Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


89. P64
2008. okt. 1. 11:40

Jaj Timesz! Ne ejts kétségbe! Nekem most napok óta alig van valami, már azt gondoltam elmúlik végre. Nekem ez volt az első mensim a felrakás óta, de én is igy vagyok, azt se tudom, mikorra irjam a naptárba a következőt, mert már háron hete olyan, mintha jönne. Ebből kb 3 nap volt vérszerű. Passz. De nekem olyan erős vérzésem volt, hogy muszály volt felrakatnom. Remélem rendbejön hamarosan minden, már csak a sex miatt is. Elég lehangoló ez igy. Hizással hogy állsz, erről tudsz valamit mondani?

Üdv: Piros

88. Timesz74 (válaszként erre: 87. - Ditti44)
2008. okt. 1. 09:08

Szia Ditti!

Egy éve rakattam fel a spirált.Kb. 2-3 hónapja a vérzés idején szédülök....a minap beestem a szekrénybe!!!A vérzésem egyébként úgy elhúzódik már,hogy konkrétan nem is tudom mikor van az első napja.Egyik nap vérzek,másik nap nem.És ez így megy mostmár tíz napja.A másik dolog ami szintén nemrég jelentkezett nálam:fájdalmas szőrtüszőgyulladások,hónaljon,arcon,a mellkasom is teljesen ki van pattogva.A hasam és a derekam szintén nagyon fáj a vérzés idején,ami effektíve egész hónapban jelen van.Lehetnek-e ezek a problémák a Mirénatól?Üdv.:Timesz

87. Ditti44 (válaszként erre: 85. - Sztike 74)
2008. szept. 30. 11:43

Sztike, hogy érted, hogy tisztulunk? Mitől?


Én az erős vérzés miatt tetettem fel a mirenát, és az egyetlen jó dolog a sok leirt mellékhatás mellett, hogy teljesen elmúlt a vérzésem.


Nem akarok okoskodni, de szerintem a menstruáció nem tisztulás, ahogy ezt régen nevezték, hanem egy egyszerű folyamat: a petesejt minden hónapban elvándorol a méhbe, megtelepszik a nyálkahártyáján, aztán ha nem termékenyül meg akkor szépen leválik pár nap után, és ez vérző sebet hagy maga után, ami tulajdonképpen a menstruáció.

Aztán következő hónapban jön a következő petesejt és a következő leválás, hát nem hiszem, hogy erre igazából szüksége lenne egy nő szervezetének, aki éppen nem akar gyereket.


A mirena tudomásom szerint csak annyit tesz, hogy a benne lévő hormon elvékonyitja a nyálkahártyát, tehát a petesejt nem tud megtapadni, ezért nincs vérzés, vagy csak egészen kis mennyiségű.


Szerintem ha amúgy nem félsz az egyéb mellékhatásoktól, mert azért nem jár mindenki olyan rosszul mint én, akkor a vérzés hiányától nem kell félned.

86. P64
2008. szept. 29. 15:11

Az oké lenne, ha előfordulgatna, de minden nap előfordul. Egy tisztasági betét elég lenne egy napra, de engem már nagyon zavar. :(

100 %-os fogamzásgátlás! Még szép! Így nem nagy kunszt. :)

2008. szept. 28. 21:21

Sziasztok!

Érdekes volt Ditti44 írása.

Énnekem a bő vérzés miatt kellene a spirál, de úgydöntöttem várok vele még egy kicsit.

Én nem szeretném, hogy teljesen elmúljon a vérzésem, mi Nők így "tisztulunk".

Szerintetek nem?

84. 2ab728965c (válaszként erre: 82. - Edit13)
2008. szept. 28. 20:38
Szia, ha elolvasod a tájékoztatót( amit kellett hogy kapj az eszközzel együtt a patikában), abban fél év van írva, addig előfordulhat pecsételgetés, de akár erősebb vérzés is.
83. lego
2008. szept. 28. 18:59
Nekem egy fél év alatt minden rendeződött.3,5 évig volt nekem ,azért nincs,mert egyáltalán nem volt már vérzésem.Ami a doki szerint nem baj,csak engem zavart.
82. Edit13
2008. szept. 28. 18:44

Sziasztok!

Szeptember 3-án tették fel nekem a Mirenát! Azóta vérezgetek folyamatosan. Hol jobban, hol kevésbé? Normális ez? Meddig normális? VAn még valaki így?

81. 2ab728965c (válaszként erre: 78. - P64)
2008. szept. 28. 11:12
Erre minden orvos kapásból rávágja hogy nem hizlal, merthogy helyi progeszteron-kibocsájtáson alapul a hatásmechanizmusa, ami ugye nem kerül a keringésbe---mégis sokaktól hallani azt hogy megugrik a mérleg, Mirena ide vagy oda. (?)
80. 2ab728965c (válaszként erre: 79. - P64)
2008. szept. 28. 11:08
Szia, Exacyl illetve Dycinon nevű szer ( injekció) amennyiben felíratod orvossal, ezek speciális vérzéscsillapítók.
79. P64
2008. szept. 28. 10:14
Ja! Próbáltam a Rutascorbint, teljesen attól se múlott el, viszont tényleg ér valamit. Mást nem tudtok?
78. P64
2008. szept. 28. 10:12

Köszi Ditti!

De rémélem én kevesebbel megúszom!

Én évek óta annyira véreztem, hogy a vérképem már nagyon rossz volt, szinte dolgozni nem tudtam. Rengeteg tampont és betétet elhasználtam. Ezért döntöttem a spirál mellett. Kicsit én is félek a hizástól. Most sikerült 15 kg-ot fogyni, mióta nem szedek fogamzásgátlót. Erről mi a tapasztalat?

Írjatok!

77. 2ab728965c (válaszként erre: 74. - Gücülke)
2008. szept. 27. 21:25
Szia, ha visszamész az orvoshoz és ezt elmondod neki, tud segíteni, rövidebbre veszi a szálat és meg is oldódik a gond.
76. Ditti44 (válaszként erre: 75. - P64)
2008. szept. 27. 18:33

Meddig tart még? A hivatalos orvosi vélemények szerint 3-6 hónapig is eltarthat a vérezgetés.


Leirom az én tapasztalataimat a Mirena-val, biztosan sokaknál bevált, de hátha segit néhány nőnek aki nem tudja, hogy miért is változott meg az egész élete. És nem éppen pozitiv irányban.


2007 augusztusában tették fel a Mirenát, és az orvos felkészitett rá, hogy kb 3 de esetleg akár 6 hónapig is vérezgethetek, ez még normális, de utána akár teljesen meg is szünhet a menstruáció és nekem ez volt a célom, tehát azt mondtam, megéri.

El is tartott 6 hónapig, de utána teljesen megszünt és azt hittem, most jön majd a jó világ.


Igy utólag visszanézve egy évemet tette tönkre a Mirena.

A mellékhatásai a következőek voltak: ami a legrosszabb volt az állandó erős derékfájás. Itt most nem egy átlagos derékfájásról beszélek, hanem olyanról, ami a nap 24 órájában tart, minden egyes nap, nem tudtam menni, állni, ülni, feküdni, még szerencse hogy éppen nem dolgoztam abban az időben, nem is tudtam volna, mindenféle vizsgálatra elmentem, mindenhol elmondtam, hogy Mirenám van, mindenhol

azt mondták az nem okozhatja ezt. Orvosok, fizikoterápiás kezelések, kinai akupunktúra, masszázs, mindent kipróbáltam, végülis elkezdtem szedni egy nagyon erős fájdalomcsillapitót, amitől olyan lettem mint egy drogos, mert az agyban blokkolja le a fájdalomérző idegeket, függő lettem, mert ez volt az egyetlen dolog ami elviselhetővé tudta tenni a fájdalmat de egyre kevésbé használt és egyre többet kellett szednem belőle.

A többi tünet: állandó fáradékonyság, levertség, már kora délutánra úgy éreztem, hogy számomra vége a napnak, nem vagyok már képes semmit csinálni, hangulatváltozások, depresszió, néha öngyilkossági gondolatok.

Úgy éreztem vége a világnak, nem volt már kedvem semmihez, a párommal folyton csak veszekedtem, nem láttam be, hogy az én rossz hangulatom és kiállhatatlanná vált viselkedésem okozta a veszekedéseket. Ezenkivül hiztam 15 kilót, pedig nem ettem többet mint korábban, és fájdalmaim ellenére próbáltam minél aktivabb maradni, tornagyakorlatokat végeztem folyamatosan.


Hozzáteszem, hogy jelenleg angliában élek, ahol hosszabb távú tapasztalatok vannak a Mirenával kapcsolatban mint Magyarországon, mégis minden orvos tagadta, hogy lennének ilyen mellékhatások.


És egy nap végső elkeseredésemben elkezdtem angol fórumokat nézegetni az ezzel kapcsolatos tapasztalatokról, és először szinte el sem akartam hinni, olyan sokkoló volt, hogy hány ezer hozzászólást találtam, ahol a nők mind az enyémhez hasonló tapasztalatokról számoltak be.

A következő reakció a megkönnyebbülés volt, hogy nem vagyok bolond, nem vagyok depressziós, és hogy igazam volt, amikor folyamatosan volt egy olyan érzésem, hogy minden problémámat a Mirena okozza.


Kértem időpontot az orvosomhoz, hogy meggyőzzem, vegye le, nem volt könnyü mert szinte hülyének nézett és azt mondta meg fogom bánni, mert ezt az egészet csak én képzeltem be magamnak.


Két és fél héttel ezelőtt megszabadultam a Mirenától, a levétel után EGY ÓRÁN BELÜL megszünt a már-már kibirhatatlan derékfájásom, hihetetlen élmény volt, hogy újra tudok mozogni, hajolni, járni, sétálni, porszivózni stb. 8 hónap szenvedés után.

Az elmúlt két hétben leszoktam a fájdalomcsillapitóról is a ,

amit szedtem, nagyon nehéz volt, komoly elvonási tüneteim voltak, de mostanra sikerült.

Egész más szinben látom most a világot, visszatért az életkedvem, az időközben szinte teljesen megszünt szexuális libidóm, az energiám is kezd visszatérni, nem vagyok már olyan levert, kezdem újra látni az élet szebbik oldalát, szinte napról napra érzem, ahogy kezdek kilábalni a depresszióból.

És én még szerencsésnek mondhatom magam hogy ilyen könnyen megúsztam, nagyon sok nőnek ennél komolyabb problémákat okozott.


Nem azért irtam le a történetemet, hogy bárkit is megrémitsek, csak szeretném, ha minél többen megtudnák, hogy bármit is mondanak az orvosok, igenis nagyon komoly mellékhatásokat tud okozni ez az úgynevezett csodaszer.

És remélem, hogy talán néhány nő elgondolkodik rajta, hogy tényleg megéri-e a kockázatot, és talán néhányan magukra ismernek a tünetekről, és ezzel segiteni tudok nekik.

75. P64
2008. szept. 27. 06:52
Mióta felrakták, szinte egyfolytában,már három hete vérezgetek. Meddig tart még? :(
2008. szept. 26. 15:03

Sziaztok!


1 hónapja van mirenám,de sajnos a férjemet zavarja a szál.

Van valakinek ilyen esetben tapasztalata?

2008. szept. 22. 22:16
Nekem pont most telik le októberben az 5 évem, hogy felrakattam a Mirena hormonspirált. Az elején egy-két hónapig még vérezgettem, de utána semmi vérzésem nem volt. Hát nem is hiányzott ez a havi tortúra. Nekem nagyon bejött, se sex közben, se máshol sose zavart. Még az elején tampont is használtam amíg volt vérzés és az se volt gond. Most, hogy levetetem rögtön fel is tetetem a másikat, csak még azt nem tudom most mennyi az ára. De ha kiszámolom 5 évre biztos olcsóbb lesz mint havonta a tabletták és a tamponok vagy betétek szerintem. Sima spirált nem merek, mert soktól hallottam, hogy erősebb lett a vérzése. Jobb ha nincs vagy csak nagyon minimális szerintem. Nem beszélve arról, hogy nem híztam tőle és nem feszült a mellem se, mint a tablettától. Én csak ajánlani tudom annak aki már legalább egyszer szült.Azért azon még izgulok,hogy fáj e levétel? Van valakinek erről tapasztalata?
72. 2ab728965c (válaszként erre: 70. - Eszter 74)
2008. szept. 13. 19:34

Szia, mivel szinte 0 mm-re sorvasztja a nyálkahártyát az eszközből felszabaduló progeszteron, így maximálisan véd, feltéve ha nem mozdult el az eredeti helyéről.

Ha elmozdul, azt erős görcsök jelzik, tehát észrevehető.

Ilyen szempontból nagyon korrekt ez a fajta fog. gátlás.

71. bak81
2008. szept. 13. 12:33

Sziasztok!

Már négy hónapja van Mirenám. Eddig semmi problémám nincs vele. (Régebben már írtam a fórumra). A babám lassan féléves, de még mindig van tejem-nem befolyásolta a spirál. Feltevése után kb. két hónappal jelentkezett először sárgás folyás, most már ez is mininális. Vérzésem néha van, de csak nagyon pici-tisztasági betét elég-és csak pár óráig tart. Minimális görcseim vannak ilyenkor. Még mindig meg vagyok vele elégedve.

Valaki kérdezte, hogy mennyiért teszik fel.

Nekem a dokim-akinél szültem a gyermekeimet-a 6hetes kontrollon tette fel - a kórházba mentem be, ahol dolgozik- és mikor megkérdeztem, hogy mivel tartozom, azt felelte, hogy :"Ez itt a betegre van bízva." Terhesgondozáson is mindig ezt mondta. Szerintem szakmailag nagyon jó orvos, ezért a mondatáért pedig kiemeltem tisztelem és becsülöm a mai "pénzéhes" világban.

sziasztok

2008. szept. 12. 22:23

Sziasztok!

Én most vagyok a miréna kiváltása előtt, valamiért(nem tudom miért) félek tőle. Sok hozzászólást elolvastam,senki nem írja, hogy teherbe esett volna mellette.Van ilyen tapasztalata valakinek?

Ha igen, légyszi írjatok róla!

Addig is köszi!

69. eni35 (válaszként erre: 60. - Eszter72)
2008. szept. 12. 10:08

szia Eszter!

mi lett a sorsa 5. év után a mirénádnak?

mit javasolt az orvos a kontrolon?

2008. szept. 11. 14:37

Sziasztok!

Nekem is benne van a pakliban a Mirena, csak egyben eléggé drága, + a dokim sem olcsó.


Elvileg kell menstruálni a Mirenával is, a nők 20%-nál alakulhat ki többszörös v. 0 menstruáció.

Itt olvastam:

[link]

Üdv

Maci

2008. szept. 5. 10:26

Sziasztok!!

nekem hétfőn tette fel az orvos a Mirena-t. Ma péntek van, tehát 4 napja. A felrakás 10 e ft volt, maga a spirál 41 e ft.

túl nagy tapasztalatom tehát nincs, de álmosnak, fáradtnak, levertnek érzem magam azóta. Remélem ez nem art sokáig,és azt is hogy ez nem azt jelenti hogy nem fogadja el szervezetem. Eddig nagyon jókat olvastam róla, remélem nem én leszek az akinek a szervezete nem fogadja el.

2008. szept. 2. 22:03
sziasztok. nekem 2 éve van Mirena felrakva,az ötödik héten már felrakták szülés után. Az orvosom nem közölte velem, hogy vérezni fogok, még 2 HÓNAPIG véreztem utána. Tudni kell rólam, hogy mindenféle nyavalyákkal küszködtem előtte (gomba, gyulladás), nagyon féltem, hogy nem fogja bírni a szervezetem, tényleg elég a tisztasági betét. Mostanában sokat fáj a hasam, és van, hogy 8- 10 napig is vérezgetek,volt egy időszak, hogy szúrt mindig a jobb oldalam. Terhes tuti nem leszek, mert kedvem sincs a szexhez, meg energiám sem. Ne csesszetek le, készülök már egy ideje orvoshoz, de 2 gyerek mellett tanulok is, és wc-re sem tudok tőlük menni. Jól kipanaszkodtam magam. puszi nektek.
65. P64
2008. aug. 26. 08:43

Nekem most fogják felrakni ezt a spirált. Már két éve nem szedek fogamzásgátlót, azóta 16 kg-ot fogytam. :)

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van-e ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Hízott-e tőle valaki?

Köszi csajok!

64. dormar
2008. aug. 15. 20:15

sziasztok,

elég jó tapasztalataitok vannak a Mirenával..eddig bizonytalankodtam, de több fórumot átolvasva, azt gondolom, ez nekem való..:D


egy éves a kisebbik gyerkőcöm, még szopik. mensim nincs, így várok..bár az orvos pedzegette, h. fel lehet mensi nélkül is tenni, de sztem kivárok. éjjel mér nem szopik, így hamarosan megjön az áldás..


kérdésem: nektek mennyiért tette fel az orvos?

az enyém, akinél szültem, szült (Radványi krisztina), és helyette Kovács Judit 25 ezret kérne..ez így elég húzós..

ha van vkinek nő (!) orvosa, kérem, ossza meg velem!

63. ffk75 (válaszként erre: 62. - Mamapapa07)
2008. aug. 13. 22:36
Nem tudom, hogy gyógyszertáranként változó vagy nem az ára, de én két hónappal ezelőtt 40.580.-Ft-ért vettem a Mirenát. A felhelyezés ára pedig attól függ, hogy magánrendelőbe vagy kórházban végzik. A betegségekkel kapcsolatban szerintem szakorvos tanácsát kell kérni és azután eldönteni, hogy feliratod vagy nem. Remélem tudtam segíteni.
2008. aug. 12. 17:41

Sziasztok!

Szeretnék felvilágosítást kérni valakitől, hogy a Mirena milyen árban van? És kb. mennyiért helyezik fel? Én cukorbeteg és magas vérnyomásos vagyok, van valaki akinek ilyen bajok mellett tették fel? Irjon légyszí, hogy nincs e befolyással a betegségeire, és 48 éves vagyok. Előre is köszike

61. ffk75
2008. aug. 11. 10:43

Sziasztok


Nagyon jó ez a fórum, mert így legalább megtudhatom mások véleményét is a Mirenáról. Nekem most július 2-án helyezte fel az orvosom és tényleg annyira finoman csinálta, hogy szinte nem is éreztem, csak közölte két perc után, hogy készen is vagyunk. Én sem érzek semmit azóta és persze a párom sem, csak azóta is szinte minden nap van pecsételő vérzésem. Ha valaki tud, légyszi adjon már tanácsot, hogy ez még mindig normális, vagy keressem fel mielőbb az orvosomat. Engem pusztán ez nyugtalanít, mert így nem tudom eldönteni, hogy igazán volt e közben a havi vérzésem vagy nem, mert előtte is rendszertelen volt és nem tudom, hogy ebben mennyire határoz a hormotartalma. Köszi előre is.

2008. aug. 5. 15:16

Sziasztok,


Nekem 2003, június eleje óta vann fent a Mirena, tehát bő 5 éve. 100%-ig meg voltam/vagyok elégedve vele. A második babám születése után 6 héttel tette fel a doki. Utána még egy évig szoptattam. Minden hónapban érzem, de csak jelzés szerűen, hogy most jönne meg, de max. csak pecsétel egy kicsit és azt se mindig.

A házaséletünkbe semmi gondot nem okozott, se fizikálisan se pszichésen. Minden évben ellenőríztettem. Most megyek majd újra kontrollra, kíváncsi vagyok mit javasol az orvosom.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Eszter

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook