Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióta adom a babámnak a Vigantolt, azóta bukik! Okozhatja ezt? fórum

Mióta adom a babámnak a Vigantolt, azóta bukik! Okozhatja ezt? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 22. 22:48
Nekünk azt mondták, hogy egy pici anyatejbe kell cseppenteni, később persze tápszerbe vagy kajába.
18. Szilvita (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. ápr. 21. 17:45
Milyen gond lehet belőle? Akkor már írd le légyszi, hátha lesz még egy gyerekem..:)
17. homern (válaszként erre: 16. - Szilvita)
2012. ápr. 21. 16:42
a félrenyelése a kisebb gond,de örülök hogy nem lett baj :)
16. Szilvita (válaszként erre: 15. - Homern)
2012. ápr. 21. 15:15
Mi mindig is a szájába cseppentettük, és imádta/imádja a gyerek. Pár hónaposan már nyitotta a száját, ha jöttem az üveggel... Soha nem nyelte félre, ilyesmi, nyilván nem az üvöltő gyerek szájába csöppenti az ember, és nem a torkán lenyomva. Épp mivel csak egy csepp, kevésbé valószínű, hogy félrenyeli, mint a kanálnyi adagot.
15. homern
2012. ápr. 21. 11:32

Azért volt a zárójeles kérdés,mert én úgy tudom közvetlenül a szájba cseppenteni kimondottan tilos.Ez egy olajos cucc,ha ha épp hirtelen levegőt vesz (rosszabb esetben sír,hisztizik)közben a kicsi nagy baj lehet belőle.Egy kiskanál tejbe kell belecseppenteni és megitatni vele.

Ha a beadás után bukik az érthető lenne,elég kellemetlen ha a szájába cseppentik,simán öklendezhet tőle ahogy szétoszlik az olaj a szájában.

de mindenki úgy csinálja ahogy szeretné,az nagyon érdekes hogy a doki mondta hogy így kell,de úgy látszik ilyen is van...

2012. ápr. 21. 07:58
Szerintem az mindegy, hogyan adod be, egyenesen szájba, vagy feloldod tejbe, a lényeg hogy a babának jó legyen.Van olyan gyerek, akinél működik a cseppentés van olyan, aki jobb szereti tejben feloldva és olyan is aki sehogy sem, mi ebbe a kategóriába tartoztnk.
13. secret! (válaszként erre: 11. - T_marcsi)
2012. ápr. 21. 07:10

A gyerekorvosunk szerint kanálba cseppenteni és kis tejjel felhígítani, így kell beadni. Mi így adtuk/adjuk és nem bukik, viszont kezdettől nem bukott, mert olyan minimális jött ki, hogy az talán nem is nevezhető annak.

Ennyit a gyerekorvosok és védőnők, hogy azt mondta. Egyik városban ezt mondják, a másikban azt, és akkor legyél te az okos, aki tényleg tudja, hogyan is kell. :-))

12. azure_
2012. ápr. 21. 06:37

Szájba kell cseppenteni. Egy csepp közvetlenül a pici szájába.

Egyébként szerintem sem ettől bukós.

Érdemes orvos tanácsát kérni.

11. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. ápr. 21. 06:07
Ezt a zárójeles kérdése nem igazán értem. Nekem gyerekorvos mondta, hogy kimondottan a szájba kell cseppenteni, hogy maradéktalanul felszívódjon. (a védőnő ugyanezt mondta.
2012. ápr. 21. 01:03

A lányom is sugárban köpte vissza hat hónapos koráig a tejcsit szopi után. VIszont nagyon jól fejlődött, emiatt nem is aggódtam.Apjára ütött, állítólag ő is ilyen volt.


VIszont a Vigantollal nem jártunk jól, mert a lányom egy hét csepegtetés után érdekes tüneteket produkált, egyértelműen a csepp váltotta ki. MI D3 injekcióval pótoltuk a D vitamint. OLaszországban kapható volt még egy évvel ezelőtt. Gyreekorvossal kell konzultálni, ha úgy látod nem fejlődik: Ne aggódj.

9. Szilvita (válaszként erre: 4. - Vajkaramella)
2012. ápr. 20. 23:31
Kérdezd meg a dokit, ha nagyon zavar. De tényleg buknak a babák, ki jobban, ki kevésbé. Az enyém nagyon bukós volt, még egy órával a szopi után sem lehetett pl. hasra rakni.
2012. ápr. 20. 23:31
Biztos,hogy nem attól bukik. Az csak vitamin. Véletlen egybeesés,hogy akkor kezdődött. Az ilyen pici babák gyomorszája még gyenge,azért buknak vissza tejcsit. Ha nem hatalmas mennyiség jön vissza,akkor nincs baj. (Hatalmas alatt a sugárban hirtelen visszajövő teljes mennyiséget értem.) A Vigantolt ne hagyjátok abba!
2012. ápr. 20. 23:30
Szerintem nincs összefüggés, csak valamiért pont egybeesett a kettő.
2012. ápr. 20. 23:27
A kettő nincs összefüggésben. Minden baba bukik, ez teljesen normális dolog.
2012. ápr. 20. 23:27
nem hiszem hogy köze van egymáshoz.. (ugye nem a szájába cseppented?)
4. Vajkaramella (válaszként erre: 3. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 23:25
2 hetes kora óta és azóta bukik a babám, aki most 4 hetes!
2012. ápr. 20. 23:23
Nem tudom elképzelni, hogy van a kettő között összefüggés. Mióta adod? Nem születéstől kell adni?
2012. ápr. 20. 23:20

Hasonló tapasztalatok????

SOS

2012. ápr. 20. 23:20
Mióta adom a babámnak a Vigantolt, azóta bukik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook