Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Missed ab, ok nélkül... fórum

Missed ab, ok nélkül... (beszélgetős fórum)


2012. okt. 27. 11:44
6+4 volt a kicsi. Én nem tudom,hogy hogy lesz ez után, majd meglátjuk. :)
2012. okt. 27. 09:47

szia addig amíg sajnálatos módon az ember lánya nem megy át egy ilyenen el sem tudja képzelni hogy milyen sokan vannak azok akik elveszítenek babát.

Addigi én sem tudtam hogy milyen sok sors társam van:-(

Annak idején én is ezen agyaltam hogy miért?-nálunk sem volt semmi olyan probléma...missed.ab után rendszertelen ciklusom volt alig akart megjönni voltam orvosnál ő ajánlotta a PreMenst és elkezdtem szedni,hittem benne..És segített is lett normál ciklusom és a harmadik hónapi adagot kezdtem el szedni mikor is pozitívat teszteltem!Ez műtét utáni 6.hónapban történt.

Ezzel a babával minden rendben volt és semmi kivizsgáláson nem vettem részt előtte.Most már 15hónapos múlt a kisfiam.

Jelenleg a kistesót várjuk és a PreMenst megint szedtem ugyan ilyen okból!A pocakomban lévő baba az első próbálkozós hónapban megfogant.

5.-én megyünk 12hetes Uh-ra!Nagyon várjuk már de azért izgulunk is.


Én így utólag azt mondom jól tettem hogy nem mélyedtem bele egyéb vizsgálatokba egyből én adtam magamnak,magunknak időt ha év végéig nem sikerült volna teherbe esnem stb.akkor mentem volna orvoshoz....


Sokan írják hogy hormonlabor kivizsgálás stb..lehet kelleni fog de nem biztos.

Természetesen senki nem akar elvetélni aki babát szeretne.

Azt nem irtad mekkora babát veszítettél el,mert szerintem ez is fontos...


Tudom min mész át sok erőt és kitartást!


Ide linkelek egy fórumot sokat segíthet neked!Itt csak olyanok vannak akik mind átéltek ilyet,hasonlót!Kérdezz tőlük is nyugodtan.



[link]

28. Napra_forgó (válaszként erre: 27. - Sacarnes)
2012. okt. 26. 16:12
2012. okt. 26. 15:25
Freiburg, Seepark, Friedemann Braun. Aranyos, 46 éves :) És Te? Ha nem titok? :)
26. Napra_forgó (válaszként erre: 19. - Sacarnes)
2012. okt. 26. 14:52

Akkor jó, ha amúgy megbízol benne?

Hova/kihez jársz,ha nem titok? (Válasz jöhet akár itt, akár privátban. :o))


Amúgy tényleg jó ötlet leírni a kérdéseidet...

Akkor előre ki tudod találni németül is... :o)

25. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2012. okt. 26. 14:46
Sajnos még alkalmasint Magyarországon is neked kell erősködni, hogy elküldjenek további vizsgálatokra. Külföldön ez még hatványozottabban van így.
2012. okt. 26. 14:06

A kérdéseidet gyűjtsd össze előre,írd le!Én is azt teszem,magyarul.És az orvosnál előveszem:))

Idegen nyelven persze h nehezebb.De otthon,kényelmesen lefordítod.Ami persze majd ott merül fel,az más.Akkor ha nem megy azonnal,mondd h várjon egy kicsit míg összeszeded a gondolataidat.Nem hiszem h elzavarna.

2012. okt. 25. 22:01
egyszerűen néha egy csomó kérdésem lenne,de vagy totál kimegy a fejemből,vagy nem tudom megfogalmazni,vagy elmondani (körülírni sem... :( )
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Sacarnes)
2012. okt. 25. 21:01
hogy érted, hogy leblokkolsz?
2012. okt. 25. 21:01
Ma voltam kontrollon,és ott blokkoltam le,mint álltalában :(
20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Sacarnes)
2012. okt. 25. 20:35

kontrollra visszahívott?


ott érdeklődd meg, hogyan tovább!

19. Sacarnes (válaszként erre: 14. - Napra_forgó)
2012. okt. 25. 20:29

Ezeket,amiket kérdeztem....leblokkolok a dokik előtt :( Meg most szabin lesz, egészen azt hiszem 5.-éig,vagy 12.-ig? Mindegy,mert időm most nincs elmenni hozzá megint.

Amúgy teljesen megbízom benne,emberien viselkedik,aranyos,kedves is ráadásként :) jobbat nem is kívánhatnék szerintem.

2012. okt. 25. 19:01
Nekem is volt missed ab-om. De van 3 egészséges gyerekem.
17. Napra_forgó (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2012. okt. 25. 18:32

Nyilván...

Én sem csodálkozom, ha nem bízik benne...

Csak megállapítottam. ;o)

16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Napra_forgó)
2012. okt. 25. 18:14

Abban a dokiban én se bíznék, aki egy missed ab. után semmi megoldási javaslattal nem áll elő, még egy hormonvizsgálatot sem javasol!

Mégse az a normális, ha a nő könyörgi ki ezt a vizsgálatot...

15. Napra_forgó (válaszként erre: 12. - Sacarnes)
2012. okt. 25. 17:01
Nődoki csinálja.
2012. okt. 25. 17:00

Mit nem tudsz elmondani németül?


Ezeket a kérdéseket a dokinak kéne leginkább feltenned...

Tudom, hogy jó, ha az ember itt is kap válaszokat, én is kérdezek szívesen, de ez nem helyettesíti a dokit... :o)

Nem bántásból írom, csak valahogy úgy tűnik, nem igazán bízol a dokidban...

13. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Sacarnes)
2012. okt. 25. 16:59

Háziorvos biztos nem, sok esetben még nőgyógyász sem sajnos

először próbálkozz nődokinál és ha nem akarja akkor egy endokrinológust kellene felkeresni

Ő foglalkozik a hormonrendszerrel

2012. okt. 25. 16:57
köszönöm a válaszokat! Mindenképp csináltatok egy hormonvizsgálatot! Azt a háziorvos vagy a nődoki csináltatja?
11. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2012. okt. 25. 16:47

Sajnos, tényleg mindennek oka van, csak ha az a terhesség ilyen korai szakaszában történik, akkor néha nehezebb kideríteni, mi volt az. Az is tény, újfent sajnos, hogy egyszeri vetélés esetén a legtöbb orvos kevésbé izgatja magát.

Amit tanácsolnék egy rendes részletes kivizsgálás. Mert bár lehet, hogy a természetes szelekcióról van szó (beteg pete vagy ondósejt), lehet hogy olyan probléma áll a dolog hátterében, ami a későbbi terhességeknél is problémát okozhat.

Valamint egy csúf fertőzés is betehet egy fiatal babácskának.

10. Szerénke83 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2012. okt. 25. 16:38
Tiszta sor, nekem is ezzel kezdte a dokim, de minden rendben volt...
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2012. okt. 25. 16:38
És persze más egyébb okok is közre játszhattak.
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Szerénke83)
2012. okt. 25. 16:36
Persze, éehetett a baba is beteg. De mivel azt sajnos nem tudja kideríteni,így legegyszerübb először egy hormont nézettni.
7. Szerénke83 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2012. okt. 25. 16:34
Nem csak hormonális oka lehet.
2012. okt. 25. 16:33

Sosem megy el ok nélkül.

Nekem is volt elhalt terhességem (10. héten) és a következő terhességnál, a császárnál derült ki, hogy 2szarvú méhem van méhsövénnyel, ami megnehezíti a teherbeesést és bizony okoz vetélést, koraszülést.

Sok oka lehet, ilyenkor teljesen felesleges találgatni.

Sajnos ma minden 5. terhesség nem végződik születéssel:(

2012. okt. 25. 16:31

Nincs missed ab ok nélkül..


A megkésett vetélés (missed abortion) jellemzően a terhesség 6-10. hete között bekövetkező embrionális elhalás, melyet nem követ azonnal vetélés, az embrió kilökődése akár heteket is késhet.


Okok: A missed abortion jellemzően sárgatest-elégtelenség következménye. Amikor a beágyazódás relatív progeszteronhiány mellett jön létre, erősen megnő az elhalás veszélye a terhesség 6-10. hete ("luteoplacentális shift" időszaka alatt). A luteoplacentális shift az a periódus, amikor a petefészekben csökkenni, a lepényben pedig növekedni kezd a progeszteron termelés. Sárgatest-elégtelenség esetén bekövetkezhet egy olyan időszak, amikor a petefészek már, a lepény pedig még nem termel elegendő progeszteront. Ennek missed abortion lesz a következménye.


Hajlamosító tényező a terhesség előtt a peteérés elégtelensége, a tüszőrepedés elmaradása ("folliculus persistens"). Ennek okán a beteg kórelőzményében gyakran szerepel rendszertelen, erős, alvadékos, fájdalmas, esetenként szövetfoszlányokkal tarkított megvonásos vérzés (Raromenorrhoea), melyet emlőfájdalom vezet be.


Mindenképp hormon vizsgálatot kérj.

2012. okt. 25. 16:31

Nekem magas inzulinszint miatt és alacsony progeszteronszint miatt volt több spontán vetélésem. odáig eljutottam párszor, hogy volt pozitív tesztem, meg volt, hogy vérvétellel is kimutatták a terhességet de az uh-ig nem jutottam el.

Kiderült mi a gond, kezelték és megszületett a kisfiam.



Nagyon sajnálom amin keresztül mentél. Kitartást kívánok Neked.

2012. okt. 25. 16:30

egyébként a természet is szelektál: lehet, hogy a baba nem volt egészséges.


Erre sasjnos nem fog fény derülni sosem :(


Pihenjetek s pár hónap múlva hajrá!

2012. okt. 25. 16:27

lehetett pl. sárgatest-elégtelenség


hormonprofilt nem néz a dokid majd ha visszaállt a ciklusod?

2012. okt. 25. 16:26

Sziasztok!


Missed ab-om volt, 2 hete. Ma kapta meg a doki az eredményt, de semmit nem találtak,hogy mi lehetne az oka!

Azt mondta,hogy a következőnél is előfordulhat, hogy elmegy a pici, nem tudunk felkészülni arra,hogy megmaradjon...de én nem akarok többet, ezt se akartam!

Én csináltam valamit rosszul,vagy mitől lehetett,ha semmi okot nem találtak? Más is volt így? Hogy ok nélkül ment el a pici? Mi volt utána? Mást csináltatok valahogy,hogy ne történjen meg újra?

Segítsetek kérlek! Dokim holnaptól szabin van, meg németül nem nagyon tudom ezt elmondani...

Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook