Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen volt a tavalyi Karácsonyotok? Mi volt az ajándék? fórum

Milyen volt a tavalyi Karácsonyotok? Mi volt az ajándék? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 20. 19:11
De az olyan embereket is utálom, akik tele vannak zsével, mégis oda állítanak karácsonykor a gyerekeimhez és adnak nekik 1 db filléres, kis semmilyen ajándékot. :P
30. Emma* (válaszként erre: 29. - 35491a860f)
2009. dec. 18. 20:01
Sajnos.:-(((((((
29. 35491a860f (válaszként erre: 28. - Emma*)
2009. dec. 8. 11:00
De az a legszánalmasabb az egészben, hogy még ők nézik le a másikat, amiért az nem méregdrága ajándékokkal lepi meg a családtagjait.
28. Emma* (válaszként erre: 26. - 35491a860f)
2009. dec. 7. 19:30

Szinte versengenek, hogy ki tud drágább ajándékot venni. Szánalmasak az ilyenek.:-((


Nálunk mindig nagyon jól teltek a karácsonyok. Az idei is így lesz. Tudom.:-)) A szüleinkkel együtt töltjük a szentestét. Már nem dominál az ajándék (igaz régebben sem, mert sokszor csak kicsit katznk és ugyanúgy örültünk neki), csak jelképes dolgokat találunk a fa alatt. Ilyenkor valahogy jobban esik még a beszélgetés is.:-)

27. 94e6ec2939 (válaszként erre: 25. - Loveee79)
2009. nov. 30. 12:21
Hasonlo cipoben jarok a parommal kapcsolatban. En is beszeltem errol vele... Szerintem ez csak nekunk kellemetlen, ok nem igy gondoljak. Egy par zokninak is ugy tud orulni, mintha lehoznam a csillagokat is az egrol... Nehany ev utan mar nem bant annyira. Eleinte rosszul esett, nem akartam, hogy ugy tunjon, mintha a penzert lennek vele. Aztan megnyugtatott, hogy o tudja, hogy nem igy van. Azert vesz nekem meg barmit ( de tenyleg barmit), hogy oromet szerezzen... En iden is inkabb a karacsonyi vacsorara meg a hangulatra fogok fokuszalni, az ajandek mellekes.
2009. nov. 29. 18:20

Szerintem nagyon el van harapózva ez az ajándékozás. Kb. 2002-2003 környékén kezdtem el azt észrevenni, hogy az emberek többsége azért ajándékoz méregdrága háztartási gépeket, ékszereket, meg egyéb ilyen nyalánkságokat a családtagoknak, rokonoknak, mert 1. vagy attól félnek, hogy megszólják őket, ha olcsóbb ajándékot vesznek, vagy 2. ezt látják a környezetükben mindenkinél és azt hiszik, hogy a drága ajándék már szinte kötelező,


Nálunk Édesanyám elsőre megértette, hogy idén nem szeretnénk mínuszba vágni magunkat anyagilag, mert lakásfelújítás van nálunk és az épp elég költség, így vele sikeresen megbeszéltük, hogy idén no ajándék, csak a gyerekeknek, nekik sem kell méregdrága cuccokat venni. Jó fej volt, mert azt mondta oké, de ő igazi önzetlen, adakozó anyatípus, és azt mondta szerényen, de ő ennek ellenére meglep minket valamivel. Anyósomék meg se kérdeztek minket mi legyen idén, élből elutasítóan közölték nincs pénzük, ne számítsunk semmire. Anyóstól már megszoktam, hogy ilyen skót, így nem is érdekel a téma, legalább nekünk sem kell költeni rájuk.


Ma is az advent első vasárnapja, a gyertyagyújtás, meg az egész nap olyan kellemesen, olyan meghitten és szépen telt nálunk csak így, hogy a férjem, én és a két gyerek adventoltunk, hogy ennél szebb és jobb érzés nem is kell. Ez minden ajándékot felülmúl. Nekem karácsonykor is bőven elég lesz ez így, az ajándékozás meg továbbra is csak egy felesleges pénzkidobás.

2009. nov. 28. 11:38

Idén én is be akartam vezetni, hogy ne vegyünk semmit egymásnak, felnőttek, csak a gyerekeknek. Pont azért ami előttem elhangzott, kidobott pénz hülyeségekre. Dehát nem volt nagyon vevő a család rá..anyámék már tudják mit kapunk, mindig valami tök felesleges hülyeséget, és még azt is tudom mennyiért vette, és tök büszke rá, hogy ő milyen olcsón jutott hozzá pohárkészlethez, igaz nekem nem hiányzik pohárkészlet, de kit érdekel, ő végre talált valami ajándékoznivalót :D Legalább megbeszéltük, hogy jelképes lesz. Ez is valami.


Én a párommal vagyok bajban mindig. Jóval többet keres mint én, és nekem elég rosszul esik, hogy tök drága ajándékot vesz, én meg nem tudom ezt viszonozni, akármit is veszek, nincs értelme, mert aminek örülne, az egy vagyon, annyi pénzem nincs. Őt ez nem érdekli, de nekem egyre terhesebb a karácsony emiatt. Beszéltem vele, és nem nagyon érti mi bajom. Mondtam hagyjuk ki az ajándékot, vagy legyen 10ezer a limit mindkettőnknek. Dehát annyiért nem tud mit venni..Úgy érzem hiábavaló volt a beszélgetés, úgyis költekezni fog :(

2009. nov. 28. 11:22
Mi is csak a gyerköcöknek veszünk ajándékot. Ha minden család tagunknak vennénk nem volna elég egy évi fizetés sem.
23. Anka71
2009. nov. 27. 18:45

Én tavaly a rokonsággal leállítottam az ajándékozást. Semmi értelmét nem látom. Hárman ajándékozzuk egymást, férjem, kislányom és én.

Tavaly a férjemmel mi egymásnak egy-egy könyvet vettünk, a lányunk kapott parfümöt, sok könyvet, aztán társast, pulóvert, puzzle ballt. Hármunknak pedig vettem jegyet egy nagyon jó musicalre, ez az én meglepim volt, a két ünnep között néztük meg.

22. benny hill (válaszként erre: 21. - 35491a860f)
2009. nov. 27. 16:34
én ugy döntöttem,hogy ugyis nálunk lesznek férjem rokonsága,közölni fogom velük csak finoman,hogy az ajándékozást egy kicsit vissza kéne venni,rengeteg névnapok sznapok.stb.rengeteg mindenkinek.lehet hogy férjemnek nem fog tetszeni a titkos akcióm,de muszály.mert tudom hogy másnak is teher csak nem meri kimondani...férjemnek is mondtam hogy vegye meg magának amit szeretne,mert ruha nemű féléket is szeretne,a méretek miatt ha nem jó ne kelljen mászkálgatni a csere miatt.én egy órát igaz kértem de azt sznapomra az is decemberben lesz.valahol ki is néztem,de ő olcsó gagyit nem vesz közölte...de ez egy bizsu óra azokat meg imádom,és mivel fél áron volt minden ékszer gondoltam férre rakatom.de ismét nem azt kapom meg tuti.igy mi a fenének erölkődjek.
21. 35491a860f (válaszként erre: 20. - Benny hill)
2009. nov. 27. 14:58

Na ez az! Én is ezt mondom, kár hülyeségeket vásárolni egymásnak, az csak ablakon kidobott pénz!

Nálunk eddig minden karácsonykor úgyis a gyerekek öröme volt a lényeg. Nekünk nagyon szép szentestéink szoktak lenni. Van egy keresztlányom is, és mindig arra törekszünk a férjemmel, hogy a gyerekek megkapják amit szeretnének. Egyébként én is a gyerekeimről tudom, hogy mire vágynak, mit szeretnének, minek örülnének, és mindig meg is kapják azt amire vágynak, főleg karácsonykor. Én meg azt utálom nagyon, amikor megkérdezek egy családtagot, hogy mit szeretne karácsonyra, és ő azt válaszolja, hogy ugyan már, neki ne vegyünk ajándékot, neki nem kell semmi. De amikor elérkezik a karácsony, látszik rajta, hogy ha eleget tennénk a kérésének és tényleg nem kapna semmit, akkor meg lenne sértődve.

20. benny hill (válaszként erre: 19. - 35491a860f)
2009. nov. 27. 14:37
ilyen pontos megfogalmazást még én sem tudtam volna leirni,én is igy vagyok vele.én rengeteget csalodtam mikor megkérdezik is hogy minek őrülnél esetleg???és akkor nem a kér ajándékok egyikét sem kapom,hát marha rossz!férjeméknél szokás ez a nagy ajándékozás,de már mondtam hogy elég.nagyok a sogornőm lányai mások a szokásaik izléseik,kár valami hülyeséget vásárolni..gyermekeimnél ilyen gond noncs ők mindig azt kapják amire vágynak.
2009. nov. 27. 14:32
Egyébként én ettől az ajándékozási mizzériától nagyon ki vagyok minden éven. Mindig azon kell agyalni, hogy kinek mit vegyen az ember, és főleg, hogy ne vegye ugyanazt, amit évekkel előtte. Ráadásul, ha te azt hiszed, hogy a másik örülni fog annak, amit vettél és tényleg lelkesen adod oda, a másiknak meg kiül az arcára a csalódottság, mert esetleg valami másra számított, azt nagyon rossz látni. Azt tapasztalom, hogy a környezetemben egyre többen csinálják azt, hogy leginkább a karácsonyi vacsora a lényeg és egymásnak a felnőttek nem vesznek semmit, csak mondjuk egy üveg bort, vagy pezsgőt, vagy egy kis sütit visz mindenki a vacsorára, ha családi összejövetel van, és csak a gyerekek kapnak ajándékot. És ha belegondoltok, ez a legjobb és a legnyugisabb, mert így nem ajándékozod a 150. tálat meg zoknit, sálat a másiknak, nem kell ajándékok után kajtatni, és főleg nem dobálsz ki az ablakon feleslegesen egy halom pénzt.
18. cel
2009. nov. 26. 18:51
Sokkal jobb mint amire számítottam. Az ajándékok változatosak voltak, személyre szólóak. Szeretném, ha az idei karácsony legalább úgy sikerülne mint az elmúlt évi.
17. manul (válaszként erre: 16. - 35491a860f)
2009. nov. 26. 17:57
Nekünk három éve volt ilyen a karácsony.December 22-én költöztünk be az új házunkba.24-én délelőtt még a konyhaszekrénybe pakoltam az edényeket.Este vacsora és én két napig aludtam utána!
16. 35491a860f (válaszként erre: 11. - ChrystalM)
2009. nov. 26. 13:51
Most mi jártunk így. Idén lakást vettünk + lakásfelújítás van nálunk, így az idei karácsonykor nekünk is "a lakás lesz a fa alatt". Csak a gyerekek kapnak ajándékot. De mi így is boldogok vagyunk, örülünk, hogy ha szenteste és az utána lévő napokban is együtt a család.
2009. nov. 26. 11:19

A tavalyi volt a legrosszabb mióta élek! :S

Nekem is előtte halt meg a papám, előtte váltak el anyáék! Előtte költöztem külön!

Úgyhogy mindenki szana szét volt! Nővérem Győrben a barátjával, apum külföldön a barátnőjével, én itt Pesten a barátommal, anya meg öcsémmel és mamával otthon!! Aztán 26.án mentünk le, de akkor is olyan üres volt.... Furcsa volt !!

Az ideit már nagyon várom!!

14. benny hill (válaszként erre: 13. - 236fe2f68e)
2009. nov. 26. 10:45
ez szőrnyű rossz,és veled vagyok mert a tavalyi nekűnk is igy telt el.csak a nagyi hunyta le a szemét(:(.de amugy nálunk is inkább a gyerekekre koncentrálok,na meg a férjemre.én nekem valahogy ilyenkor sosincs kivánság listám.lányomnak,ló minden mennyiségben,baba,kreativ valami...fiam.pókember autó kilövő,katonák,vár,könyv...férjem:laptopp,és még ilyenkor is sok desszert féle.én?nem emlékszem
2009. nov. 26. 10:15

Szomoru...

Karácsony reggelén halt meg tata :(( :(( :(( :(( :((

-egyébbre nem is emlékszem...csak tettük a dolgunkat, tudva...h tata már nincs :(

2009. nov. 26. 10:07
Felejthető.
2009. nov. 26. 09:53

Rohanós. Általában az utolsó pillanatra hagyunk mindent, és örülhetünk, ha este 7-kor le tudunk rogyni a vacsorához a fa alá. Nekünk a lakás volt tavaly a fa alatt, ugyanis felújítottuk.


Idén nyugisra tervezem. 24-én nem vagyok hajlandó mással törődni, csak a fával és a vacsival, ezt már most kijelentettem otthon. :-D Az ajándék meg? Még nincs ötletem.

2009. nov. 26. 09:50
Nekem nagyon szép volt. Meghitt, bensőséges. Csak a gyerekek kapnak ajándékot. Mi csak jelképeset. Együtt a család a mamánál szentestén. Minden perce csodaszép volt. Ilyet szeretnék az idén is.
9. manul (válaszként erre: 1. - Tündi anya)
2009. nov. 26. 09:49
Volt már jobb is és rosszabb is,olyan középkategóriás.A válság miatt egy kicsit összébb húztuk a költségvetést,volt minden,de nem költöttünk annyit mint előző évben!Én le szerettem volna cserélni az összes díszt más színre,de talán idén belefér.
2009. nov. 26. 09:44
Nem csak az ajándék a fontos. Ha nem a meghittség is.
2009. nov. 26. 09:43
Borzalmas volt, talán idén....
2009. nov. 26. 09:43
Én mindig saját készítésű ajándékot adok a családnak. Tavaj fényképalbumot készítettem mindenkinek. Sokkal jobban szeretjük a saját készítésű ajándékot, mint a vásároltat.
2009. nov. 26. 09:41
Nagyon jó volt!
2009. nov. 26. 09:37

Pont apuci is itthol volt. 23-án éjjel feldíszítettem a fát. És alá raktam az ajándékokat a gyerekeknek. Amikor 24-e reggel felébredtek csak lestek és ámultak, hogy hogyan került oda minden. Azz az örömet és boldogságot amit lehetet látni az arcokon azt sosem lehet elfeledni.

Armandó fiam háromszintes parkóló garázst kapot. Amira lányom meg babakocsi babával együtt. Közösen meg kaptak egy táncoló profi tánc szőnyeget. Örültek és bolgodok voltak.

2009. nov. 26. 09:37
Mindig minden az ajándék körül forog így én állandóan rosszul érzem magam karácsony előtti hetekben és az nap és utána is pár hétig.
2009. nov. 26. 09:35
Nekem borzalmas volt, remélem az idei jobb lesz...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook