Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mire figyeljek futópad vásárlásnál? fórum

Mire figyeljek futópad vásárlásnál? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 24. 13:28
Ismeri valaki a Royalbeach 5 futópadot?
2011. jún. 16. 21:07
Esetleg nem tud valaki eladó elektromos futópadot Szabolcs megyében?
11. szabcsi22 (válaszként erre: 10. - Leveli_beka)
2011. jún. 14. 19:57
Köszi,ezek hasznos tanácsok,magamtól nem is gondolnék rá nem is hallottam még róla hogy ez is szempont!
10. leveli_beka (válaszként erre: 8. - Szabcsi22)
2011. jún. 14. 16:39

A szervizelést a használati utasításban meg tudod nézni, akár úgy, hogy megkérdezed a tulajt, akár úgy, hogy rákeresel a gép típusára googleben :)

A terhelésnél arra érdemes figyelni, hogy van olyan gép, ami csak heti 3-5 órára van kalibrálva, akkor neked mondjuk olyan kellene, ami ennél többet bír.

9. szabcsi22 (válaszként erre: 7. - Nagylány67)
2011. jún. 14. 14:32

Szia!

Köszönöm a válaszod!Én is így gondolom,hogy akkor nincs kifogás,meg tv mellett nyugodtan csinálhatom,de én nagyon sok 40 cm-es szalagot láttam nagyobbat nem is sokat.Túl sok pénzem azért nincsen rá,de próbálok jól szétnézni és megnézem azt is amit ajánlottál,bár nálam az is szempont,hogy közel legyen,a szállítás miatt,meg szeretném előtte kipróbálni!

Köszönöm még1x!

8. szabcsi22 (válaszként erre: 6. - Leveli_beka)
2011. jún. 14. 14:29

Köszönöm szépen a segítségedet!Nekem már van egy ellipszisem fél éve rendszeresen használom,de fogyókúra szempontjából nem túl hatásos.Igazából úgy vettem észre magamon,hogy erősít és feszesít.Szerencsére kertes házban lakom:-)Azt hol tudom megnézni,hogy mennyit kell szervizelni meg síkosítani a szalagot?Kéztől szeretném venni,nem tudom,hogy meg tudják e mondani!Igazából csak én fogom használni napi szinten,de szerintem az nem lesz "megterhelő" a gépnek.

Még1x köszönöm szépen a segítséget!

2011. jún. 14. 13:56

Nekem 4 éve van futópadom.Ami fontos, hogy széles legyen a futó felület. Minimum 45 cm-es legyen.

Mi Pesten vettük, keress rá a horizont fitnessre.

Szerintem szuper otthonra a futópad, mert így nincs kifogás, hogy most esik az eső, fúj a szél, hideg van stb...

2011. jún. 14. 13:54

Szia!

Belekotyognék egy kicsit, bár én végül az ellipszis tréner mellett döntöttem, de hátha tudok segíteni :)


Az egyik legfontosabb dolog, amit érdemes figyelembe venni, az a futószalag szélessége és hosszúsága. Nem mindegy, hogy erőltetett séta-kocogás vagy futás a célod, minél "gyorsabb" akarsz lenni, annál szélesebb és hosszabb felület kell, hogy kényelmes legyen a használat. Ha jársz konditerembe, akkor érdemes lemérni egy ottani gépet, hogy legyen viszonyítási alapod.


Nyilván fontos még a teherbírás, illetve, azt is érdemes megnézni, hogy heti hány órára van "hitelesítve" a gép, és ez mennyire felel meg az igényeidnek. Itt meg kell nézni, hogy mennyit kell szervizelni a gépet - kell-e síkosítani a szalagot, stb.


Ami fontos még a zaj. Ha családi házban laksz, akkor ugye ez nem szempont, de ha társasházban, akkor eléggé az, meglepően bazihangos tud lenni egy gép :(


Én olyanban gondolkodtam, ami teljesen elektromos, van rajta dőlésszög szabályozás - ez is elektromosan -, de nem ragaszkodtam ahhoz, hogy mindenféle programokat tudjon. Végül az ellipszis mellett döntöttem, mert abban az árfekvésben, amiben gondolkodtam, nem volt igazán jó gép, meg az ellipszisnek megvan az az előnye is, hogy nem hangos :)


Ha van rá lehetőséged, akkor egyébként mindenképpen érdemes kipróbálni pár fajta gépet, főleg a szalag mérete miatt, futni rajta pár percig, hogy milyen érzés.


Remélem tudtam segíteni :))

2011. jún. 14. 13:40
Senki nem tud segíteni?
4. szabcsi22 (válaszként erre: 2. - 8945f96317)
2011. jún. 13. 17:11

Szia!

Én már jártam edző terembe,tetszett de sajnos most már nekem nagyon drága lenne.Azért szeretnék futópadot mert ott kipróbáltam és jó volt.Kitartásom pedig van,mert már több mint egy fél éve folyamatosan tornázok és egy ez még úgy érzem hiányzik nekem!Csak azt nem tudom milyet vegyek....

3. cony4 (válaszként erre: 2. - 8945f96317)
2011. jún. 13. 16:50
Egyetértek.Nekem szobabiciklim volt,de hamar ráuntam.Ránézni sem tudtam egy idő után.Vettem egy kondobérletet, és oda járok rendszeresen.Olyan időben megyek amikor kevesen vannak.Futok és még élvezem is, egyáltalán nem unalmas.Na meg aztán van egy csomó más edzési lehetőség is.Váltom őket hogy ne legyen egyhangú.
2011. jún. 13. 13:34

Szia!

Én lebeszélnélek róla mert az elején mikor hazaviszed még csak csak használod de pár nap és ráunsz!!Hidd el nem hazafelé beszélek csak jót akarok jobban jársz egy edzőteremmel ott barátkozhatsz ismerkedhetsz és élvezed a mozgást is hiszen többen vagytok és mindenkinek könnyebb a céljait elérni amiért is ott van!!

2011. jún. 13. 13:26
Futópadban milyen márkát érdemes venni?Ami persze nem nagyon drága,és mire kell odafigyelni vásárlásnál?Itthoni használatra kellene és csak olyan ami egy személynek megfeleljen,de mindenképpen elektromos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook