Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja az egyenes haj hirtelen hullámosodását felnőttnél? fórum

Mi okozhatja az egyenes haj hirtelen hullámosodását felnőttnél? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. MoonlightAndi (válaszként erre: 1. - K.tünde78)
2010. szept. 19. 01:03

Szia!

Ismerős a problémád, nekem is megváltozott a hajam, csak nálam épp a fordítottja. Régen hullámosabb volt, most pedig egyenesebb lett.. Nem tudom miért, nem jártam utána mert így is tetszik, csak meglepett. Nekem is természetes barna, hátközépig érő és vékonyszálú a hajam, és talán az eszeveszett beszárításoktól vagy pár samponcserétől változhatott meg, nem tudom..

Talán nálad is valami ilyen lehet, samponcsere, vagy eszel valami olyat amit korábban nem. Próbálj meg a tövével vagy a végével valamit csinálni. A végét vágd le és hajvégápolózd, vagy ha eddig nem szárítottad akkor nagyobb fokozaton hajszárító és fésű közé szorítva szárítsd a hajvégeket. Vagy kipróbálhatod az égetést is, egyszerűen csak pörköld meg a hajvégeket öngyújtóval. Ez a töredezett hajvégekre jó, az enyém töredezett kb. másfél éve, és egy ismerősömmel megcsináltattam, azóta jelentősen jobb lett. Az égetés hatására lezárul a hajvég, lehet jó a Te esetedben is ez, és visszaállítja a haj szerkezetét. Vagy ez a hullámosodás éppen lehet egy általános testi változás következménye is, vagy életmódváltás, ilyenek...

Szerintem először cserélj sampont és próbáld meg a végét hajszárítóval kezelni, persze a hajad is szárítsd egyenesre de azt már kisebb fokozaton, aztán ha visszaugrik akkor próbáld ki az öngyújtót, nem lesz baj, csak arra figyelj hogy mikor pörkölöd ne lógasd fölé a hajad, csak dugd fölé a végét. Ha ezután is visszaugrik akkor vágd és hajvégápolózd, talán idővel jó lesz.

Remélem valamit tudtam segíteni.

Üdv.

Andi

54. t.Ili
2010. szept. 16. 22:04

Szia Tünde!

Már meséltem neked a felhasadt pikk.rétegről,és arról is amikor,és ahogy kinyílik,mint a toboz.

Azt is mondtam,h. a festékkel be lehet tömködni.

Láttál már frissen festett hajat-gyönyörű,telt.egységes.De a legfontosabb a FÉNYe.

Miért fényes?

Mert sima a hajszál felülete,és egységesen veri vissza a fényt a szemünkbe.

Ezt csak azért mondtam el,h. megértsd a következőket:

A Te hajvéged nem fényes.

A pikk.rétege szanaszét áll.

A hajad boglyozódik,összeakad,és csúnya.

Szeretnéd,h. a te hajad is fényes legyen,és sima.

Ha Te nem fested,és nem vágatod le a roncsolt rész,akkor csak egy megoldás van:a hőkezelés.

Mert a hővel is lebírjuk a pikk.réteget simítani.

(hajszárító,vasaló).

Itt nem azért vasalunk,h. neked egyenes,sima frizkód legyen! Hanem,lesimítsuk a hajszálfelületét,hogy az fényes legyen.

Viszont előtte használunk hővédőt!

(Én hajfénnyel vasalok)De nem használunk lakkot!

A hajlakk ,ha előtte használod beleég!,nem vezeti el a hőt!-Ha utána használod,akkor megkeményíti,és megtörik tőle haj,(ezek a dolgok hosszú hajra vonatkoznak)Már akkor is,ha megmozdítod,hát még ha megfésülöd!(itt a végén,ha nagyon muszáj,akkor flexibilis hajlakk azért mehet)

Ne haragudj,hogy ezeket elmondom,tudom,Te semmit nem csinálsz vele,de mások is olvassák a fórumodat,és hátha segít valakinek.

Rád visszatérve:Még az is segítene,ha egy nagyon pici vaxot,a tenyeredbe szétkenve,belenyomászolnád a hajvégedbe.A nagyon pici azt jelenti kb.1-2-3 gombostűfejnyi!

A tenyereden meg sem érzed,h. zsíros amikor szétkened,de a hajad tudni fogja! Másnapra szétkenődik a hajvégen,és szép tincses lesz!

Még egy dolog!

Nem azért ajánlom ezeket senkinek,merthogy szép legyen a buliba,éppen akkor a haja!

A vasalás,formára szárítás,vaxolás,fényezés,visszapigmentálás,-mind azért jó a roncsolt hajnak,mert bezárja,betömíti a szétnyílt pikkelyeket.

Nem engedi a hajat kiszáradni!

Elmentem,nehogy elmenjen közbe a net.

53. emagdi (válaszként erre: 52. - K.tünde78)
2010. szept. 16. 15:12
akkor lehet, hogy valami tápanyag hiányod is van, ennyire nem szabadna törnie a hajadnak. (az enyém hősiesen viseli a heti kétszeri vasalást)
52. k.tünde78 (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2010. szept. 15. 14:27
Sajnos annak idején mikor még buliba jártam pár hajszárítás is nagyon eltörte a hajvégeket,így nem merem semmi-nemű hőhatásnak kitenni.Jó meleg időben még a fodrásztól is vizes fejjel jövök haza,igaz eleinte furcsának találta,de már elfogadta és érti az indokom.
2010. szept. 15. 14:25
Az enyhén hullámos hajamat a festék kiegyenesítette. harmadik terhességem után pedig göndör lett. erre sincs magyarázat.
2010. szept. 15. 14:23
akár hormon változás is okozhatja.
49. emagdi
2010. szept. 15. 14:09

megértem a problémád, nekem is korábban inkább egyenes volt a hajam, de úgy 5-6 éve elkezdett hullámosodni-göndörödni.

elég sz*r, mert sehogy sem áll, ha mosás után csak úgy szabadon megszárítom, olyan vagyok mint egy hajléktalan. (akármennyire is jó a fodrász).

így aztán nekem a hajvasaló a legjobb barátom:D

minden hajmosás után kivasalom a hajam, mert úgy szépen rendezetten néz ki, de még nem ment tönkre, nem száradt ki stb :D (festve is van amúgy kb 2 havonta). mondjuk érdemes egy jó minőségű hajvasalót venni.

48. Mari20
2010. szept. 15. 12:44
dajer, vagy mázli
47. t.Ili (válaszként erre: 43. - K.tünde78)
2010. szept. 15. 10:34

Erre majd estére írok.Mennem kell dolgozni.

Ma vegyél fésűt.Ha kapsz,akkor matadort.

46. t.Ili (válaszként erre: 44. - K.tünde78)
2010. szept. 15. 10:33

Csak azért,mert amikor az őszülés elkezdődik,Te még nem is látod,de mi már szólunk,h. sok hajszál furcsán kunkorodik.Olyankor a saját festékpigmentek imitt-amott a hajszál hosszán,kiperegnek ,vagy összetorlódnak,és ott azon a mikroszkópikus részen vékonyabb.Gyorsan elfordul,girbe-gurba lesz.

Ez az őszülés első jele.

45. k.tünde78 (válaszként erre: 44. - K.tünde78)
2010. szept. 15. 10:09
Ja igen és antioxidánsokat is szedek(szelén ,cink,króm,e-c-a vitamin,béta-karotin)
44. k.tünde78 (válaszként erre: 42. - T.Ili)
2010. szept. 15. 10:07

Megnéztem gyorsan,nincs ősz hajszálam,legalább is ugyan olyan mint volt színre.

Ha a kaja,akkor inkább töblet szerintem,mert a változtatás előtt nagyon hullott a hajam fésüléskor,most csak pár szál van a fésűben,viszont mosásnál eldugul a kád olyan sok jön ki.A víz hőmérséklete nem túl meleg,de nem is hideg,szerintem pont olyan amit a fejbőröm elvisel.

43. k.tünde78 (válaszként erre: 36. - T.Ili)
2010. szept. 15. 10:01

Nagyon drága vagy,hogy ilyen sokáig fennt maradtál miattam!:-)


Én csak azért félek a zsíros hajra való samponoktól(álltalánosságban),mert mikor ilyet használtam mégjobban zsírosodott tőlük a hajam.Olyan volt mintha a fejbőrt-hajat mégjobban késztette volna a zsír termelésre,s végén maradtam a normál samponnál,ami egy idő után használt szépen beállt-bevált.Különben tényleg most olyan dúrva seprűszerűnek érzem a hajam szinte egész hosszát.Na szóval ha ezt a sampont használom,nem fog a haj hossza még szárazabb lenni?Vagy esetleg vegyek még hajpakolást ami puhítja és táplálja a szálakat?

42. t.Ili
2010. szept. 15. 09:59

Okozhatja az is,hogy valami szervetlen ásványi anyagból hiányod van,vagy éppen többleted.

Ez esetleg,ha a táplálkozás okozza,idő szempontjából reális,mert sok idő kell,h. a hajgyökér reagáljon.

Mond,nem kezdesz őszülni?

41. sunshine24 (válaszként erre: 40. - K.tünde78)
2010. szept. 15. 09:58
Figyelj, ezen kár rágódni. Ilyen és kész. Nekem szögegyenesből lett loknisan göndör 1 év leforgása alatt. És semmi, de semmi nem változott az életemben. Csak annyit tehetsz, hogy alkalmazkodsz a megváltozott helyzethez.
40. k.tünde78 (válaszként erre: 35. - T.Ili)
2010. szept. 15. 09:52

Persze értem!Csak azt nem tudom mi ,Ami változás van az életemben az az étkezésben van.Teljes kiőrlésű-rostban-fehérjében gazdag dolgok/szénhidrát csökkentés,fehérliszt mentes stb....viszont már 8 hónapja étkezem így.

16 évesen volt dauer a hajamban,és ugyan úgy egyenes nőtt le-sőt a dauert is gyorsan kirúgta.

39. k.tünde78 (válaszként erre: 34. - T.Ili)
2010. szept. 15. 09:47
Egyszerű barna színű,nem festett,csak tönkre tennék ezek a kémiai szerek.Egy időben volt,hogy használtam szinezőt,azt a pár mosás utáni kikopós fajtát,viszont már rég le lett vágva a maradványa is,hisz évekkel ezelőtt volt.
38. k.tünde78 (válaszként erre: 33. - T.Ili)
2010. szept. 15. 09:45
Olyat mint volt,egyenest,mert nem volt vele gondom,úgy állt ahogy kellet különösebb,szárítás meg frizura készítés nélkül is.
37. k.tünde78 (válaszként erre: 32. - T.Ili)
2010. szept. 15. 09:43

Az alja hátközépig ér,a teteje pedig áll-tarkó vonalig.3 hónapja volt utoljára vágatva(egyébként kb fél és 1 év között szoktam vágatni attól függően milyen a vége,tudom sűrűbben kellene vágatni,viszont utálom ezt a tortúrát).

uff,így is 2ezres a kefém és évente veszek újat,mert kb annyit bír ki,akkor ezek szerint ettől drágább kell pl a Szecsőditől.?

36. t.Ili
2010. szept. 15. 00:52

Addig mondom el,míg eszembe van.

Zsíros hajra van megoldás,átmenetileg,amíg az egyensúlyod helyre áll te is használhatod.

A samponnak 'selo'l" a neve.2 féle van korpás,és zsíros hajra.Értelemszerűen neked az utóbbi kell.

(Az i betűt hagytam ki, nehogy kitiltsanak)

Ha van a közeledben ro''mann,úgy is keresheted,h. a legdrágább,és a legkisebb sampon.kb.1500ft,de csak pici kell belőle,mert nagyon habzik.

Már az első mosás után hat.4-5 napig biztosan kibírod.Legalábbis a vendégeim így mondják.

Addig,amíg a hajad zsírháztartása nem áll helyre,kb fél év,nyugodtan használd.

Nagyon sokan úgy válnak meg a hajfestéstől,hogy egyszerűen csak abbahagyják. Azt mondja,hogy ő már milyen régen nem festette,már legalább egy éve!Nézzem meg,már semmi szín nincs rajta.

Valóban,szín már nincs,de( egy év alatt egy átlagos haj 15-20 centit nő,és a csajnak legalább 30 centis a haja)a hajvége olyan roncsolt,mintha megégette volna.

Tudni kell,hogy minden hajfesték roncsol.Ahhoz,hogy a festék bejusson,meg kell nyitni a haj külső rétegét,és a festék szépen megtelíti a pikkelyréteg alatti területet.Egy savas dologgal,pl.balzsam ezt visszazárjuk,és kész.

Na most ez a lezárás nem olyan stabil,mint az eredeti volt.és 4-6 hét után kezd a festékpigment kiperegni a hajból,a szín megfakul,és a hámréteg nyitva marad,nincs ami betömítse.(mint a csempe,vagy a járólap fugája)A haj fénytelen,töredezik,és nagyon csúnya.

Ha nem jön a következő festés,h. visszapigmentálja,akkor kiszárad.

Ugyanúgy jár,mint Te a kefével!

A hajtő zsíros,a hajvég szálkás,töredezett.

Ezzel csak annyit akartam mondani,hogy a hajvéget akkor is kellene festeni,vagy színezni,ha a többit már nem festjük.

Na ilyen esetre is van azért más megoldás,de már késő van.

Jó éjt!


u

35. t.Ili
2010. szept. 14. 23:38

A lányom haja szög egyenes volt,göndör hajat szeretett volna. 13 éves volt.

Addig nyaggatott,míg bedaueroltam.

Úgy maradt!!!!!!!!!

Most 21 éves szereti a göndör haját.

Ez arról szól,hogy a génjeiben benne van(a férjem Jimmi Hendrix),én megmutattam a dauerral a hajhagymának,hogy elfordulhat.Megtetszett neki,és úgy maradt.

Valószínűleg veled is történt akkor valami,ami miatt a hajhagymáid meglátták a lehetőséget a fordulásra.Ugye érted idáig?

34. t.Ili
2010. szept. 14. 23:26
Festet-e a hajad,vagy natur?
33. t.Ili
2010. szept. 14. 23:24

És mit szeretnél ?

Egyeneset,vagy göndört?

32. t.Ili
2010. szept. 14. 23:24

Ezek a műanyag hajkefék nagyon sorjásak.Nem kell hozzá mikroszkóp,egy jobb nagyítóval is látható,hogy milyen csúnyán sérült a kefe.

Azok az apró háncsok beleakadnak a hajszál pikkelyes fedőrétegébe,és a következő húzással le is tépik azt.Ott a hajszál megsérül,és ott fog eltörni a következő fésüléskor.

Tulajdonképpen a hajadat meghántolod,mint egy répát.A hajszál belseje szabadon lesz és kiszárad. Ezért nyomatja a zsírt.

Vegyél fodrászkellékesbe minőségi fésűt,és az összes kefét dobd a kukába,h. még csak véletlenül se azzal fésülködj. Két hét után látni fogod az eredményt.A hajszál próbál regenerálódni,de kell egy erősebb vágás is,hogy a kihegyezett hajszál véget levágja-ha nem is mindet.

Milyen hosszú a hajad?

31. k.tünde78 (válaszként erre: 30. - T.Ili)
2010. szept. 14. 23:13
Á....valahogy elillat az álmosság és felvillanyozódott az agy:-)))
30. t.Ili (válaszként erre: 29. - K.tünde78)
2010. szept. 14. 23:09
Az előbb láttam álmos vagy?
29. k.tünde78 (válaszként erre: 28. - T.Ili)
2010. szept. 14. 23:00

Anyum göndör apum hullámos,tehát a felmenők elég közel vannak.

Igen hajkefét használok.És igen jó ideje tépett a hajam(kb 1 éve).

GlissKur termékeket használok,a hajmosás utáni balzsam sprayt fodrász ajánlotta,már 3 éve használom,eddig nem volt gond vele,szóval azt mondod felesleges.

Vannak ezek a hajvég ápolók(ami tényleg csak a hajvégre van)ezek használatára gondolsz,vagy a rendes hajpakolásokra?

Persze ,folytasd.

28. t.Ili
2010. szept. 14. 22:50

Na figyelj Tünde!

Ezt a szerencsétlenséget valamelyik ősödtől örökölted.A génjeidben benne van a hullámos haj is.Érdeklődj a szüleidtől,ők hátha többet tudnak.

Csak azért,hogy az az ősöd mennyire volt göndör akitől örökölted,és érdemes-e várni arra,hogy a tied még jobban fog göndörödni.

Ebben az esetben rá kell segíteni vágással.Úgy,h.szép átmenetet kell vágni,(fejtetőn rövidebb,alul hosszabb)és egyáltalán nem szabad megtépni.

Most valószínűleg nagyon tépett a hajad,azért áll a hajvég szanaszét.

A hajvéged biztosan ki van száradva,(éppen a tépés miatt,és biztosan hajkefét használsz a fésű helyett)ezért a hajvég jelez vissza a hajhagymának,h.nyomja a zsírt,mert kiszáradok!

Ha a kezed kiszárad,raksz rá krémet! A hajvégre is kell néha pakolás.Én nem hiszek a hajon maradó balzsamokba.(A balzsam savas kémhatású! Öblítsd le vízzel,a hatóidő letelte után.A lúgos kémhatású sampont senki nem hagyja a fején,akkor a balzsamot miért)

Ha akarod,hogy folytassam ,szólj!

27. k.tünde78 (válaszként erre: 26. - Arcansas)
2010. szept. 14. 22:50

Egyenesítő balzsam megfogott/ezt nem kell beleszárítani a hajba,lehet csak úgy használni,hogy mosás után rákenem belefésülöm és úgy hagyom szárítani?

Egyébként álltalában összefogom,viszont mikor megyünk valahova olyankor kiszoktam engedni.


Hááát.Lehet marad így ,mert utálok bíbelődni vele,32 év alatt csak megmostam és mindig szépen beállt magátol anélkül hogy csináltam volna neki valamit is.:-((

2010. szept. 14. 22:45

akkor frizurát kell csinálnod:S esetleg hord összefogva,befonva,attól legalább egyenletes hullámaid is lesznek.Vagy hajcsavar,hajegyenesítő.Hajegyenesítő megfelelő használatával,és előtte védőtermékek és fixáló használatával nem roncsol-,egy hajszárító bármilyen használata is roncsol:)Sampon után hajsználj egyenesítő balzsamot stb...

Ha egyik megoldás sem tetszik,akkor így marad a hajad és kész:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook