Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenki szőrös az arcán/állán aki PCOS? fórum

Mindenki szőrös az arcán/állán aki PCOS? (tudásbázis kérdés)


30. youlcsi (válaszként erre: 29. - Deniza)
2009. júl. 3. 20:11
csak kell egy olyan orvost találni, akiben maradéktalanul megbízol. a többi már simán fog menni :)
29. deniza (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2009. júl. 3. 10:30
köszike! hát remélem nekem sem kell oda elmennem,csak hát nagyon sok minden van ami eléggé nem stimmel.csak eddig nem mondtam senkinek és titkolni is egész jól lehetett:S
28. youlcsi (válaszként erre: 27. - Deniza)
2009. júl. 3. 07:45

dezina!

ha van egy normális nőgyógyászod, akkor az is elég. a kezelést ő is meg tudja határozni. én pl még nem jártam endomókinál (sztem nem is fogok)... annyi, hogy a nődoki a diabetológiára küldött csak el kvázi legalizálni a metformin-szedést a leleteim alpján. ott a doktornő pedig kapásból mondta, hogy ha pcos, akkor met... tehát még csak nem is számított, hogy csak enyhe ir-em van.

27. deniza
2009. júl. 2. 22:51

sziasztok!

Nagyonjó,hogy van ez a fórum..itt szembesültem azzal,hogy rajtam kivűl még sokan élik mindennapjaikat hasonló problémákkal.Rengeteget olvastam utána én is ennek PCOS-nek,ugyanis nekem is fennáll egy csomó jellemző tünet(feltételezem,hogy ez lehet nekem is),szőrősség(nagyon..arc teljesen,comb..minden!!)ami sajnos teljesen tönkretette már a társaság életem:( nem is megyek sehova,már kedvem is elment.Ezen kívűl mensim is alig van...inkább nincs is.Hajam is kb.csomókban hullik. De nem vettem még rá magam,hogy elmenjek egy endokrinológushoz és tőle kérjek segitséget,igazából nagyon félek attól,hogy azt mondja ezzel éljek együtt,nem lehet ezen változtatni...na de szőrősen?!ugyanmár..melyik nő akar igy élni.aztán babát is szeretnék majd..bár csak 20 éves vagyok,de örülnék ha valami kezdő lökést adnátok,hogy van remény. anyukámmal nem nyilt a kapcsolatom,nem is tudom hogy kezdejek ehhez hozzá,hogy megbeszélni vele..igazábol senki sem nagyon tud erről a betegségről:( szóval tényleg megköszönném ha valami bíztatót irna valaki.

köszönöm!!

26. youlcsi (válaszként erre: 23. - Edissza)
2009. jún. 2. 16:04

Edissza!


most én török rád :)

és te pcos-es vagy?

2009. jún. 2. 13:06
én még csak most fogom elkezdeni.de most közbe jött a lányom betegsége és be kell feküdni Miskolcra a megyeibe a nephrológiára.
24. rózsa111 (válaszként erre: 23. - Edissza)
2009. jún. 2. 09:38

Szia

Nem valószinü mert mondták volna.Csak a pajzsm alulmüködésem van.Egyébként a Budai Meddöségi Centrumba járunk!Te jársz valahová?És ha igen hová?Nem törtél rám!!!

23. Edissza (válaszként erre: 20. - Rózsa111)
2009. jún. 2. 09:15

Szia!


Bocsi, hogy így rádtörök, de érdeklődnék! PCOS vagy? Melyik meddőségibe jársz?

22. rózsa111 (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2009. jún. 1. 08:42
köszi szépen!!
21. youlcsi (válaszként erre: 20. - Rózsa111)
2009. máj. 31. 17:08
sok sikert az inszemhez :)
2009. máj. 31. 08:48

Sziasztok!

Lányok én nem tudom de nekem a lábamat elég sürün kell gyantázni söt az államon is van ször száll meg a bajuszon is.Engem most vizsgáltak meg egy meddöségi centrumba de jók lettek az eredmények.Most lett meg az elsö inszemem.

2009. máj. 30. 18:41
én nem tudom magam kialudni.szivem szerint este 8kor lefeküdnék és csak reggel 10kor kelnék.de van egy 6éves lányom és nem így van.
2009. máj. 29. 22:14

A Norcolut gyakorlatilag progeszteron hormon, a ciklus 2. felének domináns hormonja, és a megvonása eredményez mensest, de persze peteérése ettől még nem lesz az embernek.

Csak hogy én is beleszóljak a vitába (konyhanyelven): az inzulinrezisztencia a PCOS alapja, és az emelkedett inzulinszint is belekavar a hormontermelésbe, de a petefészkek hormontermelése is megváltozik és túl sok ffi nemi hormont bocsátanak ki (a megvastagodott faluk és a ciszták miatt is). Pont ezért működik sok policisztás petefészkű nőnél a petefészek drilling, amelynek során leégetik a pf-ek külső, megvastagodott kérgét és a cisztákat kilyukasztják, így a műtétet követően átmenetileg javulhat a petefészkek hormonkibocsátása, esély nyílhat a teherbeesésre (metformin nélkül is). A mellékvesék annyiban nem függetlenek ettől a szindrómától, hogy sokszor azok is túl sok ffi nemi hormont bocsátanak ki, de nyilván a betegség nem onnan indul (hanem az inzulinrezisztenciától). Bocs, hogy okoskodtam, én így tudom.

2009. máj. 29. 22:10
ha valaki ír azt már csak holnap köszönöm meg.lépek
2009. máj. 29. 21:38
és kazincbarcikán tud valakiegy jó dokit aki ért ehez a dologhoz?már lassan 2éve nem szedek semmien gyógyszert és a mensim sem jön meg magától.csak a norcoluttól jöttmeg.semmi mástól és ettől a gyógyszertől meg nem lehet teherbe esni ha jól tudom.
2009. máj. 29. 18:25
A ciszta folyadékkal telt üreg, de tényleg akkor keletkezik amikor a petesejt valamiért nem tud kiszabadulni a tüszőből.
2009. máj. 29. 16:40

a pco összefügg, mivel genetikai dolog (dominánsan öröklődő). tehát már serdülőként is pcos-es az ember lánya, max a tünetek később jönnek.

a ciszták pedig a meg nem érett, összeesett tüszők.

13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 16:14
Nem kötekedni akarok, de ez sem így van! A PCO nem függ össze a serdülőkorral, az inzulinrezisztencia bármikor kialakulhat. Azt is ki merem jelenteni, hogy semmi köze a mellékveséhez.
12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 16:11
Nézz körül a neten, mindenhol azt írják, hogy hormontartalmú folyadékot tartalmaznak és IGEN hormont is termelhetnek. Nem én találtam ki!
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2009. máj. 29. 16:05
metforminnal kezelhető és kezelendő.
2009. máj. 29. 13:14

Sziasztok! És ezt a tünetet mivel próbálják kezelni? Diane35-tel esetleg?Én nem vagyok PcO-s a hajamra írták fel,de amióta szedem a lábamat elég 2 havonta gyantázni,nagyon lassan nő ettől a gyógyszertől.

Bár aki babát akar annak ezt nem hiszem,hogy felírják.

9. youlcsi (válaszként erre: 8. - 5ab9515924)
2009. máj. 29. 12:11
írtam privit :)
8. 5ab9515924 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2009. máj. 29. 11:42
még nem tudom hogy ez e a betegségem de minden tünetem megegyezik a pcos -sal.az orvosnak hogy mondjam meg hogy ugyan már csináljunk már ehez vizsgálatokat?mert már 5éve azt mondják hogy minden rendben.pedig mensin meg egyáltalán nincs.
2009. máj. 29. 11:17

"A szabályos petefészek-működés nem indul be a serdülőkorban, de a mellékvesékkel együtt a kelleténél több férfi-jellegű hormont termelnek"

szóval ez is mellékvese-probléma, ha úgy tetszik...

6. youlcsi (válaszként erre: 5. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 29. 11:12
neeeeeem! a pco-ban a ciszták nem termelnek hormont! az insulin-rezisztencia a fő ok. azt kell kezelni.
2009. máj. 29. 11:05
Nálam mellékvesekéreg-problémák. PCO-ban pedig általában a ciszták hormontermelése a fő ok.
2009. máj. 29. 11:02
Állon nincs, de a bajszomat nekem is le kell szedni! Egyébként mindenhol máshol igen, még oldalt az arcomon is,a derekamon, a lábaimon mindnehol még a melleim közt is. De én nem vagyok PCO-s, legalábbis eddig még nem derült ki, nálam valszeg más okozza.
2009. máj. 29. 10:58
állon 1-2 szál néha (de sztem ez nem csak pcos-eseknek van). viszont bajuszkát rendesen gyantázni kell :Đ
2009. máj. 29. 10:53
Lehet, hogy nem mindenki az, de nekem 1-2 éve megjelent néhány szál az államon... :(((
2009. máj. 29. 10:52
Mindenki szőrös az arcán/állán aki PCOS?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook