Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha a volt munkáltató nem küldte el a hivatalos papírokat? fórum

Mit lehet tenni, ha a volt munkáltató nem küldte el a hivatalos papírokat? (tudásbázis kérdés)

19. csutkamano (válaszként erre: 17. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:36
Azt ellenőrizd le, hogy a fénymásolaton szerepeljen a hitelesítés, és a cég bélyegzője eredeti legyen.
18. csutkamano (válaszként erre: 17. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:32

Szerintem is jobb személyesen intézni, az a biztos.

Majd írd meg a további fejleményt.

Sok szerencsét.

2013. aug. 26. 13:29
Köszi, ma még telefonálok akkor, bár már szerintem a postázásos verziónak már így is annyi, személyesen kell mennem...
16. csutkamano (válaszként erre: 14. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:25
Először próbáld meg szép szóval elkérni a hiányzó iratok másodlatát, ha így nem megy, csak akkor lépj fel erélyesebben. Lehet, hogy csak postázási hiba történt, mert az iratok nagy részét tényleg megkaptad.
15. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:25

Akkor pedig állítsanak ki egy hivatalos másolatot.

Kötelességük!

14. garfield66 (válaszként erre: 12. - Csutkamano)
2013. aug. 26. 13:21
Értem! ezt is megemlítem. Aza baj, hogy a papírjaim egy részét megkaptam, és elvileg egyben postáztak, tehát erre hivatkozhatok, de tuti a volt főnököm kamuzta be, hogy postázta. De akkor elvileg egy másoltanka lennie kell...
2013. aug. 26. 13:21

Megszünt a cég, vagy felszámolták?? Ha ő kért végelszámolást, akkor ki is lett jelölve olyan személy, aki a végelszámolásért felelős.Ez lehetett a könyvelő, vagy lehetett egy ügyvéd, vagy maga a tulaj természetes személy. Ebben az esetben azt kell megkeresni. Itt ha már cég nincs, nincs kitől bért követelni, csak a megszüntetési eljárásért felelős személlyel szemben lehet eljárni.


De gondolom nem ez a célod, hanem a papírok megszerzése, az új munkahely elindítása. Én megpróbálnám személyesen a beszerzést. Lehet, hogy meddő járat lenne, de lagalább megtettél érte mindent. Ha ez sem sikerül, akkor csak a peres eljárás a lehetőséged.

12. csutkamano (válaszként erre: 11. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:19
Ha azt állították, hogy elküldték postán, akkor nem kell egy percet sem várni a Főnök aláírására, mert a náluk lévő példányról készítenek hivatalos másodlatot, azt pedig már egyszer a Főnök aláírta.
11. garfield66 (válaszként erre: 9. - Csutkamano)
2013. aug. 26. 13:15
Nekem gyanús ez, hogy van-e egyáltalán ilyen...De persze ez lesz. De sajnos ha a könyvelő gyors is lesz, és holnap csinál egy ilyet, a volt főnökön kb a hét másidik felébe benéz esteleg aláírni...Akkor szemétség ez, én meg majd szívok...De ha kell személyesn megeyk érte, a meg mondm nekik atelefonba, hogy szerda a határidő, utána feljelentem őket...
2013. aug. 26. 13:14
Tulajdonképpen szó szerint felszívódott a cég.A régi főnököm is eltűnt.Így kénytelen vagyok bíróságra menni,mert nemcsak hogy van egy nyitott munkaviszonyom amit nem tudok lezáratni,de 3 évnyi szabit is ki kell fizetniük,amit nem hagyok úszni!!!
9. csutkamano (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:13
Kérj hivatalos másodlatot a régi helyeden a kiállított papírokról, és ezt mutasd be az új helyeden belépéskor. Hivatkozz arra, hogy az eredeti példányok elvesztek a postán.
8. Ficánka5 (válaszként erre: 2. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 26. 13:12
A NAV-nak ehhez semmi köze!!
7. garfield66 (válaszként erre: 5. - F6390e6b9b)
2013. aug. 26. 13:12
Komolyan? de neked gondtalanságból vagy szándékosan nem adják ki?
2013. aug. 26. 13:11
MEgpróbálom ezt hamarosan felhívom őket, háttha kicsit megsűrgetik a papírok ideérkezését.
2013. aug. 26. 13:11
Ugyanebben a cipőben vagyok.Nekem már csak a munkaügyi bíróság maradt.
4. zsazsanéni (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:10
Aki vissza tartja a munkavállaló iratait annak ki is kell fizetni az addigi bérét is,mert akadályozta.Régen is az volt,hogy gyorsan kiadtuk az iratokat,mert ez fenyegetet,hogy jár a bér arra az időre is,mig nincs az okmány a munkavállaló kezében.Én határozottan azt mondanám,ha nincs irat,ne huzzák az időt,követelem a bért,s a NAV-nál panaszt teszek.Majd csak észbe kapnak.
2013. aug. 26. 13:05
Gondolod ez hatásos lesz? Nekem az kell most, hogy a papírt megkapjam...Olyan ez az egész, mintha ott senki nem értene ahhoz, hogy mit kell elküldeni ilyenkor... :(
2. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. aug. 26. 13:04
mondd azt nekik, hogy elmegy a nav-hoz
2013. aug. 26. 13:01

Kicsit bonyolult a történet. Az előző munkahelyemről mentem szülni, ahol szerződéssel voltam, pont szülés után 18 nappal

lett volna vége a szerződés szerint. Akkor azt mondta nekem a könyvelő, hogy a cég megszűnik, de papíron én még maradok, szóljak akkor ha lesz más munka vagy lejár a gyes. Nem igazán értettem miért jó ez, hiszen a cég megszűnt, mindenkit elküldtek, valamiért lehet papíron még léteznie kellett a cégnek. Most összejött egy munka, egy hónapja könyörgöm a kilépő papírjaimért. Pénteken több telefon és könyörög árán ide is értek, de néhány fontos papírt, a munkáltatói igazolást kiagyaltak belőle, ma mondták az új munkahelyen, hogy enélkül nem alkalmaznak sajnos. Ma szóltam a volt munkahelynek, hárítanak: a könyvelő, hogy ő leadta a volt főnöknek aláírásra és postázásra az összes papírt, ezt is, a volt főnök, szerint ő postázta. Szeptember 2.án kéne kezdeni, de most nem tudom mi lesz. Az a baj, hogy a székhelye elég messze van a cégnek, de már ott tartok, hogy elautózok érte 2 órát. Mit tegyek, ha még mindig húzzák az időt, még mindig nem tudják hol a papír? Mit tegyek, mivel "fenyegessem" őket, hogy ez már visszatartás, és akadályozzák az új munkámat? Már a sírár kerülget, pláne, hogy több mint egy éve papíron is megszűnt a cég, de nekem nem postáztak ki semmilyen kilépő papíromat, nem is szóltak, most derült ki...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook