Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden ami a 2 hónapos babákhoz kapcsolódik.. fórum

Minden ami a 2 hónapos babákhoz kapcsolódik.. (beszélgetős fórum)


7. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 6. - Georgina319)
2014. aug. 25. 19:18
Vivaldiet is
2014. aug. 25. 10:27
Nagyon szeretik Mozart, és Bach zenéjét.
2014. aug. 25. 10:18

Az életkori „követelmény” az, hogy ennyi idősen még nem kell a játékok után nyúlnia, ezt 3 hónapos korban kell tudnia a babának, azonban ha inspiráló a környezete, akkor 2 hónapos kora körül már lehet, hogy elszórakoztatja magát a nyúlkálással.


Nagyon hasznos a babatornászó, a játékhíd, amiről figurák lógnak le, de úgy, hogy ő is elérje őket. Általában a játékok magasan vannak az állványon, ezért érdemes egy kis madzaggal megtoldani őket, így csak egy kicsit kell megemelni a kezét és eléri a játékokat. Először csak nézegeti, de csakhamar megpróbálja megfogni őket és élvezi, ahogyan himbálóznak az állványon.


A zenélős játékok, a zenélő forgók is lekötik már a figyelmét, akár fél órán keresztül is elnézegeti őket a baba.


Egyre jobban érdeklik a hangok is, szereti, ha énekelsz neki, ha beszélsz hozzá, élvezi a versikéket, mondókákat is.


Hason még nem szeret játszani, mert még nehézkes hosszasan megtartani a fejét, viszont ösztönözheted a fej emelgetésére úgy, hogy leülsz a fotelbe és félg hátradőlsz, őt pedig a mellkasodra fekteted. Nagyon fogja élvezni a kukucskálós játékot így és közben emelgeti a fejét is.


Szívesen nézelődik a kicsi a lakás különböző pontjain is, ha pihenőszékben vagy hordozóban magad mellé ülteted.

2014. aug. 23. 13:59
Az én gyerekeim szerették a csendet, altatáskor meg olyan kis gagyi gyerekdalokat dúdoltam nekik, azt is nagyon szerették, pedig nincs jó hangom, de nem vették zokon:)
2014. aug. 23. 13:58
Volt valami válogatás cd-m és azt szerette nagyon.
2014. aug. 23. 13:57
semmit... csend volt, csak en beszeltem, dudoltam halkan;
2014. aug. 23. 13:55

Ti milyen zenéket, meséket kapcsoltatok be a kis babának ilyen korban?

Azt hallottam hogy a zenék megnyugtatjak a babat..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook