Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire van szüksége egy csecsemőnek? Mit kell előre beszerezni, mielőtt érkezik a baba? fórum

Mire van szüksége egy csecsemőnek? Mit kell előre beszerezni, mielőtt érkezik a baba? (tudásbázis kérdés)


16. wewe (válaszként erre: 12. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 2. 16:30
Szerintem ez a végtelen szorozva hattal, olyan sok elfogy majd ;-)
15. f6390e6b9b (válaszként erre: 12. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 2. 16:29
150-200 db!
14. wewe (válaszként erre: 13. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 2. 16:29

Dettó, átérzem a dolgot. Én is jobb, ha szép lassan nekiállok, így apránként nem tűnik majd fel talán. :-) Amúgy itt találtam egy tök jót: [link]


A támogatásokról meg annyit, hogy épp most változott, de itt pl. elég jól le vannak írva a dolgok:

[link]

13. cirmoscicajaj (válaszként erre: 10. - Wewe)
2014. jan. 2. 16:14

Hú de jó!

mi arra az időpontra terveztük,és amit lehet szeretnék előre beszerezni.Tudod,min.béres dolgozóknál nem úgy megy,h mindent egyszerre :)

2014. jan. 2. 16:12
a pelenka nagy mennyiségben,az mennyi? :)
2014. jan. 2. 14:39

Előre beszerzendő: pelenka minden mennyiségben, több méretben, mikor akciós :) így mi most 35 Ft-os 5-ös pemperst használunk :)


Ruhák: turiból, szintén lehet több méretet is előre venni, vagy vatera, hasonlók. Garázsvásár is jó lehet ha van a környéken.


Kiságy, babakocsi, szintén lehet használt,de jó állapotú.


Nem fontos: cumisüveg, cumi, csak ha a gyerek igényli.


Csak akkor, ha szükség van rá: mellszívó, patikában van olcsó, tölcsér szerű, ha "csak" kicsit kell, ha meg bőven van, akkor egy drágára úgyis be kell ruházni, de visszahozza az árát, ha a védőnővel elintézi a kismama az anyatej leadást.

Az elektromos mellszívó 1 gyereket bír, de utána át lehet alakítani kézi pumpálóssá :)

10. wewe (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 1. 21:59
Talán nekünk is szeptemberben indul a babaproject :) Dejó, végre valaki más is :) Én amúgy találtam egy nagyon jó kis babakelengye-listát, az segíthet, ha gondolod, írj privit! És talán találunk egy fórumot "későbbi tervezgetőknek" :)
9. cirmoscicajaj (válaszként erre: 2. - 728bc799e2)
2013. dec. 30. 19:17
köszönöm
8. kisj
2013. dec. 30. 11:19
Miért kell projektnek nevezni a babatervezést?
7. 728bc799e2 (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2013. dec. 30. 10:45
Ezzel egyébként teljesen egyetértek! Nyilván amit írtam saját tapasztalat, de lehet, hogy másnak teljesen más a fontos!
2013. dec. 30. 10:41

porszívóra szerelhető orrszívó



fórumindítónak pedig azt mondanám, hogy nagyon ráér még ezzel foglalkozni, mert amit az egyik anyuka fontosnak tart, az a másiknak nem annyira fontos, majd ha már kismami leszel, akkor már jobban fogod tudni, hogy te mit tartasz fontosnak

2013. dec. 30. 10:32
Mi az orszi porszi?
2013. dec. 30. 10:03
Jah, még érdemes lázmérőt venni, esetleg orrszi porszit, és a receptek között lesz biztosan lázcsillapító kúp is meg ilyenek... hálózsák
2013. dec. 30. 10:02

Jövő szeptemberben??

addigra elfelejted amit ide írnánk.

2. 728bc799e2 (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2013. dec. 30. 10:01

Szia!

Először is tgyást fogsz kapni, 168 napig, aztán gyed-et a gyerek két éves koráig, majd a egy évig gyest, ami nagyon kevés. Kapsz egy egyszeri anyasági támogatást is az államkincstártól, ha megszületik a gyerek. Nem tudom, hogy milyen helyen dolgozol, de lehet táppénzre menni a terhesség alatt, ha nem fizikai munkát végzel, akkor gyakorlatilag szinte végig dolgozhatsz..

Picinek szerintem ami létszükséglet:


Kiságy, pelenkázó, rengeteg pelenka, törlőkendő, pár body, pár ruhácska, szerintem felesleges temérdek, mert nagyon hamar kinövik, sok-sok textilpelus, fürdőlepedő, nyílván ágynemű az ágyba.. a kórházban vagy a gyerekorvosnál kapsz egy csomó receptet, amit ki kell váltani hintőpor, alkohol a köldökcsonkra, fürdetőkrém,kevert popsikrém.. legalábbis nálunk így volt...

Ami nekünk nem volt, de mások esküsznek rá, a bébiőr.

Esetleg a biztonság kedvéért érdemes legalább egy cumis üveget beszerezni előre, ha mégsem sikerült szoptatni.

Talán egy cumi, de nálunk egyáltalán nem kellett, pedig anyósomék vagy 5öt vettek, mondjuk én nem is erőltettem a dolgot... Magadnak lehet, hogy érdemes egy mellszívót venni...

Hát elsőre ennyi jutott az eszembe...

2013. dec. 30. 09:33

Sziasztok!

Mi szeptemberben indítanánk (terv szerint)a baba projektet,és szeretném megkérdezni,h mindenféle túlzás nélkül,mire van szüksége egy csecsemőnek?mit kell előre beszerezni,mielőtt érkezik a baba?

A másik kérdésem,h jelenleg(mivel az én fizetésem kiesik ugyebár)milyen támogatásokat,stb.kap aki babázik?Olvastam mindenféle oldalt de,nem igazán látom át.köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook