Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen mobilt ajánlotok 9 éves lánynak? fórum

Milyen mobilt ajánlotok 9 éves lánynak? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
2008. dec. 29. 14:36

Kedves Mindenki!

Nem gondoltam, hogy a kérdésem ennyire felkavarja az indulatokat.

1.Mint írtam már, jár egyedül iskolába és haza, illetve edzésre. Időnként már volt olyan szituáció, amikor úgy éreztem, jó lenne ha fel tudnám hívni, hogy mi van vele.

2.Valóban a világ felgyorsult, rengeteg ilyen korú gyereknek van már telefonja. Tehát szerintem nem kirívó.

3.Ő az 5. gyermekünk a hatból, tehát igencsak meggondoljuk a kiadásokat.

4. Az előbb említett okból már 4-nek van telefonja, némi tapasztalattal rendelkezünk. Vagyis NEM a villogás, a pénzszórás a cél!

Ezt nem is engedhetjük meg magunknak!

5.Sajnos nem tehetem meg, hogy itthon csak a gyerekek navigálásával, fuvarozásával foglaljam el magam, dolgozom. Néha, sőt, inkább gyakran szükség van "távirányításra". Most, hogy a 9 évesem is önállósodik, neki is .

6.Végül pedig, miután szülinapja lesz ÉS vágyik rá ÉS hasznos lenne, ezért próbáltam itt informálódni. Nem vitát akartam nyitni arról, hogy kell-e vagy sem ekkora gyereknek a telefon.

49. tavaszilány (válaszként erre: 48. - Bhelga)
2008. dec. 29. 14:26
Köszi, aranyos vagy :).Jöhetnek az ötletek ezerrel, a szolgáltató azt hiszem, mindegy :).
48. Bhelga
2008. dec. 28. 23:15

Szia ! Elolvastam az előttem szólókat is, de az az alapvető véleményem, hogy Te vagy az anyukája, te ismered őt és a döntést Neked meg a Párodnak kell meghozni, bármi is mások véleménye!


Mai felgyorsult világunkban már nem annyira kirívó, hogy egész kicsi gyerekeknél is van telefon.


A legelső, hogy fektessétek le a "játékszabályokat". Suliban ne legyen bekapcsolva, ne telefonálgasson össze meg vissza, vigyázzon rá.


Jó ötlet, hogy feltöltőkártyás legyen és határozzátok meg, hogy mennyi ideig kell kitartani a kártyának, vagy ha(egyéb kedvezmények miatt előnyősebb) előfizetés mellett döntenétek, akkor a hívásokat lehet korlátozni!!! Fontos, mert gyerekek sajna könnyebben ugranak be a reklámoknak és rendelgetnek meg emelt díjas csengőhangos meg játékos szolgáltatásokat! Elég nehéz aztán letiltatni.


Ami magát a készüléket illeti, nekem is az a véleményem, hogy sok pénzt nem érdemes rá áldozni, mert még elég kicsi, elveszítheti, vagy leejtheti úgy, hogy kampec a készüléknek.


Akciókban bármelyik szolgálatónál lehet egész jó áron, viszonyleg könnyen kezelhető készülékeket kapni.


Szeretnéd, ha ajánlanánk konkrét készüléket??

(súgj, hogy melyik szolgáltató)

47. edit-a (válaszként erre: 33. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 28. 22:59

Nem kell egy kategóriába sorolni a gyerekeket!

Mi megegyeztünk a lányommal,hogy 3 havonta töltöm fel a kártyáját.Ha hamarabb lefogy,akkor így járt.Akkor hívja fel a barátnőit ha fontos.Van már sms és msn is.:)

Meg lehet beszélni a gyerekekkel ezeket a dolgokat,és meg is kell.Már az elején le kell fektetni a szabályokat.Gondolom a topicnyitó sem venne telefont a kislányának ha úgy látná megbízhatatlan.

Azért szavazok a használt mellett,mert nagyon jókat ki lehet fogni.Akár üzletben,akár neten is.S azért a gyerekek nem egy alaptelefonra vágynak.Nagyon tudnak örülni a kamerának,vagy zenelejátszónak.A lányom telefonja sokkal jobb,mint az enyém.:)

Most a barátnőm lányának vettem a teszen új SE W200i-t,újan 7000-ért.

Drágát nem érdemes venni,mert tényleg elveszítheti (vagy elvehetik tőle :( ),leejtheti stb.

2008. dec. 28. 22:58
semmilyet!
2008. dec. 28. 22:52
nem vennék neki! de ha mindenáron venni szeretnél, akkor valami 5000ft-osat!nem kell, hogy villogjon vele, sot, valami nagyon gagyit vennék,nehogy az legyen, hogy mivel jo a telefonja akár meg is vernék érte a suliban, vagy valami!a hugomnak 13 éves kora ota van telefonja, most 14!
44. eunuch
2008. dec. 28. 22:51

Semmilyent!

Minek? Fog valamilyen célt szolgálni, vagy csak dísz, pénznyelő? A gyermekem 10 éves, nincs neki, még nincs rá szüksége. Jár valahova egyedül?

43. tavaszilány (válaszként erre: 41. - Dokikám)
2008. dec. 28. 22:44
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásodat :)))
42. tavaszilány (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2008. dec. 28. 22:43
Ez teljesen így van..a múltkor 1 órával később ért haza a suliból (mert vmi program miatt bennt maradt, csak elfelejtett szólni)-majd idegbajt kaptam, hogy mi van vele. Elindulni nem mertem, mert elkerülhetjük egymást (más még nem volt itthon), na, akkor jutott eszembe, hogy engedek a kérésének.
2008. dec. 28. 22:43

Úgy látom a mobiltelefon mégegyszer végigrágja magát azon az úton, mint a táskarádió annó, hogy csak villogni jó és amikor már akárki vehetett könnyedén, már nem volt kunszt. Ez végigment a mobillal, mostmár az a szerencsés, akinek nincsen és furcsa, ha nincs. És akkor jönnek a gyerekek. Hány éves kortól kellene, vagy lehetne, vagy mivan, mert erre nincs etikett.


Hát akinek az elmúlt években született gyermeke látja, tudja, hogy nekik minden kütyü természetes és nem lepődnek meg, hogy a tévé színes és a telefon fényképez. Magam részéről a telefon főleg legyen megbízható és ne másban a legjobb amint gyermekem tudja majd használni megfelelően, beleértek ebbe némi etikettet is, tehát ésszel úgy témában-helyben és időben, akkor legyen neki. Nem is biztos, hogy azért mert Ő önző lenne, hanem mert én az vagyok. Ez csak egy eszköz. Vacak kis elektromos póráz feltöltéstől feltöltésig. De ha ezen múlhat, hogy utolérjen és nem tud, mert nincs én sem bocsátanám meg magamnak

40. Magdi8 (válaszként erre: 37. - Sünciné)
2008. dec. 28. 22:42

Azért van rá szüksége, hogy fel tudjon hívni, ha valamiért később jön haza az iskolából. Pl. mostanában több tanulmányi verseny is volt az iskolában.

Egyébként egyedül jár az iskolába is és edzésre is.

Az iskola kb. másfél kilométerre van a lakásunktól. Én akkor vagyok nyugodt, ha beszéltem vele. Egyébként mire hazaér a suliból, addigra én már nem vagyok itthon.

39. emagdi
2008. dec. 28. 22:38
szerintem a szülőknek is az az érdekük, hogy legyen a gyereküknek mobiljuk, így nem kell aggódniuk, hogy vajon hol járhat, mi lehet vele (ha esetleg valahol késik)
38. Magdi8 (válaszként erre: 33. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 28. 22:37
Szerintem ez gyerekfüggő. A lányomnak másodikos kora óta van mobilja, de az 1000 forintos feltöltést se beszélte le a 3 hónap alatt. Tényleg csak akkor telefonál, ha muszáj.
2008. dec. 28. 22:37
Én sem vennék 9 éves gyereknek telefont! A lányom 14 éves volt amikor az első telefont megkapta! Akkor is volt már mindenkinek az osztályba! Miért olyan fontos Neki a telefon? Egyáltalán egy 9 éves kislánynak miért van még szüksége erre?
2008. dec. 28. 22:36

Egy kis háttérinformáció:

Egyedül jön haza a suliból, mostanában kezd önállóan edzésre járni, nekem is megnyugtatóbb, ha fel tudom majd hívni, merre van.

Egyébként nekem 30 éves koromban volt az első mobilom :)

35. 724b289414 (válaszként erre: 26. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:36

Vannak használtan is garanciálisak, mi most egy egy hónapos készüléket vettünk.


Alaposan szét kell nézni, biztosan találtok.

De lehet az lenne a legjobb, ha megkérdeznéd a lányod. A t-s szolgáltatónál webshopon, most a Samsung E250-es 15e. Pofás kis teló, bár nem tudom, árban milyenre gondolsz.

34. Ymanie (válaszként erre: 31. - Ymanie)
2008. dec. 28. 22:35

bocsi!!!

TESCO akart lenni........

:-))

33. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:35
Tudod én láttam nem is egyszer olyat mikor az iskolába menet felhívta a barátnőjét akivel 5 perc múlva találkoztak. Ezt pénzkidobásnak felesleges dolognak hívják. A gyerekek nagy többsége ma ezt nem érzékeli hogy arra valakinek meg kell keresni a pénzt, és a pénzkidobás nemcsak felesleges de rossz is.
32. tavaszilány (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2008. dec. 28. 22:33
Ezt is felírtam :)))
31. Ymanie
2008. dec. 28. 22:33
Nemrég volt a Pennyben akciósan 3000ft-ért feltöltőkártyás(pannonos) telefon Sony Ericsson.A TECSO-ban 3500-ért Alcatel.Alaptelefon mindkettő,de ha már nagyon muszály ekkora gyereknek venni,akkor a célnak megfelel.Ugyanis olyan olcsó,hogyha valami baja történik vagy elveszik,akkor se sajnálja az ember.Én az Alcatelt vettem meg karácsonyra a fiamnak(12éves)de csak azért,mert kollégista.Máskülönbenm nem kapott volna.
30. tavaszilány (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2008. dec. 28. 22:32
Köszönöm az ötletet, ha leszűkítettem a választékot, majd óvatosan kipuhatolom a véleményét :).
29. emagdi (válaszként erre: 26. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:32

a használttal viszont vigyázz, mert ha elromlik, nincs rá garanciád.


én inkább vennék egy olcsóbb fajtát valamelyik szolgáltatónál, akcióban. arra van 1 év garancia, és nem kerül feltétlenül többe, mint egy használt.

28. Magdi8 (válaszként erre: 26. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:32
Vehetsz használtat is, de arra nincs garancia. Egyébként miért is támadnálak le, hiszen csak a véleményünket kérted ki.
27. emagdi
2008. dec. 28. 22:31
esetleg vegyél neki valami csajos nyakbaakasztót is a telefonhoz, és akkor kisebb az esélye, hogy elhagyja.
26. tavaszilány (válaszként erre: 18. - Magdi8)
2008. dec. 28. 22:30
Én is így látom, viszont arra gondoltam, hogy használtat is kaphatna, nem? Neked is köszi a válaszokat és hogy nem támadsz le..
25. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 19. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:30
Azért egy mobil mégsem egy karóra. De ti tudjátok. Én is csak leírtam a véleményem, semmi bántás, csak csodálkoztam!
24. d879a0c5b4 (válaszként erre: 20. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:30
Az igaz... De az szinte biztos, hogy akkor már nem lesznek mobiltelefonok. Majd átveszi a helyét valami helyettesítő kütyü... És olyat nem fog kapni, mert nem lesz rá szüksége... Nem létszükséglet...
23. Magdi8 (válaszként erre: 19. - Tavaszilány)
2008. dec. 28. 22:29
Szerintem nyugodtan vedd meg neki, ha szeretné. Ha más ajándékot veszel neki, az is belekerül ennyibe, és még lehet, hogy nem is fog örülni neki. Nem abból kell kiindulni, hogy elhagyja. Egy játék is bármikor elromolhat.
22. tavaszilány (válaszként erre: 17. - Edit-a)
2008. dec. 28. 22:28
Köszönöm a tippet, én is hasonlóban gondolkozom, de akkora a választék, gondoltam, itt segítséget találok..köszönöm, hogy nem letámadsz emiatt.
21. emagdi
2008. dec. 28. 22:28

szerintem őt kérdezd meg, hogy milyet szeretne:)))


az gondolom adott, hogy melyik szolgáltatónál lesz előfizetése vagy kártyája, nézd meg, hogy annál a szolgáltatónál milyn készülékeket kínálnak abban az árkategóriában amiben gondolkodsz, és szerintem bízd a kislányra, hogy kiválassza melyik tetszik neki:)))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook