Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenkit önmaga érdekel a legjobban. fórum

Mindenkit önmaga érdekel a legjobban. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
3. Mo-Ma (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. febr. 22. 01:16

Okos kérdés.

Kevés olyan ember van, aki jó értelemben nem akar "kitörni", azaz jó embertársi kapcsolatot kialakítani.

--

Ők a remeték... de nekik is van egy jó kapcsolatuk: Istennel.:)

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. febr. 22. 01:09
Mi van akkor, ha az introvertált ember nem akar kitörni? Vagy én értettem félre?
2019. febr. 22. 00:52

Nincs annál nagyobb érdeklődést kiváltó dolog, mintha arra utalsz egy embernél, hogy mi a véleményed róla.

Miért jó ezt tudni?

Mert az introvertált emberek esetében ez pl. egy jó "kitörési" pont.

(Én most "coach"-ként tevékenykedek. Elnézést, ezt az idegen szót nem tudtam kikerülni, de én szívesen használom ehelyett az "ismerjük meg egymást jobban" kifejezést.)

Mit szeretnék ezzel a fórummal?

Csak annyit, hogy ha ez a fórum cím igaz, akkor hogyan javíthatjuk a kapcsolatainkat bárkivel is?

Úgy, hogy sokkal gyakrabban említjük meg a társunk, munkatársunk, barátunk, stb. jó tulajdonságait.

Tudjátok, hogy milyen apró, elejtett szó feldobhatja a másikat?

Nem kell hazudni! Nem kell rájátszani! Csak ha valaki valamit jobban csinált meg ma, mint tegnap, azt jelezd vissza neki.

És ha rosszabbul csinált valamit, azt is jelezheted.

-----

Biztos ismeritek a dumát, hogy: "Most jól letolom őt, hogy érezze a törődést."

Ezt a kifejezést viccesen szoktuk használni, pedig sok embernek a "letolás" is többet számít, mint a semmibe vétel...

----

Tudod, az emberek önértékelését rendkívül erősen befolyásolja mások róla alkotott véleménye.

Én is igyekszem mindig a jót, az építőt megtalálni a másik emberben, és ezt a tudomására is adni.

----

Arról lehetne itt beszélgetni, hogy tárgyi téma esetleg mennyiben érintett kellemetlenül az életed folyamán, ill. mennyiben volt építő egy-egy pozitív vélemény rólad.

Minden ember valamilyen szintű kapcsolatban él.

Legyél te ma, pénteken az, aki egy jó szót megfogalmaz a másik ember felé!

------

Ez nem "nyálasság", ne értsd félre!

Ez egy pici lépés afelé, hogy jobb legyen a napod. Ma, holnap, ....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook