Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen lelki oka lehet annak, ha egy nő utálja a gyerekeket? fórum

Milyen lelki oka lehet annak, ha egy nő utálja a gyerekeket? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Panna.33 (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2020. jan. 24. 21:35
Nem mondom, hogy nem 🙂
43. Amaunet (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. jan. 21. 12:57

Szerintem nem kell szeretni minden gyermeket. Nem jelent semmit az, ha valaki kijelenti nagy általánosságban, mert hogyan is teszi ezt?


Tisztelni kell őket.Már azt a pici emberkét is tisztelni kell és úgy viselkedni velük, ahogyan szeretnénk, hogy ők viselkedjenek velünk.


Te, szerintem tiszteled őket.


Én sem megyek oda gagyogni, ha egy kolléganő behozza a gyermekét. Ha érdeklődik a gyermek elég egy szemkontaktus és akkor mehetünk a szőnyegre játszani, az asztalhoz rajzolni.

2020. jan. 20. 21:34

Szerintem sem feltétlenül lelki eredetű.

Én teljesen rendben vagyok lelkileg is.


De alapjáraton én se szeretem a gyerekeket. Én aztán nem megyek oda és állom körül a többi 10 nővel a csecsemőt, hogy együtt, tizenegyen gügyögjünk neki baromságokat.


Én max. távolról ránézek és vagy annyit mondok, hogy aranyos, vagy egyszerűen véleményre sem méltatom, mert vagy nem aranyos szerintem vagy csak úgy.


Tehát, engem egy kicsit "idegesítenek" a gyerekek, pedig amúgy egy halálosan nyugodt ember vagyok. De félre tudom tenni a nemszeretemséget, a sajátomnál, a rokon gyerekeknél, az ismerősök gyerekénél, bár csak annyira, hogy amíg csecsemők ellátom őket, ha kell (a saját az természetes), rövid ideig hajlandó vagyok kettesben lenni velük, de ennél több nem fér bele.

Ja, a szüleivel együtt egészséges korlátok között képes vagyok aggódni is a gyerekekért, de képtelen vagyok órákon át pelenkázásról, büfizésről és kakiról beszélgetni.


Amikor kicsit nagyobbak, akkor játszok is velük, de csak értelmes játékokat (memória játék, kirakós, építés, kártyázás), autót tologatni vagy babákkal szerepjátékozni nem vagyok hajlandó.

Miközben velük vagyok, nincs selypítés, gügyögés, hiszti, ordítás, ugrálás, verekedés, stb. Csak a normális viselkedést vagyok képes tolerálni.

A gyerekek érzik, így velem így viselkednek annak ellenére, hogy soha nem emelem fel a hangomat, nem csapkodom meg őket:D


Sokszor sopánkodok, hogy nem fogom szeretni az unokámat sem, de mindenki azt mondja, hogy dehogy nem! Majd mindig arra gondolsz, hogy 10 perc múlva hazaviszik!:DDDD


Persze, sarkítok valamennyit, de nem sokat;)

41. Amaunet (válaszként erre: 36. - Panna.33)
2020. jan. 20. 14:49

Jó esetben mindenki ilyen pici korában.:)

Ha az anyuka nem csinál belőle díszpárnát a kanapéra, a tévével szemben.

40. ZSEBI2
2020. jan. 20. 14:34

Érdekes kérdés.

AZ én felnőtt gyermekem sem szereti a pici babákat.

Szerető családba nőtt. Én imádom a piciket, tőlem nem, és a nagy családban sem látta, hogy nem szeretjük a gyerekeket.

Neki undorító, hogy csorog a nyála, tisztába kell tenni, etetni kell, magatehetetlen.

Mégis amikor a család apróságai elkezdtek nő, mindegyik kisgyerek rajongásig odavan érte, nem tudja kikerülni és úgy látom, hogy nem is akarja.

Most még nagy a szája, hogy neki nem is kell. (27 éves)

39. vivo44
2020. jan. 20. 13:41
A víz és a szappan csodákra képes, mégis egy gyermek nem ettől lesz szerethető.
38. Banános Zselé (válaszként erre: 37. - Orsi2017)
2020. jan. 20. 13:30
bekakil, ételtől, italtól, ápolatlanságtól
37. Orsi2017 (válaszként erre: 36. - Panna.33)
2020. jan. 20. 13:18
Mitől büdős egy gyerek?
2020. jan. 20. 11:51
Lehet, nem lelki oka van. Mondjuk azért utalja, mert büdösek, önállótlanok, csöpögnek alul-felül, hangosak és nyolcan tíz felé szaladnak.
35. vivo44
2020. jan. 20. 07:50

4 gyermek után is iszonyú nehéz és nem is a 130ezer forint miatt, mint az idő és a sok elintézés miatt.

Gyermektelennek pedig hivatalosan semmiképpen sem csinálják magánban sem gyermektelennek, hacsak nem olyan 1 indok van, ami a halál közeli állapot, vagy az élettel való összeegyeztetethetlenség.

Az, hogy egy nő adott esetben nem szereti a gyermekeket, annak számtalan inkább lelki vagy familiáris eredetű oka lehet.

34. pteri (válaszként erre: 29. - Bozsu55)
2020. jan. 20. 06:20
Külföldön csináltatta magánban, pénzért.
2020. jan. 20. 04:21
Nem tudom, mert nem tudom elképzelni, hogy utáljak egy gyereket is.
32. Amaunet (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 19. 22:14

Nem válaszoltál arra, hogy ez az utálat hogyan, miben nyilvánul meg?


Megköpködi az utcán szembejövő gyermekeket?

Vagy hangos megjegyzéseket tesz rájuk?

31. Szabokisandi (válaszként erre: 25. - Pteri)
2020. jan. 19. 21:51

Bocs, akkor félreértettem.

Lehet az utálja a gyerekeket, akinek rossz gyermekkora volt. Nincs róla szép emléke. Nem kapott törődést, figyelmet, szeretetet.

Mindenki másképp éli ezt meg. Van a környezetemben olyan, akit az anyukája nem szeretett, a nagyszülők menekítették ki ebből a közegből és egy csodálatos, gondoskodó édesanya lett.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2020. jan. 19. 21:35

Én nem tudom elképzelni, hogy létezik ember, aki a kölyökkutyákat utálná.


Mégis vannak olyanok.

29. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Pteri)
2020. jan. 19. 19:08
Azért kíváncsi lennék milyen indokkal támasztotta ezt 20 évesen alá?
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Banános Zselé)
2020. jan. 19. 18:29

Nem újszülöttet, csecsemőt írt, hanem gyereket, igez elübbiek sem kismacskák, de egy-két éves kor után mondjuk, hogy gyerek, előtte még babák, akkora meg a terhességidepresszió csak elmúlik.

De gondolom költői volt a kérdés, mert nem válaszol, mi az ami számára at utálatot testesíti meg.

27. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 19. 18:26

"Milyen lelki oka lehet annak, ha egy nő utálja a gyerekeket?"


Nem tudom elképzelni, hogy létezik ember, aki a gyermekeket utálná.


Esetedben miben, miként nyilvánul ez meg?

26. pteri (válaszként erre: 16. - Banános Zselé)
2020. jan. 19. 18:17
Bocs. Ilyen tényleg sok van.
25. pteri (válaszként erre: 20. - Szabokisandi)
2020. jan. 19. 18:16
Ezt a példát én írtam. Azért gondolom, mert 18 évesen azt mondta, gyülöli a kölyköket, egy életre elege van, meg ilyesmi.
2020. jan. 19. 18:13
Én nem láttam még ilyet, de utálatost, gonoszt már igen..
23. Bless the child (válaszként erre: 20. - Szabokisandi)
2020. jan. 19. 17:59
Nem tudjuk, hogy mit akart a költő. Kicsit szűkíthetné a témát
22. Scherlock (válaszként erre: 19. - 16b5d6ae34)
2020. jan. 19. 17:59
Itt minden IS van:)
21. Scherlock (válaszként erre: 20. - Szabokisandi)
2020. jan. 19. 17:58
És ha a fórumindító az, aki utálja?
20. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 19. 17:56
Miért gondolod, hogy utálja? Azért mert nem akart sajátot? Szerintem túl nagy teher volt neki gyerekként a testvéreiről gondoskodni. Meg talán félt, ha valami történik vele, akkor az ő gyerekeinek sem jut jobb élet, mint neki.
2020. jan. 19. 17:55
Nem is tudtam, hogy van itt pszichológus is :D
2020. jan. 19. 17:55
Agyban beteg, és nem kicsit.
17. Banános Zselé (válaszként erre: 15. - Lau_Ra)
2020. jan. 19. 17:51
ja, oké
16. Banános Zselé (válaszként erre: 14. - Pteri)
2020. jan. 19. 17:50
olvasd el hogy mire reagáltam
15. Lau_Ra (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2020. jan. 19. 17:49
Nem a saját gyerekre vonatkozott a kérdés
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook