Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplált csecsemőnek mennyi a szükséges tápszer adagja? fórum

Hozzátáplált csecsemőnek mennyi a szükséges tápszer adagja? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 11. 19:53
úgy tudom,hogy napi fél liter "tejalapú" táplálékra van szüksége, ami lehet anyatej, tápszer és tejpép is.
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - .Sziszu.)
2012. nov. 8. 22:57
Köszi, ezt holnap kipróbálom!
11. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Edike1010)
2012. nov. 8. 22:55
Igen? Mikor szültél?
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Edike1010)
2012. nov. 8. 22:53
Mi 1x eszünk 150-et, utána kb. 3x 100-at, de ma pl nem vacsiztunk, fürdés előtt 2órával kapott reszelt almát. Cuppogott rajta, aztán vacsit már nem kért.
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - .Sziszu.)
2012. nov. 8. 22:31

Köszönöm, jól esik, hogy igazat adsz. Csak nézek, hogy egy mai kismamának már kész dietetikusnak kell lennie! Ráadásul szerintem a fele sem igaz vagy helytálló annak, ami divatba jön.

Régen aki csak tehette, tehéntejet adott a babának, és külön kaptak babatejet a kismamák, ami ugyanolyan volt, csak tisztábban és alaposabban kezelve. És az ismeretségi körömben nem hallottam étel-érzékenységről. Néhány gyerek vakarózott a földiepertől, de ők is kinőtték hamar.

2012. nov. 8. 22:20
Ha kizárólag tápszert adsz neki, és nem szoptatsz, akkor próbáld meg ízesíteni. Készítsd el pl. úgy, hogy adsz hozzá egy kis almalét, vagy valamilyen teával keverd be.
2012. nov. 8. 22:18

Guruljka-nak igaza van: ahogy a baba kéri, úgy etesd. Az én kisfiam és elutasította a tápszert, amikor elkezdtünk kóstolgatni. Nem is gond, mert később egy kiadós ebéddel + szoptatással elég volt a tej. Most kezdtem el tízóraira is adni neki pépes ételt, + mellette van még szopi, amíg bírom.

Tápszer azóta nincs.

6. edike1010 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. nov. 8. 22:15

mi is 4 hónaposak vagyunk és nálunk az első leányzónál is ez volt, hogy egyre kevésbe kérte a tápszert, kell még neki, de nem baj, ha egyre kevesebb.

Most mi is ízlelgetünk, de még kb 3 -szor eszünk 200 -at. Babánként változik, egy a lényeg, hogy ne álljatok le teljesen a táppal.

5. Guruljka (válaszként erre: 3. - EsztyMorgan)
2012. nov. 8. 22:10

Hogy régiesen mondjam: egyem is meg a kis édeskéjét! :D

Hadd egyen sok finom ízű kaját, a tápszerből is amennyit kíván. Gondolom, csak folyadékként issza, amikor szomjas. Engedd csak, hadd egyen kívánsága szerint.

2012. nov. 8. 22:07

Mondanám, hogy amennyi belefér, mert az nem buli, ha éhes marad.

De én vén vagyok, korszerűtlen és értetlen.

Még azokban az időkben neveltem fel a három gyerekemet, amikor a gyerekorvos sürgette a feles hígítású tehéntejre való áttérést pár hónapos korban, mert nem tudtsm szoptatni.

Felnőtt mindhárom egészségesen, pedig a legidősebb koraszülött volt, nem egészen másfél kilóval.

2012. nov. 8. 22:05
4hósak vagyunk, kb. két hete kezdtük el kóstolni az ízeket. Imádja az ízeket, viszont tápiból egyre kevesebbet eszik.
2. .Sziszu. (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. nov. 8. 22:04
Hát én annyit adtam neki, amennyit kért. "Megmondja" a baba, hogy mennyi elég. :)
2012. nov. 8. 22:03
Hozzátáplált csecsemőnek mennyi a szükséges tápszer adagja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook