept. 17. 07:56

sokat számít az ablakon a szellőző is (nálunk a konyhába lett berakatva... igaz azért, mert gáztűzhely van és így kötelező)


azért az sem jó, hogy a régi ablakok mellett szellőzött ha kell, ha nem ;)


de ha beindul a fűtésszezon, akkor ez megoldódik...

amit addig tehetsz, ha mosol és teregetsz, akkor csak nyitott ablaknál... bár lehet, hogy ebben a sz@r időben az ablakon csak több pára jön be (nálunk a hét elején mosás után 80% volt a kisszobába)


páramentesítő kütyü:

ideiglenesen megteszi, ha egy sűrű szövésű textilzsákba (vagy hasonlóba) beleöntesz néhány kiló konyhasót (ne a finomat, mert szanaszét fog szóródni), és azt tálba rakod.

ugyanazt fogja csinálni, mint a lámpa, meg a páramentesítő... magába szívja a vizet.

csak hát ezt néhány100 forintból megúszod...

12. 864c5534c9 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2010. szept. 17. 07:47

Totál igazad van!

Penészedés el is kezdődött nálunk.

Kisszobában egész nap nyitva még ilyenkor is az ablak, s mégsem szellőzik (jó, most kint is magas a páratartalom) rendesen, itt-ott penészedik. Már bánom, hogy kicseréltettük az ablakokat. Előtte nem volt ilyen gondunk...


Van olyan páramentesítőnk, amiben tabletta van. De azt a konyhában használjuk, mert ott a legextrémebb a penész télen. A plafonon...


Vennem kell a szobákba is ilyen kütyüt...

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - 864c5534c9)
2010. szept. 17. 07:24

amit tehetsz: páramentesíteni kell a szobát!


a nagyon magas páratartalom amúgy sem jó, nem egészséges... na meg előbb-utóbb a falak (bútorok/könyvek, stb) is elkezdenek penészedni tőle.

sztem a sólámpa éppen pont jó, hogy jelzi: lépni kellene valamit...

10. 864c5534c9 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2010. szept. 17. 06:19

Köszi, erre nem is gondoltam...

Tényleg magas nálunk a páratartalom. Főleg mióta új ablakaink lettek...:(


És amúgy vmit lehet tenni olvadás ellen? Mondjuk vmivel befújni a sólámpát, vagy ilyesmi?

2010. szept. 16. 21:27

magas a szobában a páratartalom, és a só kicsapja a vizet (így működnek a többtízezres páramentesítő készülékek is: só összegyűjti, alá tálba csöpög).


ha elmúlik az esős idő, vagy jön a fűtés, akkor ez megoldódik mindjárt (kivéve, ha valahol a falak is vizesek... :))

8. 864c5534c9 (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2010. szept. 16. 16:19

Először én is néztem, hogy mi az a tócsa alatta?!? Azt hittem, a virág mellé öntöttük a vizet, s odafolyt.

De nem!

Egyfolytában olvad. Mindegy melyik helységbe tesszük, s mindegy, hogy meleg, vagy hideg van. Tócsa van non-stop alatta...


Szerencséd van a tiedével...


Anyukámé is olvad amúgy.

2010. szept. 16. 16:18

Akkor nem tudtok rá megoldást?


Amúgy azt hittem, hogy a melegtől olvad, de már kételkedem benne, mert most nincs oly meleg, nem fűtünk, ki van húzva (befeketedett az alja, mikor kivágta a biztosítékot, így már be sem dugom) és mégis olvad...


Tányért raktam alája.


Megőrülök tőle...Pedig nagyon tetszik..;D

2010. szept. 16. 15:57
Én már ki is húztam, és eltettem a szekrény mélyére! Nem kockáztatnék egy áramütést :-)
2010. szept. 16. 15:57

nekünk is van, de semmi változás nincs rajta.

mondjuk azt hallottam hogy egy idő után "elolvad".

4. Zorg27 (válaszként erre: 1. - 864c5534c9)
2010. szept. 16. 15:56

Szia,


Ezek szerint olvad a sólámpa, már azt hittem megőrültem mikor a hétvégén azt láttam,hogy egy tócsa van alatta (ritkán égettem), elég furinak tartom, hogy be van dugva a 220-ba és olvad!!!

2010. szept. 16. 15:55
Olvad?!Nekünk 5 éve van egy gyerekszobába, de ilyet nem csinált
2010. szept. 16. 15:55

Agyamra megy!

Állandóan vízben áll.

Kivágta a biztosítékot is a múltkor...

Megőrülök tőle...

Lehet vmit tenni olvadás ellen?

2010. szept. 16. 15:54
Mit csináljak, hogy ne olvadjon a sólámpa? Van erre megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook